do pijawek mate

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: do pijawek mate

Post autor: bubblegum » 04 paź 2011, 09:16

Kup sobie bombille i tykwę, najtańsze zestawy na allegro można kupić po kilkanaście złoty.

No i z tymi snami to nie przesadzaj ;)

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: do pijawek mate

Post autor: *JetMan* » 04 paź 2011, 14:46

Trantigne pisze:W smaku jakby hm wywar ze zgniłych liści, dość specyficzny ale mi pasuje.
Jak smiesz okreslac tak wykwintny smak tego wspanialego krzewu!
Mate pijalem jakies 8 lat, dawno temu. Cruz de Malta jest bardzo sympatyczna odmiana.

Co do LD, [a tym bardziej rzekomego wywolywania ich przez dopaminergiki - jak to okresliles] - nie ma tutaj absolutnie zadnego powiazania.

Co do dopaminergikow- nie zauwazylem, zeby ludzie pijacy kawe czy herbate narzekali na nadmiar swiadomych snow.
Bardziej vivid sny mozesz miec paradoksalnie na skutek przemeczenia organizmu - vide: zbyt duzej ilosci kofeiny.


Jak chcesz LD to sobie pocwicz, albo kup Calea Zacatechichi [however, osobiscie nie probowalem czy dziala]

Jesli chodzi Ci o moc, to najmocniejsza jest Taragui. Taka czarno-czerwona.

Mate w torebkach ekspresowych nie polecam, to oczywiscie nie ma zadnego sensu jesli chcemy pic mate a nie jedynie zabarwiac sobie wode. ;) Osobiscie lubilem pic Colon, Rosa Monte no i naturalnie Nobleza Gaucha [!]. Z kolei La Rubia mnie rozczarowala- slaba i kiepskiej jakosci. A, i jeszcze Amanda byla ciekawa z tego, co pamietam.

Btw, http://www.yerbamarket.com/ chyba najwiekszy wybor w Polsce.
Obecnie mate nie pijam, ale chyba sobie cos zamowie hehe.
Przerzucilem sie na zielona herbate, a wszystko i tak jedno i to samo- kofeina tu, kofeina tam. ;)



Slurp!
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: do pijawek mate

Post autor: *JetMan* » 04 paź 2011, 15:03

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

masz kilka opakowan :)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Jatab
Elite User
Posty: 1356
Rejestracja: 09 wrz 2003, 11:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: do pijawek mate

Post autor: Jatab » 04 paź 2011, 15:10

^^ Amanda jest super - szczególnie te cytrusowe, ta powyższa (con herbas - ziołowa) smakuje mi mniej :)
Obrazek

http://www.yervita.pl/product_info.php?products_id=99

Awatar użytkownika
Trantigne
User
Posty: 58
Rejestracja: 26 sty 2009, 14:43
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: do pijawek mate

Post autor: Trantigne » 05 paź 2011, 11:46

bubblegum pisze:No i z tymi snami to nie przesadzaj ;)
*JetMan* pisze:Co do LD, [a tym bardziej rzekomego wywolywania ich przez dopaminergiki - jak to okresliles] - nie ma tutaj absolutnie zadnego powiazania.
Nie wiem czy mogę tutaj dać linka, jednak zaryzykuję.
Na ogól pamiętam kilka snów ale nie mam nad nimi kontroli. Po mate (chyba pierwsze 2-3 noce po wypiciu pierwszych) miałem sny niesamowicie rzeczywiste i zachaczały one o LD (tzn miałem świadomość że to sen lecz nie mogłem tego kontrolować.. zazwyczaj śniąc wszystko co mnie otacza przyjmuję za pewniak i dopiero jak się budzę to dociera myśl 'ale to był tylko sen'). Dodam też że podejrzewam u siebie zaniżone powinnowactwo dopaminy do receptorów dopaminergicznych (nie pytajcie skąd ;p) i właśnie po piciu mate wszystkie problemy wynikające z tego faktu znikały. Wkręt to raczej nie jest bo dowiedziałem się o tym jakiś czas później.

LD ćwiczyłem wieloktronie, ale jak na razie bez większych sukcesów.

*JetMan* pisze:Jak smiesz okreslac tak wykwintny smak tego wspanialego krzewu!
Przepraszam, ale lepsze porównanie nie przyszło mi do głowy - a to jest bardzo właściwe i ma pozytywny wydźwięk :)

*JetMan* pisze:Jesli chodzi Ci o moc, to najmocniejsza jest Taragui. Taka czarno-czerwona.
No widzisz, a mnie mówili że Cruz De Malta ;) Przetestuję ją bo lubię czuć moc.

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: do pijawek mate

Post autor: bubblegum » 05 paź 2011, 14:13

jeśli lubisz moc to spróbuj też tą:

http://allegro.pl/yerba-mate-cbse-energ ... ml#gallery

z guaraną. Na mnie działała mocniej niż pajarito, świetna jest.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: do pijawek mate

Post autor: *JetMan* » 05 paź 2011, 16:06

Trantigne pisze:
bubblegum pisze:No i z tymi snami to nie przesadzaj ;)
*JetMan* pisze:Co do LD, [a tym bardziej rzekomego wywolywania ich przez dopaminergiki - jak to okresliles] - nie ma tutaj absolutnie zadnego powiazania.
Nie wiem czy mogę tutaj dać linka, jednak zaryzykuję.
Na ogól pamiętam kilka snów ale nie mam nad nimi kontroli. Po mate (chyba pierwsze 2-3 noce po wypiciu pierwszych) miałem sny niesamowicie rzeczywiste i zachaczały one o LD (tzn miałem świadomość że to sen lecz nie mogłem tego kontrolować.. zazwyczaj śniąc wszystko co mnie otacza przyjmuję za pewniak i dopiero jak się budzę to dociera myśl 'ale to był tylko sen'). Dodam też że podejrzewam u siebie zaniżone powinnowactwo dopaminy do receptorów dopaminergicznych (nie pytajcie skąd ;p) i właśnie po piciu mate wszystkie problemy wynikające z tego faktu znikały. Wkręt to raczej nie jest bo dowiedziałem się o tym jakiś czas później.

LD ćwiczyłem wieloktronie, ale jak na razie bez większych sukcesów.
ojeju no przeciez nawet ktos tam napial to , o czym mowie


Re: Dopaminergiki, a sny

Postprzez surveilled » Pt kwi 22, 2011 12:20 am
Specjalnie zaznaczyłem, że każde odchylenie od normy dopaminy to powoduje.

Czytaj więcej na: http://talk.hyperreal.info/dopaminergik ... z1ZurA4tQs


nie dorabiaj sobie magicznych teorii ;) neurochemikiem domowym tez nie ma co byc. co do LD polecam probowac nie biorac zadnych narkotykow przez kilka miesiecy przynajmniej.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Trantigne
User
Posty: 58
Rejestracja: 26 sty 2009, 14:43
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: do pijawek mate

Post autor: Trantigne » 05 paź 2011, 23:01

No cóż, w moim przypadku to odchylenie chyba było spowodowane właśnie mate - nic nie zmieniałem w swoje diecie ani niczym innym więc skąd nagle taka zmiana ? Ale jak napisałeś - nie bawmy się w domorosłych chemików bo ktoś mający znacznie większą wiedzę na tym polu miałby niezły ubaw :wink:

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości