Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Post autor: Psysutra » 17 lis 2010, 11:10

*JetMan* pisze:
"Nie chcę wkładać kija w mrowisko, ale jednak zapytam:
Jakie dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania masz na myśli?"


/OT rowniez chetnie uslyszalbym co masz na mysli?

A z tym 'przejdzie wam' to odwrocmy sytuacje - widzisz jak np taki Peja [heheh ;) ] staje pewnego dnia przed publika, mlodymi fanami, itd i mowi "eee, przejdzie wam.. nie ma sie co ekscytowac ideologia" ;-) itd
przyklad z tylka ale sens chyba podlapiesz.
13 lat tej muzyki slucham, jakos tak bedzie. I jakie to ma znaczenie? Absolutnie zadnego. Ideologie i wartosci kazdy nosi w sercu, a to, ze jakas muzyka do nich pasuje lub nie to inna sprawa.

Proponuje szybkie zalozenie topiku "dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania " :)

/OT
marion pisze:Astral:
Czasem wydaje mi się, że piszesz pewne rzeczy z przekory... :wink:

Co do tematu (filozofie, ideologie itd), też włączyłbym się w dyskusję :wink:

Tak sobie przeglądając forum natrafiłem na te posty i uznałem, że w sumie to nie jest taki zły pomysł, by założyć kolejny topic ku rozrywce.
Teraz tylko czekać aż mnie zaczniecie jechać (trza to forum dziebko rozruszać- a że cel uświęca środki...)

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Post autor: *JetMan* » 17 lis 2010, 21:10

haha Psysutra przodujesz :D

no topik piekny, ale rozruszaj go troche. o czym mamy pisac? :D

moze kilka propozycji -

1. "czy jaraliscie sie shivami za mlodu?" ;) [co rozumiesz przez ideologie psytrance, czy w ogole jest jakas ideologia, czy po prostu chodzi o latwa najebke w fajnej oprawie?]

2. "co najbardziej cenisz w dobrej imprezie psychedelic trance - latwe panienki, narkotyki, czy fajna muzyka" ? ;)

3. "czy pasuje Ci obecny kierunek w ktorym zmierza polska scena psy oraz w jakim w ogole kierunku zmierza?"

Niestety, topik sie nie uda gdyz 80% ludzi stad nie jest w stanie napisac szczerze z obawy przed wykluczeniem ze sceny. ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Post autor: Psysutra » 17 lis 2010, 22:26

Proponuję temat 2-gi.

Dobra muzyka, towarzycho do pogadania no i nagłośnienie w które wkładam łeb by sprawdzić czy sub gra na pewno jak należy :mrgreen:

wolałbym 3-ci, ale boję się rozpierdolu jaki by się tutaj mógł zrobić :wink:

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Post autor: *JetMan* » 17 lis 2010, 22:45

czemu?

scena upada.. jest o wiele gorzej, niz bylo kiedys...

co do 2. to wiadomo, ze wszystko po trochu.
efekt flakow wchodzacych w rezonans gdy stoisz przy kolumnach... ;) stawiam bardzo wysoko.

narkotyki - wyroslem

panienki - ..

fajna muzyka - hm. w koncu graja tylko nano ;)

hehe
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Post autor: Psysutra » 17 lis 2010, 22:52

*JetMan* pisze:czemu?

scena upada.. jest o wiele gorzej, niz bylo kiedys...
Niestety masz rację. W tej andergrandowej zajebistości wkrótce nikogo nie zostanie :wink:

Grajkowie się wykruszają... Na ten temat już rozmawiałem i poznałem punkt widzenia grajka ale nie wiem czy będzie rozsądnie się nim dzielić ;)

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Post autor: *JetMan* » 17 lis 2010, 23:02

rozsadek zostawilbym dla innych topikow [np ten o wege ;) ]
... pewnie, ze sie wykruszaja. jak dlugo mozna sie lansowac i spijac kase w ten sposob? starosc nie radosc. wszyscy kiedys umrzemy. problem w tym, ze nie wiesz czy to bedzie jutro [ten nadgorliwy kierowca autobusu] czy za 50 lat, czytajac ulubiona ksiazke W.Gibsona nad lazurowym wybrzezem... ;)

W tej andergrandowej zajebistości wkrótce nikogo nie zostanie


uwazam, ze nic innego nie bedzie pchalo wlasciwego psy niz wlasnie ta andergrandowa zajebistosc. czyli ludzie z pasja. nie dla lansu, pieniedzy i reklamy - lecz idei. tego specyficznego uczucia dreszczyku przechodzacego po kregoslupie... tego sie nie przelicza na szastajace papierki. :) o to bylbym spokojny. scena acid303 tak samo przetrwala.
nie znasz zadnych dobrych imprez? zestarzales sie! ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Post autor: Psysutra » 17 lis 2010, 23:07

Przelicza nie przelicza, ale pasją i satysfakcją się nie najesz- tak trochę z realistycznego punktu widzenia.

Nie żebym nie znał dobrych imprez- po prostu finansowo nie jestem w stanie pojechać sobie z Katowic do Gdańska na bibsztyka nawet gdybym zajebiście chciał :)

Niemniej uważam, że przydałoby się troszeczkę ruszyć z promocją sceny- choćby dla pokazania ludziom, że psychedelic istnieje i się wyróżnia spomiędzy innych kultur. Kilka artykułów w LAIF-ie, który moim zdaniem jest cholernie niszowym pismem, niewiele wskórają. Gdyby była np. w EiS-e jakaś obszerna relacja z jakiegoś open-aira... :)

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Post autor: *JetMan* » 17 lis 2010, 23:11

1. nie wiem co to jest EiS

2. Jak ktos chce sie najesc z pasji/psy to jest w bledzie [no dobra, poza niektorymi ale gubia cos po drodze]

3. Ja tez nie bylem w stanie finansowo zniesc podrozy intercity ;) rozwiazanie? podrozowalem stopem. zaoszczedzilem mase kasy i poznalem baaaardzo ciekawych ludzi ;)

4. Scenie nie ma co pomagac. Sama sie potoczy tam, gdzie uzna za sluszne. Potem podzieli, polaczy, rozdzieli etc jak to juz bywalo. Chcesz pomoc? Rob muze / maluj dekory / DJuj / organizuj. Reszta jest milczeniem...

5. Mam wrazenie, ze i tak nikt sie tutaj nie wpisze. ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Post autor: Psysutra » 17 lis 2010, 23:15

1. Estrada i Studio- co roku się tam pisze o festiwalu w cekcynie.

2. Nigdy nie wychodziłem z takiego założenia, aczkolwiek fajnie jest zostać wynagrodzonym za włożony wysiłek (i to niemały).

3. Stopem? Życie mi jeszcze miłe :roll:

4. Wiesz, sęk w tym, że po rozmowach z wieloma osobami można wysnuć jeden wniosek- nasza narodowość nam nie pozwala na rozwinięcie sceny. Bo albo się kłócimy, albo ktoś robi na kimś jemiołę ;)

5. Fakt, coś czuję, że topic pojutrze zdechnie.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Post autor: *JetMan* » 17 lis 2010, 23:18

1. No tak.. jak moglem nie wiedziec :mrgreen:

2. Ojeju jeju.. nikt nikomu nie kaze. Najwieksze 'tuzy' i tak maja swoja wlasna prace...

3. Cykor :D

4. To dlatego, bo kazdy chce zarabiac/sie lansowac...

5. Sie zobaczy ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Post autor: Psysutra » 17 lis 2010, 23:29

2. I czasami nie mają się kiedy po dupie podrapać :wink:

4. Nie, bo po prostu tacy jako Polacy jesteśmy.


A wracając do tematu pierwszego, który podałeś- chętnie zobaczę punkt widzenia osoby, która zapewne dostrzega ideologię psychedelic :)

Awatar użytkownika
SpAceGirL
Respected User
Posty: 109
Rejestracja: 09 lis 2005, 20:07
Lokalizacja: rzeszow/kolbuszowa
Kontaktowanie:

Re: Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Post autor: SpAceGirL » 17 lis 2010, 23:38

ja bym tu dorzucila kwestie taka, ktora nieraz z toba J. poruszalam, samo w sobie dorabianie filozfii do psytrancu - a substitute for religion. Super, ze sa dekoracje, ale czy musza byc w wiekszosci Shivy i hari hari? Wyobrazacie sobie, psytrance z tekstem/ vocalem Jesus, Jesus? hehe lub takie dekosy Jesus farbami UV? why is that? czy drugs sa (tak) istotne w tym? czy moze tu "najbardziej" pasuja (osobiscie nie mam dosw. z psychedelikami, jako, ze ta muza jest dla mnie swoistym LSD:)
Anybody?
....:::: GOA BaBa::::....

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Post autor: *JetMan* » 18 lis 2010, 00:24

Jezus spoko.. [kawalek Element - Jesus]

tyle, ze nie wszyscy sluchajacy psy to chrzescijanie.
czemu jezus a nie buddha albo mahomet?

stanelo na shivie bo jest dosyc... nieinwazyjna.

i glosi to, co lud chce slyszec.

ale ogolnie jestem za dekosami z Jezusem mowiacym 'kochajcie sie' etc. ;)

narkotyki nie sa istotne- tzn , w hiphopie tez ktos Ci przyjdzie i powie, ze bez mj ta muza bylaby inna...

2. e tam, to w dalszym ciagu ich wybor i ich sprawa

4. no wlasnie, jacy jestesmy? zazdrosni, chamscy, klamliwi etc.
no chyba, ze przyjdzie wojna, wtedy sie jednoczymy.
dziwny to narod. silny i slaby w jednym. ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 18 lis 2010, 00:43

SpAceGirL pisze:Super, ze sa dekoracje, ale czy musza byc w wiekszosci Shivy i hari hari? Wyobrazacie sobie, psytrance z tekstem/ vocalem Jesus, Jesus? hehe lub takie dekosy Jesus farbami UV? why is that? czy drugs sa (tak) istotne w tym? czy moze tu "najbardziej" pasuja
Anybody?
a dlaczego skini nie chodza w rozowych spodniach ze sznurowkami w kwiatki? ano bo juz tak jest. Ubior, styl, zachowanie, sklonnosci itd. wyrastaja przede wszystkim z okolicznosci rozpoczecia danego procesu, ktory sie rozwija zrzeszajac jednostki o podobnych osobowosciach, ktore to socjalizuja kolejnych czlonkow grupy (to baaaaardzo dlugi, gleboki i nudny temat).
Z tym jezusem to troche powiedzialas tak jakby ksiadz zamiast standardowej koscielnej melorecytacji zaczalby rapowac... dla mnie byloby to w najlepszym przypadku dziwne :lol:
Jeszcze inaczej - czy wyobrazasz sobie zeby w kosciele zamiast standardowych melancholijnych melodii zaczeli grac w arabskiej skali nutowej? :D
Wszystko sie bierze z okolicznosci w ktorych cos powstawalo, ma na to wplyw mase rzeczy. Mozna nawet smialo zalozyc, ze gdyby nie region swiata w ktorym doszlo do powstania goa/psychodelicznego transu, nie ta skala nutowa, nie regionalne filozofie/religie, dzisiaj mielibysmy pewnie cos zupelnie innego, bez dekosow uv i skakania w lasach :D Wydaje mi sie ze to co powiedzialas o zmianie na "jezus, jezus" zaszlo w jakims stopniu w tym psytransie, ktory skrecil bardziej w strone "bialych rekawiczek i gwizdkow" (Quadra sie tu klania i jemu podobni atysci). Ale czy nadal ten skrajny cheeseON psytrance jest wlasciwie psytransem? ja bym polemizowal...

BTW. Shiva to ON a nie ONA. ;P

4. mysle ze gdyby udalo sie zaprowadzic porzadek finansowy w domowych budzetach i sprawic na rynku sytuacje do zatrudniania ludzi na stanowiska w ktorych sa specjalistami (inzynier elektro-automatyki na kasie w tesco?) to mielibysmy sytuacje jak w szwecji. To niski poziom zarobkow rodzi wszelkie patologie spoleczne - i podkreslam - SPOLECZNE, bo nie chodzi mi tu o dewiacje jednostek. I nie ma tutaj ani jednego ALE wiecej, setki razy to badano, przez instytuty socjologii czy psychologii spolecznej, we wszystkich krajach cywilizowanych.
misie niechce

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Post autor: Psysutra » 18 lis 2010, 08:27

Co do punktu 4- i płacono im adekwatnie do zajmowanego stanowiska ;)

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Post autor: *JetMan* » 18 lis 2010, 09:30

BTW. Shiva to ON a nie ONA. ;P

wiem przeciez, chodzilo mi o postac.
:) stad ta forma w zdaniu

4. mysle ze gdyby udalo sie zaprowadzic porzadek finansowy w domowych budzetach i sprawic na rynku sytuacje do zatrudniania ludzi na stanowiska w ktorych sa specjalistami (inzynier elektro-automatyki na kasie w tesco?) to mielibysmy sytuacje jak w szwecji. To niski poziom zarobkow rodzi wszelkie patologie spoleczne - i podkreslam - SPOLECZNE, bo nie chodzi mi tu o dewiacje jednostek. I nie ma tutaj ani jednego ALE wiecej, setki razy to badano, przez instytuty socjologii czy psychologii spolecznej, we wszystkich krajach cywilizowanych.


czyli jaka jest ta sytuacja w Szwecji? :)

cheesy trance to nie psytrance, tylko cheesy trance. ;)

z tym Jezusem to sobie nie wyobrazam, glownie dlatego, ze goscia na samym koncu poprzebijalismy gwozdziami i powiesilismy na krzyzu [podobno] - tzn nie my, ale to nasza wina i cierpiec bedziemy po wsze czasy! A melodie w kosciele nie sa melancholijne- imho one sa zwykla tortura, aby dobić ludzi.
Chociaz to znowu specyfika kraju- np gospel w Stanach pokazuje, ze jak sie chce to mozna wesolo zaspiewac o jezusie i spolce.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Post autor: Psysutra » 18 lis 2010, 09:40

*JetMan* pisze:A melodie w kosciele nie sa melancholijne- imho one sa zwykla tortura, aby dobić ludzi.
Chociaz to znowu specyfika kraju- np gospel w Stanach pokazuje, ze jak sie chce to mozna wesolo zaspiewac o jezusie i spolce.
Prawda- te nasze katolickie wycia są koszmarem. Że wielbimy "dawco wszystkiego dobrego". Przepraszam, ale kurwać, czego? Pojebanych polityków i Rydzyka?

Co do Baptystów- zgadzam się- tam jest inne podejście do wiary, tam się śpiewa, tam się tańczy, tam grają soulowo i jeszcze lepiej :)

Arka Noego to przeżytek- teraz zrobimy BapTrance :mrgreen:

Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 18 lis 2010, 10:03

BapTrance xD najs pomysl, chetnie bym sie za to zabral :lol:
Pozniej wrzuce kawalek pt. "Idzie moj pan" (stary koscielny hit), dawno dawno temu zrobilem breakbeatowy remix :D Podziele sie jak wroce do domu bo nie mam przy sobie ;]

Jetman: W szewcji jest tak, ze jest dwa razy wiecej cyganow niz w Polsce, ale dwa razy mniej na ulicach. To mowi samo za siebie.
misie niechce

Awatar użytkownika
Jatab
Elite User
Posty: 1356
Rejestracja: 09 wrz 2003, 11:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Post autor: Jatab » 18 lis 2010, 10:58

*JetMan* pisze:Jezus spoko.. [kawalek Element - Jesus]

tyle, ze nie wszyscy sluchajacy psy to chrzescijanie.
czemu jezus a nie buddha albo mahomet?

stanelo na shivie bo jest dosyc... nieinwazyjna.

i glosi to, co lud chce slyszec.

ale ogolnie jestem za dekosami z Jezusem mowiacym 'kochajcie sie' etc. ;)
motywy chrześcijańskie były i są obecne (co prawda w formie żartu, jak sądzę - "nie wszyscy sluchajacy psy to chrzescijanie") :wink:
przykład 1
Obrazek

przykład 2
http://217.160.138.169/pic_b/stm1cd009_b.jpg

1. nie wydaje mi się aby istniała jakaś szczególna filozofia psy (ile ludzi, tyle poglądów), no może poza ideą jedności (w tańcu, zabawie, poszanowaniu innych itd. - sławetne PLUR
Ostatnio zmieniony 18 lis 2010, 11:01 przez Jatab, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dorabiane filozofie, teorie, ideologie i głębokie przesłania

Post autor: Psysutra » 18 lis 2010, 11:01

A pogląd quasi hippie-wege-psychedelic? :wink:

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości