do pijawek mate

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
emerfau
Elite User
Posty: 687
Rejestracja: 24 lis 2004, 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

do pijawek mate

Post autor: emerfau » 13 gru 2007, 01:50

Siemanizacja!

panowie i panie pijawki mate! prosze o opinie na temat dostepnosci mate w polsce, sklepy internetowe i nie tylko, ceny itp, itd. Ja tu sobie w krainie mate plynacej kresle powoli plan zawladniecia swiatem. jak zwykle z reszta... ;)

generalnie interesuje mnie kto sprowadza mate do polski bezposrednio stad a kto kupuje od dystrybutorow. patrzac na ceny tutaj i, powiedzmy yerbamatestore.pl, (i nawet majac na uwadze koszty transportu), to przebicie jest po prostu OMFG...

senkju za atenszyn :)

Awatar użytkownika
war
Medulla Oblongata
Posty: 866
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:40
Lokalizacja: eudezet/wwo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: war » 13 gru 2007, 09:12

z tego co wiem to yerby prawie w polsce nie ma (przynajmniej nie widzialem) a przebitka miedzy pl a argentyna jest napewno spora wiec moesz zajac sie importem :wink: oczywiscie moge sie mylic bo pije tylko liptona z cytryna :wink: :wink:
it's not a drug it's a holly sacrament

Awatar użytkownika
Oliwia
Telepateam / Syndromm
Posty: 841
Rejestracja: 08 mar 2005, 13:17
Lokalizacja: Południowy Wschód Góry Lasy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Oliwia » 13 gru 2007, 09:26

Yerba Mate można dostać niemal w każdej herbaciarni, nawet na takich zadupiach jak ja mieszkam ;) Nawet w tesco widziałam kiedyś taką w torebkach ( co to za kultura picia mate) Wprawdzie w małych herbaciarniach można dostać z jeden gatunek i to po wysokiej cenie, dlatego ja zamawiam przez net- sklepów internetowych jest kilka, ale chyba najpopularniejszy to yerbamatestore. Nie orientuję się niestety w przebitkach, osobiscie nie uważam, ze wydanie średnio tych 20 zł za pól kilo to dużo- chociaż jeśli mogłaby być znacznie tańsza to czemu nie :)
Myślę, ze mate jakoś strasznie popularna nie jest, ale już dosyć znana- mnóstwo moich znajomych pije- można zrobić jeszcze napewno interes na tym..
The truth can not be said...
gg 5343579

Awatar użytkownika
Wujek Jurgen
Banned User
Posty: 2513
Rejestracja: 21 lip 2004, 09:37
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Wujek Jurgen » 13 gru 2007, 11:40

Szczerze? Mate śmierdzi...jakiś śmieszny trend wśród transiarzy coby się zachwycać tym syfem...

Awatar użytkownika
sinse
Syndromm
Posty: 234
Rejestracja: 16 cze 2005, 11:32
Lokalizacja: kielce
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: sinse » 13 gru 2007, 15:22

na allegro też jest niezły wybór.
np tutaj jest dobra opcja dla tych co jeszcze nie maja swojej ulubionej yerby

http://www.allegro.pl/item279181081_yer ... illa_.html

kupowałam u tego zioma i wszystko jest ok. Można sobie popróbować różne smaki

tak jak Oliwia pisze-nie opłaca sie kupować yerby w herbaciarniach, tylko przez neta. sklepów z yerba mate jest od groma, pamiętam że jeszcze rok temu były chyba dwa a teraz...wystarczy wpisać na google i już masz kilka.

pozdro.
przyszłość istnieje najpierw w wyobraźni, potem w woli, a na koniec w rzeczywistości
gg7525996

Awatar użytkownika
emerfau
Elite User
Posty: 687
Rejestracja: 24 lis 2004, 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: emerfau » 15 gru 2007, 17:24

dzieki za odpowiedzi (minus Wojek :wink: )
analizuje dane..........

Awatar użytkownika
Wujek Jurgen
Banned User
Posty: 2513
Rejestracja: 21 lip 2004, 09:37
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Wujek Jurgen » 15 gru 2007, 17:31

nie wiem po co pija sie te całą mate...smak to żaden - rzekłbym podły...podobno na depresje - ale na depresje to jest raczej seroxat

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Post autor: bubblegum » 15 gru 2007, 21:45

no, a ja słyszałem, że yerba mate ma pobudzać. Piłem i powiem, że wole jednak jebnąć sobie czarną gruntówke (kawa z fusami) na pobudzenie ! (ew. "red bull" z biedronki za 2.39zł 0.5 litra) niż mate ze słomki

Awatar użytkownika
Wujek Jurgen
Banned User
Posty: 2513
Rejestracja: 21 lip 2004, 09:37
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Wujek Jurgen » 15 gru 2007, 21:46

jestes za malo trasnowy - nie pasujesz tu...

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Post autor: bubblegum » 15 gru 2007, 21:51

też tu nie pasujesz ze swoją koszulką Slayera

Awatar użytkownika
emerfau
Elite User
Posty: 687
Rejestracja: 24 lis 2004, 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: emerfau » 15 gru 2007, 23:37

bubblegum pisze:no, a ja słyszałem, że yerba mate ma pobudzać. Piłem i powiem, że wole jednak jebnąć sobie czarną gruntówke (kawa z fusami) na pobudzenie ! (ew. "red bull" z biedronki za 2.39zł 0.5 litra) niż mate ze słomki
no ja p...dole kawa z fusami to chyba ewenement na skale swiatowa.. z reszta jak wiadomo polska z kawy nie slynie i nigdy slynac nie bedzie. Kiedys uczylem babki w restauracji na Nowym Swiecie jak sie zaparza kawe...

cytujac polski sejm, rocznik - bodajze - '93: ...pewnie slyszeli panstwo jak na sali rozlegly sie czyjes kroki... to wlasnie ludzkie pojecie przechodzilo...

mate swoja droga pobudza, i jest zdrowsze od kawy (nie zeby kawa byla szkodliwa.. co nie..? :lol: ), za to podobno sie od niej tyje.

wlasnie wrocilem z urugwaju i tam kazdy popiernicza z termosem i matero po ulicy. jakos nie zauwazylem, zeby w europie jakis delikwent szedl rano do pracy sciskajac troskliwie w dloniach kubek kawy, ale kto wie - co kraj to obyczaj. :wink:

swojego czasu, jeszcze na studiach, poklocilem sie chwilowo z kawa i z upodobaniem parzylem sobie herbatki z ginsenga (no jak to sie ortograficznie pisze po polsku?), plus dwa razy dziennie fiolka ekstraktu doustnie (dozylnie nie mieli).

ot stare czasy, ale do ginsengu chyba wroce, bo fajne mial efekty.

Awatar użytkownika
4m
Elite User
Posty: 444
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: 4m » 16 gru 2007, 00:31

emerfau pisze:
bubblegum pisze:no, a ja słyszałem, że yerba mate ma pobudzać. Piłem i powiem, że wole jednak jebnąć sobie czarną gruntówke (kawa z fusami) na pobudzenie ! (ew. "red bull" z biedronki za 2.39zł 0.5 litra) niż mate ze słomki
no ja p...dole kawa z fusami to chyba ewenement na skale swiatowa..
Hihi, a czego Ty się spodziewałeś, jeżeli większość rodaków nie rozróżnia nawet arabiki i robusty :lol: Taka już polska kultura, analogicznie jak w winiarskiej czy piwnej - ma jebnąć i być jak najtańsze :wink: Reszta pozostaje milczeniem.

Wracając do tematu i pijawek - jakie yerby (smaki) lubicie najbardziej, a jakie najmniej? Kwestia smaku to kwestia smaku, ale ja polecam klasyczną Pajarito :)

ps. SLAYER niszczy wszystko :!: :!: :!:
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form

Awatar użytkownika
spinny
Injection
Posty: 596
Rejestracja: 21 kwie 2005, 23:32
Lokalizacja: 3miasto
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

;]

Post autor: spinny » 13 lut 2008, 15:34

ja lubie taraqiu sin palo- ale generalnie mnie nie pobudza, pije bo lubie, nie czesto, nie zadko, nie ze trance, nie ze d'n'b poprostu..... i nikomu sie tym nie chwale:P
There's the place, where U can find your way and the music in your mind just take control.

Awatar użytkownika
oscaritta
Elite User
Posty: 704
Rejestracja: 10 sie 2004, 13:55
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: oscaritta » 13 lut 2008, 17:58

emerfau pisze:dwa razy dziennie fiolka ekstraktu doustnie (dozylnie nie mieli)
też sobie to chwale, dawno już nie łykałam ale czy przypadkiem dziennie, nie powinno się pić jednej fiolki ?
ekstremalista :wink:

Awatar użytkownika
Oliwia
Telepateam / Syndromm
Posty: 841
Rejestracja: 08 mar 2005, 13:17
Lokalizacja: Południowy Wschód Góry Lasy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ;]

Post autor: Oliwia » 13 lut 2008, 19:43

spinny pisze: Nie ze trance, nie ze d'n'b poprostu..... i nikomu sie tym nie chwale:P
A ja, że dream dance..

A chwalić się nie muszę, ponieważ w pracy trzaskam wszyscy widzą, ze coś jest nie tak 8) ..Są już też osoby zarażone tym zwyczajem. A jeżeli i chodzi o działanie, to czasami aż za mocną zdarzy mi sie chlapnąć i czuje, że to przesada .. Mocno odczuwam efekty, nie tylko mate, ogólnie wrażliwam co jest ogromną zaletą :)
The truth can not be said...
gg 5343579

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Post autor: Gamma » 13 lut 2008, 23:13

U mnie wpracy jest spora grupa pijaczy mate, do ktorej sie zaliczam i podobnie jak Wujek wiekszosc ludzi tez pieprzy glupoty trzy po trzy i zaglada nam do kubkow krecac nosami jak to mozna pic...

A ja naprawde lubie smak mate - wypijam w przeciagu roku srednio okolo 4-6 kilogoramow - to cos musi znaczyc. Chociaz do ludzi z Ameryki Poludniowej gdzie np. w Argentynie srednio jeden mieszkaniec wypija az kilkadziesiat kilogramow mate w roku! Pilem wiekszosc marek dostepnych na ryunku i to naprawde przyjemna i w dodatku tania sprawa! Picie jednak mate z torebek czy z herbaciarni gdzie sprzedawcy zazwyczaj nawet nie znaja rodzaju mate jaka maja to jak zimna kawa z puszki... Tylko prawdziwe liscie sie licza. Zupelnie inaczej smakuja niz te polprodukty.

Co do pobudzania i dobrych wlasciwosci... Mate to przede wszystkim zbior najwaniejszych witamin i mineralow potrzebnych do zycia czlowiekowi i to w calkowicie naturalnej postaci. Jak mozna odczuc efekty pijac to jeden czy nawet kilka razy nastawiajac sie w dodatku na to - ze ma sie cos wydarzyc? Jezeli ktos mysli ze wypije kubek mate i go trzepnie to chyba mu sie cos z amfetamina pomylilo... ;-)Nie wiadomo nawet czy piliscie ja dobrze zalane i przygotowana... Ja ze swojej strony moge powiedziec, ze odkad pije mate czuje sie zdrowiej.

Zeby w pelnic docenic mate trzeba poswiecic troche czasu nad wyrobieniem swojego sposobu na jej spozywanie - rodzaju, ilosci, picia... no i bez bombilli sie nie obejdzie. Z tykwy nie korzystam bo jest nie praktyczna - zwykly ceramiczny kubek sprawdza sie w naszych polskich realiach najbardziej, ale koniecznie wlasnie z bombilla. Jak fusy leca do ust to traci sie cala przyjemnosc z picia.

Emerfau: Ja kupuje na stronie ktora podales od jakis dwoch lat i imho srednio 20 zl za pol kilo to nie jest az tak duzo... wiadomo ze orginalnie musi byc napewno taniej, ale takie sklepy musza na czyms w koncu zarabiuac - a przynajmniej wybor sie caly czas powieksza. Wczesniej jak bylem zmuszony kupowac w herbaciarni wychodzilo mnie o wiele drozej tej interes.
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
biniu
Elite User
Posty: 775
Rejestracja: 26 lut 2004, 11:52
Lokalizacja: warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: biniu » 15 lut 2008, 14:51

w sklepach kuchnie świata jest duży wybór i nawet nie drogie są, są tez te naczynka i słomki. bubble zwykła yerba średnio pobudza, ale piłem taka zmieloną, i powiem ci ze jak se 3 łyzeczki sypnołem i zalałem wrzątkiem to ostro było, a tak pozatym to srać na picie z tykwy, zalewa sie w czajniczku i tez daje rade,
no a moda śmieszna ale mi naprzyklad to smakuje i wole to pić jako normalną herbatke, bez pieprzenia sie w jakies tykwy itp i itd :evil:
a biń to tylko o darkach nawija...a gdzie Halucynogen? Etnica? Pleiadians? binio sprzedałeś swe transowe ideały za pare darkowych, judaszowych srebrników !
Wujkie Jurgen jest The BEST!!!!!!

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Post autor: Gamma » 15 lut 2008, 15:23

mate sie nie zalewa wrzatkiem... to bardzo wazne. traci sie i smak i wlasciowsci.

jak chcesz biniu poczuc cos po 3 lyzeczkach? ja zalewam srednio 1/3 - 1/2 kupka. ;]

i o co chodzi z ta moda? ja czegos takiego nie zaobserwowalem. a nawet jezeli takie cos jest u Was to nalezy sie tylko cieszyc - bo to w koncu moda na cos zdrowego.
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
Jatab
Elite User
Posty: 1356
Rejestracja: 09 wrz 2003, 11:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Jatab » 15 lut 2008, 16:24

u nas w pobliskim sklepie pojawiła się ostatnio wersja expresówki yerba z limonką-całkiem niezła i niedrogo,więc problem szukania mam z głowy:)

Awatar użytkownika
biniu
Elite User
Posty: 775
Rejestracja: 26 lut 2004, 11:52
Lokalizacja: warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: biniu » 28 lut 2008, 10:56

kupiłem 0,5 kilo yerby tej santa cruz i bombilę, pije z normalnego kubeczka bo tak, i to co kupiłem działa, nawet bardzo, ale inaczej niż kawa, po kawie się "budzę" a tu jestem pobudzony troche mam energię ale nie mogę sie własnie dobudzić...:/
a biń to tylko o darkach nawija...a gdzie Halucynogen? Etnica? Pleiadians? binio sprzedałeś swe transowe ideały za pare darkowych, judaszowych srebrników !
Wujkie Jurgen jest The BEST!!!!!!

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości