Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Post autor: *JetMan* » 02 lis 2010, 13:16

No chyba, że 'wiesz' to wszystko bez tych danych, tylko pytanie kto tutaj jest naiwny i łatwowierny.

przejrzyj te linki ktore wkleilem iles postow do tylu, tam znajdziesz troche danych.
po co ja mam grzebac, skoro Ty i tak to spuscisz w kiblu i wytlumaczysz dziecmi z Afryki? powinienes byc swiadomy tego, czym sie stajesz [czyt. co zjadasz]

Dobrze że Ty wiesz, i Ty masz pojęcie. W końcu jak się nie je mięsa przechodzi się z automatu na wyższy poziom duchowy, no a wtedy to na pewno ma się monopol na rację w kwestiach moralnych...


no pewnie, ze dobrze. uwierz mi ,przydaje sie w zyciu.
monopolu nie mam, jedyne co moge zrobic to podzielic sie swoim pogladem - co ma do tego jakies pisanie o monopolu?!
dokladasz kase do uboju albo nie! i tylko tyle!
masz ogolna znieczulice albo nie!

to jak z obrzydliwie bogatymi ludzmi ktorzy 'rzucaja' bezdomnemu 50 funtow i mysla, ze wypelnili swoj "obowiazek bycia dobrym" na obecny tydzien. oh well...

pozeram inne istoty z ogromna przyjemnoscia, ale pomagam bezdomnym zawsze jak moge! jestem moralny kiedy mi sie podoba! to bardzo wygodna moralnosc, oj tak! :D


No w końcu jem mięso więc jak mogę mieć :lol:


:D nie no naprawde myslalem, ze jakies bedziesz mial skoro je jesz :)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
cthd
User
Posty: 58
Rejestracja: 12 paź 2005, 23:14
Lokalizacja: Saturn
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Post autor: cthd » 02 lis 2010, 14:18

po co ja mam grzebac, skoro Ty i tak to spuscisz w kiblu i wytlumaczysz dziecmi z Afryki? powinienes byc swiadomy tego, czym sie stajesz [czyt. co zjadasz]
Daruj sobie te demagogie. Jeszcze kilka postów temu domagałeś statystyk odnośnie wartości odżywczych mięsa, które można znaleźć na google w 3s.
przejrzyj te linki ktore wkleilem iles postow do tylu, tam znajdziesz troche danych.
Przejrzałem zarówne te linki jak i googlowałem w poszukiwaniu statystyk, które mnie interesują. Jedyne co można znaleźć to statystyki ile zwierząt jest uśmiercanych w rzeźniach a nie ile zostało zgłoszonych incydentów okrutnego trakowania zwierząt w rzeźniach. Można za to znaleźć liczbę zgłoszonych incydentów okrutnego traktowania zwierząt w ogólności w USA. Liczba zgłoszonych przypadków wynosiła ~500 na cały rok. Nawet gdyby ta liczba była zaniżona 10 krotnie (w co wątpie) to i tak znacznie mniej niż morderstw i aktów przemocy zgłoszonych w USA dotyczących ludzi.

Tak więc jeżeli masz inne statystyki to się nimi pochwal albo po prostu przyznaj, że takich statystyk nigdy nie analizowałeś.
masz ogolna znieczulice albo nie!
A świat jest czarny albo biały. Takie tunelowe myślenie jest właściwie dla dzieci a nie dorosłych...
to jak z obrzydliwie bogatymi ludzmi ktorzy 'rzucaja' bezdomnemu 50 funtow i mysla, ze wypelnili swoj "obowiazek bycia dobrym" na obecny tydzien. oh well...
Taką samą logikę można zastosować do wegetarian. Myślisz że jak nie będziesz jadł zwierzątek to coś naprawiasz a w rzeczywistości to działanie pozorowane, które ma Ci poprawić humor. No i zawsze sobie można powiedzieć, że jest się na wyższym poziomie duchowym niż niedorozwinięci mięsożercy.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Post autor: Psysutra » 02 lis 2010, 14:28

cthd pisze:
to jak z obrzydliwie bogatymi ludzmi ktorzy 'rzucaja' bezdomnemu 50 funtow i mysla, ze wypelnili swoj "obowiazek bycia dobrym" na obecny tydzien. oh well...
Taką samą logikę można zastosować do wegetarian. Myślisz że jak nie będziesz jadł zwierzątek to coś naprawiasz a w rzeczywistości to działanie pozorowane, które ma Ci poprawić humor. No i zawsze sobie można powiedzieć, że jest się na wyższym poziomie duchowym niż niedorozwinięci mięsożercy.
Odnoszę takie samo wrażenie- tutaj faktem niejedzenia mięsa napędzasz swoje ego... Co niejedną wypowiedzą udowodniłeś, Jet.

Awatar użytkownika
BRAHMAchild
Telepateam / Syndromm
Posty: 383
Rejestracja: 29 mar 2005, 23:58
Lokalizacja: Pszczyna
Kontaktowanie:

Re: Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Post autor: BRAHMAchild » 02 lis 2010, 14:47

Wyniki kontroli funkcjonowania nadzoru nad obrotem i ubojem zwierząt rzeźnych – Najwyższa Izba Kontroli (luty 2005)
Podmioty dokonujące uboju zwierząt nie przestrzegały określonych prawem wymogów dla prowadzenia tych czynności, przeprowadzały je w niewłaściwych warunkach sanitarno-higienicznych, przy użyciu urządzeń w złym stanie technicznym. W blisko 60% spośród 22 skontrolowanych rzeźni nie przestrzegano przepisów dotyczących warunków uboju zwierząt. Najczęściej odnotowywane nieprawidłowości to: niewłaściwe wyposażenie i organizacja miejsc wyładunku zwierząt, brak izolacji akustycznej pomiędzy poczekalnią przedubojową i miejscem pozbawiania świadomości, brak oddzielenia miejsc wykrwawiania od pomieszczeń ogłuszania, brak urządzeń do unieruchamiania zwierząt, niewłaściwy stanu techniczny urządzeń do ogłuszania. W porównaniu do 2001 r. zwiększył się odsetek rzeźni o złym stanie sanitarnym. Ujawniono też przypadki nielegalnego uboju zwierząt, które nie zostały poddane badaniom weterynaryjnym oraz nierzetelnego prowadzenia dokumentacji przed- i poubojowej.

Niewystarczający był, zdaniem NIK, również nadzór Inspekcji Transportu Drogowego. Kontrole pojazdów przewożących zwierzęta znajdowały się poza wyznaczonymi kierunkami działania Inspekcji. Podmioty prowadzące działalność w zakresie przewozu zwierząt kontrolowane były sporadycznie. W okresie 2003 r. - I półrocze 2004 r. Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła 878 kontroli drogowych środków transportu przewożących zwierzęta oraz 11 kontroli przedsiębiorstw wykonujących przewozy żywych zwierząt, spośród funkcjonujących w kraju ponad 2 tys. takich podmiotów posiadających blisko 4 tys. pojazdów. W protokołach kontroli brak było wystarczających danych dla oceny warunków transportu zwierząt. Zbyt mały był w kontrolowanym okresie zakres współpracy Inspekcji Weterynaryjnej z Inspekcją Transportu Drogowego i organizacjami pozarządowymi. W porównaniu z wynikami poprzednio przeprowadzonych przez NIK kontroli nie stwierdzono poprawy. Nie wszystkie spośród formułowanych wniosków NIK zostały zrealizowane.

Nieprzestrzeganie przepisów prawa w zakresie objętym niniejszą kontrolą ma nie tylko wydźwięk etyczny i moralny. Występowanie choćby jednostkowych przypadków uboju zwierząt nie poddanych uprzednio badaniom weterynaryjnym, stwarza zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Podobnie, marginalne traktowanie przez Inspekcję Transportu Drogowego podmiotów zajmujących się transportem zwierząt było działaniem niewłaściwym, nie tylko ze względu na dobrostan zwierząt, ale także ze względu na zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach, jakie stwarzają pojazdy w złym stanie technicznym, czy kierowane przez osoby przekraczające dopuszczalny czas pracy.

Wiadomo że teraz jest lepiej.....


poniższy tekst pochodzi z artykułu Dariusz Gzyra
Warszawa 30.03.2004 r.

"Zwierzę służy nam głównie do "produkcji", do produkcji mięsa. (...) Te wszystkie farmy kurze czy jakieś tam inne, to przecież nic innego, jak wielkie obozy koncentracyjne. Nasz stosunek do zwierząt jest straszliwy, po prostu straszliwy. Istoty, które bardzo nas przypominają - posiadają bowiem podobne odruchy emocjonalne, podobne nawyki, podobne sposoby komunikowania się nie tylko między sobą, ale również z nami, bo przecież nawiązują prawdziwy kontakt uczuciowy z ludźmi - skazywane są na przebywanie w obozach koncentracyjnych i masowo tam mordowane. Tak wygląda nasz rzeczywisty stosunek do zwierząt i niczym się właściwie nie różnimy od hitlerowców, którzy pewien gatunek ludzki przeznaczyli na zagładę. (...) Zapominamy, że jesteśmy ze zwierzętami spokrewnieni miłością i nienawiścią, lękiem i zaufaniem. W gruncie rzeczy jesteśmy tacy sami, jak zwierzęta. I nagle skazujemy te istoty, tak bardzo do nas podobne, na status istot przeznaczonych do obozu koncentracyjnego, na ubój, na rzeź. To jest straszliwa tragedia gatunku Homo sapiens. Nie potrafię wytłumaczyć jej sobie w żaden sposób, po prostu nie potrafię. Uważam, że jest to coś, co nie ma wytłumaczenia."



Padają zarzuty o trywializację ludzkiego cierpienia. Nie mogę zgodzić się z tym zarzutem. Zestawienie cierpienia ludzi i zwierząt ani nie degraduje tych pierwszych, ani nie przecenia drugich. Jest to naturalna konstatacja faktu, konsekwentne rozwinięcie etycznie dojrzałej myśli, że cierpienia Niemca i Żyda, Murzyna i białego czy mężczyzny i kobiety, dają się porównać bez pozbawiania godności kogokolwiek. Żadne cierpienie nie jest banalne. Zestawieniem cierpienia dwóch czujących istot, nawet, jeśli należą one do różnych gatunków biologicznych, może brzydzić się wyłącznie ktoś, kto jednej z tych istot odmawia wartości i praw. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że zwierzęta pozaludzkie (człowiek również jest zwierzęciem!), transportowane konie, zarzynane świnie, tresowane tygrysy, pozbawiane futer norki czy psy uśmiercane w laboratoriach badawczych, są istotami zdolnymi do cierpienia. I nie ma wątpliwości, że posiadają one wartość, niezależną od stopnia, w jakim są dla człowieka użyteczne. Arogancki człowiek, któremu obowiązująca kultura przeznaczyła miejsce wyjątkowe, w swojej chęci bezwzględnej dominacji łamie ich podstawowe prawa.
Jeśli jesteśmy różni od innych zwierząt, to przede wszystkim dzięki posiadaniu rozwiniętej wolnej woli i możliwości dokonywania wyborów motywowanych względami etycznymi. Tak rozumiana wolność człowieka jest rzeczywiście wyjątkowa w świecie zwierzęcym. Nasza wolność jest zatem umiejętnością rozszerzenia kręgu oddziaływania etyki poza granice własnego gatunku. Jest to zdolność do empatii, porządkującej świat wedle innych kryteriów niż stopień sublimacji świadomości czy zdolność tworzenia kultury, w ramach której, nota bene, miał przecież miejsce również holocaust.
------------------------------------
TELEPATEAM
gg 3865529

Awatar użytkownika
cthd
User
Posty: 58
Rejestracja: 12 paź 2005, 23:14
Lokalizacja: Saturn
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Post autor: cthd » 02 lis 2010, 15:24

Dzięki BRAHMAChild, w końcu jakiś konkret. Jeżeli takie kontrole są częste to pytanie dlaczego producenci dalej łamią prawo (zakładam że dalej to robią). Może po prostu kary za łamanie prawa są zbyt niskie? Wtedy na pewno działaniem, które odniosło by skutek było by zmiana prawa i zaostrzenie kar. Bo szczerze mówiąc to że kilka osób przestanie jeść mięso nijak nie zmniejszy popytu na mięso. Żeby wegetarianizm miał sens większość populacji musialaby by zrezygnować z jedzenia mięsa co jest nierealnym założeniem. Przypomina mi to trochę argumenty w dyskusji katolików: jeżeli wszyscy postępowali zgodnie z biblijnymi zasadami to świat byłby lepszy. Problem jak zwykle jest z tym 'jeżeli'.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Post autor: *JetMan* » 02 lis 2010, 15:26

a w rzeczywistości to działanie pozorowane, które ma Ci poprawić humor

no dzieki, ze mi powiedziales teraz juz wiem dlaczego nie jem miesa!
po prostu dzialam pod pozorem, zeby miec lepszy humor :D
a nie wygodniej byloby mi wpierniczyc schabowego i miec lepszy humor nabijajac sie z wegetarian, jak myslisz?

Sutra:

Odnoszę takie samo wrażenie- tutaj faktem niejedzenia mięsa napędzasz swoje ego... Co niejedną wypowiedzą udowodniłeś, Jet.


moje ego ma sie dobrze bez napedzania go nie-jedzeniem-miesa-i-mega-wysokim-poziomem-rozwoju zapewniam
:)


Mszyca i czlowiek jest taka sama czujaca istota.
Natura ich umyslu jest taka sama.

Lekko zmieniajac wypowiedz znaojmego
"przez ignorancję w stosunku do spraw globalnych mozesz sie kiedys obudzic z ręką w nocniku"

Poza tym wam serdecznie dziekuje, macie absolutna racje we wszystkim, co mowicie.
Wlasnie czegos takiego potrzebowalem.

Wspaniale przypomnieliscie mi, kim jestem
i jaka jest moja droga.

Howgh!
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
BRAHMAchild
Telepateam / Syndromm
Posty: 383
Rejestracja: 29 mar 2005, 23:58
Lokalizacja: Pszczyna
Kontaktowanie:

Re: Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Post autor: BRAHMAchild » 02 lis 2010, 15:36

Wierzysz że zaostrzenie kar zmieni to ? To tak jak kara za posiadanie marihuany miała zniszczyć narkomanie itd, wbrew wszystkiemu jest odwrotnie,
------------------------------------
TELEPATEAM
gg 3865529

Awatar użytkownika
cthd
User
Posty: 58
Rejestracja: 12 paź 2005, 23:14
Lokalizacja: Saturn
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Post autor: cthd » 02 lis 2010, 15:41

Z marihuaną to jest zupełnie inna kwestia.
Przedsiębiorstwa traktują źle zwierzęta raczej nie dla samego traktowanie tylko dlatego, że mogą np. zaoszczędzić na transporcie. Jeżeli kary będą na tyle wysokie, że przestanie im się to opłacać to bardzo szybko zmienią podejście.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Post autor: Psysutra » 02 lis 2010, 18:21

*JetMan* pisze: Mszyca i czlowiek jest taka sama czujaca istota.
Natura ich umyslu jest taka sama.
Czyli nie mogę zatłuc komara który mnie gryzie, muchy która roznosi zarazki na całe żarcie, mola który zżera mi ubrania, kreta i zająców niszczących wysiłek przy hodowaniu warzyw tudzież mszyc BO SĄ CZUJĄCYMI ISTOTAMI?

Tak Twoim tokiem myślenia- coś tu jest nie tak.

Brahma- tutaj się podpisuję pod słowami cthd. Kary nakładane na przedsiębiorstwa za jakiekolwiek wykroczenia czy łamanie przepisów są kuriozalne. Gdyby to były miliony czy miliardy i kończyłoby się to konfiskatą mienia, dwa razy by się zastanowili.

Awatar użytkownika
Masakrator
Derek Oldman
Posty: 882
Rejestracja: 01 kwie 2005, 18:03
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:

Re: Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Post autor: Masakrator » 02 lis 2010, 18:40

cthd pisze:
po co ja mam grzebac, skoro Ty i tak to spuscisz w kiblu i wytlumaczysz dziecmi z Afryki? powinienes byc swiadomy tego, czym sie stajesz [czyt. co zjadasz]
Daruj sobie te demagogie. Jeszcze kilka postów temu domagałeś statystyk odnośnie wartości odżywczych mięsa, które można znaleźć na google w 3s.
Jak mu je podstawisz pod nos albo pokarzesz analogie w naturze/przyrodzie to i tak powie, że to hamerykańscy naukowcy...
Słyszy to co chce usłyszeć. A statystyki to trza umieć analizować.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2010, 18:43 przez Masakrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BRAHMAchild
Telepateam / Syndromm
Posty: 383
Rejestracja: 29 mar 2005, 23:58
Lokalizacja: Pszczyna
Kontaktowanie:

Re: Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Post autor: BRAHMAchild » 02 lis 2010, 18:43

Ale po co zmieniać przepisy? Przecież dla Was liczy sie tylko Wasze podwórko i Wasz(nasz) super gatunek. Przecież nie można mówić tutaj o empatii bo to wyssana bajka, która Was nie dotyczy, więc co za różnica czy zwierzęta są zabijane etycznie czy nieetycznie czy prawo jest przestrzegane czy nie jest dla Was żadna w myśl co za dużo to nie zdrowo prawda?
------------------------------------
TELEPATEAM
gg 3865529

Awatar użytkownika
Masakrator
Derek Oldman
Posty: 882
Rejestracja: 01 kwie 2005, 18:03
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:

Re: Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Post autor: Masakrator » 02 lis 2010, 18:47

BRAHMAchild pisze:Ale po co zmieniać przepisy? Przecież dla Was liczy sie tylko Wasze podwórko i Wasz(nasz) super gatunek. Przecież nie można mówić tutaj o empatii bo to wyssana bajka, która Was nie dotyczy, więc co za różnica czy zwierzęta są zabijane etycznie czy nieetycznie czy prawo jest przestrzegane czy nie jest dla Was żadna w myśl co za dużo to nie zdrowo prawda?
Chyba się zapędziłeś w analizie "deczko" za daleko.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BRAHMAchild
Telepateam / Syndromm
Posty: 383
Rejestracja: 29 mar 2005, 23:58
Lokalizacja: Pszczyna
Kontaktowanie:

Re: Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Post autor: BRAHMAchild » 02 lis 2010, 18:50

Rozwiń myśl chętnie poczytam.
------------------------------------
TELEPATEAM
gg 3865529

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Post autor: *JetMan* » 02 lis 2010, 20:44


Czyli nie mogę zatłuc komara który mnie gryzie, muchy która roznosi zarazki na całe żarcie, mola który zżera mi ubrania, kreta i zająców niszczących wysiłek przy hodowaniu warzyw tudzież mszyc BO SĄ CZUJĄCYMI ISTOTAMI?


Sutra, jak zwykle podajesz skrajne przypadki. ok, odpowiem Ci.

komary zbijam z przyjemnoscia i instynktem lowcy. sa moim
wrogiem gatunkowym i zabijam je automatycznie

Uwazam, ze liczy sie stan umysłu. jesli rozumiesz istote wagi
niezabijania, zostales wyzwolony z tej reguly.

Wiesz ile warte jest kazde życie i to sprawi, ze go nie odbierzesz,
jesli nie jest to naprawde konieczne. Zla karma to zle mysli. czyn ten
sam moze wyniknac z roznych pobudek i to ma znaczenie dla Ciebie jako jednostki. Fakt, mucha jest tak samo martwa i nie jest jej z tym ani troche lepiej.

...generalnie ignoruje takie stworzenia. owocowki tez. jest mi przykro,
jesli cos przypadkiem zabije i przepraszam stworzenie.


podsumujmy Wasze wnioski odnosnie JetMan'a:

-Nie jem miesa aby miec dobry humor

-Tlumacze to empatia tylko po to, zeby zakryc to iz jestem dziwny

-Nie mam pojecia o moralnosci, gdyz nie wspieram dzieci w Afryce

-Moje ego jest ogromne

-Musze uwazac, zeby nie umrzec gdyz nie jedzenie miesa prawdopodobnie mnie usmierci

o czyms pewnie zapomnialem :)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Masakrator
Derek Oldman
Posty: 882
Rejestracja: 01 kwie 2005, 18:03
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:

Re: Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Post autor: Masakrator » 02 lis 2010, 21:38

*JetMan* pisze: podsumujmy Wasze wnioski odnosnie JetMan'a:

-Nie jem miesa aby miec dobry humor

-Tlumacze to empatia tylko po to, zeby zakryc to iz jestem dziwny

-Nie mam pojecia o moralnosci, gdyz nie wspieram dzieci w Afryce

-Moje ego jest ogromne

-Musze uwazac, zeby nie umrzec gdyz nie jedzenie miesa prawdopodobnie mnie usmierci

o czyms pewnie zapomnialem :)
Skoro tak zrozumiałeś co tutaj mówiliśmy, to dalej nie ma sensu gadać.
Może Twój poziom empatii jest większy, w co wątpię, ale z rzeczową interpretacją wypowiedzi, masz widzę już spore problemy.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Post autor: *JetMan* » 02 lis 2010, 21:52

"krzychu, kadetem teraz!" ;) Przyjacielu, to taki zarcik ukazujacy podsumowanie rozmowy, zamiast pisac co Wam daje mieso itd. skupiliscie sie troszeczke na czyms innym. Nie traktuj tego az tak powaznie - ja nie traktuje, mam niezbedny dystans do siebie i wlasnego [ogromnego] ego. :)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
darxe
Elite User
Posty: 260
Rejestracja: 16 lis 2006, 15:35
Lokalizacja: Tempehlandia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Post autor: darxe » 03 lis 2010, 09:46

*JetMan* pisze:komary zbijam z przyjemnoscia i instynktem lowcy. sa moim wrogiem gatunkowym i zabijam je automatycznie (...)
Wiesz ile warte jest kazde życie i to sprawi, ze go nie odbierzesz,
jesli nie jest to naprawde konieczne.
Faktycznie zabicie komara jest naprawdę konieczne, przecież jakbyś szybko i automatycznie ;) nie zareagował to prawdopodobnie by podziurawił wątrobę po czym odgryzł całą głowę ;) A nie wzrusza Cię instynkt matczyny u komarzyc, który sprawia że ryzykują stale życiem? ;)

To tak tylko by się trochę poprzekomarzać.... nic nie jest jednoznaczne, więc może nie osądzajmy się nawzajem :)
don't worry be trippy

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Post autor: Psysutra » 03 lis 2010, 10:36

Darxe :lol: miszczu szwagier forfiter :!:

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Post autor: *JetMan* » 03 lis 2010, 13:55

psysutro-la-lizuso-duposo-komu-podpasujoso , o! ;)

Darxe

przecież jakbyś szybko i automatycznie ;) nie zareagował to prawdopodobnie by podziurawił wątrobę po czym odgryzł całą głowę


otoz to, widzisz "bez myslenia" :D

A nie wzrusza Cię instynkt matczyny u komarzyc, który sprawia że ryzykują stale życiem?

to mi przypomina instynkt matczyny u kobiet ;)
komary pija krew, roznosza choroby etc - niepotrzebny gatunek ;) sluza jako pokarm dla innych, to ich maly plus.

moglbym to samo napisac o ludziach ale nas nic nie zjada przed smiercia naturalna... :roll:

nic nie jest jednoznaczne, więc może nie osądzajmy się nawzajem

jasne na samym koncu i tak zostaja same subiektywne opinie, obiektywnie istnieje tylko milosc. ;) dlatego bylem ciekaw motywacji stojacej za wyborami zywieniowymi innych. :-) Aczkolwiek dyskusja ciekawa, dala mi zupelnie nowe spojrzenie na temat miesozercow [ktorym przeciez sam bylem dosyc dlugo] i ich argumentow glownie przeciwko nie jedzacym miesa a nie "za" jego jedzeniem o co przeciez nam chodzilo. ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Templar
Psytrance.pl
Posty: 1834
Rejestracja: 16 mar 2003, 22:35
Lokalizacja: Gdańsk / Konsorcjum
Kontaktowanie:

Re: Dieta etyczna - artykuł o weganizmie

Post autor: Templar » 03 lis 2010, 13:58

*JetMan* pisze:moglbym to samo napisac o ludziach ale nas nic nie zjada przed smiercia naturalna... :roll:
http://www.filmweb.pl/film/Szcz%C4%99ki-1975-1217 :)
Whatever happened to Gary Cooper, the strong, silent type?

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości