Agencja Eventowa "Positiva" .. psytrance i marketing

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Odpowiedz [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
Kodda
Syndromm
Posty: 2118
Rejestracja: 22 sty 2004, 09:24
Lokalizacja: Leeds
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Agencja Eventowa "Positiva" .. psytrance i marketing

Post autor: Kodda » 23 lis 2011, 23:58

czesc!! biore udzial w projekcie unijnym o nazwie "przedsiebiorca spoleczny". ja oraz 4 inne osoby, zdecydowalismy zalozyc agencje eventowa. na 6 projektow 3 pierwsze dostaja po 100tys. mamy jebuckie szanse na te dotacje bo jestesmy faworytami. w chwili obecnej jestesmy na etapie pisania biznes planu a moim zadaniem jest m.in. wybrac naglosnienie, djke, lasery itd itd.

pytalem sie tu i tam ale chcialem tez zapytac tutaj:
:!: jakie naglosnienie byscie wybrali/chcieli za 20-25tys zl???... :!:

chetnie zaczerpne od Was wiedzy bo sam srednio sie znam na parametrach itd... do tej pory mialem w glowie cos o hk audio ale nie wiem czy lepiej wyjde kupujac aktywne czy pasywne kolumny..
rozjasnijcie mi troche :)
jesli chodzi o kryteria to moze:

-zeby ladnie gralo
-zeby byl elegancki basik
-zeby nie zabraklo kilowatow i decybeli
-i zeby bylo mozliwie do 20[max 25]tys zl
-zeby naglosnilo opena do 500-1000 osob?

aktywne czy pasywne?

z gory dzieki za pomoc i podpowiedzi 8)
***********************************************
*madry podpis ktory kazdy i tak przeczyta*

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Agencja Eventowa "Positiva" .. psytrance i marketing

Post autor: Psysutra » 24 lis 2011, 00:01

500-1000 osób?

Obawiam się, że 25k może nie do końca wystarczyć...

Popytaj Salviego i Bongo, mają nagłośnienie z HK Audio- mają solidne pierdolnięcie.

Gdybyś miał sążny budżet to poleciłbym Electrovoice, bo dobrze ustawione to urywa dupsko- w GGOG-u stały takie 4 paczki i jak pieprznęło to mnie z Gdańska do Katowic niemal odesłało :D

Tylko cena jednej paczki to ok. 30k...

Awatar użytkownika
Kodda
Syndromm
Posty: 2118
Rejestracja: 22 sty 2004, 09:24
Lokalizacja: Leeds
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Agencja Eventowa "Positiva" .. psytrance i marketing

Post autor: Kodda » 24 lis 2011, 00:04

dzieki za szybka odpowiedz

w takim razie co moge kupic za te 20-30tys zl :?:

budzetu teoretycznie by bylo nawet i 100tys ale trzeba jeszcze kupic lasery nie lasery, dymiarki, telebimy projektory itd itd.. wiec poki co myslelismy o naglosnieniu do 20tys zl.. ja staram sie lobbowac za 25tys zl w razie potrzeby, ale widze ze to moze byc jeszcze drozsze.
*madry podpis ktory kazdy i tak przeczyta*

Awatar użytkownika
Krzema
NeverEndingStory / MAE
Posty: 354
Rejestracja: 01 maja 2006, 15:38
Lokalizacja: 3city
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Agencja Eventowa "Positiva" .. psytrance i marketing

Post autor: Krzema » 24 lis 2011, 00:41

Zacznijmy od tego... samego, co wcześniej.

Rozumiem, że chcesz kasę z dotacji (którą masz dostać) przeznaczyć na WSZYSTKO.
To jak chcesz WSZYSTKO, nie kupisz nic, nic w sensie dobrego.

To po PRIMO.

100tys - jest to budżet już jakiś, ale wpierw go zdobądź ;)
Rozumiem, że musisz biznes plan napisać pod dany sprzęt.
NIGDY nie wymieniaj konkretów, bo przez to będzie chryja.
Przeszedłem kurs pisania biznesplanu, wiem o czym mówię, ponieważ sam teraz walczę z PUPem o dotację.
2 grudnia startuję, obojętnie czy dostanę czy nie, najwyżej wezmę kredyt i potem dotację na rozkręcenie.

To po SECUNDO.

ElectroVoice?
Najtańszy szmelc?
Tylko ta marka i JBL istnieje?
Czy może jeszcze Dynacord?
Z resztą, robiłem Ci już kalkulację i nie będę tego powtarzał...
Za 20-25k możesz sobie kupić jedynie porządnego jamnika, którym jest owe HK, Bongosa i Sowy.
Jest to dobry sprzęt! Nie neguję go, ale na 500-1000osób?
Na takie coś, polecać nic nie bd, bo nie faworyzuję ŻADNYCH marek, tylko promować zaczynam SWOJĄ własną MARKĘ.
Sprzętu buduje się teraz tyle, że jest NA PRAWDĘ w czym przebierać.
Marki godne polecenia, ze względu na PRO podejście do sprawy:

Kolumny:
MayerSound
EAW
TurboSound i F1 - ze względu na SPL
HK
QSC

Wzmacniacze:
Labgruppen
PowerSoft
Polski ADS - bez ŚCIEMY!!!

Jako PRE-AMP tylko A&H (stół mixerski np)
Jako procesor: BSS, XILICA, LEM

To po TRIO.

Reszta na priv, co bym nie wyszedł na zarozumialca :P
Dodam, że z tego co się orientuję, nie musi być to sprzęt NOWY, wystarczy FW. Pokazujesz, za dany wymagany okres (u mnie po roku), zakupiony sprzęt i po problemie :)

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Re: Agencja Eventowa "Positiva" .. psytrance i marketing

Post autor: damon » 24 lis 2011, 10:18

Krzema pisze:
Dodam, że z tego co się orientuję, nie musi być to sprzęt NOWY, wystarczy FW. Pokazujesz, za dany wymagany okres (u mnie po roku), zakupiony sprzęt i po problemie :)
Wszystko zalezy od programu, jaki rozdaje dotacje. Sa takie, ktore ABSOLUTNIE nie dopuszczaja uzywanego sprzetu. Jezeli sciemnisz, a zenki z Urzedu to wylapia, to nie dosc, ze oddajesz dotacje, to jeszcze placisz odsetki i kary.

Moje 0,02pln

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Agencja Eventowa "Positiva" .. psytrance i marketing

Post autor: Psysutra » 24 lis 2011, 10:31

1/4 stutysięcznego budżetu na nagłośnienie to jak dla mnie- relatywnie za mało. Połowa spokojnie wystarczy na coś w miarę przyzwoitego na eventy do 500 osób. Bo na 1000... Kurde, nie widzi mi się nawet sto tysięcy by dobrym dźwiękiem taką ilość luda pokryć... Ale sprawdź marki podane przez Krzemę, gdyż zna się na tym na pewno lepiej ode mnie.

No i poskakaj po sklepach czy dystrybutorach sprzętu audio. Jak podasz budżet i założenia to powiedzą czy da radę czy nie i ew. dobiorą Ci soundsystem.

Awatar użytkownika
mola-x
Elite User
Posty: 332
Rejestracja: 25 lis 2005, 18:14
Lokalizacja: kwaśne łąki
Kontaktowanie:

Re: Agencja Eventowa "Positiva" .. psytrance i marketing

Post autor: mola-x » 24 lis 2011, 11:36

Kodda rozumiem, że zakupiony sprzęt chcecie wynajmować/obsługiwać różne imprezy, ewenty prawda? Bo raczej z samego psytransu nie wyżyjesz.
Powinieneś najpierw zrobić rozeznanie na rynku, jakie jest zapotrzebowanie, i kto będzie twoim potencjalnym klientem.
Według tego zapotrzebowania trzeba dobrać odpowiedni sprzęt, i tu nie ma miejsca na półśrodki.
Zakup np za słabego nagłośnienia może okazać się nie wystarczający na zorganizowanie większego baletu (wybierz sprzęt który jest absolutnie niezbędny, i przyniesie zysk, ew. resztę zawsze możesz dokupić)
Odnośnie używanych rzeczy sprawa nie jest taka prosta- UP musi wyrazić zgodę.
Nie zapomnij także o reklamie! Nie czekaj aż klient sam się zgłosi :wink:
Powodzenia życzę :!:
_ <2219405> _

Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Agencja Eventowa "Positiva" .. psytrance i marketing

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 24 lis 2011, 14:03

Psysutra pisze: No i poskakaj po sklepach czy dystrybutorach sprzętu audio. Jak podasz budżet i założenia to powiedzą czy da radę czy nie i ew. dobiorą Ci soundsystem.
moim zdaniem doradztwo w salonach/sklepach mija sie z celem - wielokrotnie mialem okazje sie przekonac (jesli chodzilo o sprzet audio, agd czy kazdy inni), ze sprzedawca pierw chce sie pozbyc tego co zalega u niego (badz dystrybutora) na magazynie. Sprzedawca zawsze, przezawsze wykorzystuje niewiedze klienta aby zrobic interes. Moim zdaniem najbardziej wartosciowym doradztwem w tym zakresie jest osoba, ktora przepracowala juz wiele lat jako estradowy realizator. Druga opcja jest internet i np. forum http://www.estradowiec.pl - ale tam tez istnieje ryzyko sugerowania sie niezlymi kosmosami ;P
Według tego zapotrzebowania trzeba dobrać odpowiedni sprzęt, i tu nie ma miejsca na półśrodki.
moim zdaniem ponad zapotrzebowanie, trzeba sie zorientowac kogo chce sie oblugiwac - i dopiero wtedy dobrac sprzet. Czy chodzi o eventy:

1. takie na ktorych gra zespol/grupa jednoczesnie
2. takie na ktorych gra dj/pojedynczy artysta lub graja na zmiane

W przypadku obslugi zespolow powstaje problem zakupu wiekszej ilosci odsluchow scenicznych/ew. mikrofonow/statywow lub czegokoliwek innego co moze sobie nagle zazyczyc zespol ;P to wysoko podnosi pulap cenowy :]

Pojedynczemu artyscie starczy jedna buda "in face", a o to jak bardzo napierdala (basy, srodek, wysokie) to najczesciej niebardzo sie tym przejmuje. Jazda zaczyna sie z zepsolami ktorym nie podoba sie to, tamto, albo jeszcze co innego ;] kiedys takie historyjki fajne opisywano w mag. "estrada i studio" polecam poprzegladac archiwa.
misie niechce

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości