Jakie sluchawki kupic ?

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Odpowiedz [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
Pms
Elite User
Posty: 557
Rejestracja: 15 sie 2005, 17:29
Lokalizacja: Wonderland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Jakie sluchawki kupic ?

Post autor: Pms » 14 kwie 2009, 00:46

ok, wiem, poraz nty post o podobnym temacie.
no ale moze uzyskam szybko dobra porade :)


a wiec zamierzam sobie kupic jakies nowe sluchawki
tak do 100€, do sluchania goa i chillu przy kompie lub w terenie z mp3 playerem.

coz polecacie towarzysze :)
Jesus didn't dance, but his beat goes on!

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jakie sluchawki kupic ?

Post autor: Psysutra » 14 kwie 2009, 09:32

Ale chcesz otwarte, półotwarte, zamknięte?

Sprecyzuj się trochę dude ;)

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Re: Jakie sluchawki kupic ?

Post autor: Gamma » 14 kwie 2009, 10:36

1. Nie warto placic za sluchawki podpinane do kompa 100 euro bo bez wmaka i tak nie poczujesz zbyt duzej roznicy imho.

Najlepsze sluchawy do kompa bez wzmaka to moim zdaniem z otwartych philips hp 8500 z zamknietych senki 205. Cena to okolo ~150 zl. Porownywalem je chociazby z senkami 555 i roznica prawie zadna (zaznaczam ze odsluch bez wzmaka - bo na wzmaku juz jest roznica).

2. Nie warto kupowac do mp3 nic innego niz pchelki douszne. No chyba ze lubisz sie lansowac. ;-)
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jakie sluchawki kupic ?

Post autor: Psysutra » 14 kwie 2009, 18:29

Douszne bardziej niszczą słuch ;)

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Re: Jakie sluchawki kupic ?

Post autor: Gamma » 14 kwie 2009, 18:37

mh_aka_psysutra pisze:Douszne bardziej niszczą słuch ;)
Ale uzywane z glowa do przenosnego odtwarza do przemieszczania sie czy innych takich sa doskonale.


W sumie to w gre wchodza jeszcze takie sluchaweczki: http://www.sennheiser.com.pl/images/pcx ... iser_1.jpg

Sennheiser z serii px badz pcx ciesza sie bardzo dobra opinia audiofili do sprzetow przenosnych. To mogloby byc doskonale rozwiazanie aczkolwiek ja zadnych takich na glowie nie mialem wiec radze poszukac na specjalistycznych forach/stronkach, ktore modele z tej serii sa warte uwagi.

Jeszcze dodac moge: Koss PortaPro. Tez na uszach nie mialem. Konstrukcja moze wydawac sie dziwna i tandetna, ale to sluchawki tanie, z dozywotnia gwarancja i cieszace sie rowniez bardzo dobrymi opiniami w swiatku audio.
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Marcin7
User
Posty: 75
Rejestracja: 06 lut 2008, 22:55
Lokalizacja: Elbląg
Kontaktowanie:

Re: Jakie sluchawki kupic ?

Post autor: Marcin7 » 14 kwie 2009, 21:46

Jako przenośne słuchawki to Koss Porta Pro i nie ma lepszych , senheizery to o kant dupy :)

a w tematach słuchawek i innych sprzętów odsyłam do http://www.winylowi.pl

Awatar użytkownika
czerwony
Elite User
Posty: 491
Rejestracja: 22 lut 2004, 17:02
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jakie sluchawki kupic ?

Post autor: czerwony » 14 kwie 2009, 23:25

Gamma dobrze prawi - jeśli do kompa to musowo w wzmacniacz trza zainwestować - jak testowałem swoje bezpośrednio podpięte do kompa to normalnie się przeraziłem :D
I'm feeling very shpongled.

Awatar użytkownika
Pms
Elite User
Posty: 557
Rejestracja: 15 sie 2005, 17:29
Lokalizacja: Wonderland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jakie sluchawki kupic ?

Post autor: Pms » 15 kwie 2009, 00:46

a ze wzmacniaczy to za czym sie najlepiej rozejrzec ?
nie mam na ten temat zielonego pojecia

jak juz pisalem mam na te zabawe przeznaczone jakies 100€
Jesus didn't dance, but his beat goes on!

Awatar użytkownika
Bonn
Syndromm
Posty: 232
Rejestracja: 07 lut 2005, 08:59
Lokalizacja: Leeds
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jakie sluchawki kupic ?

Post autor: Bonn » 15 kwie 2009, 08:54

mh_aka_psysutra pisze:Douszne bardziej niszczą słuch ;)
gówno prawda :wink: . może niszczą bardziej, ale jak słuchasz na full volume az Ci zęby same zgrzytają, a oczy krwią zachodzą. Ja posiadam Sennki CX400 douszne i full głośności nawet nie jestem w stanie znieść. Optymalne warunki to jakies 50 - 60 % poziomu głośności odtwarzacza i zupelnie to wystarcza żeby odizolować Cię od hałasu z zewnątrz i dać satysfakcję ze słuchania. Bas jest w nich przyjemny i mięciutki, ale oczywiście nie kosztem pozostałych częstotliwości, jak w wielu innych dousznych, z którymi miałem styczność. Góry nie jest za dużo, przez co wysokie nie dają po bębnach. Może tylko średnich jest ciut za mało, ale to już raczej zależy od tego czego kto oczekuje po słuchawkach. Posiadam te cx400 już jakiś czas i jestem naprawde zadowolony. Cena - w okolicach 200 PLN. Dwuczęściowy kabel, który jest naprawdę długi i spokojnie przy moim wzroście (204cm) mogę nosić odtwarzacz w kieszeni bez obawy, że będzie wisiał na słuchawkach. No i dają na nie dwuletnią gwarancję.
Syndromm Mielec
GG: 1308085

Awatar użytkownika
DiamondBack
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2008, 09:59
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontaktowanie:

Re: Jakie sluchawki kupic ?

Post autor: DiamondBack » 18 kwie 2009, 08:01

A ja polecam douszne a dokładniej dokanałówki Creative ZEN Aurvana. W sklepie Creative'a Masz za 100€ ale proponuję popytać w empiku i ewentualnie zamówić - wyjdzie taniej. Na allegro widziałem z ceną ~300zł - reszta to używki. IHMO te słuchawki są najbardziej opłacalne (mimo, że ich cena ostatnio wzrosła prawie 2x)

Za tą cene dostajesz całkiem pokaźny zestaw - Prócz słuchawek i wymmiennych gumek (swoją drogą najwyższej jakości) otrzymujesz etui podróżne z elementem do układania przewodu, specialny czyścik. jakaś samolotowa przejsciówka i stos papierów - instrukcji :P
Co do jakości dzwięku - osobiście przed zakupem spodziewałem się napawdę ogromnego skoku z porównaniem z moimi poprzednimi ep-630. I prawdę mówiąc nic takiego nie miałem - po prostu ładnie grały nic pozatym. Ale wystarczyło bym znów posłuchał muzyki na epkach (które sobie wcześniej bardzo chwaliłem) bym doznał coś w rodzaju szoku. ;) Jednym słowem - Avurana gra bardzo czysto, bez sztucznego podbijania basu i innych dzwięków. Doskonale wygłuszają otoczenie, są bardzo wygodne i gwarantują doskonałą jakość muzyki. No ale te słuchaweczki nie są bez wad. Ich kabel (który sam w sobie jest bardzo dobrej jakości) jest trochę zbyt sztywny co przy dłuższych spacerach objawia się irytującym wypadaniem z uszu :\ - i choć ten kabel nie plącze się w ogóle! to jednak chyba wolał bym poświęcać tą minutę na walce z kablem ale mieć spokuj w plenerze ;)
..::DiamondBack::..

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości