do pijawek mate

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
Tribo oulus
Elite User
Posty: 724
Rejestracja: 11 sie 2004, 23:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Tribo oulus » 20 sie 2008, 17:50

Ale kto tu mówi o naukowym podejściu albo o kombinowaniu itd... :roll:
Powtarzam raz jeszcze, że akurat po to kupiłem termometr, by się dowiedzieć ile to jest 75- 80 Stopni .... - Czy to jest coś dziwnego ?
Termometru używałem właściwie tylko 2 razy chyba - i teraz to już nawet nie wiem gdzie leży.
Nie zapędzajcie się w " naturalnym " podejściu 8) - w zamiast polecam czytanie postów z wyobraźnią i zrozumieniem ....
Wszystko ma swoją granicę i nawet techniczne podejście , do zaparzania Yerby jest bardziej na miejscu niż kompletny brak wiedzy na ten temat :wink:

Awatar użytkownika
rosik
Respected User
Posty: 153
Rejestracja: 27 sty 2005, 22:33
Lokalizacja: Gdynia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: rosik » 20 sie 2008, 17:57

równie dobrze to może dodać uroku, taki mały rytuał :) A cala akcja twa kilka sekund, wlewam wrzątek dolewam zimnej, sprawdzam tem. i gotowe. :)

Mierze temperaturę wody po to żeby sprawdzić czy nie jest za gorąca, górna granica to 85st, każda temperatura poniżej jest ok, ale powyżej tych 85st yerba traci swe właściwości smakowe i pobudzające wiem to z doswiadczenia ( przynajmniej tak jest z "PAJARITO")
jozda jozda wartko wartko pryntko pryntko chyżo chyżo.....

GG--->> 3283610

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Post autor: Gamma » 20 sie 2008, 19:29

rosik pisze:wlewam wrzątek dolewam zimnej, sprawdzam tem. i gotowe. :)
niby to tylko kilka sekund, ale zaczynasz od potraktowania mate wrzatkiem. rob odwrotnie. najpierw zimna - potem wrzatek.
Tribo pisze:Termometru używałem właściwie tylko 2 razy chyba - i teraz to już nawet nie wiem gdzie leży.
Nie zapędzajcie się w " naturalnym " podejściu Cool - w zamiast polecam czytanie postów z wyobraźnią i zrozumieniem ....
A Ty Tribo - najpierw cos piszesz, potem sie tlumaczysz z tego i jeszcze zarzucasz brak wyobrani. ;-) gdzie tu logika?
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
oscaritta
Elite User
Posty: 704
Rejestracja: 10 sie 2004, 13:55
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: oscaritta » 20 sie 2008, 19:55

Gamma...??
chciał sobie zaparzyć mate według przepisów, które generalnie są sprawdzone
i użył termometru, żeby wiedzieć <wiedzieć jest dobrze- dużo wiedzieć jest jeszcze lepiej> i nie spieprzyć początku przygody z czymś nowym i nieznanym

i nie tłumaczy się a tłumaczy Wam
jak On rozwiązał problem temperatury i odpowiedniego zaparzenia
to, że użył termometru to jakiś problem?


prostota..
instrukcja, ciekawość, dokładność..

ewidentne czepialstwo, nie zawsze masz rację Gammo- nie chce Ci się- nie rób ale nie neguj bo Ty zrobiłeś inaczej


nie jestem stronnicza..mam nadzieję, poprostu przeczytałam topic i śmiać mi się chce
bo uduchowić zaparzanie herbaty zanim pozna się jej walory i głębie to absurd

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Post autor: Gamma » 20 sie 2008, 20:06

Widzisz oscaritta puszczone oczka po moich wypowiedziach? Tribo potrzebuje Ciebie jako adwokata? Ciekawe czy jeszcze ktos po za Wami odebral ten tekst w taki sposob... I nie rozumiem tych Waszych tlumaczen, jakbyscie winni byli. Smieszne troche. :-)

No i na koniec sprawa najwazniejsza... mate to nie herbata.
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
darxe
Elite User
Posty: 260
Rejestracja: 16 lis 2006, 15:35
Lokalizacja: Tempehlandia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: darxe » 20 sie 2008, 20:15

Ja codzienną (pseudo)pracę rozpoczynam kubkiem yerby i mam tą wygodę, że zaraz obok mego biurka stoi taki automat z wodą ,,źródlaną'' który daje wodę o temp. dokładnie 70 st.C, nawet raz przyniosłem do pracy termometr by się upewnić :) Zanim poznałem yerbe to chlałem parę mocnych kaw dzień w dzień a dzięki 1 kubkowi yerby dziennie jakoś automatycznie zatraciłem ochotę na kawę, której działanie pobudzające jest bym to określił jakieś takie bardziej bezpośrednie i ordynarne ;) Teraz kawę pijam tylko w formie dobrego espresso i bardziej towarzysko, z częstotliwością nie częstszą niż raz na 2 tyg.
Jeżeli chodzi o odmiany, to wypiłem już sporo różnych yerb i faktycznie Pajarito ma coś w sobie wyjątkowego, choć osobom nieprzepadającym za mocnym, dymnym i gorzkawym smakiem polecałbym raczej też smaczne ale delikatniejsze Rosamonte albo La Merced. Cruz de Malta jest bardzo dobra w smaku ale przyśpiesza bicie mego serca (gdzieś wyczytałem że jest to efekt wyjątkowo dużej zawartości potasu w tej akurat marce) a ja pobudzenia tego typu nie lubię więc ją niestety mimo pysznego smaku olałem. Ostatnio miałem przyjemność skosztować Nobleza Gaucha Despalada i mi wyjątkowo posmakowała, także przy następnym zakupie biorę 1 kg tej yerby jak nic.
Jeżeli chodzi o kupowanie to yerbamatestore.pl jest OK, dobry kontakt i szybka przesyłka, ale najpopularniejsze marki sporo taniej można wyszukać na allegro.

Awatar użytkownika
oscaritta
Elite User
Posty: 704
Rejestracja: 10 sie 2004, 13:55
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: oscaritta » 20 sie 2008, 20:34

<milczy> Gammo ::)
Ostatnio zmieniony 20 sie 2008, 21:20 przez oscaritta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Post autor: Gamma » 20 sie 2008, 20:50

Kawa to kawa. Herbata to herbata. Mate to mate czyli ostrokrzew paragwajski... i tyle. :-) Przyjelo sie mowic, ze to herbata przez to, ze dostepny jest w herbaciarniach.


<milczy> ;-)
Ostatnio zmieniony 20 sie 2008, 21:22 przez Gamma, łącznie zmieniany 1 raz.
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
4m
Elite User
Posty: 444
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: 4m » 20 sie 2008, 21:03

darxe pisze:Cruz de Malta jest bardzo dobra w smaku ale przyśpiesza bicie mego serca
CdM Despalada rządzi :twisted: W ogóle despalady siakieś takie sensowniejsze mi się wydają od tych elaboradów.
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form

Awatar użytkownika
Tribo oulus
Elite User
Posty: 724
Rejestracja: 11 sie 2004, 23:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Tribo oulus » 20 sie 2008, 23:38

to fakt , Cruz De MAlta jest świetna :)
To dzięki Gammie poznałem jej smak
:wink:

Awatar użytkownika
rosik
Respected User
Posty: 153
Rejestracja: 27 sty 2005, 22:33
Lokalizacja: Gdynia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: rosik » 21 sie 2008, 00:23

spróbowałem kilu marek ale według mnie PAJARITO rządzi!!:D
mocny wyrazisty smak , polecam :)
jozda jozda wartko wartko pryntko pryntko chyżo chyżo.....

GG--->> 3283610

Awatar użytkownika
darxe
Elite User
Posty: 260
Rejestracja: 16 lis 2006, 15:35
Lokalizacja: Tempehlandia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: darxe » 21 sie 2008, 08:44

A może ktoś z Was eksperymentował z yerbą i wyszło mu coś ciekawego i godnego polecenia? Może da się coś ciekawego uzyskać robiąc coś w stylu yerba-chai, z dodatkiem jakiś kardamonów? Ja raz tylko zrobiłem taki mix z miętą i limonką ale nie zachwyciło mnie to zbytnio... Tymczasem idę po 3 zalewkę pajarito, chyba najlepszą :P

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 28 sie 2008, 13:49

Wikipedia pisze:Picie yerba mate zostało powiązane ze zwiększoną zapadalnością na nowotwory jamy ustnej, gardła, krtani, przełyku, płuc, pęcherza a także ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia raka kolczystokomórkowego skóry.

W liściach yerba mate występuje duże stężenie silnie rakotwórczych policyklicznych węglowodorów aromatycznych.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Yerba_mate

Ile jest w tym prawdy? Może dla niektórych wikipedia nie jest wiarygodnym źródłem wiedzy, ale takie informacje znalazłem tez na innych stronach poświęconych yerbie.

Awatar użytkownika
4m
Elite User
Posty: 444
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: 4m » 28 sie 2008, 14:09

Krizz pisze:
Wikipedia pisze:W liściach yerba mate występuje duże stężenie silnie rakotwórczych policyklicznych węglowodorów aromatycznych.
Ile jest w tym prawdy? Może dla niektórych wikipedia nie jest wiarygodnym źródłem wiedzy, ale takie informacje znalazłem tez na innych stronach poświęconych yerbie.
Różnicą między lekarstwem, a trucizną jest dawka. Ile to jest dużo? Nie zdziwiłbym się, gdybyś większą dawkę WWA przyjmował podczas 15 minutowego spaceru po mieście ;)
http://cebp.aacrjournals.org/cgi/conten ... /17/5/1262

W Monarze powinni tych yerbomanów pozamykać! :)
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 28 sie 2008, 22:30

4m pisze:Różnicą między lekarstwem, a trucizną jest dawka. Ile to jest dużo? Nie zdziwiłbym się, gdybyś większą dawkę WWA przyjmował podczas 15 minutowego spaceru po mieście ;)
Tego nie wiem, bo nie znam źródła, które potwierdzałoby takie wyssane z palca przypuszczenie. Nie mniej z linku, który zapodałeś, wynika, że jednak w yerbie występuje BARDZO duże stężenie rakotwórczego węglowodoru.

A szkoda, bo chciałem spróbować... :P

Awatar użytkownika
4m
Elite User
Posty: 444
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: 4m » 29 sie 2008, 08:41

Krizz pisze:Tego nie wiem, bo nie znam źródła, które potwierdzałoby takie wyssane z palca przypuszczenie. Nie mniej z linku, który zapodałeś, wynika, że jednak w yerbie występuje BARDZO duże stężenie rakotwórczego węglowodoru.
A szkoda, bo chciałem spróbować... :P
Ktoś wg tych badań (btw- jednostkowych i niepotwierdzonych przez inne instytucje) wyliczył, że zawartość WWA w jednym papierosie odpowiada zawartości 80 takich naparów yerby. Mi się nie chciało tego przeliczać i sprawdzać, choć to bardzo proste. Tak naprawdę jednak to nic w porównaniu z zawartością WWA, które przyjmujesz z innych źródeł, ale na coś trzeba w końcu umrzeć, nie? ;)
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 29 sie 2008, 10:11

4m pisze:Ktoś wg tych badań (btw- jednostkowych i niepotwierdzonych przez inne instytucje) wyliczył, że zawartość WWA w jednym papierosie odpowiada zawartości 80 takich naparów yerby.
if prepared in the traditional way and consumed in amounts typically enjoyed by South Americans who drink mate, the intake of certain carcinogenic PAHs was comparable to what a person would get by smoking a pack of cigarettes per day.
ale też:
If you have enjoyed a cup of yerba mate yourself from time to time, do not panic. You have not been exposed to PAH levels beyond what is found in many foods and drinks in the average American diet.
(...)
when consumed occasionally, yerba mate is very unlikely to be linked with any type of cancer.
źródło: http://www.caring4cancer.com/go/cancer/ ... /questions
4m pisze:ale na coś trzeba w końcu umrzeć, nie? ;)
To też prawda :)

Awatar użytkownika
4m
Elite User
Posty: 444
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: 4m » 29 sie 2008, 10:32

Krizz pisze:
4m pisze:Ktoś wg tych badań (btw- jednostkowych i niepotwierdzonych przez inne instytucje) wyliczył, że zawartość WWA w jednym papierosie odpowiada zawartości 80 takich naparów yerby.
if prepared in the traditional way and consumed in amounts typically enjoyed by South Americans who drink mate, the intake of certain carcinogenic PAHs was comparable to what a person would get by smoking a pack of cigarettes per day.
Liczby, liczby... Znając wartości PAH dla yerby i tytoniu można to przeliczyć, co też ktoś zrobił i wyszło mu jak napisałem powyżej. W tym artykule, który przytaczasz nie ma ani jednej liczby - nie sposób sprawdzić :) A rozbieżność jest zastanawiająca.
Jeszcze z tego samego artykułu:
When looking at the leaves of the eight commercial yerba mate products, the researchers found that they contained total PAH concentration ranging from 2 to 11 times the levels found in green tea leaves. A więc dwa napary zdrowej, z antyutleniaczami i wychwalanej jako antycancerowa, zielonej herbaty mogą zawierać taką samą ilość rakotwórczych substancji co jeden napar śmiercionośnej toksycznej yerba ;) I bądź tu panie mądry w tym co tam piszą...
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 29 sie 2008, 10:55

4m pisze:A więc dwa napary zdrowej, z antyutleniaczami i wychwalanej jako antycancerowa, zielonej herbaty mogą zawierać taką samą ilość rakotwórczych substancji co jeden napar śmiercionośnej toksycznej yerba ;) I bądź tu panie mądry w tym co tam piszą...
Powyższy skład dotyczy samych liści, nie naparu. Z tego co piszą dalej, można wywnioskować, że napar jest znacznie bardziej nasycony PAHami.
Niestety nie podali, która to marka ma tak niską zawartość PAH, choć to zrozumiałe, że artykuł naukowy (a raczej podsumowanie jakichś badań) nie może reklamować czegokolwiek.

Awatar użytkownika
Trantigne
User
Posty: 58
Rejestracja: 26 sty 2009, 14:43
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: do pijawek mate

Post autor: Trantigne » 04 paź 2011, 06:22

Wprawdzie temat stary a mnie się nudzi i mam dobry humor więc podbiję, mam nadzieję że nie dostanę za to po łbie ;)

O mate wiele słyszałem przez ostatnie parę lat, w końcu pół roku temu kupiłem sobie na wagę w herbaciarni jakąś mniejszą ilość. Wrażenia - trochę rozczarowanie, niby działa ale drogo i w ogóle 'takie se'. Wyżaliłem się na jednym forum i mi napisali żebym kupił sobie normalną na allegro co też uczyniłem.
Wybór padł na Pajarito i mi bardzo posmakowała :) W przeciwieństwie do kawy która powoduje gonitwę myśli i lekkie naspidowanie fizyczne mate daje czystą stymulację myślową, czułem się jakby ktoś podkręcił mi mózg o jakieś dobre 30% zwiększając także koncentrację i motywację. W smaku jakby hm wywar ze zgniłych liści, dość specyficzny ale mi pasuje.
Zauważyłem także że moje sny stały się bardziej wyraźne i bogate w szczegóły oraz potrafię zapamiętać przynajmniej kilka jednej nocy. LD jeszcze nie udało mi się osiągnąć (ponoć dopaminergiki to w pewien sposób ułatwiają) ale byłem bardziej bliżej niż dalej.
Ale wszystko co dobre kiedyś się kończy, yerba również. Teraz planuję zakupić Cruz De Maltę bo jest ponoć jeszcze mocniejsza. Nie mam żadnych wynalazków do picia, od szeroka szklanka do (chyba) whisky + filtr do kawy do którego sypię mate a następnie zalewam i piję.

'Herbatka' jak najbardziej pozytywna, polecam wszystkim którzy nie mieli okazji spróbować :)

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości