polacy w Anglii-na wesolo:)

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Osthato Chetowa
Medulla Oblongata
Posty: 340
Rejestracja: 16 mar 2007, 16:37
Lokalizacja: Wejherowo/Kaszuby
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Osthato Chetowa » 23 sty 2008, 18:14

..ja wam powiem tak:przyjechalem do Anglii z trzech powodow
1.czesciowo uciec od problemow jakie mialem w Polsce,choc juz teraz sie rozwiazaly i jest wszytko ok!!:)
2.na pewno za pieniedzmi czemu nie,ale nie zeby jakos szczegolnie odkladac do skarpety i co miesiac wysylac do domu ,nie samym chlebem czlowiek zyje :)
3.trzeci punkt najwazniejszy poprostu zeby czegos doswiadczyc wyrwac sie z tej monotoni ,poznac inna kulture ich zwyczaje nawiazac nowe znajomosci ,hulaj dusza !!!

a co do pracy to tak jak Marion napisal to tez nie mialem wiekszych problemow,jak sie chce to sie ma ,dla chcacego nic trudnego:)nikt ci nie karze zapiepszac po 12 czy tez jak pisaliscie po 16 godz ..pamietam ze mialem tylko jeden okres ze robilem po 12 godz ale nikt mnie do tego nie zmuszal ,poprostu chcialem zarobic na dobre wakacje ,ale nie wakacje w polsce jak to przynajmniej polowa polakow wyjezdza ,wakacje w polsce mialem co roku ,ludzie do polski sie nie jezdzi na wakacje !!
teraz pracuje 8 godz czasami mniej,godz przerwy (pol godz nie platne)miesiac urlopu,weekendy wolne,chorobowe i inne duperele,mieszanie w kawalerce a nie jak jest praktykowane wsrod polaczkow w Anglii po 16 osob w jednej chacie w ktorej sa 3 pokoje kuchnia lazienka :):)takze zyc nie umierac :):)


tak na marginesie nigdy nie mowielem ze w Polsce jest zle,ze bieda i ubostwo takze wracam juz nie dlugo bo nie wytrzymuje tu tylko z jednego powodu narod ten jest totalnie glupi (choc sa wyjatki od reguly:):))ich glupota czasami mnie przerasta, tzn.wiedza ogolna ....serial komediowy "little britain"dokladnie odzwierciedla typowego spolecznaika angielskiego:):):)pozdrawiam :wink:

Awatar użytkownika
war
Medulla Oblongata
Posty: 866
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:40
Lokalizacja: eudezet/wwo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: war » 23 sty 2008, 22:12

najnowsze wiadomości:
w londynie zawalilo sie łóżko pietrowe rannych jest 17 polakow...

a tak na powaznie na wyspy jada wszyscy ale niektorych to zmienia i wyciaga najgorsze strony charakteru na wieszch i potem taki Cie sprzeda za 20 ojro albo chce hajs za podwozke jak pare postow temu, jedyne co pociesza ze beżowi są jeszcze gorsi bo nie pija wodki
it's not a drug it's a holly sacrament

Awatar użytkownika
Bust
Respected User
Posty: 130
Rejestracja: 30 lis 2004, 13:14
Lokalizacja: outer space
Kontaktowanie:

Post autor: Bust » 23 sty 2008, 22:49

zazwyczaj duze zmiany w naszym zyciu zmieniają nas samych, polacy wyjezdzaja na wyspe zeby zarobic a nie zeby martwic sie o innych, jesli on moze liczyc tylko na siebie to takze na niego nie mozna liczyc. stosują taką maxymalizacja zysków kazdy chce ten czas wykozystac jak najkozystniej. polacy lubią byc zawistni, a jesli widzą ze ich ziomboj wiecej zarazbia czy szybciej awamsuje i ma lepsze warunki to uczucie to sie w nich poteguje i nie dają nic za darmoszke bo za ciezko sami na wszystko pracują. pozatym dla wiekszosci pieniądze tam zarabiane są naprawde duze, a pieniądz jak wiadomo tez zmienia.

inaczej podchodzi do tego student który jedzie sobie zarobic w wakacje pare złoty dla niego to jest taka przygoda a dla człowieka który w polsce ma 4 osobową rodzine do wykarmienia to jest walka o zycie i nienalezy sie dziwic jakims aktom desperacji z jego strony zeby zarobic funciaka.

za granicą kazdy miej lub bardziej czuje sie samotny, walczy o swoje, kazdy jest zdany na siebie, nikt nie chce byc gorszy i chyba nikt nie jest tak naprawde do konca sobą..
zbyt zakręcony by żyć, zbyt rzadki bu umrzeć
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
.::Goa Will Never Die! Listen 2 Psy And Fly!::.

Awatar użytkownika
Tribo oulus
Elite User
Posty: 724
Rejestracja: 11 sie 2004, 23:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Tribo oulus » 23 sty 2008, 23:40

By choć na trochę rozładować Wasze emocje .... :)
może nie o Anglii, ale o emigrantach z Polski ...
http://www.tvn24.pl/-1,1536107,wiadomosc.html

Awatar użytkownika
reminiscenter
Syndromm
Posty: 481
Rejestracja: 09 maja 2004, 23:39
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: reminiscenter » 24 sty 2008, 00:41

rzeczywistość to tylko punkt widzenia ------> 1928209

Awatar użytkownika
Wujek Jurgen
Banned User
Posty: 2513
Rejestracja: 21 lip 2004, 09:37
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Wujek Jurgen » 24 sty 2008, 11:26

Osthato - naprawde jecie tam te pulpety w sosie pomidorowym?

Awatar użytkownika
Palmer Eldritch
Bombay TV Crew
Posty: 174
Rejestracja: 15 wrz 2007, 20:50
Lokalizacja: zza kredensu
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Palmer Eldritch » 24 sty 2008, 11:30

Wujek Jurgen pisze:Osthato - naprawde jecie tam te pulpety w sosie pomidorowym?
"Kulki mocy"? :D
""Moja dupa jest ciasna jak po praniu, a Twoja matka to chuj!""
( Kapitan Bomba )

Awatar użytkownika
war
Medulla Oblongata
Posty: 866
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:40
Lokalizacja: eudezet/wwo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: war » 24 sty 2008, 12:19

ja np jadlem chleb za 30centow :wink: ale u litwina za rogiem byly nawet polskie ogórasy kiszone
it's not a drug it's a holly sacrament

Awatar użytkownika
Hardcore
Elite User
Posty: 1519
Rejestracja: 11 mar 2004, 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Hardcore » 24 sty 2008, 12:30

war pisze:najnowsze wiadomości:
w londynie zawalilo sie łóżko pietrowe rannych jest 17 polakow...
:lol: o kurde! dobre!
war pisze: ja np jadlem chleb za 30centow Wink ale u litwina za rogiem byly nawet polskie ogórasy kiszone
No ja też jakiś tani do pół funta :) Ogólnie zakupy robiliśmy w hipermarkecie o nazwie "Morisson's", bo mieliśmy do niego dość blisko. Była tam wóda Absolwent (nazwa była tłumaczona), piwo Tyskie i Lech i ogórki Krakusa :)
Obrazek
"Turn on, tune in and drop out" Timothy Leary :roll:

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Re: ;)

Post autor: Gamma » 24 sty 2008, 16:46

Hardcore pisze:
spinny pisze: Ja ci powiem tak, mam znajomego, który ma 20 lat - ma sskonczone gimnazjum i 5 lat w zawieszeniu. Zarabia 3,5 tys miesiecznie na budowie (plus przywoza i odwoza go z miejsca i do miejsca pracy).
A ja uczyłam sie 17 lat i co? Nie narzekam:D:D:D:D:D
Nie rozumiem nic z tego...
Ke? Chwalisz sie czy jak? :roll:
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Osthato Chetowa
Medulla Oblongata
Posty: 340
Rejestracja: 16 mar 2007, 16:37
Lokalizacja: Wejherowo/Kaszuby
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Osthato Chetowa » 24 sty 2008, 18:23

do jurgena :nigdy nie jadlem pulpetow w sosie pomidorowym w Anglii:):):):)gotuje mi zonka pyszne obiadki takze nie wiem jak odzywia sie pozostala czesc polaczkow pewnie jedza.....dobra napisze cisnaa sobie pulpeciki i chlebek za 25 pi tzw zapychacz moze teraz juz zdrozal nie wiem :):)pewnie jest za 30 pikaczy...piwko owszem kupuje polskie a czemu nie ,bo te sikacze angielskie to mozesz pic i pic ...mamy ty w Brighton 3 polskie sklepy takze jest w czym wybierac,polskie produkty sa duzo drozsze niz te angielkie z przemytu wszystko organiczne bez zapachu..do dupy z takim zarciem :):):)


ps.wiesz..narobiles mi apetytu na te pulpeciki kupie sobie je w weekend najlepiej w niedzielny obiadek po kosciolku:):)pozdrawiam
ps1 ..war nie zla ta anegdotka o polaczkach co spadli z lozka pietrowego :):)

Osthato Chetowa
Medulla Oblongata
Posty: 340
Rejestracja: 16 mar 2007, 16:37
Lokalizacja: Wejherowo/Kaszuby
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Osthato Chetowa » 24 sty 2008, 19:06


Awatar użytkownika
Norbi
Respected User
Posty: 116
Rejestracja: 11 sty 2007, 15:35
Lokalizacja: Okolice Rybnika :)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Norbi » 28 sty 2008, 23:15

Anglia Hmmmm Obecnie wole się narazie uczyć i miec jakieś wykształcenie wtedy moge myśleć CO DALEj jeżeli ma mnie czekać robota w markecie nędzne 1500 zł bo wyzszym to podziękuje nie mam wysokiego mniemania ale uważam ze po wyższym te 2500 zł jak nie 3500 z czasem i bez problemowo nie musze nigdzie wyjeżdżać ;]

W UK osobiście nie byłem aczkolwiek samo w sobie jezeli chodzi o prace tam jeżeli minimum krajowe wynosi cos ponad 800 Funtów a Polak jedzie tam robić za aż 1000 FUTÓW uważam ze kokosów nie zarabia ... Odwracam to w ten sposób skoro obecne minimum krajowe to 1126 zł [brutto czyli coś ponad 700 zł na łape ] a my zarobimy 1100 zł No to nie jest nam fajnie wiec dokłądnie odwracam to w ten sam sposób. Praktycznie aby nam sie w polsce żyło fajnie np. 4x minimum krajowe i mamy sie fajnie wiec uważamz e w UK tak samo jest ;]

Awatar użytkownika
Hardcore
Elite User
Posty: 1519
Rejestracja: 11 mar 2004, 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Hardcore » 29 sty 2008, 00:04

Tam 2 osoby żyjące razem i zarabiające niewiele powyżej minimalnych wynagrodzeń żyją co najmniej... bardzo godnie :)
Obrazek
"Turn on, tune in and drop out" Timothy Leary :roll:

Awatar użytkownika
war
Medulla Oblongata
Posty: 866
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:40
Lokalizacja: eudezet/wwo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: war » 29 sty 2008, 11:19

@norbi - nie wiem jakie masz zapatrywanai ale robtoa na kasie w biedronce nie jest chyba jedyna mozliwa jaką można podjąć w naszym kraju nad wisłą, z drugiej strony rynek pracy w anglii jest juz prawie nasycony co powoduje spadek płac, a w dodatku funciak jest ponizej 5 pln wiec na razie chyba nie warto emigrowac, tym bardziej że coraz wiecej pracy masz w perspektywie u nas i to za calkiem przyzwoity pieniadz

no i mimo tego ze w UK, irlandii czy norwegii zarabiasz tyle zeby godnie zyć to zawsze bedziesz obywatelem 2 kategorii, a czasem z braku laku skaza Cie na podwojne dozywocie
it's not a drug it's a holly sacrament

Awatar użytkownika
Psy Si Tec
Elite User
Posty: 324
Rejestracja: 11 wrz 2007, 20:50
Lokalizacja: gronicki - moje kochane! -żywiec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Psy Si Tec » 29 sty 2008, 16:04

war pisze:@norbi - nie wiem jakie masz zapatrywanai ale robtoa na kasie w biedronce nie jest chyba jedyna mozliwa jaką można podjąć w naszym kraju nad wisłą, z drugiej strony rynek pracy w anglii jest juz prawie nasycony co powoduje spadek płac, a w dodatku funciak jest ponizej 5 pln wiec na razie chyba nie warto emigrowac, tym bardziej że coraz wiecej pracy masz w perspektywie u nas i to za calkiem przyzwoity pieniadz

no i mimo tego ze w UK, irlandii czy norwegii zarabiasz tyle zeby godnie zyć to zawsze bedziesz obywatelem 2 kategorii, a czasem z braku laku skaza Cie na podwojne dozywocie
swieta prawda

nie wazne gdzie polska niemcy czy anglia - wszedzie sa mozliwosci - jesli ktos nie chce ich widziec w polsce-przykro bo sa wielkie
a poza tym kasa kasa kasa kasa jest wazna ale niektorzy stawiaja ja na 1 miejscu
chodzi o nastawienie do zycia
ja mam 1200 na reke i wygrany jestem
na transy starcza na techno tez
wybor nalezy do Was
ps.przynajmniej jestem u siebie i mowie piekna polszczyzna a nie: o'key mate!
....jak ktos powiedzial kiedys:ONE MAN CAN CHANGE EVERYTHING

Awatar użytkownika
4m
Elite User
Posty: 444
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: 4m » 29 sty 2008, 16:13

Psy Si Tec pisze:swieta prawda
nie wazne gdzie polska niemcy czy anglia - wszedzie sa mozliwosci - jesli ktos nie chce ich widziec w polsce-przykro bo sa wielkie
a poza tym kasa kasa kasa kasa jest wazna ale niektorzy stawiaja ja na 1 miejscu
chodzi o nastawienie do zycia
ja mam 1200 na reke i wygrany jestem
na transy starcza na techno tez
wybor nalezy do Was
ps.przynajmniej jestem u siebie i mowie piekna polszczyzna a nie: o'key mate!
No i długo tak jeszcze zamierzasz u mamusi siedzieć?
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form

Awatar użytkownika
Wujek Jurgen
Banned User
Posty: 2513
Rejestracja: 21 lip 2004, 09:37
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Wujek Jurgen » 29 sty 2008, 16:16

Psy Si Tec pisze: swieta prawda

nie wazne gdzie polska niemcy czy anglia - wszedzie sa mozliwosci - jesli ktos nie chce ich widziec w polsce-przykro bo sa wielkie
a poza tym kasa kasa kasa kasa jest wazna ale niektorzy stawiaja ja na 1 miejscu
chodzi o nastawienie do zycia
ja mam 1200 na reke i wygrany jestem
na transy starcza na techno tez
wybor nalezy do Was
ps.przynajmniej jestem u siebie i mowie piekna polszczyzna a nie: o'key mate!

Psy Si Tec - "wygrywasz" ! nie muszę chyba się rozpisywać w jakiej kategorii...

Awatar użytkownika
war
Medulla Oblongata
Posty: 866
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:40
Lokalizacja: eudezet/wwo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: war » 29 sty 2008, 16:44

Psy Si Tec pisze:

ja mam 1200 na reke i wygrany jestem
nie no to na bogato :wink: ale jak sie wyprowadzisz od mamusi to min 2x tyle
it's not a drug it's a holly sacrament

Awatar użytkownika
Psy Si Tec
Elite User
Posty: 324
Rejestracja: 11 wrz 2007, 20:50
Lokalizacja: gronicki - moje kochane! -żywiec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

hehe

Post autor: Psy Si Tec » 29 sty 2008, 16:53

:o
....jak ktos powiedzial kiedys:ONE MAN CAN CHANGE EVERYTHING

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości