Powstaje nowy światowy ład gospodarczy.

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions

Czy w jakikolwiek sposób dotykają mnie próby zamachu na moją wolność?

Tak! I naprawdę jestem tym przejęty.
15
50%
Tak, ale uważam, że tzw 'szara masa' nie jest w stanie nic zmienić.
8
27%
Nie wiem o co chodzi? Jaką wolność? Wydaje mi się, że sam decyduję o swojej wolności.
2
7%
Potraktujcie mnie jako ignoranta, ale dla mnie to kolejna spiskowa teoria dziejów.
3
10%
Nie dla mnie ta dyskusja, wolę wypowiedzieć się w temacie "czego słuchacie o poranku".
2
7%
 
Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Powstaje nowy światowy ład gospodarczy.

Post autor: Psysutra » 10 lis 2012, 18:53


Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Powstaje nowy światowy ład gospodarczy.

Post autor: bubblegum » 01 cze 2014, 19:59

myślę, że to dobry dział na to.
zacytuje tylko idealny kawałek z felietonu:

Mimo, że to pół żartem, pół serio, ja z tym zgadzam się w 100%
Google pokazało prototyp autonomicznego, samojeżdżącego pojazdu pozbawionego całkowicie możliwości kontroli przez pasażerów. Self-driving-pod czy jak to szkaradztwo się tam nazywa, wygląda jak mysz komputerowa na kołach i przemieszcza się w stu procentach na bazie skomplikowanego systemu komputerowego. Innymi słowy, jest to Johnny Cab z „Pamięci absolutnej”, tyle że bez Johnny’ego. Pamiętacie motyw przewijający się w wielu amerykańskich filmach, gdy z czasem światem zaczyna rządzić jedna korporacja? W „Piątym elemencie” jest to Zorg, w „Resident Evil” – Umbrella itp. W realnym świecie tą korporacją będzie Google. Wsiadając do samojezdnej kapsuły Google’a znajdujesz się bowiem całkowicie pod kontrolą systemu tej firmy. Od komputera możesz odejść, telefon możesz wyłączyć, ale nie możesz wysiąść na środku Interstate 67 z Google Poda i dalej pomaszerować piechotą. Pojazd może nagle zatrzymać się i uzależnić swoje dalsze funkcjonowanie od tego, czy wykupisz jakąś aplikację w Google Play. Bo dlaczego by nie? A zresztą to dopiero początek. W „chmurze” Google będziesz przechowywał wszystkie swoje pliki, od których w ogóle zależy sens twojej pracy. Do tejże pracy będziesz jeździł samochodem Google i za pomocą aplikacji Google zamykał swoje mieszkanie. Twoje dzieci będą odrabiały lekcje na serwerach Google i tak dalej. Oczywiście korporacji jest totalnie obojętne, czy ją kochasz – będzie trzymała cię i tak w totalnym szachu, a jak podpadniesz, to po prostu wszystko ci wyłączy i możesz wracać do jaskini. O, złomnik znowu snuje kasandryczne przepowiednie. Ale przecież to już się dzieje i trzeba być ślepym, żeby tego nie widzieć. Już pędzę uwierzyć w to, że te miliardy na samojeżdżące samochody są wydawane wyłącznie po to, żeby poprawić bezpieczeństwo i komfort podróżnych. NO PEWNIE. Przecież dzięki samojeżdżącemu pojazdowi, Google zawsze będzie wiedziało, dokąd jechałeś/aś i kiedy. A najgorsze, że nikt nie wie, po co te informacje są zbierane.
źródło:

http://www.zlomnik.pl/index.php/2014/05 ... emeryture/

o aucie google:


http://www.carscoops.com/2014/05/google ... g-pod.html

Awatar użytkownika
fraxi
Elite User
Posty: 210
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:29
Lokalizacja: Wrocław
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Powstaje nowy światowy ład gospodarczy.

Post autor: fraxi » 01 cze 2014, 21:01

Do tego chyba wszyscy już wiedzą, że google czyta wszystkie maile przechodzące przez jego serwery.

Trzeba jednak powiedzieć, że spora część populacji ma to jak na razie głęboko w poważaniu ponieważ i tak wyzbyła się prawie całkiem prywatności (opisywanie i dokumentowanie każdej chwili życia na facebooku czy instagramie).

Postęp technologiczny to wynik lenistwa i chęci ułatwienia sobie życia. Doszliśmy do takiego etapu, że wiele osób woli, żeby za nich ktoś myślał. Taka przejażdżka autem google dla nich to będzie prawdziwy bajer, bo samochód sprawdzi co masz w lodówce podłączonej do internetu i zawiezie prosto pod sklep. A może google automatycznie zamówi zakupy do domu? :-D

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Powstaje nowy światowy ład gospodarczy.

Post autor: *JetMan* » 02 cze 2014, 01:03

Po co mialbys wysiadac na srodku autostrady, przeciez to

a] nielegalne
b] podejrzane

hehe true... ludzie na FB tlumnie smieja sie z 'katolickich owieczek' a sami siedza i klikaja 'lubie to' szybciej niz zdaza w ogole zastanowic sie, po co to robia i co to zmienia w ich zyciach.. ok. mozna obrazki poogladac :D

Jasne, przydaje sie do informowania o eventach i innych takich. Pewnie, nie kazdy traktuje to na powaznie. Na szczescie.
[chociaz ciekawe ilu z aktywnych partycypantow boi sie usunac kogos ze znajomych zeby ktos sobie czegos tam nie pomyslal? Bo to gorsze, niz wywalenie kogos z NaszejKlasy kiedys. Z ta roznica, ze z tamtego portalu wiekszosc sie smiala. Z tego sie smieja, ale uzywa wiekszosc].

Wklejanie zdjec swojego obiadu, bycia na silowni tudziez nowej papuzki? No coz. 90% z tego to bycie 'attention seeker' i tyle. **

** - Fakt, zeby oddac honor sam bylem czescia tego w znacznie wiekszym stopniu niz teraz i przez jakies 2 lata calkiem dobrze sie bawilem tracac srednio godzine dziennie w chyba najmniej produktywny sposob jaki znalem.

Co do wrzucania rzeczy na 'chmure' no to niektorzy do dzisiaj nie zdaja sobie sprawy, ze to po prostu oznacza 'komputer kogos innego' hehe ;)

Natomiast jeszcze troche potrwa, zanim sie ludzie zbuntuja. Nie wierze, ze wszyscy dadza sobie wetknac elektrody w d. by moc wygodniej kupowac kolejne produkty. ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Powstaje nowy światowy ład gospodarczy.

Post autor: Psysutra » 02 cze 2014, 18:49

Wszyscy może i nie, ale jakoś w kreskówce Wall.E patrząc na tych ludzi na statku... Hmmmm :wink:

osama1337
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwie 2012, 12:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Powstaje nowy światowy ład gospodarczy.

Post autor: osama1337 » 03 wrz 2014, 16:38

Witam. Ja osobiście w tematach NWO, manipulacji, illuminatów i ezoteryki siedzę już bardzo długo :)
Jak ktoś jeszcze nie widział to polecam obejrzeć film Thrive który jest świetnym podsumowaniem wszystkiego co się dzieje. ;) https://www.youtube.com/watch?v=c5l9SQdGRhA
Film trwa 2 godziny ale obejrzeć naprawdę warto, zwłaszcza, że wypowiadają się w nim postacie takie jak David Icke czy Nassim Haramein.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Powstaje nowy światowy ład gospodarczy.

Post autor: *JetMan* » 03 wrz 2014, 21:23

osama1337 pisze: który jest świetnym podsumowaniem wszystkiego co się dzieje. ;)
...w Twojej glowie ;) [uwaga! to nie jest offence. zastanow sie dobrze nad sensem tej wypowiedzi.]
osama1337 pisze: Film trwa 2 godziny ale obejrzeć naprawdę warto, zwłaszcza, że wypowiadają się w nim postacie takie jak David Icke czy Nassim Haramein.
dwojka genialnych prestidigitatorów ktorzy tak samo jak Deepak Chopra i inni szubrawcy wciskaja ludziom kit, polaczone w calosc kompletnie nie zwiazane teorie albo sprzedaja im ich wlasny zegarek. A ludzie spragnieni 'odpowiedzi' to kupuja. :D

to wszystko stek bzdur. :) wciskaja wam w kolko ten sam kit, od czasow 'zeitgeistu' kupujecie w kolko to samo. Chcesz wiedziec, co zrobic? Zacznij od zaprzestania sluchania falszywych autorytetow i pseudo-naukowego gadania kogos z youtube. Nie wiesz jak zyc? Ktos inny ma Ci to powiedziec? :D

dobre..

A dlaczego tego typu rzeczy szczegolnie w erze globalnej sieci maja taka moc? Read this:
http://pracownia4.wordpress.com/2014/08 ... co-robimy/
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Powstaje nowy światowy ład gospodarczy.

Post autor: *JetMan* » 22 wrz 2014, 00:10

--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

osama1337
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwie 2012, 12:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Powstaje nowy światowy ład gospodarczy.

Post autor: osama1337 » 02 paź 2014, 18:10

*JetMan* pisze:dwojka genialnych prestidigitatorów ktorzy tak samo jak Deepak Chopra i inni szubrawcy wciskaja ludziom kit, polaczone w calosc kompletnie nie zwiazane teorie albo sprzedaja im ich wlasny zegarek. A ludzie spragnieni 'odpowiedzi' to kupuja. :D
Oj JetMan, po kimś kto słucha tak dobrej muzyki spodziewałem się trochę wyższego poziomu świadomości (bez urazy oczywiście :D)
*JetMan* pisze:Chcesz wiedziec, co zrobic? Zacznij od zaprzestania sluchania falszywych autorytetow i pseudo-naukowego gadania kogos z youtube.
A jakich to "prawdziwych" autorytetów mamy słuchać? Stephen Hawking? Richard Dawkins? A może genialnych naukowców z CERN czy innego Princeton University opłacanych przez rządy i wielkie korporacje? :D
Przyznaję, sam byłem przez wiele lat materialistycznym sceptykiem zafascynowanym technologią, więc rozumiem twoją postawę ;)
Wiem o co ci chodzi więc nie, nie jestem tym, który obejrzał 2-3 filmy z żółtymi napisami na YouTube i na ich podstawie opiera swój światopogląd. Swój światopogląd opieram na własnej obserwacji świata oraz wiedzy zdobytej z różnorodnych źródeł, nie tylko alternatywnych ale też nazwijmy to oficjalnych i mainstreamowych.
Natomiast ku mojemu zaskoczeniu film Thrive bardzo ładnie podsumował WIĘKSZOŚĆ rzeczy o których ja sam dowiadywałem się przez wiele lat, dlatego go poleciłem. Oczywiście wiele spraw potraktowanych jest dość ogólnikowo, ale trudno upchnąć wszystko w dwu-godzinny film, zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainteresowany odbiorca poszukał więcej informacji na dany temat poruszony w filmie, wiedza jest powszechnie dostępna niemal wszędzie, ale sporo treści w internecie to dezinformacja... Sztuką jest "oddzielić ziarna od plew" :)

Awatar użytkownika
Halluciluna
Elite User
Posty: 275
Rejestracja: 16 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: Nibiru
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Powstaje nowy światowy ład gospodarczy.

Post autor: Halluciluna » 02 paź 2014, 22:04

http://zalukaj.tv/zalukaj-film/20991/we ... 2013_.html <--- znacie to ? Bo nie widziałam, żeby było wrzucane, a dość dobra pozycja w tej tematyce.
Psychedelia Always In My Heart

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości