Lucid Dreams

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
Oliwia
Telepateam / Syndromm
Posty: 841
Rejestracja: 08 mar 2005, 13:17
Lokalizacja: Południowy Wschód Góry Lasy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: Oliwia » 17 paź 2008, 20:19

4m pisze: Popatrz na to z mojej strony
Obiecuję, że popatrzę, zrozumienie punktu widzenia drugiej istoty to podstawa naszej wspólnej, opartej na wzajemnym szacunku, egzystencji na tej planecie... ;P

Ale widzisz, jak Oscaritta zwróciła uwagę, chodzi o ton, o durniów, zakłamanie, manipulacje i steki bzdur co do dyskusji nie zachęca... Skąd mam miec pewnosc, że jak przedstawię swój punkt widzenia to nie zrobię z siebie idiotki co cpa i chleje.. a przeciez to może byc po prostu przyjemna wymiana różnych poglądów zwłaszcza przy okazji takich ciekawych tematów..
4m pisze: Wy czytajcie, a ja idę na piwo :)
Żartujesz, jest piątkowy wieczór, po całym tygodniu pracy znajdę ciekawsze zajęcia ...idę na blanta :lol: a potem jadę w góry..jesienne Bieszczady wzywają...
oscaritta pisze: synchroniczność :) pełno jej w moim życiu
Heh, w sumie dla mnie to zwał jak zwał, dużo tego na codzień... ;)
The truth can not be said...
gg 5343579

Awatar użytkownika
4m
Elite User
Posty: 444
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: 4m » 19 paź 2008, 12:31

oscaritta pisze:4m dziwi mnie, że człowiek o tak bogatej wiedzy, co pokazałeś w wielu tematach uparł sie by udowodnić w temacie Lucid dreams że Jego umysł jest zamkniety na rzeczy nowe..
Irracjonalne, nieprawdaż? ;)
Z jednej strony Twoje słowa pobudzają dyskusję, jednak patrząc na ich ton chwilami, zdaje mi się że przekraczasz granice dobrego smaku, to juz nawet nie jest pewność siebe na zajmowanym stanowisku w dyskusji ani nawet zarozumiałość w temacie a zwykłe ograniczenie
"Słowem Grzechu jest Ograniczenie..." - jak to Crowley na swój diabelski sposób twierdził. Znasz ten tekst?
synchroniczność :) pełno jej w moim życiu, cieszę się że w końcu mi Ktoś <Janusz :)> uświadomił, że Super Wybitny Jung to nazwał :) bo nie zgłebiałam tematu wcześniej
Synchroniczność to jest taka sytuacja, gdy nie tylko z nieskończonej ilości liczb na 2 próby losujesz 2 i 2, ale też te 2 plus 2 dają Ci 5 (2+2=5, and two & two always makes up five). I to "pięć" jest warunkiem i to na niego należy zwrócić uwagę, a nie na fakt "spektakularnego" zbiegu okoliczności. Czy historię Janusza można podciągnąć pod teorię synchroniczności? Nie wiem, nie napisał albo może jeszcze ta "piątka" się nie pojawiła.
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form

Awatar użytkownika
oscaritta
Elite User
Posty: 704
Rejestracja: 10 sie 2004, 13:55
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: oscaritta » 19 paź 2008, 18:11

4m pisze:[
"Słowem Grzechu jest Ograniczenie..." - jak to Crowley na swój diabelski sposób twierdził. Znasz ten tekst?
nie znałam


możesz mi przybliżyć owe "pięć" w tym kontekscie?

z tego co pamiętam 2*2 jest pięc tylko dzięki temu iż 4=5
a dokładniej wzorom skróconego mnożenia które są winne wynikowi tego równania
Fakt > znaczenie > zachowanie lub akcja > myślenie > uczucie > reakcja

Awatar użytkownika
Janusz
Respected User
Posty: 188
Rejestracja: 03 cze 2005, 11:38
Lokalizacja: Aberdeenshire / Goa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: Janusz » 19 paź 2008, 18:37

4m pisze:Synchroniczność to jest taka sytuacja, gdy nie tylko z nieskończonej ilości liczb na 2 próby losujesz 2 i 2, ale też te 2 plus 2 dają Ci 5 (2+2=5, and two & two always makes up five). I to "pięć" jest warunkiem i to na niego należy zwrócić uwagę, a nie na fakt "spektakularnego" zbiegu okoliczności. Czy historię Janusza można podciągnąć pod teorię synchroniczności? Nie wiem, nie napisał albo może jeszcze ta "piątka" się nie pojawiła.
Moglbym jeszcze podac wiele mniej lub bardziej 'spektakularnych' przykladow zdarzen synchronicznych, jakie zaobserwowalem w zyciu moim i moich przyjaciol, ale w pewnych przypadkach sa to sprawy zbyt osobiste zeby dzielic sie nimi na forum.
Mialem rowniez wiele zaskakujacych i bardzo trafnych rezultatow przy korzystaniu z wyroczni iching i zeby nie byc goloslownym podam zarys jednego z nich:

Pewnego razu probowalem rozwiazac problem jaki wywiazal sie miedzy mna a pewna bardzo bliska mi osoba. Poniewaz sprawa byla dosc powazna, postanowilem poradzic sie wyroczni Iching. Skoncentrowalem sie na pytaniu i wylosowalem heksagram nr 64 (ostatni). To, co przeczytalem w interpretacji heksagramu, choc idealnie pasowalo do sytuacji, nie bylo tym co chcialem uslyszec, ale poniewaz juz od pewnego czasu stosowanie sie do rad Iching'u zawsze wychodzilo mi na dobre, postanowilem sie temu poddac. Jak sie pozniej dowiedzialem, osoba zaangazowana w te sytuacje postanowila rowniez poradzic sie Iching'u i zupelnie niezaleznie ode mnie zadala wyroczni dokladnie to samo pytanie. Rezultat: Wylosowala heksagram nr 64 (!)
Jakby i tego bylo malo, poniewaz nie byla pewna co do tej interpretacji, postanowila zadac to pytanie jeszcze raz 'dla pewnosci'. Musze tu dodac ze w zasadzie nie powinno sie tak postepowac, poniewaz kazda odpowiedz Iching'u powinno sie traktowac jako ostateczna, zas natretne dopytywanie sie po raz drugi moze byc potraktowane jako brak szacunku dla wyroczni. Niemniej jednak osoba ta zadala jeszcze raz to samo pytanie. Rezultat? Hmmm, jak myslicie? Ponownie heksagram 64 (!!!) Tym razem nie bylo juz watpliwosci. Oboje poszlismy za rada wyroczni i problem zostal rozwiazany z korzystnymi dla nas obu rezultatami.

W powyzszej sytuacji nie bylo wiec 2 prob, ale 3. Prawdopodobienstwo wylosowania tego samego heksagramu w dwoch probach to 1/64, zas prawdopodobienstwo wylosowania tego samego 3 razy pod rzad (co istotne - przy zadawaniu tego samego pytania) to 1/4096. Mysle ze liczby mowia same za siebie.

Co do historii, ktora opisalem wczesniej - oczywiscie ze wspomniana przez Ciebie 'piatka' sie pojawila! Jednak to, czy dane zdarzenie zaliczyc mamy do 'znaczacych', czy tez do 'nieistotnych' nie moze zostac ujete naukowo lub statystycznie. Te rzeczy mozna ocenic jedynie poprzez wplyw, jaki dane zdarzenie ma na droge jaka idziesz w swym zyciu, i sa to prawdy odkrywane nie rozumem, lecz sercem. Ale pozwolisz, ze szczegoly tej 'piatki' zachowam dla siebie i moich najblizszych przyjaciol :)

Awatar użytkownika
darxe
Elite User
Posty: 260
Rejestracja: 16 lis 2006, 15:35
Lokalizacja: Tempehlandia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: darxe » 21 paź 2008, 12:40

Wpisałem w google ''huna jung'' i znalazłem taki oto krótki artykuł opisujący pewne wspólne mianowniki (jak i różnice) w teoriach Junga i huny:
http://zenforest.wordpress.com/2008/01/11/huna-i-jung/

Tak więc nie sądzę, że moje wcześniejsze napomknięcie o hunie było tak idiotyczne i wyrwane z kontekstu, jak o tym świadczyłyby komentarze 4m.
To tak na zakończenie mego udziału w tym wątku, bo przybrał on zbyt agresywną formę i nie sądzę by było zdrowo go kontynuować :?
don't worry be trippy

Awatar użytkownika
4m
Elite User
Posty: 444
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: 4m » 24 paź 2008, 16:28

darxe pisze:Wpisałem w google ''huna jung'' i znalazłem taki oto krótki artykuł opisujący pewne wspólne mianowniki (jak i różnice) w teoriach Junga i huny:
http://zenforest.wordpress.com/2008/01/11/huna-i-jung/
Darxe, ale to jest jakiś blog niu-ejdżowo-paranaukowy :) Takim to się wszystko z Jungiem będzie kojarzyło, choć może tego jeszcze nie widzisz ;) Czy kiedykolwiek skończy się to dowartościowywanie New Age wyrywaniem i manipulacją fragmentów nauk? Tak btw - czytałem kiedyś tę książkę, której fragment opublikowano na tym blogu :) Na Kippinie była oidp.
To tak na zakończenie mego udziału w tym wątku, bo przybrał on zbyt agresywną formę i nie sądzę by było zdrowo go kontynuować :?
No żeby baby (yo Oliwia i Osca :) ) miały większe jaja od faceta?! Darxe, bój się Boga...
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form

Awatar użytkownika
4m
Elite User
Posty: 444
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: 4m » 24 paź 2008, 17:41

Janusz pisze:
4m pisze:Synchroniczność to jest taka sytuacja, gdy nie tylko z nieskończonej ilości liczb na 2 próby losujesz 2 i 2, ale też te 2 plus 2 dają Ci 5 (2+2=5, and two & two always makes up five). I to "pięć" jest warunkiem i to na niego należy zwrócić uwagę, a nie na fakt "spektakularnego" zbiegu okoliczności. Czy historię Janusza można podciągnąć pod teorię synchroniczności? Nie wiem, nie napisał albo może jeszcze ta "piątka" się nie pojawiła.
Mysle ze liczby mowia same za siebie.
Co do historii, ktora opisalem wczesniej - oczywiscie ze wspomniana przez Ciebie 'piatka' sie pojawila! Jednak to, czy dane zdarzenie zaliczyc mamy do 'znaczacych', czy tez do 'nieistotnych' nie moze zostac ujete naukowo lub statystycznie. Te rzeczy mozna ocenic jedynie poprzez wplyw, jaki dane zdarzenie ma na droge jaka idziesz w swym zyciu, i sa to prawdy odkrywane nie rozumem, lecz sercem.
Janusz, ale liczby w synchroniczności są akurat zbiegiem okoliczności i niczym więcej :) Rezultat jest "właściwą" synchronicznością, a zbieg okoliczności zaledwie jej pośrednią przyczyną. Co do tego, że zdarzenia te nie mogą być ujęte naukowo lub statystycznie - Jung właśnie na podstawie badań statystycznych wysnuł teorię, która w czasie dała teorię synchroniczności :) Serce i rozum to jedno :)
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form

Awatar użytkownika
Janusz
Respected User
Posty: 188
Rejestracja: 03 cze 2005, 11:38
Lokalizacja: Aberdeenshire / Goa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: Janusz » 24 paź 2008, 19:05

4m pisze: Janusz, ale liczby w synchroniczności są akurat zbiegiem okoliczności i niczym więcej :) Rezultat jest "właściwą" synchronicznością, a zbieg okoliczności zaledwie jej pośrednią przyczyną. Co do tego, że zdarzenia te nie mogą być ujęte naukowo lub statystycznie - Jung właśnie na podstawie badań statystycznych wysnuł teorię, która w czasie dała teorię synchroniczności :) Serce i rozum to jedno :)
No nie do konca, bo: (cytat z http://cygnus.et.put.poznan.pl/~piotrw/ ... hronia.htm )
"Dwa zjawiska – psychologiczne przeżycie czy symbol i fakt fizyczny – uważane są przez naukę za niezależne względem siebie i niewarte naukowych dociekań, jeśli nie da się udokumentować ich bezpośredniej przyczynowej zależności. W rezultacie, myślenie przyczynowo-skutkowe, a tym bardziej myślenie „naukowe”, kierujące się kryterium statystycznym, traktuje zbieżność dwóch nietypowych wydarzeń jako czysty (100%) przypadek. "

Wiec gdybym sobie niezobowiazujaco rzucal monetami w celu uzyskania heksagramu i trzy razy pod rzad i otrzymalbym ten sam wynik, moglbym powiedziec, ze jest to zbieg okolicznosci.
Jednak losowanie heksagramu to nie tylko zjawisko fizyczne, to przede wszystkim zjawisko psychiczne, polegajace na mentalnym sformulowaniu pytania i skoncentrowaniu sie na nim, a dalej - po wylosowaniu wyniku - odpowiednia interpretacja odpowiedzi.
Zgodze sie z Toba ze sam akt rzutu monetami i otrzymaniu 'jakiegos tam' rezultatu na planie fizycznym dalej pozostanie zbiegiem okolicznosci. Jednak problem w tym ze naukowo i statystycznie nie bedziesz w stanie wskazac zadnej korelacji miedzy wspomnianymi zjawiskami psychicznymi a rzutem moneta. Wiec czy aby na pewno serce i rozum to jedno?

Awatar użytkownika
4m
Elite User
Posty: 444
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: 4m » 24 paź 2008, 19:42

Janusz pisze:Jednak losowanie heksagramu to nie tylko zjawisko fizyczne, to przede wszystkim zjawisko psychiczne, polegajace na mentalnym sformulowaniu pytania i skoncentrowaniu sie na nim, a dalej - po wylosowaniu wyniku - odpowiednia interpretacja odpowiedzi.
Nie zatrzymuj się, bo czy odpowiednia interpretacja odpowiedzi stanowi kres w przypadku I-Ching? Co jest dalej?
Zgodze sie z Toba ze sam akt rzutu monetami i otrzymaniu 'jakiegos tam' rezultatu na planie fizycznym dalej pozostanie zbiegiem okolicznosci. Jednak problem w tym ze naukowo i statystycznie nie bedziesz w stanie wskazac zadnej korelacji miedzy wspomnianymi zjawiskami psychicznymi a rzutem moneta.
Sam fakt otrzymania heksagramu nie jest jeszcze zjawiskiem psychicznym w rozumieniu synchroniczności. Odpowiesz na pytanie wyżej będziesz wiedział dlaczego ;)
Wiec czy aby na pewno serce i rozum to jedno?
Tak mi się wydaje ;)
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form

Awatar użytkownika
Janusz
Respected User
Posty: 188
Rejestracja: 03 cze 2005, 11:38
Lokalizacja: Aberdeenshire / Goa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: Janusz » 24 paź 2008, 20:26

4m pisze:
Zgodze sie z Toba ze sam akt rzutu monetami i otrzymaniu 'jakiegos tam' rezultatu na planie fizycznym dalej pozostanie zbiegiem okolicznosci. Jednak problem w tym ze naukowo i statystycznie nie bedziesz w stanie wskazac zadnej korelacji miedzy wspomnianymi zjawiskami psychicznymi a rzutem moneta.
Sam fakt otrzymania heksagramu nie jest jeszcze zjawiskiem psychicznym w rozumieniu synchroniczności. Odpowiesz na pytanie wyżej będziesz wiedział dlaczego ;)
Nigdy nie napisalem ze jest - jedyne zjawiska psychiczne o jakich wspomnialem to zadanie pytania i interpretacja. Ale masz racje ze na tym sie nie konczy, bo - oczywiscie - pozostaje jeszcze to co zrobisz ze swoja interpretacja.

Co do rozumu i serca to tak jak napisales - 'wydaje Ci sie' ze to jedno, ale przeciez wspomnianej przeze mnie korelacji nie jestes w stanie wskazac.
Ja tez chcialbym znalezc jakis pomost miedzy prawdami odkrywanymi rozumem i prawdami odkrywanymi sercem i mam nadzieje ze byc moze kiedys faktycznie dojdziemy tak daleko w badaniach psychologicznych. Jednak na chwile obecna nie mamy ani odpowiedniej metodologii, ani odpowiednich narzedzi do przeprowadzenia takich badan.

Awatar użytkownika
4m
Elite User
Posty: 444
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: 4m » 24 paź 2008, 22:08

Janusz pisze:
4m pisze:Sam fakt otrzymania heksagramu nie jest jeszcze zjawiskiem psychicznym w rozumieniu synchroniczności. Odpowiesz na pytanie wyżej będziesz wiedział dlaczego ;)
Nigdy nie napisalem ze jest - jedyne zjawiska psychiczne o jakich wspomnialem to zadanie pytania i interpretacja. Ale masz racje ze na tym sie nie konczy, bo - oczywiscie - pozostaje jeszcze to co zrobisz ze swoja interpretacja.
Tak, a to jest właśnie istotą tej całej teorii, istotą, o której jak piszesz wyżej - nie wspomniałeś.
Co do rozumu i serca to tak jak napisales - 'wydaje Ci sie' ze to jedno, ale przeciez wspomnianej przeze mnie korelacji nie jestes w stanie wskazac.
Hej, ale mieszasz teraz dwie różne sprawy - synchroniczność vs tożsamość serca i rozumu.
Ja tez chcialbym znalezc jakis pomost miedzy prawdami odkrywanymi rozumem i prawdami odkrywanymi sercem i mam nadzieje ze byc moze kiedys faktycznie dojdziemy tak daleko w badaniach psychologicznych. Jednak na chwile obecna nie mamy ani odpowiedniej metodologii, ani odpowiednich narzedzi do przeprowadzenia takich badan.
My, czyli kto? Ludzie? Transiarze? ;) Jak nie mamy metodologii ani narzędzi, kiedy mamy? :) Słyszałeś o holograficznej koncepcji pracy mózgu? W dużym uproszczeniu chodzi w tym o to, że aby mógł powstać zapis holograficzny jakiegoś obiektu musi nastąpić interferencja dwu wiązek impulsów nerwowych. Wiązki podstawowej układu percepcyjnego (informacje o psychice, jej aktualnym stanie, właściwościach reagowania na bodźce) oraz wiązki przedmiotowej (odbitej, zawierającej odbicie obiektów zewn. w wiązce podst.). Prawda odkrywana sercem i prawda odkrywana rozumem - są tym samym zapisem, a różnią się między sobą dominacją jednej wiązki nad drugą.

Tu masz wywiad z twórcą tej teorii, który sporo wyjaśnia:
http://dzogczen.medytacja.net/garuda/Bi ... C4%87.html

K.H.P: Obawiam się, że często moje poglądy — podobnie jak i innych uczonych — ulegają zniekształceniu, kiedy zostają przejęte przez in­nych. Nie ma na przykład w ogóle żadnych podstaw do wytłumacze­nia psychokinezy. Teoria holonomiczna na nic się tu nie przydaje. Najogólniej jednak mówiąc, moja praca nie ma niemal nic wspólne­go z parapsychologią.

Bardzo ważne zdanie z tego wywiadu, bo już w tym samym serwisie:
http://dzogczen.medytacja.net/garuda/Bi ... Bwiat.html
Albo w blogu paranaukowym lansowanym przez Darxe:
http://zenforest.wordpress.com/2008/03/ ... wiadomosc/
Teoria holografii zostaje "zniekształcona" na potrzeby paranauk i New Age.
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form

Awatar użytkownika
Janusz
Respected User
Posty: 188
Rejestracja: 03 cze 2005, 11:38
Lokalizacja: Aberdeenshire / Goa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: Janusz » 25 paź 2008, 18:33

4m pisze:
Janusz pisze:
Ja tez chcialbym znalezc jakis pomost miedzy prawdami odkrywanymi rozumem i prawdami odkrywanymi sercem i mam nadzieje ze byc moze kiedys faktycznie dojdziemy tak daleko w badaniach psychologicznych. Jednak na chwile obecna nie mamy ani odpowiedniej metodologii, ani odpowiednich narzedzi do przeprowadzenia takich badan.
My, czyli kto? Ludzie? Transiarze? ;) Jak nie mamy metodologii ani narzędzi, kiedy mamy? :) Słyszałeś o holograficznej koncepcji pracy mózgu? W dużym uproszczeniu chodzi w tym o to, że aby mógł powstać zapis holograficzny jakiegoś obiektu musi nastąpić interferencja dwu wiązek impulsów nerwowych. Wiązki podstawowej układu percepcyjnego (informacje o psychice, jej aktualnym stanie, właściwościach reagowania na bodźce) oraz wiązki przedmiotowej (odbitej, zawierającej odbicie obiektów zewn. w wiązce podst.). Prawda odkrywana sercem i prawda odkrywana rozumem - są tym samym zapisem, a różnią się między sobą dominacją jednej wiązki nad drugą.
Dzieki za linki i 'food for the thought'. Faktycznie koncepcja bardzo ciekawa i moze wiele wniesc do zrozumienia np. zjawiska telepatii lub pewnych trickow szamanskich (np. przypadki kiedy szaman wchodzac w trans odnajduje sprawce kradziezy we wiosce itp.), czy tez osiagania wizji realnych obiektow, ktorych nie moglismy wczesniej widziec (wspomniana w artykule wizja prehistorycznego gada)

Ale zauwaz ze caly czas uzywane sa tu zwroty 'koncepcja', 'holograficzny paradygmat' lub 'teoria', sam zas Pribram mowi: "traktuję model holonomiczny jako w najlepszym wypadku hipotezę naukową, nie zaś żadne dowiedzione prawo".
A gdzie narzedzia o ktore pytalem? Badania nad neurofizjologia sa nadal w powijakach i nie sadze zeby podpiecie kilku elektrod do mozgu przy obecnym poziomie rozwoju badan bylo w stanie wyjasnic wszystkie procesy jakie zachodza w ludzkiej psychice, nie mowiac juz o zjawisku telepatii.

Awatar użytkownika
4m
Elite User
Posty: 444
Rejestracja: 14 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: 4m » 26 paź 2008, 09:47

Janusz pisze:Ale zauwaz ze caly czas uzywane sa tu zwroty 'koncepcja', 'holograficzny paradygmat' lub 'teoria', sam zas Pribram mowi: "traktuję model holonomiczny jako w najlepszym wypadku hipotezę naukową, nie zaś żadne dowiedzione prawo".
Bo tak dokładnie jest, zresztą zaraz za tym ostatnim cytatem masz wyjaśnienie:

W.O.: A jakie może być znaczenie modelu holonomicznego dla nauk o mózgu w ogólności?

K.H.P: W pewnym stopniu wyjaśnia on organizację, funkcje oraz nie­zwykłą pojemność mózgu. Model ten pozwala wyjaśnić nie tylko to, że informacje są przechowywane w różnych częściach mózgu, ale ró­wnież inne osobliwe procesy zachodzące w mózgu. Na przykład jego niesłychaną zdolność magazynowania ogromnej liczby informacji. Tak samo jak w przypadku wszelkiej pamięci holograficznej mózg może pomieścić setki milionów bitów informacji w jednym centyme­trze sześciennym. Model holograficzny umożliwia także wyjaśnienie, dlaczego proces rozpoznawania odbywa się z tak wielką szybkością.

Naprawdę muszę tłumaczyć, że sam model nie jest istotny i jego prawdziwość nie odgrywa żadnej roli? To tylko myślowa konstrukcja schematyczna odnosząca się do rzeczywistości :)
A gdzie narzedzia o ktore pytalem? Badania nad neurofizjologia sa nadal w powijakach i nie sadze zeby podpiecie kilku elektrod do mozgu przy obecnym poziomie rozwoju badan bylo w stanie wyjasnic wszystkie procesy jakie zachodza w ludzkiej psychice, nie mowiac juz o zjawisku telepatii.
Janusz, znów mylisz wszystko. Nie masz pojęcia o neurofizjologii - to jedno, a drugie, że nie rozumiesz tak podstawowej rzeczy jaką jest problem (dylemat) psychofizyczny (mam tu na myśli nowożytny - Searle i reszta załogi), który z racji Twojego wykształcenia powinien być Ci znajomy na przestrzał. Wiesz, że podpięcie kilku elektrod może wywołać stany ekstatyczne i wizje, które dorównują lub nawet przekraczają te uzyskane za pomocą znanych ludziom narkotyków? Wiesz, że za pomocą kilku elektrod możesz przeżyć doświadczenie mistyczne, być z Absolutem niemal na wyciągnięcie ręki? Zresztą co ja Ci będę, kilka elektrod to lata 60-te czy nawet wcześniejsze, a dziś to wygląda zupełnie inaczej. Bez podstaw nie podyskutujemy, a sensowne wyłożenie tematu to objętość 2-3 książek... :?
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form

Awatar użytkownika
Janusz
Respected User
Posty: 188
Rejestracja: 03 cze 2005, 11:38
Lokalizacja: Aberdeenshire / Goa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: Janusz » 26 paź 2008, 18:55

4m pisze: Wiesz, że podpięcie kilku elektrod może wywołać stany ekstatyczne i wizje, które dorównują lub nawet przekraczają te uzyskane za pomocą znanych ludziom narkotyków? Wiesz, że za pomocą kilku elektrod możesz przeżyć doświadczenie mistyczne, być z Absolutem niemal na wyciągnięcie ręki?
O Woooow!
Wiec dopalcze.com to przezytek.
Zrobie im konkurencje i otworze shop z elektrodami :wink:
No i oczywiscie sam tez sie podepne :twisted:

Awatar użytkownika
Xanti
Respected User
Posty: 176
Rejestracja: 26 mar 2003, 06:10
Lokalizacja: wroclaw /aktualnie .uk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: Xanti » 21 kwie 2009, 20:54

4m pisze:Przecież napisałem, że LD są jak rude włosy... ;)
lubie rude wlosy..szczegolnie u kobiet..niema to jak rudowlose brunetki :mrgreen:
Randez-vous: tel +447590118944 ,gg624000

Trance is a holy music ...welcome to the world of a holy trance+++

Alien
Elite User
Posty: 479
Rejestracja: 29 kwie 2003, 13:38
Lokalizacja: another planet
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lucid Dreams

Post autor: Alien » 03 maja 2009, 05:10

:roll:
trzymaj się tematu, nie jesteś mną :)

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Lucid Dreams

Post autor: *JetMan* » 03 maja 2009, 17:42

Wiekszosc z Was kombinuje w dobra strone... To mnie cieszy :)

Kombinujcie dalej! :)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Re: Lucid Dreams

Post autor: marion » 07 cze 2009, 12:14

Wiem, że może niekoniecznie temat pasujący do materiału, ale i tak wątek zszedł już na boczne tory więc wklejam tutaj:


Wyznania opętanego:
http://wp.tv/i,SWIADKOWIE,catid,2214651 ... caid=58296
Obrazek

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Lucid Dreams

Post autor: *JetMan* » 07 cze 2009, 22:33

Nie no Marion, nie psuj dobrej dyskusji na poziomie linkiem do wyznan na poziomie Reksia i Misia Colargola. ;)

..publicznosc sie smieje, ci dwaj kolesie rowniez a on biedny dalej opowiada swoja historie.. i jego w sumie najbardziej zal, bo coz on winny... narkoman, ktory do konca nie zdaje sobie sprawy z tego, jaka moc ma jego wlasny umysl

generalnie wyklad ktorego zorganizowanie musialo kosztowac i spoko, tlumy ludzi tez spoko... szkoda, ze poziom marny i taka masa glupot i indywidualnych opinii, ze nie ma co o tym pisac ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Re: Lucid Dreams

Post autor: marion » 07 cze 2009, 22:53

Dla mnie też baaaardzo to wszystko naciągane, momentami nawet śmieszne, ale zobaczyłem do końca i postanowiłem się podzielić.
Obrazek

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości