Google+

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Odpowiedz [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Google+

Post autor: marion » 10 lip 2011, 12:41

Google +. No właśnie testował już ktoś, co myślicie o tym, konkurencja dla facebooka?

Dla niezaznajomionych:
http://googleblog.blogspot.com/2011/06/ ... -life.html
Obrazek

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Google+

Post autor: bubblegum » 10 lip 2011, 13:32

zapisałem się, ale póki co to czekam na zaproszenie z ich strony :)
wydaje mi się, że ciężko im będzie przebić facebooka - nie mam na myśli technologii czy funkcji, ale popularności.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Google+

Post autor: Psysutra » 10 lip 2011, 13:39

Gumi, google przebiło się ze swoją wyszukiwarką mailem i nie tylko. Zatem nie można wykluczyć, że ludzie wkurwieni facebookiem (różne mogą być powody) porzucą go dla Google+, tak jak wcześniej ludki z naszej klasy masowo się przeniosły na fb czy twittera.

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Google+

Post autor: bubblegum » 10 lip 2011, 13:49

No, ale facebook nie ma wyszukiwarki i swojego maila, więc co Ty porównujesz? :)

Ja google uwielbiam za jego usługi, szczególnie za gmaila. Jednak rynek rządzi się swoimi prawami i na polu portali społecznościowych może być ciężko.

Nie wiem czy pamiętacie, ale kilkanaście miesięcy temu google wypuściło swojego BUZZA, który miał być konkurentem twittera. I co wyszło? Klapa.

Ja trzymam kciuki za Google +
Jestem ciekaw jak to będzie wyglądać finalnie : )

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Re: Google+

Post autor: marion » 10 lip 2011, 14:04

Racja w tym co piszesz o Buzz, okazało się to być totalnym niewypałem, jednak G+ jest o tyle ciekawsze od facebooka, że jest bezpośrednio powiązane z innymi funkcjami jakie oferuje google (gmail, picassa, YT itd). Osobiście też lubię Gmaila za jego funkcjonalność, podobnie jak inne produkty Googla (jak chrome) dlatego liczę, że coś się z tego wyjdzie.

A konkurencja to zawsze ciekawa alternatywa i tym samym większy kop motywacyjny...
Obrazek

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Google+

Post autor: bubblegum » 10 lip 2011, 14:08

zapomniałem wymienić chroma :) jedyna słuszna przeglądarka!

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Google+

Post autor: *JetMan* » 10 lip 2011, 14:37

a ja tam mysle, ze jak najbardziej moze sie wstrzelic w nisze pomiedzy sflaczalym FB i infantylnym Twitterkiem...

http://www.wired.com/epicenter/2011/06/ ... us-social/
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
antevasin_woman
User
Posty: 86
Rejestracja: 30 sty 2011, 00:36
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Google+

Post autor: antevasin_woman » 11 lip 2011, 00:08

a ja właśnie dzisiaj wieczorem otrzymałam zaproszenie i dołączyłam do grona użytkowników. (czy zostanę na dłużej, to się okaże.)

cóż mogę powiedzieć po pół godzinie korzystania z serwisu?
facebook+twitter=google +, mniej wiecej.

w chwili gdy dołączyłam, g+ zapytał mnie czy chce połaczyć konto z gmailem i picasa-odmowa oznacza brak możliwości utworzenia konta, mały minus, bo może nie chcę umieszczać swoich albumów w sieci, na szczescie okazalo się, że dopiero po kliknieciu:udostepnij bedą one widoczne.
nastepnie zasugerował mi wszystkich znajomych korzystających z aplikacji google (youtube, gmail, etc)- plus za funkcjonalność.
jeśli chodzi o design-to powiedziałabym,że urzeka prostotą, zaś sam układ strony bardzo przypomina facebook'a.

jedynymi roznicami, jakie póki co zauwazyłam jest właśnie połaczenie konta z roznymi uslugami google oraz circles-co moze akurat nieraz być przydatne :wink:

ale czy google zrobi swoim nowym produktem furorę? jakoś nie wydaje mi się. może zaciekawi i przyciągnie na jakiś czas, ale wydaje mi się większości użytkowników serwisów społecznościowych nie będzie chciało się "przesiadać" na coś innego na dłuzej.

no ale to się okaże :wink:
See music as a form of carrier wave that modulates spiritual intent...

Awatar użytkownika
Primal
Deepersense
Posty: 1066
Rejestracja: 01 lut 2008, 18:00
Lokalizacja: Hajduki
Kontaktowanie:

Re: Google+

Post autor: Primal » 11 lip 2011, 12:28

a ja mam nadzieje ze nie bede musial z tego korzystac bo wszyscy tam uciekna z fb i innych takich :P kolejny pozeracz czasu dzisis... :P

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Re: Google+

Post autor: marion » 11 lip 2011, 22:06

12 dni i 5 mln użytkowników, czy to dobry wynik? Hmmm poczekamy zobaczymy.
http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... scie_.html

A tu jak połączyć FB i G+
http://crossrider.com/install/519-google-facebook
Obrazek

Awatar użytkownika
Jatab
Elite User
Posty: 1356
Rejestracja: 09 wrz 2003, 11:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Google+

Post autor: Jatab » 12 lip 2011, 17:23

^^ nie wiem za wiele o przydatności, czy różnicach w funkcjonalności pomiędzy FB i G+ ale...
uważajcie, bo "imperium kontratakuje" :wink:
Facebook Friend Exporter to rozszerzenie do przeglądarki Chrome, które ma uprościć przesiadkę na Google+. Facebookowi bardzo się ono nie spodobało. Zablokował on wszystkie jego możliwości, w tym sam eksport kontaktów.
http://tech.wp.pl/kat,126394,title,Goog ... omosc.html

@marion: uwaga :!: w komentarzach do linka odnośnie tego crossrider`a (plugin, który ma łączyć FB i G+) jest ostrzeżenie, że od strony technicznej działa, jak malware

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości