do pijawek mate

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Post autor: Gamma » 28 lut 2008, 11:15

biniu pisze:kupiłem 0,5 kilo yerby tej santa cruz i bombilę, pije z normalnego kubeczka bo tak, i to co kupiłem działa, nawet bardzo, ale inaczej niż kawa, po kawie się "budzę" a tu jestem pobudzony troche mam energię ale nie mogę sie własnie dobudzić...:/
idealna opcja biniu. tykwy sa niewygodne. kubek i bombilla to najlepsza opcja.

santa cruz? nie znam takiej... dalbys linka?
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
biniu
Elite User
Posty: 775
Rejestracja: 26 lut 2004, 11:52
Lokalizacja: warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: biniu » 28 lut 2008, 17:39

http://www.yerbamatestore.pl/index.php? ... malta-1-kg
ta, ale kurde fajnie działa ale nie da rady sie na tym dobudzić:/ jednak kawka jak chodzi o to lepsza jest
a biń to tylko o darkach nawija...a gdzie Halucynogen? Etnica? Pleiadians? binio sprzedałeś swe transowe ideały za pare darkowych, judaszowych srebrników !
Wujkie Jurgen jest The BEST!!!!!!

Awatar użytkownika
Tribo oulus
Elite User
Posty: 724
Rejestracja: 11 sie 2004, 23:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Tribo oulus » 27 mar 2008, 10:58

Yerba działa... ( bynajmniej Cruz de Malta i Parajito oraz Rosa Monte , bo narazie te testuje , bardziej podchodzi mi narazie Cruz de Malta )

Możecie mówić co chcecie, ale ja po 5 dniach picia tego cudeńka mam już objawy pozytywne , których nie dała by mi żadna kawa lub inna herbata...

Spada mi waga , mam lepsze krążenie krwii, znikneły bóle głowy , nie mam problemów z zaśniecięm , żadnych zgag i " spokojny żołądek " większa koncentracja i wyciszenie - to też nie jest mit.
Do kawy już nie wrócę ...

Wujek ... - moze i śmierdzi Yerba - ale śmierdzi naturą .... :) Taki smród jest przyjemny.

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: Pixel » 27 mar 2008, 14:46

koński szit też smierdzi naturą i wcale nie jest przyjemny :P

Awatar użytkownika
Adrian Oldskool
Respected User
Posty: 131
Rejestracja: 27 lip 2005, 22:17
Lokalizacja: Koszalin/Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Adrian Oldskool » 09 sie 2008, 21:25

Gastrosan, piłem - pomógł !!!
Kawę Inkę (z cykorią), piłem - pomogła !!!

Czas spróbować Jerbę, jak coś, popytam się Was o szczegóły.

Pozdr.
Niemiecka GABBA była najlepsza, nie wspominając o pewnych składankch I-X.
gg: 10477407

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Post autor: *JetMan* » 19 sie 2008, 13:23

No prosze, nawet topik o Yerbie sie pojawil :D heheh to oczywiste, ze Mate dziala- o wiele subtelniej, niz kawa - za to bardziej pozytywnie.
Po pierwsze, nie zawiera kofeiny ale unikalna substancje ktora nawet doczekala sie wlasnej nazwy- mateina [niby z grupy *tein, znanych z herbat]. Poza tym jak juz ktos wspomnial, cala mase mikroelementow, witamin etc.

Po drugie- gasi pragnienie [kawa odwadnia]
Po 3cie- nie ma kofeinowego rozedrgania, nerwowosci, trzepotu serca.
Jest za to specyficzna empatia i optymizm.

Po 4te- dobre przygotowanie Yerby to polowa sukcesu.

Nie polecam kupowac w herbaciarniach ani w torebkach ekspresowych.
Dobrej jakosci mate [np Cruz de Malta] wystarczy 3-4 lyzeczki, gorszej jakosci [np La Oracion czy Che Mate] potrzeba 7-8 lyzeczek. zalac woda o temp. 80-90st.
[nie wrzatkiem!] dolac minimalnie zimnej, odczekac kwadrans- pic.
Jesli ktos nie czuje mocy, to moze za duzo na codzien sie stymuluje rzeczami typu kawa, chociaz dzialanie Yerby jest po prostu inne i latwo je odroznic.

Mate pije od kilku lat i nie zamienilbym tego na nic innego.

Kupic mozna takze tutaj- najdluzej dzialajacy na PL-rynku dystrybutor, zreszta kiedys tylko od niego mozna bylo cokolwiek dostac.

http://yervita.home.pl/
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Post autor: Gamma » 19 sie 2008, 14:05

*JetMan* pisze:Dobrej jakosci mate [np Cruz de Malta] wystarczy 3-4 lyzeczki, gorszej jakosci [np La Oracion czy Che Mate] potrzeba 7-8 lyzeczek. zalac woda o temp. 80-90st.
[nie wrzatkiem!] dolac minimalnie zimnej, odczekac kwadrans- pic.
Po pierwsze mysle, ze 3-4 lyzeczki sa dobre na poczatek. Ja tak pilem przez pierwsze kilka dni, moze tygodni (juz nie pamietam). Pozniej jak czlowiek oswoi sie juz ze smakiem wieksze "dawki" smakuja o wiele lepiej. Dla mnie zbyt malo mate jest gorsze niz za duzo... Zreszta zaden z moich znajomych puijacych mate nie sypie az tak malo. No chyba, ze masz jakies inne lyzeczki. ;-)

Co do samej temperatury zalewania... Ja na przyklad preferuje 60-70 stopni. Dla mnie przy wiekszej niz 80 stopni temperaturze mate traci troche swoj smak. Mysle, ze tutaj kazdy powienien sobie sam wyrobic swoj idealny sposob przyrzadzania. :-)
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Post autor: *JetMan* » 19 sie 2008, 14:45

a, no jak najbardziej.

mi akurat ewentualna 'gorzkosc' naparu nie przeszkadza [juz nie takie rzeczy pilem :mrgreen: ] -co do ilosci, to mysle, ze przy 3-4 lyzeczkach faktycznie dzialanie
moze byc po prostu lekkie. Ale jak zaparzysz kose z tych 6-7 w gore ;) to nie ma opcji, zeby nie poczuc ducha tej zacnej roslinki :)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Post autor: *JetMan* » 20 sie 2008, 12:44

biniu pisze:http://www.yerbamatestore.pl/index.php? ... malta-1-kg
ta, ale kurde fajnie działa ale nie da rady sie na tym dobudzić:/ jednak kawka jak chodzi o to lepsza jest
Pewnie chodzi o to, ze kawa dziala pobudzajaco na receptory dopaminowe i generalnie ja uwalnia w dokladnie taki sam sposob, jak amfetamina i inne 'iny' tyle, ze w mniejszej ilosci a co za tym idzie, slabiej -to analeptyk [pobudza O.U.N.] Pobudza [wlasciwie poraza ;) ] osrodek oddechowy i inne.
Faktem jest tez to, ze LD50 w przypadku szczurow to 192 mg/kg. W przypadku ludzi dawka smiertelna zaczyna sie od 10g. ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
rosik
Respected User
Posty: 153
Rejestracja: 27 sty 2005, 22:33
Lokalizacja: Gdynia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: rosik » 20 sie 2008, 12:52

3-4 łyżeczki ? a w czym pijesz ? ( ile pojemności ma naczynie ?)
bo ja swoja tykwę która ma około 250-300mml zasypuje do 3/4 pojemności, to wychodzi mi 10-13 łyżeczek :)) i jest MOC ! :P

JetMan : 90st to chyba za dużo, czytałem ze 80st to max

ps. fajna stronka, sporo info o yerbie :)
http://www.yerbastory.pl/
jozda jozda wartko wartko pryntko pryntko chyżo chyżo.....

GG--->> 3283610

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Post autor: Gamma » 20 sie 2008, 13:02

rosik pisze: JetMan : 90st to chyba za dużo, czytałem ze 80st to max
Zalezy to od rodzaju mate i wlasnych upodoban. To nie jest kawa, ktora zawsze sie parzy tak samo... mate mozna zalewac nawet zimna woda. Czytajcie i probujcie, a nie dyskutujciue czy 10 stopni w te czy wewte... bez odpowiedniego termosu/czajnika/termometru i tak nie utraficie dokladnie z temperatura.
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
4m
Elite User
Posty: 444
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: 4m » 20 sie 2008, 14:17

Gamma pisze:
rosik pisze: JetMan : 90st to chyba za dużo, czytałem ze 80st to max
Zalezy to od rodzaju mate i wlasnych upodoban. To nie jest kawa, ktora zawsze sie parzy tak samo... mate mozna zalewac nawet zimna woda. Czytajcie i probujcie, a nie dyskutujciue czy 10 stopni w te czy wewte... bez odpowiedniego termosu/czajnika/termometru i tak nie utraficie dokladnie z temperatura.
Tue, true, ale nie do końca. Bezpieczny zakres to 75-85 stopni - gwarancja prawidłowo zaparzonej yerby bez względu na gatunek. A tak na serio to wystarczy po zagotowaniu otworzyć w czajniku dziubek i poczekać z zalaniem 3-5 min (w zależności od tego ile wody, jaki czajnik). Na 99% traficie w ten zakres ;) Ilość suszu w kubku - ja zasypuję 1/3-1/2 pojemności w zależności od kopa gatunku i oczekiwanego efektu. To potem wystarcza na kilka zalań.
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form

Awatar użytkownika
Tribo oulus
Elite User
Posty: 724
Rejestracja: 11 sie 2004, 23:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Tribo oulus » 20 sie 2008, 14:44

4m pisze:[A tak na serio to wystarczy po zagotowaniu otworzyć w czajniku dziubek i poczekać z zalaniem 3-5 min.
oj nie wiem - ja jak sprawdzałem temperaturę wody termometrem, to po 3 minutach woda ma ciąglę około 90-92 stopni ( czajnik na gaz )
Chcąc trafić w temperaturę 75-80 stopni jak mówisz - ja bynajmniej muszę odczekać ok 11-12 minut. W przypadku czajnika na prąd - około 10-11 minut.

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Post autor: Gamma » 20 sie 2008, 14:51

Ja po prostu leje najpierw zimna, a potem ciepla i nie musze czekac...

Mozna tez przelac z jednego garnuszka do drugiego i dodac zimnej wedle upodoban...

Proste. 8)

Widze, ze lubicie sobie utrudniac zycie. ;]
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
4m
Elite User
Posty: 444
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: 4m » 20 sie 2008, 14:57

Tribo oulus pisze:
4m pisze:[A tak na serio to wystarczy po zagotowaniu otworzyć w czajniku dziubek i poczekać z zalaniem 3-5 min.
oj nie wiem - ja jak sprawdzałem temperaturę wody termometrem, to po 3 minutach woda ma ciąglę około 90-92 stopni ( czajnik na gaz )
Chcąc trafić w temperaturę 75-80 stopni jak mówisz - ja bynajmniej muszę odczekać ok 11-12 minut. W przypadku czajnika na prąd - około 10-11 minut.
Nie wiem, może do pełna czajnik nalewasz i stąd tak długo trzyma? ;) W każdy razie łatwo te 75-85 sprawdzić "na dotyk" - ma być mocno gorąca, ale nie tak, żeby oparzenia powstawały ;) U mnie po 10 minutach woda na 1 kubek ma max 60 stopni. Stwierdzone eksperymentalnie ;)

edit: fakt, po 3 minutach może być trochę powyżej tych 85 stopni, ale po 6 minutach już na pewno jest ok :) Nigdy jakoś tego czasu dokładnie nie mierzyłem jeszcze :)
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form

Awatar użytkownika
Tribo oulus
Elite User
Posty: 724
Rejestracja: 11 sie 2004, 23:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Tribo oulus » 20 sie 2008, 15:16

4m pisze: Nigdy jakoś tego czasu dokładnie nie mierzyłem jeszcze
I to jest bardzo ważne zdanie , dobrze ze je napisałeś :)
Bo ja już wałkowałem temperaturę wiele razy i w różnych sytuacjach - ale po to właśnie, by teraz wykorzystywać same dane z czasem.
I tak, jak usłyszę gwizd czajnika, to wyłączam i nastawiam - minutnik ( te jajeczko :) na około 10-11 minut. Po usłyszeniu dźwięku " alarmowego " minutnika - zalewam Mate -a reszte wody z czajnika wlewam do termosa półtoralitrowego - z czego później tylko dolewam przez cały Boży dzień - :)
Gamma - nie wiem , czy akurat to mi utrudnia życie :)
Ale by dowiedzieć się , o czsie " chłodzenia " do idealnej temperatury - czasem warto przez 1- 2 dni pokombinować z temperaturą :)

Awatar użytkownika
4m
Elite User
Posty: 444
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: 4m » 20 sie 2008, 16:14

Tribo oulus pisze:
4m pisze: Nigdy jakoś tego czasu dokładnie nie mierzyłem jeszcze
I to jest bardzo ważne zdanie , dobrze ze je napisałeś :)
Bo ja już wałkowałem temperaturę wiele razy i w różnych sytuacjach - ale po to właśnie, by teraz wykorzystywać same dane z czasem.
Mi się tak nie chciało, podobnie jak rozgrzewać ścianek kubka, aby wpadająca do niego gorąca woda o idealnie ustalonej i wymierzonej temperaturze natychmiast jej nie utraciła wskutek styku z powierzchnią naczynia o temperaturze pokojowej ;) Jeżeli ktoś chciałby dokonać dokładnych pomiarów temperatury wody po zalaniu suszu yerba mate w kubku o temp. pokojowej to zachęcam :D Z nowości to teraz nawet specjalne yerbowe termometry (koszt kilkanaście-kilkadziesiąt zł) pojawiły się dla osób nie radzących sobie z problemem temperaturowym i przelewaniem z kubka do kubka lub mieszaniem w odpowiednich proporcjach wrzątku z wodą chłodną (moim zdaniem zupełnie zawodne sposoby). Lepiej chyba jednak po prostu poczekać te kilka minut przed zalaniem i z czystym i spokojnym umysłem sączyć mate :)

Zastanawiam się też nad tym zalewaniem wodą z termosu. Wydaje mi się, że zawsze lepiej jest zalewać wodą jak najbardziej świeżą i natlenioną.
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Post autor: Gamma » 20 sie 2008, 16:55

Ale wy macie problemy. ;-) Mi by sie nie chcialo robic az takich pomiarow... Jak juz pisalem - zalewam zawsze zimniejsza woda niz sie "powinno" zalewac bo tak lubie. Takie podejscie powoduje tez, ze nigdy swojej mate nie sparze zbyt ciepla woda... a to czy temperatura wody ma 69, 72 czy 65 mnie juz malo interesuje. Szkoda mi czasu zeby nastawic stoper czy czynic inne cuda. Zauwaze tu jeszcze, ze Indianie Poludniowo Amerykanscy, ktorzy pili mate nie mieli termometrow ani termowsow... mysle, ze latwiej sie zyje kierujac sie przerzuciem i intuicja niz dokladnymi pomiarami... zycie traci wtedy swoj urok. ;-)
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Psysutra » 20 sie 2008, 17:32

Naukowe podejście do prawie każdego tematu rozbija urok.
Ja tak samo zalewam jak Gamma (moja kolej). Po kiego grzyba się bawić w mierzenie temperatury? Żeby nudę zabić? :P

Awatar użytkownika
4m
Elite User
Posty: 444
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: 4m » 20 sie 2008, 17:43

mh_aka_psysutra pisze:Naukowe podejście do prawie każdego tematu rozbija urok.
Ja tak samo zalewam jak Gamma (moja kolej). Po kiego grzyba się bawić w mierzenie temperatury? Żeby nudę zabić? :P
Myślę, ża cały urok polega na tym, żeby wiedzieć co, jak i dlaczego się dzieje. Cała sztuka polega też na tym, żeby jak najwięcej wyciągnąć z jak najmniej. Dopóki jednak nikt nie zmierzy dla poszczególnych gatunków yerby ilości uwalnianej mateiny w zależności od temperatury wody to pozostaje nam się cieszyć tym, że optymalnie ją parzymy :) W naszym mniemaniu oczywiście ;)
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości