Stara prawda w nowym wydaniu

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Post autor: damon » 07 sie 2008, 21:56

^
Ja stawiam na darmowe dziwki i koks :wink:

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 07 sie 2008, 22:00

Palmer Eldritch pisze:Dobra, Marion, przybliż może kulisy tego, cytuję za Tobą: " to on przeciez wplynal na chruszczowa i zmusil go do kapitulacji i wycofania rakiet z kuby. "... :> Napisz proszę, co skłoniło Chruszczowa do wycofania rakiet z Kuby! :>
korepetycje z historii? :wink:

juz pisalem, ze to kwestia interpretacji! ty uwazasz tak ja inaczej proste. podobnie mozna interpretowac stan wojenny w polsce. jedni uwazaja ze byl konieczny bo dzieki temu uniknelismy wojny, ale sa i przeciwnicy uwazajacy, ze stan wojenny byl poczatkiem konca dla polski...., po prostu kwestia interpretacji faktow!

ale ok odpowiem ci na pytanie:
Napisz proszę, co skłoniło Chruszczowa do wycofania rakiet z Kuby! :>
wiadomo, ze w tamtych czasach sytuacja miedzy rzadem amerykanskim a panujacym na kubie fidelem radykalnie sie pogorszyla! amerykancy ustanowili embargo handlowe i w mozliwie kazdy inny sposob zaczeli krzyzowac szyki kubanczykom. no to fidel dzwoni sobie do chruszczowa i mowi:
- sluchaj stary, kiepskie czasy, mu komunisci musimy sie wspierac!
zsrr zaczal wiec pomagac kubie, i momo, ze incydent w zatoce swin okazal sie fiaskiem, to jednak by nie dopuscic do kolejnych atakow amerykanow - chruszczow postanowil zaladowac na statki rakiety nuklearne i doplynac z nimi do kuby i tam rozlokowac je w strone USA.
(DO TEJ PORY CHYBA SIE ZGADZAMY, TERAZ PEWNIE KAZDY Z NAS MA SWOJA WERSJE!! moja brzmi tak:)
i tu wlasnie kennedy zaczal dzialac. widzac powazne zagrozenie dla usa postanowil zablokowac okrety. otoczyli wyspe (tego akurat nie jestem pewny, ale tak mi sie wydaje musialo byc) i nie pozwolili na przeplyniecie rosyjskich statkow. oczywiscie pozyskali sobie sprzymierzencow w postaci NATO czy potem ONZ. przez jakis czas sytuacja byla napieta..., ale na szczescie chlopaki sie dogadali....

twoja historyjka bedzie zapewne roznila sie tym, ze napiszesz ze wlasnie blokujac rosyjskie statki bylismy o krok od wojny atomowej. i masz racje..., ale mysle ze gdyby kennedy pozwolil na rozlokowanie rakiet na kubie nie czytalbys teraz tego forum :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: Pixel » 07 sie 2008, 22:01

myślałem że ten temat zdechnie a tu prosze, jednak się kręci :D

Awatar użytkownika
Palmer Eldritch
Bombay TV Crew
Posty: 174
Rejestracja: 15 wrz 2007, 20:50
Lokalizacja: zza kredensu
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Palmer Eldritch » 07 sie 2008, 22:28

JFK wówczas, nim Chruszczow wydał stosowne dyspozycje, postawił US Army w stanie najwyższej gotowości, wprowadzając DEFCON-1. Amerykańskie głowice zostały uzbrojone, gotowe do uderzenia,grzały się w silosach. Bombowce Air Force, także uzbrojone, czekały na rozkaz ataku. Przepraszam, czy JFK w związku z tym, to postać zasługująca na powszechny szacunek? Jestem osobiście jak najdalszy od wielbienia amerykańskich prezydentów, czy jakichkolwiek przewodniczących, I sekretarzy i innych władyków dzisiejszego świata, obojętnie czy amerykańskich, rosyjskich, koreańskich, arabskich i jakichkolwiek innych. Nie zgodzę się na żadne twierdzenia, że JFK był "wielkim". "wspaniałym" prezydentem - bo po prostu nie był! Inna sprawa, że był człowiekiem uzależnionym od sterydów i amfetaminy (sir Winston Churchill, a także osławiony interwencją w Kanale Suezkim sir Anthony Eden, także uzależnieni od amfetaminy byli; na pewno kilku innych światowych przywódców także). Marion, jak to onegdaj śpiewał Kazik Staszewski w K N Ż: "każdy polityk to świnia czarna"! Miej to na uwadze! :p
""Moja dupa jest ciasna jak po praniu, a Twoja matka to chuj!""
( Kapitan Bomba )

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 07 sie 2008, 23:27

Palmer Eldritch pisze:JFK wówczas, nim Chruszczow wydał stosowne dyspozycje, postawił US Army w stanie najwyższej gotowości, wprowadzając DEFCON-1. Amerykańskie głowice zostały uzbrojone, gotowe do uderzenia,grzały się w silosach. Bombowce Air Force, także uzbrojone, czekały na rozkaz ataku. Przepraszam, czy JFK w związku z tym, to postać zasługująca na powszechny szacunek?
ej palmer widze że łebski z ciebie koles..., zastanow sie, co ty bys zrobil gdybys dowiedzial sie ze plyna sobie wlasnie rosyjskie statki z glowicami nuklearnymi, ktore maja byc rozlokowane 150km od granicy? to bylo normalne, ze kazal uzbroic glowice. kazdy zachowalby sie dokladnie tak samo! co mial zrobic w tej sytuacji?


Jestem osobiście jak najdalszy od wielbienia amerykańskich prezydentów, czy jakichkolwiek przewodniczących, I sekretarzy i innych władyków dzisiejszego świata, obojętnie czy amerykańskich, rosyjskich, koreańskich, arabskich i jakichkolwiek innych. Nie zgodzę się na żadne twierdzenia, że JFK był "wielkim". "wspaniałym" prezydentem - bo po prostu nie był!
zgadzam sie, tez nie lubie politykow!! ale potrafie wskazac tych troche lepszych i tych troche gorszych... :wink:

Marion, jak to onegdaj śpiewał Kazik Staszewski w K N Ż: "każdy polityk to świnia czarna"! Miej to na uwadze! :p
nawet nasi blizniacy? :wink:

ja o tym wiem palmer!
Obrazek

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: Pixel » 08 sie 2008, 00:00

Nawet Hunter S. Thompson ("Lęk i odraza w Las Vegas") pisał o tym że Busz sprowadzi katastrofe i wybranie go będzie wielkim błędem dla ludzkości :)
Widocznie co niektórzy lepiej zorientowani w temacie wiedzieli co się święci na długo przed :wink:

Awatar użytkownika
war
Medulla Oblongata
Posty: 866
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:40
Lokalizacja: eudezet/wwo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: war » 08 sie 2008, 08:45

no to mamy lasyczny przykład teorii spiskowej,ale w suie ciekawe czy drzordz dablju krzak nie jest tylko marionetką w czyichś rękach, ja to bym stawial na producentow broni, przeciez ktos musi uzbrajac jankeskich chlopcow w iraku. Idac dalej tą drogą, jeśli Obama wygra i bedize chcial wycofac US Army z Iraku, może jego też (jak JFK-a) ktoś ustrzeli, ku pokrzepieniu finansow Halliburton??
it's not a drug it's a holly sacrament

Awatar użytkownika
EAX
User
Posty: 33
Rejestracja: 13 mar 2004, 00:41
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: EAX » 11 sie 2008, 16:16

Według mnie naiwnością byłoby stwierdzenie, że światem nikt nie kieruje jako tako i wszystko co się na nim wydarzyło jest czystym przypadkiem wynikającym z wzajemnych relacji ludzi o różnych poglądach niż prosta teza, że u władzy są cały czas ci sami ludzie.

Co do JFK - jego przemównienie:
http://pl.youtube.com/watch?v=zlghYpDx0f4

A co do Obamy - spokojna głowa, nikogo z bliskiego wschodu nie wycofa.
http://pl.youtube.com/watch?v=VGf9kGhzg_o



Ktoś wcześniej powiedział jeszcze, żeby skończyć z 9/11 (filmów się nie chciało oglądać, prawda?) - tak czy siak, jeżeli ktoś wierzy w zbiegi okoliczności to tutaj jeszcze jeden:
http://pl.youtube.com/watch?v=eiwF_aEp4YI



PS. Używam Youtube'a bo w filmach można skompresować dużą ilość informacji - natomiast nie bójcie się informacji z Youtube weryfikować zamiast a priori je odrzucać twierdząc, że każdy mógł je tam zamieścić w związku z tym są niewiarygodne. Jak na mój gust Youtube miejscami jest bardziej wiarygodny niż TV.

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości