Free Tibet

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 25 kwie 2008, 23:14

zanim sie rozpisze, prosze bys najpierw ustosunkowal sie do swojej wypowiedzi:
meryphillia pisze:To tylko i wyłącznie działanie jakiejś "grupy interesów", która po tym "bojkocie" spodziewa się zwiększenia wpływów, dochodów czy cholera wie czego.
jakiej grupy interesow? jakich wplywow? jakich dochodow?
Obrazek

Awatar użytkownika
meryphillia
Respected User
Posty: 188
Rejestracja: 28 paź 2005, 19:56
Lokalizacja: Warsaw. London
Kontaktowanie:

Post autor: meryphillia » 25 kwie 2008, 23:45

marion >>> I to jest właśnie bardzo dobre pytanie...

Z jednej strony ów "bojkot" może być jedynie wymysłem pustych główek "matrixkids" z internetu, którzy na kilka miesięcy przed imprezą próbują ją "inteligentnie" zbojkotować, bo nie wpadli na taki pomysł 7(!) lat temu gdy Pekin został wybrany na organizatora...

Ale z drugiej strony, jakaś siła może bawić się w niebezpieczną grę "szczypania w jądra Azjatyckiego Tygrysa", który w każdej chwili, będąc zirytowanym może uciachać szczypiącemu rękę wraz z głową...

Przecież nie jest nikomu dziwna sytuacja w Chinach, i nie była taką siedem lat temu, gdy pozytywnie rozpatrywano przyznanie Chińczykom prawa do organizacji Olimpiady.
Wtedy nawet było gorzej w Chinach, bo dopiero od kilku lat gospodarka Chin rozwija się tak potężnie, jak nigdy wcześniej.

Oczywiście niewielu z "bojkotujących" zdaje sobie sprawę, ze świat stoi na krawędzi kurewsko groźnego krachu globalnego, bowiem "bojkotujący" zazwyczaj problemy widzą daleko od rejonu własnego spasionego tyłka i są specjalistami w sprawach rejonów świata, z którego na dobrą sprawę nie potrafią powiedzieć jak nazywa się stolica danego kraju, czy dokładnie w którym miejscu na mapie kraj ów leży...

Sytuacja gospodarki naszej cywilizacji zachodniej jest w ogromnym zagrożeniu krachem przy którym ten z 1929 może okazać się "pikusiem", a odwracanie uwagi społeczeństwa od tych problemów "bojkotem" Olimpiady, która i tak się odbędzie jest chyba znamiennym znakiem, ze "coś tutaj jest nie tak".

Na serio nie widzę większego sensu w "bojkotowaniu" czegoś co i tak musi się odbyć, a sam "krzyk" przeciwko funkcjonowaniu systemu politycznego w Chinach też na nic się nie zda, bo i sami Chińczycy nie są chętni na takie zmiany lub manipulowani przez władzę, nie mają pojęcia iż jakiekolwiek zmiany w kraju są niezbędne.

Chiny w tej chwili sa jednym z najbardziej rozwijających sie krajów na świecie.
Inwestycje Chin, przeprowadzane są w dowolnym regionie świata.
Wykupują udziały większościowe w przemyśle i bankach, podpisują coraz to nowe kontrakty na dostawy uzbrojenia, wypierając Amerykanów.

Czy taka sytuacja nie wpływa dobrze na szare masy, którym wmawia się, że "jest dobrze i będzie jeszcze lepiej"?
A z drugiej strony, czy niegdysiejszym beneficjentom, wypieranym obecnie przez Chińczykom musi się to podobać i zgadzają się bez urazy na taką porażkę?

Wojny wybuchały z głupszych powodów niegdyś.
W obecnym świecie, mocno przeludnionym, poróżnionym światopoglądowo i stojącym na krawędzi krachu gospodarczego wcale nie trudno o ponowne porwanie mas na "wojnę narodów".
A przecież nie jest chyba nikomu inteligentnemu obca myśl, że wszystko to co dzieje się w okół nas jest tylko "grą na planszy" pomiędzy wielkimi mocarstwami...
...progressive...is dead...

Awatar użytkownika
Palmer Eldritch
Bombay TV Crew
Posty: 174
Rejestracja: 15 wrz 2007, 20:50
Lokalizacja: zza kredensu
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Palmer Eldritch » 26 kwie 2008, 09:33

meryphillia pisze:marion >>> I to jest właśnie bardzo dobre pytanie...
Oczywiście niewielu z "bojkotujących" zdaje sobie sprawę, ze świat stoi na krawędzi kurewsko groźnego krachu globalnego, bowiem "bojkotujący" zazwyczaj problemy widzą daleko od rejonu własnego spasionego tyłka i są specjalistami w sprawach rejonów świata, z którego na dobrą sprawę nie potrafią powiedzieć jak nazywa się stolica danego kraju, czy dokładnie w którym miejscu na mapie kraj ów leży...

Sytuacja gospodarki naszej cywilizacji zachodniej jest w ogromnym zagrożeniu krachem przy którym ten z 1929 może okazać się "pikusiem", a odwracanie uwagi społeczeństwa od tych problemów "bojkotem" Olimpiady, która i tak się odbędzie jest chyba znamiennym znakiem, ze "coś tutaj jest nie tak".

Na serio nie widzę większego sensu w "bojkotowaniu" czegoś co i tak musi się odbyć, a sam "krzyk" przeciwko funkcjonowaniu systemu politycznego w Chinach też na nic się nie zda, bo i sami Chińczycy nie są chętni na takie zmiany lub manipulowani przez władzę, nie mają pojęcia iż jakiekolwiek zmiany w kraju są niezbędne.

To bardzo trafne spostrzeżenia, masz racje. Zawsze znajdzie się jakaś grupa interesu która zacznie mydlić oczy szarym masom akcją typu "wolny Tybet", "uwalniamy orki z oceanariów", albo "dziś dziobamy nosorożce widelcami, bo robią wielkie kupy". A wystarczy każdego dnia przejrzeć prasę, by włosy zaczęły stawać dęba. Skoro widmo głodu coraz bardziej realnie straszy w spasionych Stanach, gdzie generalnie wszystko "przelewa się", to naprawdę zły znak. Gdy - odpukać - krach stanie się faktem i załomoce w drzwi każdego z nas, nikt nie pomyśli o Tybecie. Zresztą prawa człowieka są łamane w tak wielu miejscach świata, że skupianie się tylko na Chinach to naprawdę hipokryzja.
""Moja dupa jest ciasna jak po praniu, a Twoja matka to chuj!""
( Kapitan Bomba )

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 26 kwie 2008, 11:27

merry, palmer:
byc moze jest tak jak piszecie. byc moze, rzeczywiscie "pewna grupa" widzi w bojkocie jakis swoj wlasny dodatkowy interes. faktycznie moze byc to przykre. ale jak napisaliscie to jedynie "dodatkowa" kwestia oplatajaca sie wokol (jak mi sie wydaje) slusznej idei.

poza tym bojkot olimipady moze miec rozne formy. chodzi jedynie o jakies zaprotestowanie, wyrazenie sprzeciwu, pokazanie swojego niezadowolenia itd. takie cos przeciez nikomu nie szkodzi (moze z wyjatkiem obywatela towarzysza Hu Jintao), a na pewno moze pomoc.

tak czy siak, kazdy z nas (mam taka nadzieje) jest za przeciwko lamaniu praw czlowieka, zabijaniu, naduzywaniu wolnosci osobistej a popiera rownosc, praworzadnosc itd. wiec nie rozumiem doszukiwania sie jakis 'ukrytych' kruczkow i szukania przyslowiowej dziury w calym. po co? skoro mozna cos zrobic, w dodatku jesli to cos moze komus pomoc, to dlaczego nie sprobowac?

zdaje sobie sprawe, ze tybet nie jest jedynym panstwem, gdzie naduzywa sie praw czlowieka. oczywiscie, ze sa miejsca na ziemii, gdzie jest (nawet) gorzej, ale co z tego? czy wychodzac z takiego zalozenia powinnismy stac z zalozonymi rekoma, bo przeciez swiata nie zbawimy? wiadomo przeciez, ze po nitce do klebka. jako realista rowniez zdaje sobie sprawe i nie oczekuje, ze bojkot olimpiady wplynie na sprawujacych wladze w chinach komunistow, ktorzy nagle wykaza sie resztakami ludzkiego sumienia i uderza sie w piers przyznajac: nasza wina! ale jestem przekonany, ze jest to dobry powod by wyrazic jakas (chocby w minimalnym stopniu) forme protestu. jesli nawet KOMPLETNIE nic sie nie zmieni, to mysle ze i tak bedzie to fajny gest, ktory bedzie zauwazony chocby przez tybetanczykow, ktorzy moze poczuja sie mniej osamotnieni w tym wszystkim.

ja nigdy nie napisalem "pomoc tylko dla tybetu', nigdy nie wspomnialem o wyzszosci tybetu nad innymi panstwami, ktore sa w potrzebie. ale z drugiej strony nie widze tez nic zlego w tym by o problemie mowic i go naglasniac. uwazam ze to szczytny cel i kazdy kto choc odrobinke przyczynia sie do jego realizacji zasluguje na uznanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kurwik
User
Posty: 78
Rejestracja: 05 lip 2006, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Kurwik » 26 kwie 2008, 12:52

Konflikty zawsze się zagęszczały, a potem wybuchały w jeden większy. W końcu globalizacja postąpiła tak, że w 1914 Europa wciągnęła w swoją kretyńską wojną resztę świata. Potem w 1939 jeden Debil z kilkoma innymi Debilami znowu wciągnęli w to wszystkich, nawet Japońcy walczyli z Amerykanami, absurd. No i styka, nienawiść się rozładowała. Potem przez 40 lat Debil Ameryka i Debil Rosja siedziały na jednej ławce i prowadziły idiotyczny dialog:
-Zostaw mnie.
-Nie, to ty mnie zostaw.
I mało przez to psztrykanie się nie obrzucili wszystkiego niukami.

Konflikty znów się zagęszczają, jak zawsze. I w końcu jak zawsze ta cała suma nienawiści się wyładuje w jednej eksplozji agresji.
Chiny, których nikt nie lubi bo swoją gospodarką mają nas w garści.
Ameryka, której nikt nie lubi bo się rządzą, narzucają, wpierdalają się gdzie tylko chcą i w dodatku są głupi.
Muzułmanie, których nikt nie lubi już nie muszę mówić czemu :roll:
Rosja, której nikt nie lubi bo tradycyjnie jest majestatyczna, groźna i na siłę władcza.
Korea Płn, której nikt nie lubi bo nie mają nic co ktokolwiek by chciał, niczego za bardzo od innych nie kupują. Jedyne co mają to małego palanta, który straszy wszystkich bombami.
Mamy też Moralesa i Castro, też wkurzają niektórych.
I masa innych, mniejszych niedokończonych zatargów.
To wszystko niedługo jebnie, bardzo jebnie.
Myślicie, że nie będą rosnąć kilometrowe grzyby?
Myślicie, że nie mają innych idiotycznych zabawek, o których nie mówią?

Mamy kilka lat, żeby wszystkich facetów w garniakach, wszystkich mundurowych i poważnych namówić, żeby nasrali sobie do aktówek i metaforycznie poszli z nami na dżointa. Inaczej to Jedna Wielka Kaka.
Nic

Awatar użytkownika
oscaritta
Elite User
Posty: 704
Rejestracja: 10 sie 2004, 13:55
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: oscaritta » 26 kwie 2008, 14:25

8) masz jakiś plan ?

ja nie wiem -nie miałam okazji zapytać wprost i nie wiele się o tym mówi, ale Tybetańscy Mnisi podobno proszą o zaprzestanie prześladowań a nie o niepodległość.

Awatar użytkownika
war
Medulla Oblongata
Posty: 866
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:40
Lokalizacja: eudezet/wwo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: war » 26 kwie 2008, 16:23

przyznam bez bicia ze nie czytalem powyzszych postow z prostej przczyny ze mi sie nie chcialo, mam jednak pytanie drodzy milosnicy wolnego tybetu, czy gdyby nie fakt ze olimpiada jest kaurat w panstwie ktore okupuje Tybet wogole ruszylibyscie palcem w tej kwestii?? i po drugie czemu ten topic powstal teraz a nie 8 lat temu gdy MKOL przyznal ChRL organizacje olimpiady?? czemu wtedy nikt nie wieszal sie na moscie i nie gasil znicza??

buntownicy w martensach kupionych przez mamę (to z piosenki i bez kontekstu)
it's not a drug it's a holly sacrament

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 26 kwie 2008, 16:54

war pisze:przyznam bez bicia ze nie czytalem powyzszych postow z prostej przczyny ze mi sie nie chcialo,
nie czytaj, nie warto!
poza tym twoj post otworzyl mi oczy, jak moglem byc tak zaslepiony i wierzyc, ze to sluszna idea. dzieki tobie mam teraz prawdziwe obliczego to co tam sie dzieje. widzisz czasem czlowiek kilka lat zyje w nieswiadomosci, az do czasu gdy ktos inny pokaze mu jak naprawde jest! kochani, war ma racje! wolny tybet to mrzonka dla zbuntowanych nastolatkow!

a tak serio to pfffffffffffffff
mam jednak pytanie drodzy milosnicy wolnego tybetu, czy gdyby nie fakt ze olimpiada jest kaurat w panstwie ktore okupuje Tybet wogole ruszylibyscie palcem w tej kwestii??
ja pierdziele 1,
a co ty myslisz ze te wszystkie organizacje walczace o wolny tybet powstaly tylko dlatego, ze olimpiada jest w pekinie? czy dla ciebie temat jest nowy? stary, co za roznica czy jest tam olimiiada czy nie, tu chodzi o zycie niewinnych ludzi. jak ci sie zachce poczytaj troche na ten temat to moze zmienisz zdanie (w co gleboko wierze).
i po drugie czemu ten topic powstal teraz a nie 8 lat temu gdy MKOL przyznal ChRL organizacje olimpiady??

ja pierdziele 2,
gdyby powstal 8 lat temu napisalbys pewnie, dlaczego nie powstal w 49 kiedy chiny zajely tybet. co za roznica kiedy powstaje temat? chyba wazniejsze jest czego dotyczy i jakie dotyka problemy, nie uwazasz?
czemu wtedy nikt nie wieszal sie na moscie i nie gasil znicza??
ja pierdziele 3,
prosze cie o zglebienie tematu, mysle ze wystarczajaco osmieszyles sie poprzednimi argumentami...
buntownicy w martensach kupionych przez mamę (to z piosenki i bez kontekstu)
no wlasnie sluchajcie uzytkownika 'war' tylko on wie jak jest naprawde! widac ze slusznie argumentuje! :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
oscaritta
Elite User
Posty: 704
Rejestracja: 10 sie 2004, 13:55
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: oscaritta » 26 kwie 2008, 16:57

gdybyś jednak poczytał - pewnie nie padłoby to pytanie - bo o tym też tutaj Twych przedmówców rozważania :wink:

Awatar użytkownika
war
Medulla Oblongata
Posty: 866
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:40
Lokalizacja: eudezet/wwo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: war » 31 maja 2008, 16:42

korzystając z okazji ze forum jest back on line chciałbym zadać pytanie drogim miłośnikom praw człowieka - wiecie co to jest i gdzie leży Xinjiang?? zakładam ze nie bo jakoś nikt nie woła "wolny Xinjiang"
it's not a drug it's a holly sacrament

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 31 maja 2008, 17:21

war pisze:zakładam ze nie bo jakoś nikt nie woła "wolny Xinjiang"
widzisz kochany, gdybys przeczytal caly watek, wiedzialbys, ze juz podobna kwestia byla poruszona. ktos wspomnial o sri lance, czy innych krajach, w ktorych tez "za wesolo" nie jest, ale co z tego?

podkreslalem raz, ale dla ciebie napisze i drugi (jak juz wspomniales, nie masz w zwyczaju czytac tematow od poczatku), nikt nie pisze tutaj o wyzszosci tybetu nad innymi krajami. przeciez to oczywiste, ze tybet nie jest jedynym miejsce na ziemi, ktore zasluguje na pomoc. jesli to chciales napisac w swoim poscie, to zapewniam, ze kazdy zdaje sobie z tego sprawe.

to tak jakbys pomagal grupie chorych dzieci ze schorzeniem X, a ktos poddalby cie krytyce, ze nie pomagasz dzieciom z dolegliwoscia Y. rozumiesz juz? czy mam ci to jasniej tlumaczyc?

czujesz sie dotkniety sytuacja w Xinjiang'u? zrob cos w tym kierunku, to naprawde szlachetne z twojej strony, ze dostrzegasz tez te 'mniej naswietlone' problemy.
Obrazek

Awatar użytkownika
war
Medulla Oblongata
Posty: 866
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:40
Lokalizacja: eudezet/wwo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: war » 31 maja 2008, 18:16

moge sobie pozwolic na zgryzliwy komentarz??

takie oddolne inicjatywy jak topiki na forum czy opisy na gg typu 'ratuj Tybet' sa tyleż aszlechetne co (powiedzmy delikatnie) pozbawione szans na osiągnięcie oefektu bo Chiny są państwem KOMUNISTYCZNYM, którego władze mogą sobie pozwolić na luksus niezważania na opinię publiczną, zarówno własną jak i międzynarodową. Nie jest tak, że nie rzyczę wolności Tybetanczykom, ale wk****wia mnie ten caly medialny szum, któego autorzy tak naprawde leją na Tybet i jego mieszkańców.
Tyle :)
it's not a drug it's a holly sacrament

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 31 maja 2008, 18:52

war pisze: inicjatywy jak topiki na forum czy opisy na gg typu 'ratuj Tybet' sa tyleż aszlechetne co (powiedzmy delikatnie) pozbawione szans na osiągnięcie oefektu bo Chiny są państwem KOMUNISTYCZNYM,
opisy na gg? wspominalem o czyms takim? prosze, jesli juz podejmujesz sie dyskusji to zachowajmy pewnien poziom!
topiki na forum powiadasz. moze napisz jeszcze jakie topiki na forum nie maja szansy na osiagniecie celu, bo jak dla mnie to troszke dziwny argument. skoro mozna tu dyskutowac na tematy takie jak:
najbardziej zenujacy kawalek
herbatki swiata
co sluchacie o poranku
polityka i tysiace innych
to chyba mozna tez podjac temat tybetu, nie uwazasz?
inna sprawa jest czy osiagniemy jakis cel, ale gdybys przeczytal temat od poczatku wiedzialbys, ze nie łudziłem sie, ze tybet stanie sie wolny dzieki zalozonemu tematowi na psytrance.pl, ale chodzilo mi jedynie o naglasnianie tematu. tyle.!
Nie jest tak, że nie rzyczę wolności Tybetanczykom,
ŻYCZYMY im zatem tego samego
Obrazek

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: Pixel » 02 cze 2008, 12:09

war pisze:moge sobie pozwolic na zgryzliwy komentarz??

takie oddolne inicjatywy jak topiki na forum czy opisy na gg typu 'ratuj Tybet' sa tyleż aszlechetne co (powiedzmy delikatnie) pozbawione szans na osiągnięcie oefektu bo Chiny są państwem KOMUNISTYCZNYM


Gdyby gatunek ludzki dzialal takim schematem jak Twoj to teraz bysmy nawet nie odkryli koła :?

To tak samo jakbym mial teraz przestac robic muze bo przeciez i tak nie osiagne sukcesu i mojej muzy nie beda sluchaly miliony.

Czasami małe inicjatywy potrafia wyrosnac do przeogromnych rozmiarow.

Jeszcze z innej beczki: dwoch typow postanowilo zrobic sobie bank stron internetowych i wyszukiwarke do tychze. Ot takie zabicie wolnego czasu... slyszałeś o Google?? :wink:

Awatar użytkownika
war
Medulla Oblongata
Posty: 866
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:40
Lokalizacja: eudezet/wwo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: war » 02 cze 2008, 12:36

grrr nie robcie ze mnie naziola co sie jara morodwaniem tybeatnczykow porfavor!!!!! po prostu uwazam osobiscie ze jednym spsobem na uwolnienie tybetu spod okupacji CHRL jest zdecydowany lobbing ze strony innych PAŃSTW (co cozywiscie nie nastapi bo Chiny uzalezniaja swiat od swojego chłamu), a nie pozarządowych organizacji międzyanrowych. Kurde jak chcecie to piszcie swoje wynurzenia na temat wolności Tybetu - na zdrowie. A sprobuj w Chianch wejsc na google i wpisac "free Tibet" ciekawym po jakim czasie zgarnie Cie policja polityczna i posadzi gola dupa na nodze od krzesla;)
it's not a drug it's a holly sacrament

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: Pixel » 02 cze 2008, 13:55

z google to mi chodzilo ze malenka inicjatywa dwoch typow doprowadzila do tego ze sa teraz niemilosiernie bogaci i sa wlascicielami giganta ktorym jest google... co jest po prostu jednym z miliona przykladow ze mala inicjatywa potrafi zdzialac cuda.

ja tez nie licze ze posty itp pomoga tybetowi. to oczywiste, ale zawsze jest to jeden trybik ktory w polaczeniu z kolejnym i kolejnym i kolejnym... moze stworzyc cos wiekszego i skutecznego :)

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 02 cze 2008, 14:42

Pixel pisze:ja tez nie licze ze posty itp pomoga tybetowi. to oczywiste, ale zawsze jest to jeden trybik ktory w polaczeniu z kolejnym i kolejnym i kolejnym... moze stworzyc cos wiekszego i skutecznego :)
precisely !
Obrazek

Awatar użytkownika
war
Medulla Oblongata
Posty: 866
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:40
Lokalizacja: eudezet/wwo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: war » 04 cze 2008, 10:56

z wczorajszej rozmowy an zajęciach o historii chin (pytanie zadaje dr. sinologii wiec osoba chyba obeznana) - "drodzy paśńtwo a co Tybet zrobi z uzyskaną wolnością, skoro nie ma tam bogactw naturalnych, ani przmeysłu i tylko w Chinach leży nadizeja na industrializację tego regionu??"

cos w tym jest, tybetanczycy nie bdą chyba żyli sama modlitwa i medytacją czuyli klasyczne być czy mieć??
it's not a drug it's a holly sacrament

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: Pixel » 04 cze 2008, 11:44

hehe, buddysci maja klasztory w takich miejscach ze sie w pale nie miesci (np po srodku pustyni :shock: ) i potrafia jakos dac sobie rade w warunkach niemozliwych do przetrwania dla zwyklego czlowieka XXI wieku :wink:

Widzialem kilka takich przykladow i po tym co widzialem naprawde juz nic mnie nie zdziwi hehe :wink:

Poza tym chodzi o to zeby ta industrializacja nie nastapila wlasnie. Oni na prawde nie potrzebuja nowych technologii, fabryk itp itd do tego zeby zyc. Chodzi wlasnie o to zeby zachowala sie ich kultura.
Przeciez jakby nie patrzec to industrializacja zabija kulture, w europie i usa to juz dawno sie stalo. Malo zostało z dawnych kultur a niedlugo jak tak dalej pojdzie wszystko przepadnie :(

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 04 cze 2008, 20:08

war pisze: "drodzy paśńtwo a co Tybet zrobi z uzyskaną wolnością, skoro nie ma tam bogactw naturalnych, ani przmeysłu i tylko w Chinach leży nadizeja na industrializację tego regionu??"
a jak dawali sobie rade do 1949 roku?

mysle, ze nie chodzi im o to by powstaly tam wlasnie fabryki w ktorych masowo produkuje sie towar klasy B... :wink:
Obrazek

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości