Pomoc techniczna komputery, sterowniki

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
Adrian Oldskool
Respected User
Posty: 131
Rejestracja: 27 lip 2005, 22:17
Lokalizacja: Koszalin/Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pomoc techniczna komputery, sterowniki

Post autor: Adrian Oldskool » 08 sie 2009, 18:57

Witam.

Proszę Was o pomoc.
Mam laptopa Acer Aspire 3693WLMi z Vista Windows. Jest tam zainstalowany sterownik Acer Empowering Technology.
Chcę jak najbardziej usunąć Vista i zainstalować XP ale nie wiem czy będzie potrzebny jakiś sterownik w stylu Acer Empowering Technology do XP Windows. Nie wiem nawet czy jest wersja Acer Empowering Technology do XP Windows? Gdzie mogę go dostać, bo na stronie producenta nie mogę go znaleźć.

Jeszcze jedno pytanie odnośnie SMS`ów.
Do jakich sieci można wysyłać SMS`y za darmo przez GG?
Czy z Tlen`u też można wysyłać SMS`y za free? Do jakich sieci?

Dzięki.
Niemiecka GABBA była najlepsza, nie wspominając o pewnych składankch I-X.
gg: 10477407

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Pomoc techniczna komputery, sterowniki

Post autor: bubblegum » 08 sie 2009, 19:01

sprawdź na stronie producenta jeszcze raz czy są dostępne sterowniki dla Twojego komputera pod XP

jeśli są to proste, ściągasz je i wypalasz na CD. Po instalacji XPka instalujesz stery.

Jeśli natomiast producent nie przewidział sterowników dla tego laptopa pod XP to nie zrobisz nic, bo komp nie będzie Ci działać.

Tak to jest z laptopami. Ja miałem też Vistę, ale na stronie ASUSA producent przewidział stery do XPka i wszystko mi śmiga.

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Pomoc techniczna komputery, sterowniki

Post autor: Artha » 08 sie 2009, 21:22

sterowniki acera do xp

http://support.acer-euro.com/drivers/no ... _3690.html tutaj masz linka do "wszystkich" sterownikow

Bubblegum - wszystko idzie zainstalowac :-) jesli producent nie przewidzial sterow to idzie dojsc przez identyfikacje sprzetu. czasem troche to zajmuje, ale przerabialem temat nieraz. bo prawie kazdy z visty przechodzi na xp :-)

btw - tez mam asusa i w komplecie byly stery do xp i visty, asus to asus :-)

jesli chodzi o sms'y - plus idzie, orange po wprowadzeniu hasla obrazkowego (limit)

sms'y do wszystkich sieci : www.http://smsowanie.pl/

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Pomoc techniczna komputery, sterowniki

Post autor: bubblegum » 09 sie 2009, 02:05

Artha pisze: btw - tez mam asusa i w komplecie byly stery do xp i visty, asus to asus :-)
Asus to nie znowu taki asus ;)
Jak ja kupowałem laptopa to były tylko stery pod Viste, zarówno na dołączonych CD jak i na stronie producenta, dopiero po pół roku ASUS wypuścił komplet sterów pod mój model do XP :)

[pewnie użytkownicy naciskali producenta, by ten dał im możliwość instalacji XP]

I od tego momentu jestem szczęśliwym użytkownikiem XP :P


Ale faktycznie można przez identyfikacje sprzętu i dobierać stery z innych modeli, ale ... komu się chce ;) ?

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Re: Pomoc techniczna komputery, sterowniki

Post autor: Pixel » 09 sie 2009, 09:59

a nie lepiej poczekac jeszcze pare chwil i przeskoczyc na windows 7?
niestety ale XP powoli odchodzi do lamusa. ja tez jestem zatwardzialym zwolennikiem XP ale juz wiem ze niedlugo przejde na Win7 bo z tego co widze to warto bedzie :]

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Pomoc techniczna komputery, sterowniki

Post autor: Artha » 09 sie 2009, 10:46

Pixel, zobaczymy jak Windows 7 bedzie sie zachowywal przy dzwieku. Dobrze wiadomo, ze sekwencery,dzwiek to bardzo uczulone zjawisko, gdzie kazdy "smiec" moze zapodac dropy, ktore ciezko wyeliminowac. Ja takze jestem zatwardzialym uzytkownikiem XP. Windows 7 to jeszcze beta wersje, mozna porac za free ze strony microsoftu jak ktos ma ochote testowac. Mnie w tym wszystkim przeraza instalacja "tego" wszystkiego, choc zminimalizowalem ilosc wtyczek do minimum (tak mi sie wydaje) :)

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoc techniczna komputery, sterowniki

Post autor: Psysutra » 09 sie 2009, 11:30

Odnoszę dziwne wrażenie, że skopano Vistę po to, żeby 7 się dobrze sprzedała...

Chętnie zainstalowałbym sobie XP, ale szukać sterowników do HP-ka... Szukałem i już kurwicy dostałem jasnej.

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Pomoc techniczna komputery, sterowniki

Post autor: bubblegum » 09 sie 2009, 11:51

Pixel pisze:a nie lepiej poczekac jeszcze pare chwil i przeskoczyc na windows 7?
niestety ale XP powoli odchodzi do lamusa.
A gdzie tam do lamusa!

Microsoft poinformował oficjalnie klientów i partnerów o utrzymaniu wsparcia technicznego dla systemu Windows XP do kwietnia 2014 roku

prawie 5 lat można spać spokojnie jeszcze.
Przypomnę - wsparcie, czyli uaktualnienia, a producenci oprogramowania do 2014 będą robić stery też pod XP.

Głupotą byłoby od razu po premierze instalować WINDOWS 7.
Taki system (mimo mega zapewnień microsoftu) będzie miał szereg chorób wieku dziecięcego.

Najlepiej odczekać, rok, dwa, kiedy system się "ustabilizuje", kiedy zostaną wypuszczone pierwsze łatki, albo nawet Servis Packa do niego i później przejść z XP na 7.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoc techniczna komputery, sterowniki

Post autor: Psysutra » 09 sie 2009, 12:03

Tyle, że Xp jest jeszcze systemem 32 bitowym i obsługuje max 3 GB ramy (chyba), a z tego co czytałem na EiS, 64 bitowa wersja XP pozostawia wiele do życzenia, a szkoda.

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Pomoc techniczna komputery, sterowniki

Post autor: bubblegum » 09 sie 2009, 12:21

No to jest fakt (max 3GB RAM i wersja 64bit jest kiepska), ale dla kogoś kto nie musi, takie HOP na windows 7 jest wg mnie bez sensu

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Pomoc techniczna komputery, sterowniki

Post autor: Artha » 09 sie 2009, 12:27

mh_aka_psysutra pisze:Odnoszę dziwne wrażenie, że skopano Vistę po to, żeby 7 się dobrze sprzedała...

Chętnie zainstalowałbym sobie XP, ale szukać sterowników do HP-ka... Szukałem i już kurwicy dostałem jasnej.
podaj model HP'ka

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Pomoc techniczna komputery, sterowniki

Post autor: bubblegum » 09 sie 2009, 12:41

a tak na marginesie - windows 7 taki boski, a za trzy lata będzie już windows 8 ? ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_8

:)

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Pomoc techniczna komputery, sterowniki

Post autor: Artha » 09 sie 2009, 12:44

bubblegum pisze:a tak na marginesie - windows 7 taki boski, a za trzy lata będzie już windows 8 ? ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_8

:)
dokladnie, tez to widzialem... znajac zycie pojda i jeszcze wyzej niz "8" :-)

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoc techniczna komputery, sterowniki

Post autor: Psysutra » 09 sie 2009, 13:22

Artha pisze:
mh_aka_psysutra pisze:Odnoszę dziwne wrażenie, że skopano Vistę po to, żeby 7 się dobrze sprzedała...

Chętnie zainstalowałbym sobie XP, ale szukać sterowników do HP-ka... Szukałem i już kurwicy dostałem jasnej.
podaj model HP'ka
HP 530.

Jacek, faktem jest, że jeżeli kupisz naprawdę potężnego mordownika (jeżeli chodzi o kompa, bo lapka to nie ma sensu kupować z mega mocą obliczeniową, bo wychodzi kilka razy drożej niż komp stacjonarny z taką samą konfiguracją) to Vista Ci się opłaci. Pierdykniesz 8GB RAMY i najmocniejszego quada, w dodatku dwa dyski 10400 wbite w RAID to będzie Ci hulało aż miło :)

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Pomoc techniczna komputery, sterowniki

Post autor: bubblegum » 09 sie 2009, 14:11

wiadomo, ja wiem...

...ale ja mam w lapku 3 GB ramu (którego mi XP obsłuży) i Core Duo x2.00 (pod 32bit) więc ta konfiguracja jest idealna dla dopracowanego XPka. Seryjnie miałem Viste i nie było źle, ale teraz przy XP jest tak jak być powinno.
I nie widzę potrzeby przesiadki za parę miesięcy na W7, szczerze mówiąc tak długo jak będę mieć tego laptopa tak długo będę działać na XP

Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Pomoc techniczna komputery, sterowniki

Post autor: Styropian » 09 sie 2009, 15:05

Po 1) Na Viście nie zainstalujesz łatwo XPka ponieważ oryginalne płyty XPka nie maja sterowników do dysków SATA, a takie sa obecnie montowane w nowych lapkach. Gdy wrzucisz płytkę XPka i zacznie się proces instalacji wyskoczy info o "braku dysku" :)
Najlepszy rozwiązaniem jest znaleźć sterowniki do dysków SATA i podrasować sobie XPka przy pomocy programu Nlite. Nie wiem jak zachowa się system przy próbie wczytania sterowników SATA z pendriva. Czytałem też o opcji wyłączenia w Biosie dysków SATA, ale nie wiem jak wówczas zachowa się system.
Gdzie szukać sterowników SATA do dysków jaki posiadamy? Trudno mi powiedziec, bo ja miałem podobną przygodę z lapkiem XP. Ale sklep w którym zakupiłem lapka miał dojście do sterowników HP. Na stronie hp nie znajdziesz sterowników do dysków sata. Później już wszystko śmigało tak jak należy.

A odnośnie bramek sms. To w Erze musisz wysłać sms i dostaniesz "żetony", które możesz wykorzystać na sms z bramki. Wydaje mi się, że jest to tylko opcja dla osób posiadających abonament w Erze, TakTaka i chyba heyah.

Pozdro
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza


Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoc techniczna komputery, sterowniki

Post autor: Psysutra » 09 sie 2009, 15:31

Dokładnie to co Styro powiedział. Instalator XP informuje mnie o braku dysku :P

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Pomoc techniczna komputery, sterowniki

Post autor: Artha » 09 sie 2009, 15:55

Styropian pisze:Po 1) Na Viście nie zainstalujesz łatwo XPka ponieważ oryginalne płyty XPka nie maja sterowników do dysków SATA, a takie sa obecnie montowane w nowych lapkach. Gdy wrzucisz płytkę XPka i zacznie się proces instalacji wyskoczy info o "braku dysku" :)
Najlepszy rozwiązaniem jest znaleźć sterowniki do dysków SATA i podrasować sobie XPka przy pomocy programu Nlite. Nie wiem jak zachowa się system przy próbie wczytania sterowników SATA z pendriva. Czytałem też o opcji wyłączenia w Biosie dysków SATA, ale nie wiem jak wówczas zachowa się system.
Gdzie szukać sterowników SATA do dysków jaki posiadamy? Trudno mi powiedziec, bo ja miałem podobną przygodę z lapkiem XP. Ale sklep w którym zakupiłem lapka miał dojście do sterowników HP. Na stronie hp nie znajdziesz sterowników do dysków sata. Później już wszystko śmigało tak jak należy.

A odnośnie bramek sms. To w Erze musisz wysłać sms i dostaniesz "żetony", które możesz wykorzystać na sms z bramki. Wydaje mi się, że jest to tylko opcja dla osób posiadających abonament w Erze, TakTaka i chyba heyah.

Pozdro

dokladnie :

1. dolozenie sterow sata do instalki xp programem nlite
2. ustawienie w biosie odnosnie dyskow sata

ja kupilem 2 miesiace temu lapa i bez problemu instalka xp poszla, bez ingerencji w instalke xp i bios. psysutra, jesli jestes laikiem w tego typu rzeczach i masz problem z xp, po prostu uzyj google. wpisz sobie hp 530 instalacja xp i po problemie, poczytasz,czy trzeba podrasowac xp, czy tylko ustawic bios.

naprawde wszystko idzie robic, hardcorem jest instalacja systemu na starych lapach bez napedow - to jest wyzwanie :-)

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Pomoc techniczna komputery, sterowniki

Post autor: Artha » 09 sie 2009, 15:57

mh_aka_psysutra pisze:Dokładnie to co Styro powiedział. Instalator XP informuje mnie o braku dysku :P
jak sobie nie poradzisz z w/w dwoma metodami to mozesz zabawic sie w instalke xp na pendrive i zabootowac z usb :-)

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości