Salvia Divinorium

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
The Paranormal Sequence
Posty: 24
Rejestracja: 04 lip 2007, 02:33
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Salvia Divinorium

Post autor: The Paranormal Sequence » 04 cze 2008, 20:25

ostatnio zainteresowałem się szamańskim zielem... nigdy nie zamierzałem i nie zamierzam brać świństw typu marihuana , LSD , czy grzyby, ale szałwia mnie ciekawi, choćby z tego względu, że jest legalna i nie jest to chemia...

moglibyście mi opisać jakie wszystkie możliwe szkodliwe działania tego specyfiku?
wydało się - za dobór "hitów na czasie" w polskich rozgłośniach radiowych odpowiadają głuchoniemi... ze wszystkich aptek momentalnie wykupiono zatyczki do uszu... Polacy chcą być trendy...

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Re: Salvia Divinorium

Post autor: damon » 04 cze 2008, 21:41

The Paranormal Sequence pisze:ostatnio zainteresowałem się szamańskim zielem...

nigdy nie zamierzałem i nie zamierzam brać świństw typu marihuana , LSD , czy grzyby, ale szałwia mnie ciekawi, choćby z tego względu, że jest legalna i nie jest to chemia...

MEGA LOL

moglibyście mi opisać jakie wszystkie możliwe szkodliwe działania tego specyfiku?
Uwazana przez wielu za jednen z najpotezniejszy psychedelikow ..... nie proboj chodzic tuz po .... :lol: :lol: :lol:

PS. http://www.erowid.org/plants/salvia/salvia.shtml

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Re: Salvia Divinorium

Post autor: marion » 04 cze 2008, 21:48

jak skutecznie obalac argumenty w trzech krokach:

krok nr 1.
The Paranormal Sequence pisze:ale szałwia mnie ciekawi, choćby z tego względu, że jest legalna i nie jest to chemia...
czy grzyby i marihuana to chemia? czy marihuana jest z konopii? czy filip jest z jaroslawa?

krok nr 2.
że jest legalna
legalne sa rowniez pozostale substancje, ktore wymieniles! nielegalne moze byc jedynie ich posiadanie!

krok nr 3.
moglibyście mi opisać jakie wszystkie możliwe szkodliwe działania tego specyfiku?
mozna sobie zrobic ku-ku!

wniosek!
w zamian polecam zupe szczawiowa, jest naprawde rewelacyjna, po pierwsze jest legalna, po drugie nie jest to chemia (no chyba ze zbierasz szczaw, ktory rosnie gdzies przy drodze - ODRADZAM !!! ) i po trzecie smakuje wybornie!

znasz moze histore tej szamanskiej zupy? nie? w takim razie pozwole sobie na mala dygresje:

to dzialo sie w peru. gdzies miedzy rozleglymi szczytami w Andach, a wilgotnymi dolinami amazonii. tam wlasnie w malej, niedotknietej stopa cywilizacji wiosce, zylo plemie Quu_Quu. nie byloby w tym niczego nadzwyczajnego gdyby nie fakt, ze na skutek swoich pacyfistycznych upodobac, nie byli w stanie bronic sie przed atakami innych osad, ktore regularnie je łupily. sytuacja byla na tyle tragiczna, ze nalezalo zwolac rade plemienia. tak tez sie stalo. wieczorem, przy rozpalonym ognisku, zebrali sie najstarsi mieszkancy plemienia quu_Quu oraz ich mistrz i duchowy przywodca, szaman Khubi-Khubi (co znaczy w doslownym tlumaczeniu,"'duzy palec u lewej nogi"). szaman jak to zwykle mial w zwyczaju rade rozpoczal od skrecenia sobie szczawiowego jointa, bo jego magiczne, ponadludzkie, wrecz boskie dzialanie bylo znane w calej wiosce! ledwo co wyciagnal szczaw z kieszeni kiedy przez przypadek wszystkie listki wpadly do kociolka na palenisku przy ktorym siedzieli. O NIE !!! - krzyknal, to wrozy tylko klatwe...! zalamani siedzac tak przez kilka godzin postanowili jednak sprobowac wywaru, ktory swym zapachem zwolal pozostalych mieszkancow. po kilku minutach cala wioska zajadala sie juz pyszna szczawiowa zupa, wiedzieli ze nawet jak najezdzcy ukradna im cale zapasy, nie zdolaja ukrasc, szczawiu ktorego bylo pod dostatniem na okolicznych pastwiskach. od tego dnia zupa szczawiowa, zyskala miano zupy szamana. jej magiczne wlasciwosci znane sa do dzisiaj....

przemysl sobie to...
Obrazek

Awatar użytkownika
asphodel
MoonUnity
Posty: 460
Rejestracja: 28 sty 2004, 22:27
Lokalizacja: elblag
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: asphodel » 04 cze 2008, 23:16

marion, ze tez Ci sie chcialo :P

ale ladnie, ladnie :)


co do szkodliwosci szalwika..... coz, to taka sama chemia, jak wszystko inne... w koncu wszystko jest na chemii oparte, herbata tez :P

szkodliwe moze byc to, ze Twoje zycie potem juz nie bedzie takie samo ;) zdecydowanie zmienia sie punkt widzenia, no chyba ze bedziesz jednym z tych, co to traktuja szalwie jak kazde inne gowno i pala na imprezie czy dla zabawy :P

a tak w ogole, czemu pytasz o szkodliwosci? zabic Cie nie zabije, rzygal nie bedziesz, glowa bolala nie bedzie :P znacznie szkodliwsze jest zycie generalnie :P


:)
czym jest, co nie jest?

dzwieki aszpena:

www.soundcloud.com/aszpen
http://www.chomikuj.pl/asphodel

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Post autor: damon » 05 cze 2008, 01:20

asphodel pisze:
znacznie szkodliwsze jest zycie generalnie :P
Dokladnie :lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
war
Medulla Oblongata
Posty: 866
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:40
Lokalizacja: eudezet/wwo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: war » 05 cze 2008, 08:36

ze posłużę się cytatem:
it feels like u have Mother Serpent inside you
it's not a drug it's a holly sacrament

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: Pixel » 05 cze 2008, 09:31

asphodel pisze:marion, ze tez Ci sie chcialo :P

szkodliwe moze byc to, ze Twoje zycie potem juz nie bedzie takie samo ;) zdecydowanie zmienia sie punkt widzenia
Oooo to nie ruszam tego, wystarczy że kffasik zmienił mi punkt widzenia :wink:
Nie chce mi sie znowu przestawiać o 360 (jak nie więcej) stopni :D

Awatar użytkownika
asphodel
MoonUnity
Posty: 460
Rejestracja: 28 sty 2004, 22:27
Lokalizacja: elblag
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: asphodel » 05 cze 2008, 12:45

heheheh, jakby sie zmienilo o 360, to by sie przeciez nic nie zmienilo :P
czym jest, co nie jest?

dzwieki aszpena:

www.soundcloud.com/aszpen
http://www.chomikuj.pl/asphodel

Awatar użytkownika
Oliwia
Telepateam / Syndromm
Posty: 841
Rejestracja: 08 mar 2005, 13:17
Lokalizacja: Południowy Wschód Góry Lasy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Oliwia » 05 cze 2008, 13:13

Warto się od czasu do czasu pokręcić- choćby w kółko ;)
The truth can not be said...
gg 5343579

Awatar użytkownika
emerfau
Elite User
Posty: 687
Rejestracja: 24 lis 2004, 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Salvia Divinorium

Post autor: emerfau » 11 cze 2008, 05:39

The Paranormal Sequence pisze:ostatnio zainteresowałem się szamańskim zielem... nigdy nie zamierzałem i nie zamierzam brać świństw typu marihuana , LSD , czy grzyby, ale szałwia mnie ciekawi, choćby z tego względu, że jest legalna i nie jest to chemia...

moglibyście mi opisać jakie wszystkie możliwe szkodliwe działania tego specyfiku?
to ja panu wszystkiego najlepszego zycze!
zaczynac z psychodelikami od szalwii... wez sobie grzybki na poczatek, potem LSD a jak dotrwasz to ewentualnie szalwie...

sorry man... ---> www.erowid.org i czytaj czytaj czytaj! :wink:

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Re: Salvia Divinorium

Post autor: damon » 11 cze 2008, 23:19

emerfau pisze:

wez sobie grzybki na poczatek, potem LSD a jak dotrwasz to ewentualnie szalwie...
Dlaczego mialby nie dotrwac? 8)

Awatar użytkownika
oscaritta
Elite User
Posty: 704
Rejestracja: 10 sie 2004, 13:55
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: oscaritta » 12 cze 2008, 00:13

ja zamieniłabym kolejność na : grzybki, salvia, lsd

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Post autor: damon » 12 cze 2008, 00:47

Ja bym dodal 2-ce i 2-ci 8)

Awatar użytkownika
emerfau
Elite User
Posty: 687
Rejestracja: 24 lis 2004, 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: emerfau » 12 cze 2008, 04:50

podalem taka kolejnosc majac na uwadze moje doswiadczenia. zaczalem niewinnie od grzybkow. moze warto tu nadmienic, ze nigdy nie bralem grzybow w polsce, natomiast wiem, ze w polsce rowniez rosna grzyby halucynogenne, ktore sa podobno sa zupelnie inne od tych, ktore spozywalem ja. nigdy nie jadlem swierzych grzybow, zawsze suszone. stany halucygenne byly sredio intensywne i trwaly srednio 4 godziny, przy czym szczyt intensywnosci nigdy nie trwal dluzej niz dwie godzinny, co wydaje mi sie pozytywe w przypadku, gdy ktos bierze psychodeliki po raz pierwszy - w razie jakichkolwiek problemow czy stanow paranoidalnych wiadomo, ze "niedlugo sie skonczy". Okres dzialania LSD to okolo osmiu godzin, z czego juz po drugiej godzinie latasz na karuzeli bez pasow, oczywiscie w zaleznosci od dawki intensywnosc przezyc moze sie zmieniac. piszac to zakladam, ze pacjent zazywa pelna dawke grzybow, czyli caly gram, zas w przypadku LSD, caly papier.

teraz o szalwi. przez 7 lat mojej "kariery" z psychodelikami wszelkiej masci nigdy nie mialem okazji sprobowac szalwi, natomiast moj najlepszy kumpel mial taka okazje i jego relacje nie napawaly mnie optymizmem. prawda ze okres dzialania jest duzo krotszy niz w przypadku grzybkow czy LSD, natomiast intensywnosc przezyc jest nieporownywalnie wieksza niz w przypadkow tych srodkow. zazycie szalwii przenioslo go w zupelnie inny swiat, w ogole nie powiazany z rzeczywistym, doswiadczenia te nie byly specjalnie przyjemne, malo tego co chwila strzelaly mu do glowy "niebezpieczne" pomysly. generalna zasada z wszystkimi psychodelikami polega na tym, ze nigdy nie bierzemy ich sami, zawsze musi byc przy nas ktos hmm.. "nieskazony".

EDIT: maly fragment z informacji o Salvia Divinorum na erowid.org:

"Salvinorin A (the major active principal of the plant Salvia divinorum) is an extremely powerful consciousness altering compound. In fact it is the most potent naturally occurring hallucinogen thus far isolated. But before would-be experimenters get too worked-up about it, it should be made clear that the effects are often extremely unnerving and there is a very real potential for physical danger with its use."

nie bede sie produkowal na ten temat skoro link i tak juz zostal podany wczesniej.

osobiscie eksperymentowalem z wieloma roznymi specyfikami i roznymi dawkami, od jednej glowki grzybka / cwiartki kwasa po dwa gramy / dwa papiery LSD na sesje. jak wiadomo temat nie jest latwy, najlepiej zaczac od malych dawek i zwiekszac wedle uznania, w przypadku roznych osob efekty moga sie roznic. na miejscy kazdego nowicjusz zaczalbym od malej ilosci grzybkow i dopiero za jakis czas - oswojony ze zjawiskiem odmiennych stanow swiadomosci - pojechalbym z papierem. szalwie zostawiam sobie na pozniej, raz ze wzgledu na dostepnosc, a dwa ze nie jest to cos co zazylbym for fun (uprzedzajac pytania: tak, zdarza mi sie latac na kwasie for fun, czy to na imprezach, czy to na zwyklym wyjsciu na miasto, pomimo iz generalnie zgadzam sie z teza, ze nie jest to specyfik typu pigula i sluzy do czegos innego).

piszac czy kolega dotrwa mialem na mysli przeewaluowanie doznan z grzybkami / lsd i zdecydowanie czy az tak bardzo brakuje mu w zyciu szalwi, ze akurat to ziolko jest mu najbardziej potrzebne. ot co.

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: Pixel » 12 cze 2008, 11:51

a jak ktos zaczął od kwasa to temat spalony? hehehe :D <-joke

Awatar użytkownika
appendix
Elite User
Posty: 592
Rejestracja: 05 lut 2006, 13:16
Lokalizacja: brzuch
Kontaktowanie:

Post autor: appendix » 12 cze 2008, 12:31

a propos kwasu http://www.rp.pl/artykul/128041.html

czyżby recepta na długowieczność? :D

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Post autor: Gamma » 12 cze 2008, 13:05

emerfau pisze:teraz o szalwi. przez 7 lat mojej "kariery" z psychodelikami wszelkiej masci nigdy nie mialem okazji sprobowac szalwi, natomiast moj najlepszy kumpel mial taka okazje i jego relacje nie napawaly mnie optymizmem. prawda ze okres dzialania jest duzo krotszy niz w przypadku grzybkow czy LSD, natomiast intensywnosc przezyc jest nieporownywalnie wieksza niz w przypadkow tych srodkow. zazycie szalwii przenioslo go w zupelnie inny swiat, w ogole nie powiazany z rzeczywistym, doswiadczenia te nie byly specjalnie przyjemne, malo tego co chwila strzelaly mu do glowy "niebezpieczne" pomysly. generalna zasada z wszystkimi psychodelikami polega na tym, ze nigdy nie bierzemy ich sami, zawsze musi byc przy nas ktos hmm.. "nieskazony".
Kompletnie sie nie zgodze. Po pierwsze kierujesz sie opinia nie swoja co juz dyskfalifikuje Twoj osad. Po drugie 8 godzinna mocna kwasowa kapa pelna roznorakich wizji, z ktorej nie mozna zrezygnowac - moze byc o wiele bardziej niebezpieczna niz kilku minutowa kapa salviowa z ktorej mozna sie praktycznie w kilka sekund wykrecic.

Nie doswiadczony psychoanauta rzeczywiscie nie powienien sam zarzywac srodkow takich jak salvia, ale dla mnie osobiscie jest nie wyobrazalne palic ta substancje z kims. Osoba towarzyszaca kompletnie psuje mi tripa w takim wypadku. Majac troche wiedzy i madrosci oraz przygotowujac sobie odpowiednie warunki, a takze odpowiednio nastawiajac swoj umysl spokojnie mozna samemu zafundowac sobie takie przezycie, a wrazenia wtedy sa czyste i nie zaklocone w zaden sposob.
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Post autor: damon » 12 cze 2008, 17:21

Gdzie mozna dostac takie 8-godzinne kwadraty? :lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Post autor: Gamma » 12 cze 2008, 17:38

damon pisze:Gdzie mozna dostac takie 8-godzinne kwadraty? :lol: :lol: :lol: :lol:
Co to za ironiczne usmieszki? Nie wiem czy sam tez sie mam zaczac smiac czy zaczac Cie zalowac ze nigdy dobrego papiera nie miales... :P
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Post autor: damon » 12 cze 2008, 17:52

Gamma pisze:
Co to za ironiczne usmieszki? Nie wiem czy sam tez sie mam zaczac smiac czy zaczac Cie zalowac ze nigdy dobrego papiera nie miales... :P
Ciezko mi uwierzyc zebym mial pecha ponad 150 razy :lol: :lol: :lol: :lol:

PS. Lepiej odpowiedz na moje pytanie :lol: :lol: :lol:

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości