Uszy/Sluch - jak o niego dbac

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
GraPhic
Pulsar TranceFormation / Synapsy
Posty: 265
Rejestracja: 07 paź 2005, 09:27
Lokalizacja: Poznan
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Uszy/Sluch - jak o niego dbac

Post autor: GraPhic » 03 lip 2011, 22:32

no kumam ale tlumienie niskich dzwiekow nie jest takie proste bo to długa fala , takimi bajerami z alegro sie nie da . Mam jakies pdfy w robocie jutro wrzuce pdfa z ofertą jenego z labo ktore dla nas robi takie gadzety . Gzie mieszkasz bo ktos ci bedzie musial pobrac forme z ucha ...
Dbaj o swoje uszy (-_-) drugich nie dostaniesz.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Uszy/Sluch - jak o niego dbac

Post autor: Psysutra » 03 lip 2011, 22:37

Niskie częstotliwości chyba nie szkodzą tak samo jak te z zakresu wysokiego środka i góry pasma (biorą pod uwagę takie samo natężenie).

A miejscówka mojego pobytu jest bdb widoczna (pod avatarem :wink: )

Awatar użytkownika
GraPhic
Pulsar TranceFormation / Synapsy
Posty: 265
Rejestracja: 07 paź 2005, 09:27
Lokalizacja: Poznan
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Uszy/Sluch - jak o niego dbac

Post autor: GraPhic » 03 lip 2011, 23:20

Psysutra pisze:Niskie częstotliwości chyba nie szkodzą tak samo jak te z zakresu wysokiego środka i góry pasma (biorą pod uwagę takie samo natężenie).

A miejscówka mojego pobytu jest bdb widoczna (pod avatarem :wink: )
Moja tez ale pracuje w Głogowie mieszkam w Poznaniu i jeszcze gdzies tam czasem miejscowka jest skomplikowana:P
wysokie sa łatwe do tlumienia bo fala jest krótka, latwo ja zatrzymać, Jesli chodzi o muzyke to temat jest bardziej skoplikowany bo w filtrach bardziej przepuszczalne pasmo to pasmo mowy 250 - 4500 Hz i na to jest kładziony nacisk. wiekszosc z nas w czasie imprezy i po imprezie ma damage po niskich tonach. Mam taki fajny gadzecik jak te ochronniki z filterkami o ktorych mowa i jest to fajny gadzet do spania w namiocie blisko maina , badz do odpoczynku przed graniem kiedy nie chce sie uciekac w ustronne miejsce a chce sie bytowac ze znajomymi o oszczedzac uszy, ale grac sie w tym nie da, przynajmniej ja nie moge .W katowicach kogos tam znajdziemy :) Wrzuce info jutro szczegolowe ze stałymi tlumienia itd .Wrazie co to pisz na priv.
Dbaj o swoje uszy (-_-) drugich nie dostaniesz.

Awatar użytkownika
GraPhic
Pulsar TranceFormation / Synapsy
Posty: 265
Rejestracja: 07 paź 2005, 09:27
Lokalizacja: Poznan
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Uszy/Sluch - jak o niego dbac

Post autor: GraPhic » 04 lip 2011, 18:47

To jest jedno labo ktore robi takie gadzety
te kosztuja ok 25o zl wzwyz:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

to dla muzykow powyzej 2 tysiaków
Obrazek
Obrazek

mam jeszcze jedno labo ktore wykonuja ochronniki, bez pomiaru insitu skutecznosci tlumienia. Sa one zrobione z miekkiego tworzywa rownież z filtrami i chyba sa tańsze, http://dl.dropbox.com/u/2314532/str_15.pdf

strona starkeya http://www.starkey.com.pl/produkty/ochr ... myslu.html
Dbaj o swoje uszy (-_-) drugich nie dostaniesz.

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Re: Uszy/Sluch - jak o niego dbac

Post autor: Gamma » 05 lip 2011, 08:23

Jaka trwalosc maja takie produkty?

P.S. I tak z ciekawosci gdzie najlepiej sobie zrobic jakies badania sluchu? Chcialbym z ciekawosci sobie takie cos machnac. :)
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
GraPhic
Pulsar TranceFormation / Synapsy
Posty: 265
Rejestracja: 07 paź 2005, 09:27
Lokalizacja: Poznan
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Uszy/Sluch - jak o niego dbac

Post autor: GraPhic » 05 lip 2011, 16:12

Gamma pisze:Jaka trwalosc maja takie produkty?

P.S. I tak z ciekawosci gdzie najlepiej sobie zrobic jakies badania sluchu? Chcialbym z ciekawosci sobie takie cos machnac. :)

Jeśli chodzi o trwałość to miekkie 3 lata a te z twardego tworzywa czyli akrylowe 5-7 lat, z czasem ucho wiotczeje wtedy sie lakieruje takie cudeńka lakierem światło utwardzalnym i dalej sa szczelne. Moim zdaniem z akrylu sa lepsze niż z silikonu, bo te drugie odparzają ucho po dłuższym czasie i nie można ich lakierować.

A jesli chodzi o badanie słuchu we wszystkich firmach które zajmuja sie badaniami, aparatami lub ochrona słuchu. Z góry odradzam firme Gerss w której pracują ludzie wzięci z ulicy i nie mają o niczym pojęcia . Należy zwrócić uwage gdzie te badanie jest wykonywane. Powinno byc wykonywane w kabinie ciszy, ale z doświadczenia wiem bo zjechalem całą Polske ogladajac takie gabinety i 75% gabinetow robi badania bez kabiny na nieskalibrowanym sprzecie :) Witamy w Polsce !
Generalnie procedura jest taka przed badaniem muszą zajrzec do ucha zobaczyc czy nic nie stoi na drodze do błony b. potem jest badany próg słyszenia od 250 Hz i tercjowo do 8kHz niektóre audiometry maja do 12 kHz ale wtedy trzeba poprosic osobe badajacą.
Dbaj o swoje uszy (-_-) drugich nie dostaniesz.

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości