Lucid Dreams

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
darxe
Elite User
Posty: 260
Rejestracja: 16 lis 2006, 15:35
Lokalizacja: Tempehlandia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: darxe » 08 paź 2008, 17:40

Być może te stany leżą w naszej naturze. Rozmawiałem z kilkoma osobami o LD i się okazało, że nie jedna osoba coś takiego przeżywała i nawet nie wiedziała że jest to jakiś stan mający swoją nazwę i który niektórzy ludzie świadomie rozwijają. Bardzo wrażliwe na samoistne świadome śnienie są dzieci i dlatego wiele osób pamięta, że przytrafiły mu się tego typu dziwne sny właśnie gdzieś tam dawno w dzieciństwie. A czy na analogicznej zasadzie którą się kierujesz Pixel nie można by też stwierdzić, że medytacja jest czymś nienaturalnym i szkodliwym, gdyż większość osób w ten stan nie stara się wejść a też samoistnie nigdy lub rzadko wchodzi?
don't worry be trippy

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Re: Lucid Dreams

Post autor: Pixel » 08 paź 2008, 18:56

krótko: ile ludzi od poczatkow istnienia śpi i śni a ilu ma LD i to bez wylowywania?

Awatar użytkownika
4m
Elite User
Posty: 444
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: 4m » 08 paź 2008, 19:48

Pixel pisze:krótko: ile ludzi od poczatkow istnienia śpi i śni a ilu ma LD i to bez wylowywania?
Krótko: ilu ludzi od początków istnienia ma włosy, a ilu ma je rude i to bez farbowania? ;)

ps. wywalcie to cholerstwo: Nie możesz wysłać nowego postu tak szybko po poprzednim, zaczekaj chwilę i spróbuj ponownie!
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form

Awatar użytkownika
Janusz
Respected User
Posty: 188
Rejestracja: 03 cze 2005, 11:38
Lokalizacja: Aberdeenshire / Goa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: Janusz » 09 paź 2008, 01:30

4m pisze: Castaneda teoriom Junga nigdzie nie zaprzecza (bo w końcu to na Jungu bazuje), ale Jung teoriom Castanedy już tak :) Niby drobna i pozorna sprawa, ale znaczenie ma ogromne.
Czy mógłbyś to trochę doprecyzować? W którym miejscu Jung zaprzecza Castanedzie? I jeżeli rzeczywiście istnieje między nimi jakaś niezgodność, to postaraj się wykazać, dlaczego uważasz że w danym wypadku interpretacja Junga jest poprawna, a Castanedy - nie.
4m pisze:Castaneda jako jeden z ojców New Age po prostu na swoje potrzeby wykoślawił, zmanipulował i wyrwał z kontekstu myśl szkoły jungowskiej.
Którą myśl? Cały czas piszesz bardzo ogólnikowo.
4m pisze:Po tym co piszesz wnoszę, że nie masz większego pojęcia o Jungu (to nie grzech, przecież to nie jest wiedza wrodzona), więc w skrócie Jung, a New Age: http://www.abc.net.au/rn/relig/spirit/s ... 389645.htm
http://www.planetdeb.net/spirit/contrast.htm
Tak się składa, że m.in. z Junga pisałem pracę magisterską. Widocznie na Uniwersytecie nie wykładają tak dobrze jak w internecie...
4m pisze: Ktoś sprzedał Ci podręcznik puszczania latawców twierdząc, że służy do pilotażu samolotu. Zdobądź prawdziwy podręcznik pilotażu, a na myśl o puszczaniu latawców już tylko się uśmiechniesz. Nigdy nie jest za późno, aby zostać asem przestworzy, zachęcam.
Och tak, oczywiście że chcę zostać asem przestworzy :lol:
Czy możesz zdradzić jakiż to podręcznik pilotażu udało Ci się zdobyć?

Awatar użytkownika
4m
Elite User
Posty: 444
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: 4m » 09 paź 2008, 07:40

Janusz pisze:Czy mógłbyś to trochę doprecyzować? W którym miejscu Jung zaprzecza Castanedzie?
Nie zadałeś sobie nawet trudu, żeby zerknąć w te 2 linki, które podałem. Nie mówiąc już o tym, że jeżeli pisałeś pracę magisterską o Jungu (i znasz Castanedę, a widzę, że znasz) to w ogóle nie powinieneś o taki kontrast rzeczy pytać :)
4m pisze:Którą myśl? Cały czas piszesz bardzo ogólnikowo.
Jak wyżej.
Tak się składa, że m.in. z Junga pisałem pracę magisterską. Widocznie na Uniwersytecie nie wykładają tak dobrze jak w internecie...
Nie w internecie. Uważam, że żaden uniwersytet nie wyłoży tak dobrze Junga jak sam Jung w tekstach autorskich. Po drugie wiem ile obecnie miejsca poświęca się Jungowi w magisterskim nauczaniu akademickim, więc uniwersytet nie ma na tym polu znów przewagi w porównaniu z roczną chociażby amatorską pasją. Po trzecie - coś mi tu bardzo mocno nie gra, jeżeli pisałeś z Junga pracę magisterską. Mógłbyś podać jej tytuł, kierunek, wydział oraz uczelnię? Proszę o PW, gdybyś nie chciał tych danych z jakiegoś powodu ujawniać publicznie.
4m pisze:Och tak, oczywiście że chcę zostać asem przestworzy :lol: Czy możesz zdradzić jakiż to podręcznik pilotażu udało Ci się zdobyć?
W temacie snów zacząłem standardowo od najpopularniejszego i najłatwiej dostępnego podręcznika, czyli "Wspomnienia, sny, myśli". Szczerze mówiąc to był jedynie dodatek, uzupełnienie innej teorii, którą aktualnie drążę tak głęboko jak tylko się da... ;)
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Re: Lucid Dreams

Post autor: damon » 09 paź 2008, 08:45

Tak sie wtrace: czyz Castaneda nie jest generalnie uwazany za oszoloma-sciemniacza? :wink:

Awatar użytkownika
darxe
Elite User
Posty: 260
Rejestracja: 16 lis 2006, 15:35
Lokalizacja: Tempehlandia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: darxe » 09 paź 2008, 08:50

Nie mogę zrozumieć 4m dlaczego w temacie ''Lucid Dreams'' rozpocząłeś jakąś anty-lusidową kampanię, przypuszczalnie spowodowaną swoimi negatywnymi doświadczeniami w tej materii, posiłkując się przy tym cały czas Jungiem który chyba był na tyle otwartym umysłem, że z pewnością nie negował nigdy takiej formy eksploracji własnej świadomości. Tym bardziej, że znalazłem taki fragment na necie w artykule poświęconym Jungowi: ''He had, in addition, a capacity for very lucid dreaming and occasional visions''.
To samo jeżeli chodzi o Jung vs. New Age, po co od razu szukać jakiejś konfrontacji, przecież te systemy się wzajemnie nie wykluczają poza tą najpłytszą, mało istotną warstwą. Od natury danego człowieka zależy czy bliższa mu będzie mistyka w New-age'owskim, Jungowym czy jakimkolwiek innym wydaniu.
don't worry be trippy

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Re: Lucid Dreams

Post autor: Pixel » 09 paź 2008, 11:00

damon pisze:Tak sie wtrace: czyz Castaneda nie jest generalnie uwazany za oszoloma-sciemniacza? :wink:
jest

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Re: Lucid Dreams

Post autor: marion » 09 paź 2008, 11:01

4m pisze:Po trzecie - coś mi tu bardzo mocno nie gra, jeżeli pisałeś z Junga pracę magisterską. Mógłbyś podać jej tytuł, kierunek, wydział oraz uczelnię? Proszę o PW, gdybyś nie chciał tych danych z jakiegoś powodu ujawniać publicznie.
huehue że i ja się wtrące. W jakim celu chcesz go sprawdzać?
damon pisze:Tak sie wtrace: czyz Castaneda nie jest generalnie uwazany za oszoloma-sciemniacza? :wink:
przez kogo?
głosząc jakiekolwiek teorie, powinniśmy liczyć się tak samo z możliwością ich akceptacji jak i odrzucenia. pewnie wielu uważa go za jak napisałeś oszołoma, szarlatyna i ściemniacza, ale tylko od Twojego punktu widzenia, zapatrywania, doświadczenia, oczytania i nabytej wiedzy będzie zależało czy dołączysz do jego przeciwników czy zwolenników.
pixel pisze:jest
tak? a w imieniu kogo piszesz? chyba siebie jedynie:>

ps. sorry musiałem wyedytować
Ostatnio zmieniony 09 paź 2008, 11:12 przez marion, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Re: Lucid Dreams

Post autor: Pixel » 09 paź 2008, 11:04

Nawet jego najwiekszy przyjaciel szaman to istota ktora najprawdopodobniej nigdy nie istniała. Wytwór wyobraźni??

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Re: Lucid Dreams

Post autor: marion » 09 paź 2008, 11:12

Pixel pisze:Nawet jego najwiekszy przyjaciel szaman to istota ktora najprawdopodobniej nigdy nie istniała. Wytwór wyobraźni??
i naprawdę to Ci wystarczy pixel , żeby uznać człowieka, że jest nawiedzony? eeee jakoś mi to do ciebie nie pasuje....
Obrazek

Awatar użytkownika
4m
Elite User
Posty: 444
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: 4m » 09 paź 2008, 11:27

darxe pisze:Nie mogę zrozumieć 4m dlaczego w temacie ''Lucid Dreams'' rozpocząłeś jakąś anty-lusidową kampanię, przypuszczalnie spowodowaną swoimi negatywnymi doświadczeniami w tej materii
Nie jestem przeciwnikiem Lucid Dreams, gdybyś jeszcze tego nie zauważył :) Przecież napisałem, że LD są jak rude włosy... ;) A doświadczenia jak to w LD - kosmos 8) Uważam, że ani Castaneda, ani Monroe, ani Moen, ani żaden z im pokrewnych nie daje zrozumienia i wglądu w LD.
posiłkując się przy tym cały czas Jungiem który chyba był na tyle otwartym umysłem, że z pewnością nie negował nigdy takiej formy eksploracji własnej świadomości. Tym bardziej, że znalazłem taki fragment na necie w artykule poświęconym Jungowi: ''He had, in addition, a capacity for very lucid dreaming and occasional visions''.
Co więcej - Lucid Dreams i tzw. Wielkie Sny (słynny sen o wojnie) stanowiły impuls sprawczy w przypadku wielu jego teorii :)
To samo jeżeli chodzi o Jung vs. New Age, po co od razu szukać jakiejś konfrontacji, przecież te systemy się wzajemnie nie wykluczają poza tą najpłytszą, mało istotną warstwą.
Z tą różnicą, że psychologia jungowska to normalna nauka, a New Age to paranormalność. Z definicji te dwa systemu się wykluczają, jeżeli tego nie rozumiesz :) Najpłytsza, mało istotna różnica, lecz diabeł tkwi właśnie w takich "szczegółach". Ogólnie rzecz biorąc to WE ARE ONE, więc poza mało istotnymi warstwami jesteśmy jednym, ludzie, glizdy, rzygi ;)
Od natury danego człowieka zależy czy bliższa mu będzie mistyka w New-age'owskim, Jungowym czy jakimkolwiek innym wydaniu.
Nie od natury, lecz od indywidualnych zdolności, zbiegu wielu okoliczności. Większość ludzi puszczała w swoim życiu latawce, mały odsetek z nich pilotował samolot, a jeszcze mniejszy statek kosmiczny. Btw- jak coś może zależeć od natury człowieka, jeżeli i tak wszyscy mamy jedną naturę: Buddy? :)

ps. dobra, starczy Junga w temacie. Kto chce to sobie sam dojdzie, bo wskazówek aż nadto.
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form

Awatar użytkownika
darxe
Elite User
Posty: 260
Rejestracja: 16 lis 2006, 15:35
Lokalizacja: Tempehlandia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: darxe » 09 paź 2008, 11:53

Z tą różnicą, że psychologia jungowska to normalna nauka, a New Age to paranormalność
O tym co jest ''nauką'' a co ''paranauką'' też decyduje wiele uwarunkowań, zarówno historycznych, społecznych, ekonomicznych itd jak i sam upływ czasu zawsze przekształca pewne formy ''paranauki'' w ''nauki''. To tylko kwestia ustalenia danego paradygmatu w pewnym punkcie rozwoju danego społeczeństwa do którego wszyscy następnie się przypasowują, aż dany paradygmat nie ulegnie ''przedawnieniu'' i nie wyrośnie nowy. Tak więc dla Ciebie ''nauką'' może być to co mówi Jung, a dla kogoś innego to też już może być ''paranauka''.
don't worry be trippy

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Re: Lucid Dreams

Post autor: Pixel » 09 paź 2008, 12:36

marion pisze:
Pixel pisze:Nawet jego najwiekszy przyjaciel szaman to istota ktora najprawdopodobniej nigdy nie istniała. Wytwór wyobraźni??
i naprawdę to Ci wystarczy pixel , żeby uznać człowieka, że jest nawiedzony? eeee jakoś mi to do ciebie nie pasuje....
Nii, tylko pisze co się powszechnie myśli na jego temat :wink:

Awatar użytkownika
Kamiru
User
Posty: 37
Rejestracja: 13 wrz 2008, 15:48
Lokalizacja: Kraków
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: Kamiru » 09 paź 2008, 12:43

Może tak koniec tego offtopa? Chętnie bym się czegoś dowiedział ciekaweg od kogoś zaprawionego w lucidach.

Awatar użytkownika
Oliwia
Telepateam / Syndromm
Posty: 841
Rejestracja: 08 mar 2005, 13:17
Lokalizacja: Południowy Wschód Góry Lasy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: Oliwia » 09 paź 2008, 13:02

O, interesujacy temat :) Kilka lat temu kiedy zetknęłam sie z książką Castanedy temat LD wydał mi się bardzo interesujący, wcześniej nie wiedziałam, że coś takiego istnieje, choć jak pisze Darxe są ludzie, którzy miewają takie sny spontanicznie , nawet nie wiedząc, że ma to swoją nazwę... Dla mnie impulsem był Castaneda, chociaż nie zachęcił mnie do żadnych specyficznych praktyk i ćwiczeń. Po prostu zaistniała myśl o takim doświadczeniu spowodowała, że dwukrotnie miałam przyjemność zetknąć się z tym zjawiskiem osobiście.. Pierwszy raz dosłownie chwila w lesie...poczułam, że uwaga: przebudziłam się ze snu, podobnie jak pod wpływem mocnego psychodeliku, pobiegałam chwilę po lesie, podotykałam drzew- wszystko wyraźne, skrzące, kolory nasycone, odczucia intensywne i bardzo trudno było mi to zatrzymać więc umknęło i była to tylko krótka chwila... Za drugim razem było już dosadniej, przebudziłam się tym razem na ulicy pewnego miasta, w którym mieszkałam kilka lat temu, znowu podekscytowana i zachwycona tym stanem, zaczął kropic deszcz, krople zimne, prawdziwie odczuwane na skórze, kolory wyostrzone a spojrzenia ludzi siedzących na ławkach, które mijałam baardzo przenikliwe, dosadne..Akcent humorystyczny- postanowiłam sobie oczywiście usiąść i zapalić lolka - całkiem świadomie- hehe, na szczęście nie musiałam nic montować na mieście- już był gotowy w mojej ręce... Miałam cały czas świadomość stanu w jakim się znajduję, było to ekscytujące dla mnie, nowe i traktuję to do dziś jako kolejne interesujące i wiele wnoszące do mojego życia doświadczenie....Od tamtej pory nic się nie działo w temacie, ale ja też nie zabiegałam o to.. ale temat jest ciekawy i napewno do niego powrócę.

Bezpieczne czy niebezpieczne? To tak jak z psychodelikami- dla jednych bezpieczne, dla innych niebezpieczne- wszystko zależy od naszych indywidualnych predyspozycji i POTRZEB, jeżeli ktoś szuka danego stanu , widzi w tym sens i ma taką potrzebę to kwestia bezpieczeństwa jest drugorzędna, jak wspinaczka po Himalajach- bardzo niebezpieczne doświadczenie, a jednak niektórzy czują wewnętrzną potrzebę zmierzenia się z nim...

Osobiście wolałabym nie "bawić się" LD w celu spełniania swoich zachcianek typu zapalenie lolka na bezludnej wyspie dlatego tematu póki co nie zgłębiam, lecz jeśli poczuję, że to praktyka szamańska, której potrzebuję z pewnoscią wtedy wrócę do tego na poważnie.. :)

Właśnie przypomnieliście mi o Castanedzie, kilka lat temu przeczytałam dwie książki- były dla mnie bardzo inspirujące w tamtym czasie i generalnie nie interesuje mnie do dziś czy to fikcja czy prawda- to bez znaczenia wobec inspiracji do działania i możliwości przesterowania swojego umysłu na nowe, nieznane tory.Dla mnie to bezcenne i jeżeli książka mnie inspiruje i zmienia coś na plus, zachęca do nowych działań to jest wartościowa- bez względu na sceptyczne głosy innych o jej wartości..
Innych książek nie czytałam bo za bardzo powielały to co przeczytałam w dwóch pierwszych ale może było to zmęczenie materiału i może inny moment będzie lepszy na pozostałe..Zobaczymy.

Każdy ma swoją wizję rzeczywistości , na podstawie swojej wiedzy i doświadczeń która weryfikuje co jest ciekawe, co nie, ładne lub nie, dobre, złe, wartościowe czy do kosza i nie pomogą linki z netu, teorie czy opinie innych.. jeżeli czuje się, że coś jest przydatne i wiele wnosi do naszego osobistego życia...
The truth can not be said...
gg 5343579

Awatar użytkownika
darxe
Elite User
Posty: 260
Rejestracja: 16 lis 2006, 15:35
Lokalizacja: Tempehlandia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: darxe » 09 paź 2008, 13:45

Jako taką ciekawostkę chciałem dodać, że wyczytałem kiedyś na jakimś forum poświęconym LD (chyba zresztą też sam Monroe o tym wspominał) że jak poczujemy w trakcie trwania świadomego snu, że scenariusz przybrał nieprzyjemną formę i mamy problem z tym by mentalnie przekierować go na inną ścieżkę, to wystarczy odliczyć od 10 do 0 i zawsze równo z 0 nastąpi przebudzenie. Wydawało mi się to dziwne, gdyż nie mogłem znaleźć racjonalnego wytłumaczenia dlaczego wraz z zerem miałbym się zawsze przebudzić, aż udało mi się to przetestować samemu i rzeczywiście zadziałało.
Podczas świadomego snu przebywałem w mojej łazience, gdy ktoś zaczął włamywać się do mieszkania uderzając siekierą w drzwi wejściowe. Wiedziałem, że to się dzieje we śnie, ale jakoś nie potrafiłem przekierować tego snu w coś innego, a dźwięki uderzeń siekiery w drzwi i dźwięk rozłupywanego drzewa nie należał do tych przyjemnych. Przypomniałem sobie wówczas o tym, że czytałem na internecie o metodzie odliczania od 10 do 0, zacząłem odliczać i równo z zerem przebudziłem się pełen zaskoczenia że to faktycznie zadziałało...
Sądzę, że to funkcjonuje tylko na takiej zasadzie zakotwiczenia umysłu i równie dobrze można by siebie zaprogramować, że należy odliczać od 20 do 0 albo wymienić 10 imion i też by nastąpiło przebudzenie, ale ważne jest by zakotwiczyć jakąś metodę przebudzania już na fazie przygotowań do LD, aby nie przeżywać negatywnych stanów gdy napotkana sytuacja okaże się niezbyt dla nas przyjazna.
don't worry be trippy

Awatar użytkownika
4m
Elite User
Posty: 444
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: 4m » 09 paź 2008, 14:56

Oliwia pisze:Każdy ma swoją wizję rzeczywistości , na podstawie swojej wiedzy i doświadczeń która weryfikuje co jest ciekawe, co nie, ładne lub nie, dobre, złe, wartościowe czy do kosza i nie pomogą linki z netu, teorie czy opinie innych.. jeżeli czuje się, że coś jest przydatne i wiele wnosi do naszego osobistego życia...
Stąd też tylu ludzi wybiera alko, białko & klej... ;)
darxe pisze:Jako taką ciekawostkę chciałem dodać, że wyczytałem kiedyś na jakimś forum poświęconym LD (chyba zresztą też sam Monroe o tym wspominał) że jak poczujemy w trakcie trwania świadomego snu, że scenariusz przybrał nieprzyjemną formę i mamy problem z tym by mentalnie przekierować go na inną ścieżkę, to wystarczy odliczyć od 10 do 0 i zawsze równo z 0 nastąpi przebudzenie. Wydawało mi się to dziwne, gdyż nie mogłem znaleźć racjonalnego wytłumaczenia dlaczego wraz z zerem miałbym się zawsze przebudzić
Darxe, Jung właśnie Ci się kłania ;) Żadne kotwiczenie umysłu to nie jest. Miało nie być już o Jungu, więc w największym możliwym skrócie schemat wygląda tak:

Sugestia > Zajęcie Świadomości > Przekazanie Sugestii Do Podświadomości (nieświadomości indywidualnej).
Dlaczego liczenie, a nie imiona? Bo liczenie jest proste - każdy potrafi liczyć, zna sekwencję liczb do 10 :) Pamiętajmy o tym, że metoda ma być możliwie niezawodna i prosta, bo wiadomo z czym się bawimy i jakie konsekwencje może mieć błąd. Dlaczego nie od zera, lecz do zera?
1. Zapamiętujemy najlepiej początek i koniec sekwencji. W przypadku odliczania początek pamiętamy, a w trakcie liczenia do jakiejś liczby moglibyśmy po prostu zapomnieć do ilu liczymy i szlag by całe liczenie trafił. Jeżeli liczymy do zera sprawa jest jasna: startujemy od liczby, a końca, którym jest zero na pewno nie zapomnimy, ani nie przegapimy.
2. Efekt świeżości i pierwszeństwa (to wyżej), czyli pamięć krótko- (Short Time Memory) i długotrwała (LTM) oraz przenoszenie informacji między nimi.
Odliczanie głośno wstecz znosi działanie efektu świeżości, czyli pozycji w STM. Jednocześnie odliczanie wstecz zmusza do sięgnięcia po materiał przechowywany w LTM. Dodatkowo zajęcie świadomości pracą i filtrowanie bodźców zmysłów np. słuchu, wzroku i wszystko w człowieku działa jak należy. Grunt to zrobić dobrą "mijankę", podświadomość już bez naszego udziału zrobi resztę. Dobra, wystarczy na razie :) Ważne, że "się odlicza" i "się patrzy na ręce", kto by się zastanawiał dlaczego (i co się dzieje w tym czasie z nami)... To już zbyt trudne? :)
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form

Awatar użytkownika
Janusz
Respected User
Posty: 188
Rejestracja: 03 cze 2005, 11:38
Lokalizacja: Aberdeenshire / Goa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: Janusz » 09 paź 2008, 15:07

4m pisze:
Tak się składa, że m.in. z Junga pisałem pracę magisterską. Widocznie na Uniwersytecie nie wykładają tak dobrze jak w internecie...
Nie w internecie. Uważam, że żaden uniwersytet nie wyłoży tak dobrze Junga jak sam Jung w tekstach autorskich. Po drugie wiem ile obecnie miejsca poświęca się Jungowi w magisterskim nauczaniu akademickim, więc uniwersytet nie ma na tym polu znów przewagi w porównaniu z roczną chociażby amatorską pasją. Po trzecie - coś mi tu bardzo mocno nie gra, jeżeli pisałeś z Junga pracę magisterską. Mógłbyś podać jej tytuł, kierunek, wydział oraz uczelnię? Proszę o PW, gdybyś nie chciał tych danych z jakiegoś powodu ujawniać publicznie.
Jesteś śmieszny, 4m, ale niech Ci będzie:
Tytuł pracy: "Ekofilizofia jako duchowe zadanie naszych czasów" (2005)
Uniwersytet Śląski, Wydział Nauk Społecznych, kierunek: Filozofia
Jak napisałem powyżej, nie była to praca tylko z Junga, ale m.in. z Junga. Objąłem w niej przekrojowo wiele nurtów filozoficznych i religijnych, analizując ich wpływ na postawę człowieka wobec środowiska. Pewna część jest poświęcona także znienawidzonemu przez Ciebie New Age'owi, ponieważ ekofilozofia zajmuje w nim bardzo ważne miejsce.
Całej pracy Ci nie wyślę, ale jej opublikowany fragment możesz znaleźć tu:
http://www.wegetarianski.pl/podstrona/c ... artykul=87

Być może różnica między nami, 4m, polega na tym, że ja analizując jakieś zagadnienie staram się skontrastować wiele punktów widzenia i zachować otwarty umysł, podczas gdy ty "zawiesiłeś się" na Jungu jako na jedynym słusznym autorze, umniejszając wartość wszystkich innych badaczy.
Ostatecznie jestem zdania że klucz do rozwikłania zagadek naszej świadomości i jaźni nie leży w żadnej książce (choć mogą one pełnić rolę drogowskazów). Klucz leży w każdym z nas - także we mnie i w Tobie :wink:

Awatar użytkownika
Oliwia
Telepateam / Syndromm
Posty: 841
Rejestracja: 08 mar 2005, 13:17
Lokalizacja: Południowy Wschód Góry Lasy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: Oliwia » 09 paź 2008, 15:15

4m pisze:
Oliwia pisze: Stąd też tylu ludzi wybiera alko, białko & klej... ;)
A wielu innych wybiera skoki ze spadochronu, jazdę na motorze, wspinaczkę po lodowcach, tylu innych wybiera czytanie książek w tym samym czasie co wielu innych wybiera oglądanie filmów, kolejnych tylu innych wybiera pływanie łódką po jeziorze a innych jazdę na desce po poręczach a jeszcze wielu innych jazdę na białku do białego rana,
jedni wolą kwasa, inni zimnego browara, a jeszcze inni czipsy, coca-colę i ulubiony serial w tv.. No i co ?
The truth can not be said...
gg 5343579

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości