[10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

[10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Post autor: Styropian » 10 kwie 2010, 11:43

:arrow: http://fakty.interia.pl/swiat/news/rozb ... yl,1462868

Większość z Was pewnie już wie.
Może to głupie pytanie, ale jakie są Wasze odczucia?
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: [10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Post autor: bubblegum » 10 kwie 2010, 11:52

Czy się ich lubiło czy nie, dla mnie to jest tragedia ...

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: [10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Post autor: Psysutra » 10 kwie 2010, 11:59

Pierwsza myśl która mi przyszła do głowy- pierwszy kwietnia już był :!:

Najbardziej dziwi rozbieżność w liczbie ofiar katastrofy- jedni podają 132 osoby, inni około 90.
Dopóki nie ma wydobytej czarnej skrzynki nic nie jest wiadome.
Przeniesione z plugawych dowcipów pisze: http://nasza-klasa.pl/katastrofa_w_smolensku

co jak co ale NK już przebiła wszystko... swoją bezdenną głupotą
Profil już został usunięty, jednak co mnie przeraziło:
Ten profil miał ponad 6000 w znajomych... Po prostu to przerasta ludzkie pojęcie...

Reasumując:
Może nie pałałem sympatią do niektórych osób będących na pokładzie, jednak... Nie wiem jak to ująć w słowa.

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: [10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Post autor: bubblegum » 10 kwie 2010, 12:04

130 to raczej nie, ale osób z listy którzy mieli być było około 89
+ dolicz obsługę, pilotów, stewardessy itp

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: [10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Post autor: Psysutra » 10 kwie 2010, 12:04

http://nasza-klasa.pl/informacje_o_kata ... _smolensku

nazwa profilu zmieniona...

No to się po prostu w głowie nie mieści...

Awatar użytkownika
Primal
Deepersense
Posty: 1066
Rejestracja: 01 lut 2008, 18:00
Lokalizacja: Hajduki
Kontaktowanie:

Re: [10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Post autor: Primal » 10 kwie 2010, 12:07

no to co guma pisze to rajt...

inna sprawa ze teraz zacznie sie rozstrzasanie kto co dlaczego, a w rzadzie zrobi sie spory kryzys w koncu zginela masa ludzi u wladzy i ciezko to bedzie od razu poukladac (nawet jezeli sa zastepcy) tak samo z dowódcami sil zbrojnych, ktorych tez nie bylo malo w tym samolocie..

a normalni ludzie ? przypuszczam ze wiekszosc z nich tak jak to bylo przy smierci JP2 beda pokazywac jak ich to boli i jak sie jednocza itd...a potem wszystko oleja i wszyscy wroca do normy czyli do zwyklego zmagania sie z lajfem i wnerwianiem sie na rzad itd

jeszcze do konca nie ogarniam skali razenia takiej tragedii ale chyba wiekszej w polsce nie bylo i dlugo nie bedzie (oby), konsekwencje tego co sie wydarzylo moga byc dlugie i dotkliwe dla naszego kraju..obym sie oczywiscie mylil, byc moze przesadzam..

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: [10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Post autor: Psysutra » 10 kwie 2010, 12:22

Już na Naszej Klasie walą zdjęciami znicza, czarnej wstążeczki, na demotywatorach poczekalnia pęka w szwach od "demotów" o Kaczyńskim, katastrofie etc...

I tutaj w gestii rozmyślań szarego obywatela podzielam zdanie Primala. Patrioci od wielkiego dzwonu- wstyd mi za to społeczeństwo.

Co lepiej- jest straszna dezinformacja w mediach- nie wiadomo już czy w końcu była mgła, wiele informacji jest sprzecznych lub niepełnych. Gadające głowy w telewizji- obłudna paplanina, powtarzanie ciągle tego samego i eksperci na odległość.

Żeby było jeszcze bardziej tragikomicznie- już na różnorakich forach huczy od teorii spiskowych, chociaż nie wiem kto by miał tak nasrane pod kopułą by na coś takiego się porywać.

Co do chaosu/kryzysu- konstytucja na szczęście ma poniekąd obstawione straże przy takiej furtce (jeżeli nie posuwam się za daleko w przenośni) i są odpowiednie procedury w takich przypadkach. Może być dezorganizacja, jednak na pewno nie będzie anomii i przerysowania rodem z początku "Dekretu" Clancy'ego.

Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: [10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Post autor: Styropian » 10 kwie 2010, 12:35

Psysutra czy Ty masz problem ze zrozumieniem tekstu?
Zapytałem...
jakie są Wasze odczucia?
A Ty ciągle o jakiejś naszejklasie, demotywatory, telewizja, fora, spisek.

Gdy będę chciał wiedzieć co sądzą inni ludzie to zerknę na inne fora itp.

Pytam o to ludzi z którymi przez neta jestem najbardziej zżyty.
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: [10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Post autor: bubblegum » 10 kwie 2010, 12:38

Primal Terror pisze: jeszcze do konca nie ogarniam skali razenia takiej tragedii ale chyba wiekszej w polsce nie bylo
wydaje mi się, że nawet nigdzie na Świecie takiej tragedii jeszcze nie było...

Awatar użytkownika
Templar
Psytrance.pl
Posty: 1834
Rejestracja: 16 mar 2003, 22:35
Lokalizacja: Gdańsk / Konsorcjum
Kontaktowanie:

Re: [10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Post autor: Templar » 10 kwie 2010, 12:49

Szok.

Niezależnie od opcji i upodobań politycznych - zginęli ludzie, w wyjątkowo tragicznych okolicznościach, wśród nich głowa państwa, nie wspominając już o innych czołowych postaciach. To wydarzenie to niewątpliwa tragedia. Śmierć polityków, którzy rządzili krajem, osób, które je broniły (czołowi przedstawiciele armii), itd. Przede wszystkim śmierć ludzi, którzy mieli swoje życia, rodziny, plany. Nie wiem jakim trzeba by być debilem, żeby np. jarać się, że "Kaczor zszedł" itd. To mocno nie na miejscu. Ofiarom tego feralnego dnia należy się szacunek, jacy by oni nie byli za życia.

Wiadomo, na tego typu wiadomości niemożliwe jest być przygotowanym, ale ciężko mi było przez dłuższy czas uwierzyć, że to się wydarzyło. Czysta abstrakcja jeśli o tym pomyśleć. Byłem poza domem kiedy dostałem telefon z wiadomościami i łykałem każde kolejne zdanie z wielkim niedowierzaniem. Dopiero jak usiadłem przy necie i poczytałem po łebkach parę artykułów to jakoś się oswoiłem z myślą, że to jednak miało miejsce. Dość podobne uczucie jak lata temu, kiedy zobaczyłem w telewizji samolot uderzający w WTC, chociaż wydarzenia zupełnie różne.

Nie potrafię zlokalizować teraz czegoś na taką skalę z przeszłości. Bardzo jestem ciekaw jakie będą następne dni i jak to zmieni przede wszystkim nasze własne podwórko, szczególnie jeśli chodzi o politykę naszego kraju.
Whatever happened to Gary Cooper, the strong, silent type?

Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: [10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Post autor: Styropian » 10 kwie 2010, 13:05

Przed 9:00 usłyszałem doniosły głos z mieszkania obok, że zginęło 86 osób. Ale katastrof na świecie wiele, więc nawet nie zareagowałem. Po chwili dostałem sms z treścią "słyszołeś co się stało". Wówczas od razu włączyłem tv i tam informacja o tej tragedii.

Tak jak Templar i Bubblegum wspomnieli niezależnie od tego do jakiego ugrupowania należały ofiary, czy ich lubiliśmy czy nie, dla Polski jest to strata ogromna. W całej historii Polski, w czasach pokoju nie było chyba większej tragedii. Trudno zrozumieć, że w jednej chwili odchodzi tyle osób odpowiedzialnych w kraju za ważne instytucje. I pomimo tego, że przecież są zastępcy i konstytucja mówi co w takich sytuacjach ma się dziać to jednak chyba nikt nie liczył, że kiedyś dojdzie do sytuacji by na aż taką skalę z tego korzystać.

Tak bardzo chcieli lecieć uczcić hold polaków zamordowanych w Katyniu. Jak się dziś okazało...to my "musimy" oddawać hołd im.
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: [10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Post autor: *JetMan* » 10 kwie 2010, 15:18

Ja podobnie jak T. i Styro - chociaz chyba najpozniej, po powrocie do domu ok poludnia. Pierwsze odczucie, ze to jakis kiepski zart...
Szok. Juz nie wspominam o tym, czym nasi politycy latali [obiektem muzealnym doslownie] Nigdy nie mozna zakladac niczego z gory. Ostatni raz podobne odczucia mialem dokladnie tak jak i Templar podczas pamietnego 09/11. Smuci fakt, ze teraz wiekszosc ludzi bedzie 'dobrze wspominac' Kaczynskiego, podczas gdy wczesniej go nie znosili.

Cos nie mamy szczescia do Rosji.
Wyrazy wspolczucia dla wszystkich, bo pomijajac pelnione przez nich funkcje i to czy byli dobrymi/zlymi ludzmi - wszystkim teraz bedzie trudniej. Zabraklo wielu elementow w ukladance.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Re: [10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Post autor: marion » 10 kwie 2010, 16:10

Masakra!

Katyń pokonał nas po raz drugi...

Nigdy nie byłem zwolennikiem PISu, polityki prowadzonej przez braci Kaczyńskich, wielokrotnie też (również i na tym forum) potępiałem ich rządy i decyzje. Jednak gdy dziś w pracy dowiedziałem się o tym wydarzeniu, to naprawdę miałem dreszcze na ciele i było mi ich wszystkich naprawdę żal. Może i nie doceniałem Lecha Kaczyńskiego jako polityka, jednak nie miałem nic do niego jako do człowieka. To jest ponad wszelkimi podziałami.
Uważam, że to wielka polityczna i narodowa tragedia, której ofiarom należy się zasłużony szacunek. Jest mi szczerze przykro, z powodu tej sytuacji...
Obrazek

Awatar użytkownika
war
Medulla Oblongata
Posty: 866
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:40
Lokalizacja: eudezet/wwo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: [10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Post autor: war » 10 kwie 2010, 16:18

pozostaje pytanie o to kto w swej genialności wpakował do jednego zdechłego Tupolewa(ktoś z was jeździ 20letnim samochodem?? nasz ex-prezydent mial taki samolot) ponad 90 osób z pierwszych stron gazet i wysłał prosto w mgłę?? oczywiście to straszna tragedia, ale należy wyciągnąć z niej wnioski a nie p-dolic na wizji, o tym że "ziemia katyńska znów spłynęła polską krwią, a oni umarli za wolność..."
Ciekawe na ile wystarczy kryzysowej solidarności, która tak twarzowo wygląda w tvn 24, że aż wylewa się z ekranu.
a tak na marginesie Jaruzelski musi mieć fajnie teraz;)
it's not a drug it's a holly sacrament

Awatar użytkownika
Jatab
Elite User
Posty: 1356
Rejestracja: 09 wrz 2003, 11:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: [10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Post autor: Jatab » 10 kwie 2010, 18:39

bubblegum pisze:Czy się ich lubiło czy nie, dla mnie to jest tragedia ...
Uważam tak samo. Ta wiadomość zszokowała mnie. Niezależnie od wszystkiego - zginęli ludzie i należy im się szacunek.
Mnóstwo myśli i pytań rodzi się w głowie, w związku z tym wydarzeniem ale to nie miejsce i czas, by je roztrząsać...

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: [10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Post autor: Artha » 11 kwie 2010, 19:39

war pisze:pozostaje pytanie o to kto w swej genialności wpakował do jednego zdechłego Tupolewa(ktoś z was jeździ 20letnim samochodem?? nasz ex-prezydent mial taki samolot) ponad 90 osób z pierwszych stron gazet i wysłał prosto w mgłę?? oczywiście to straszna tragedia, ale należy wyciągnąć z niej wnioski a nie p-dolic na wizji, o tym że "ziemia katyńska znów spłynęła polską krwią, a oni umarli za wolność..."
Ciekawe na ile wystarczy kryzysowej solidarności, która tak twarzowo wygląda w tvn 24, że aż wylewa się z ekranu.
a tak na marginesie Jaruzelski musi mieć fajnie teraz;)
war, ja jezdze 20-letnim autem. nie wiek jest wazny, a stan.
w tamtych warunkach atmosferycznych nie mialo to znaczenia mimo tego, ze ten Tupolew niedawno byl nafaszerowany nowa aparatura i elektronika. wnioski mialy byc wyciagniete po samolocie Casa. Szukajac glebiej mozna duzo wyszukac, ale nie o to chodzi. Stalo sie, wszyscy jestesmy ludzmi, wiec choc przez chwile kazdy poczul z pewnoscia smutek, nalezy to uszanowac. ja z poczatku nie moglem uwierzyc...

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: [10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Post autor: bubblegum » 11 kwie 2010, 19:56

Dokładnie - chodzi mi tutaj o stan techniczny, ten TU miał na pokładzie wszystkie aktualne dostępne techniczne nowinki.

Niedawno też wrócił z generalnego remontu, na który zostało przeznaczone 70mln zł
To nie była, aż tak zła maszyna, jeśli zagłębić się w fachowe opinię - piloci bardzo chwalą (chwalili) te Tupolewy

Fakt faktem, że były tak głośne, że nie spełniały żadnych norm i było już trochę wstyd... ale 20 lat dla samolotu to nie jest dużo.

Dla porównania:

TU-154 nasz, który się rozbił - pierwszy oblot 1968, rok prod. 1990
Air Force One (Boeing prezd. USA) - pierwszy oblot 1959, rok prod. 1990

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Re: [10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Post autor: marion » 11 kwie 2010, 20:03

Na BBC wczoraj emitowany był film o historii Polski, sięgając czasów dwudziestolecia. Świat dowie się trochę o istnieniu naszego państwa.

Zerknijcie na nagłówki, nawet chińska i arabska prasa pisała o tym wydarzeniu:

http://www.newseum.org/todaysfrontpages ... fp_map.swf

i oczywiście spekulacje:
http://www.youtube.com/watch?v=kaJU0WuRBto
Obrazek

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: [10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Post autor: Artha » 11 kwie 2010, 20:13

przykro tylko, ze to dzieki takiej tragedii polska "zaistniala" w telewizji na calym swiecie.

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Re: [10.04.2010] Ostatni Lot T-154

Post autor: marion » 11 kwie 2010, 22:39

Wśród setki artykułów jakie przeczytałem, chyba ten jeden najbardziej utkwił mi w pamięci. Polecam wszystkim:

http://kokos.salon24.pl/169136,pogrzeb-kartofla
Obrazek

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości