Zakup "profesjonalnej" karty dźwiękowej

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Odpowiedz [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Zakup "profesjonalnej" karty dźwiękowej

Post autor: Astral » 01 mar 2011, 18:51

Od dłuższego już czasu (czyt. rok:P) zbieram się do zmiany obecnej karty dzwiekowej na USB Prodigy HD2 na coś o klasę lepszego, na FireWire - TC Electronic Konnekt 6 http://www.audiostacja.pl/index.php?le= ... isk_id=560 . Czy ktoś miał styczność z tym urządzeniem ? Zaznaczam ze karta ma byc do domowego użytku wyłącznie. Oczekiwania ? Lepsza jakość dzwięku :!: Dla informacji posiadam pasywne kolumny Paradigm, a więc nie jakies tanie pierdziawki.

Obrazek

i wzmacniacz

Obrazek

Obrazek

W czym rzecz. Mp3, WAV puszczane z komputera w niektóych miejscach dziwnie trzeszczą, zarówno na winampie jak i foobarze. Te same pliki nagrane na CDR jako CDaudio i puszczone z zewnętrznego odtwarzacza DVD Manty za "20zł" grają idealnie czysto. Czym moze to byc spowodowane ? Usłyszałem opinie od posiadacza Konnekta 6 ze może to być kwestia następująca
Obrazek
Mało która karta dzwiekowa ma ten 128X oversampliiing, natomiast niemalże kazdy, nawet najtanszy odtwarzacz DVD go posiada. Czy moze własnie o to chodzić ?

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Zakup "profesjonalnej" karty dźwiękowej

Post autor: bubblegum » 01 mar 2011, 20:02

Konnekt 6 jest zajebisty, sam mam na niego chrapkę.
Kilka osób z forum go ma i sobie chwali. Pewnie Marion coś powinien napisać więcej.

Z tańszych - ja mam E-MU 0202 na USB i też daję radę, choć brakuje mi monitoringu odsłuchu (ale to pikuś).

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Zakup "profesjonalnej" karty dźwiękowej

Post autor: *JetMan* » 01 mar 2011, 22:42

Astral - moze o to chodzic. Sam pamietam zaskoczenie przy odtwarzaniu zwyklych CD-A z rownie 'zwyklego' odtwarzacza DVD 5.1 - skok jakosciowy o jakies 25% - po prostu slyszeli to nawet ludzie ktorym slon nadepnal na ucho :)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zakup "profesjonalnej" karty dźwiękowej

Post autor: Astral » 01 mar 2011, 23:26

No jest różnica olbrzymia rzekłbym. Prodigy HD2 nie jest najlepsza karta swiata, ale nie jest to tez przecietny Soundblaster. Pliki WAV powinny naprawde niezle brzmiec z komputera a tak nie jest. Jakosc jest akceptowalna, ale chce czegos wiecej...
Konnekt 6 to raczej z wygądu i nawet funkcji sprzet raczej stirkte DJ'ski a djem nie jestem. Ktos mi poradził na innym forum, ze skoro karta ma sluzyc tylko do odsluchu (wejscia sluchawkowe, gitarowe itd nie sa mi potrzebne) to lepszym rozwiazaniem bedzie DAC. Opcja do przemyślenia...

Na całe szczescie na co bym sie ostatecznie nie zdecydował to prawo polskie jest po "naszej" stronie w sytuacjach kiedy kuppujemy przez internet. Jak mi sprzet nie bedzie odpowiadał to go najzwyczajniej zwróce w przeciągu do 10 dni od daty zakupu ;)

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości