psychedelic drugs

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
jojopunx
User
Posty: 38
Rejestracja: 19 kwie 2005, 13:30
Lokalizacja: bydgoszcz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: jojopunx » 17 cze 2005, 14:20

co masz na myśli pisząc spłycił?? odnośnie moich narko doświadczeń to nie mam długiego i obfitującego w międzygalaktyczne podróże starzu. po prostu zastanawiam się i zarazem rozglądam za nowymi sposobami przezywania takich tripów. nie chcę tutaj wyjśc na jakiegoś narkomana czy bezmyślego pociskacza. ciekawość i tyle....
kill depression

Awatar użytkownika
oscaritta
Elite User
Posty: 704
Rejestracja: 10 sie 2004, 13:55
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: oscaritta » 17 cze 2005, 14:51

.... (okiej :) ) cii
Ostatnio zmieniony 18 cze 2005, 20:26 przez oscaritta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Oliwia
Telepateam / Syndromm
Posty: 841
Rejestracja: 08 mar 2005, 13:17
Lokalizacja: Południowy Wschód Góry Lasy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Oliwia » 17 cze 2005, 15:43

Salwia to najmocniejszy psychodelik. Extrakt wyrywa z ciała i przenosi w inne miejsca. Ale anwet liscie potrafią byc mocne, zależy jak się pali. Ja nie paliłam, ale moi bliscy znajomi tak. Czuje, ze jeszcze nie czas. Trip trwa dosłownie kilka minut, cos jak DMT, jest to raczej flash, jednak nie ma to znacenia, gdyz czas i tak zapewne znika. Salwia ma wielka moc dlatego tylko ciekawosc to chyba troche za mało, chociaz z drugiej strony to ciekawosc nas pcha do poznawania wielu rzeczy. Liscie mozna bez trudu kupic na festiwalach. O extrakt napewno trudniej. Radze na poczatek poczytac o Salwi, przede wszystkim zaznajomic sie z tripreportami. Wydaje mi sie, ze to co sie dzieje w salwiowym świecie, przekracza wszelkie wyobrazenia, nawet tych ktorzy juz mieli kontakt z psychodelikami.
The truth can not be said...
gg 5343579

Awatar użytkownika
Delix
LiquidSoundDivision
Posty: 116
Rejestracja: 11 sie 2004, 17:42
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Delix » 17 cze 2005, 17:31

jojopunx- pisząc "spłycił" miałem na myśli twórców tej płyty którzy po prostu potraktowali ten poważny temaż żałośnie...a kawałk noszące jako tytuły nazwy różnych magicznych substacji są po prostu...eh...po prostu płytkie potraktowanie tematu i tyle...
Liscie mozna bez trudu kupic na festiwalach
Oliwa znowu Cie poniosło...tylko nie mów mi plis ze to legalne...moze jednak nie poruszajmy kwestii zakupów na tym forum...bo to niepoważne.
nie odbierz mnie źle...ale juz wiele razy była o tym mowa w tym topiku...kto czegoś nie próbował - niech nie opowiada historii o tym że:
"Extrakt wyrywa z ciała i przenosi w inne miejsca"
chyba powinniśmy się trzymać tej zasady, dla samej rzetelności informacji...a tak na marginesie, w stostunku do ekstraktu liscie nie mają mocy :) nawet palone hiper technikami i spalane w odpowiedniej temperaturze (salvinorin-a wymaga minimum 800 stopni Celsjusza...a zwykła zapalniczka nie ma nawet połowy tego...)
Pozdrawiam
...at the end of the tunnel I saw the Light, it was the most beautiful light i've ever seen...

Awatar użytkownika
BRAHMAchild
Telepateam / Syndromm
Posty: 383
Rejestracja: 29 mar 2005, 23:58
Lokalizacja: Pszczyna
Kontaktowanie:

Post autor: BRAHMAchild » 17 cze 2005, 20:21

Nie zgadzam sie z Tobą Delix ze palenie lisci nie daje zadnych efektow. Tez bylem takiego zdania ale bedac na Full moonie w 2003 roku kupilem liscie i zjaralem nieswiadomy nastepstw z porzadnego bonga zakupionego specjalnie na ten cel. Uwiez mi ze dzialaja i to cholernie mocno i strasznie szybko (za szybko :) ) Oliwia to widziala i napisala tylko to co mowilem z kumplem o tym jak bylo po tych lisciach.
Z Salvia jest troche inaczej niz z innymi substancjami palac ja w miare czesto zachodzi tzw. odwrotna tolerancja . Nie jest to rozrywkowa sprawa i nie sa to przelewki.
Salvie mozna kupic np na festivalach w Niemczech bez zadnych ceregieli wrecz oficjalnie w smart shopach a nie w Polsce.
Nie cenzurujmy kazdego zdania czy tak mozna napisac czy nie i tak w tym temacie zostalo juz wiele powiadziane ze nic temu nie powinno zaszkodzic a tak pozatym to stwierdzenie "wyrwanie z ciala " jest jak najbardziej trafne ja uzylbym nawet stwierdzenie "pekniecie na pol " i wiem co mowie :wink: :wink:
------------------------------------
TELEPATEAM
gg 3865529

Awatar użytkownika
rosik
Respected User
Posty: 153
Rejestracja: 27 sty 2005, 22:33
Lokalizacja: Gdynia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: rosik » 17 cze 2005, 21:25

Nie pamietam dokladnie ale ktos mi opowiadal, ze po salvi (lisciach) masz takie loty ze tracisz osobowosc, niewiesz kim jestes, gdzie jestes,doslownie wrzystko sie moze wydazyc. Jak ktos sie przestraszy lub spanikuje to moze mu sie wkrecic nieprzyjemny trip a wtedy bedzie niewesolo.Salviom trzeba sie poslugiwac ostroznie, tak jak napisala Oliwia zebrac jak najwiecej informacji na jej temat i dopiero przystapic do dzialania :D . Ja jeszcze nie palilem, chociaz byly juz plany, wiec wiem tylko co nieco z opowiadan. :)
jozda jozda wartko wartko pryntko pryntko chyżo chyżo.....

GG--->> 3283610

Awatar użytkownika
Delix
LiquidSoundDivision
Posty: 116
Rejestracja: 11 sie 2004, 17:42
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Delix » 18 cze 2005, 00:30

BRAHMAchild, wcale nie powiedziałem ze liście mocy nie mają wogóle...ale w obliczu extraktu...hmmm, trudno nazwać to mocą ;)
a odnośnie tego ze proponuje byśmy nie pisali o rzeczach, o których wiemy z opowiadań to mam nadziej ze nikt sie nie obraził ;) ale zasada powinna obowiązywać nas wszystkich udzielających się tutaj (bo potem czytamy sobie teksty w stylu "Nie wiem co Ty oczekujesz od tego kwasika ale ja na Twoim miejscu to bym tego nie bral Za duzo do stracenia Bedziesz mial typowa dziure a z pieknej psy bibki bedziesz wiedzial tyle co Ci ludzie powiedza albo na zdjeciach zobaczysz") ;)
Peace
...at the end of the tunnel I saw the Light, it was the most beautiful light i've ever seen...

Awatar użytkownika
Oliwia
Telepateam / Syndromm
Posty: 841
Rejestracja: 08 mar 2005, 13:17
Lokalizacja: Południowy Wschód Góry Lasy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Oliwia » 18 cze 2005, 01:48

Delix, ja sobie zdaje doskonale sprawe ze masz na mysli np. mnie ktora salwi nie palila a zabiera glos. Jednak ja nie mowie tego zupelnie z kosmosu w stylu " z pieknej psy bibki bedziesz mail tyle co ci opowiedzą.... ;) " tylko po prostu z opowiadań naprawde bliskich mi osob i naprawde zdaje sobie sprawe, ze nie wiem o czym mówie, jednak zdaje sobie tez sprawe, ze nie mowimy o pigulach tylko o Salvi i sprawa jest powazna, bo z tego co widzialam juz liscie potrafia swoje zrobic a co dopiero extrakt! Moze kiedys sie odważe, mysle, ze tak. Mysle, ze salvia to niesamowita roslina ( o ile w ogole uzywam odpowiedmich słów-a wydaje mi sie ze nie). Nie pisze jednak czegos w stylu nie pal tego bo nic nie bedziesz pamietal tylko, jesli bedziesz to palil, to dowiedz sie maksymalnie jak najwiecej, poczytaj co mają do powiedzenia inni, ktorzy probowali, dowiedz sie jak najlepiej i z kim to zrobic. To chyba dobre rady. Oczywiscie , ja nie palilam, balam sie, nie wiem, cos mi mowilo nie, wiec sie nie skusilam, jednak zdaje sobie sprawe z wielkiej mocy ukrytej nawet w lisciach, nie smiąc nawet przypuszczać co kryje się za ekstraktem. Sądze, ze coś niewybrażalnego. Mysle, ze są dwie substancje na świecie które w pewnien sposób napewno ukoronują moje poszukiwania i doświadczenia: Salwia Divinorum i DMT. Jesli te dośiwadczenia są mi pisane to stanie się tak, ze przekonam się co TAM jest. Pozdrawiam.
The truth can not be said...
gg 5343579

Awatar użytkownika
Delix
LiquidSoundDivision
Posty: 116
Rejestracja: 11 sie 2004, 17:42
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Delix » 18 cze 2005, 02:14

w sumie masz rację, ale... te sławetne zdania "(...)ale ja na Twoim miejscu to bym tego nie bral Za duzo do stracenia Bedziesz mial typowa dziure a z pieknej psy bibki bedziesz wiedzial tyle co Ci ludzie powiedza albo na zdjeciach zobaczysz" też brzmią jak dobra rada ;) i też zapewne są budowane nie na własnym nie popartym niczym wyobrażeniu tylko na relacji i opowiadaniach znajomych, którzy nawrzucali kwasów i...nic nie z tego nie pamiętają ;)..ale nie ciągnijmy już tego dalej.
Pozdrawiam
...at the end of the tunnel I saw the Light, it was the most beautiful light i've ever seen...

Awatar użytkownika
emerfau
Elite User
Posty: 687
Rejestracja: 24 lis 2004, 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: emerfau » 18 cze 2005, 09:50

hmmm...
z tego co ja wiem to do tej pory rzad zadnego panstwa nie wpidal salvii na liste srodkow nielegalnych. Istnieje wiele odmian salvii (przeciez to po prostu szalwia :wink: ) i tylko divinorum posiada taki ukryty potencjal.
Zarowno ekstrat jak i liscie mozna zamowic przez internet np. z holandii. Przysla w takim malym pudeleczku z napisem "do badan laboratoryjnych" (na wszelki wypadek, bo te cwoki na granicy i tak nie maja zielonego pojecia po co komu to zielsko).
Tak czy siak, kazdy kto chce sprobowac....
:arrow: do lektury!!!!

Awatar użytkownika
Delix
LiquidSoundDivision
Posty: 116
Rejestracja: 11 sie 2004, 17:42
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Delix » 18 cze 2005, 11:50

emerfau - Włochy - illegal - nie mozna ani hodować, ani posiadać, a juz tym bardziej używać... w Danii to samo :/ Australia też (zresztą jako piewrwsi wprowadzili zakaz) nieciekawie sytuacja wygląda również w Finlandii a w wielu innych krajach Salvinorin-A jest na liście substancji kontrolowanych (cokolwiek miałoby to znaczyć ;) ) a w Polsce... Salvinorin -A jest stubstancją nielegalną... ale sama Salvia Divinorum jako roślina jest wciąż legalna...paradox...ale nad Salvią wiszą czarne chmury, skoro już rząd sie nią zainteresował i zdelegalizował jej aktywny składnik...więc im więcej szumu wokół niej będzie generowanego tym szybciej skończy się sielanka...pozdrawiam
...at the end of the tunnel I saw the Light, it was the most beautiful light i've ever seen...

Awatar użytkownika
emerfau
Elite User
Posty: 687
Rejestracja: 24 lis 2004, 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: emerfau » 18 cze 2005, 14:03

Delix, dziekuwa za info :wink:! Masz moze jakies dane odnosnie Wegier?

Drodzy panstwo!
Prosze nie robic szumu wokol tej roslinki, bo sie nam jeszcze rzad kapnie i co bedzie :roll: :wink:

Awatar użytkownika
Oliwia
Telepateam / Syndromm
Posty: 841
Rejestracja: 08 mar 2005, 13:17
Lokalizacja: Południowy Wschód Góry Lasy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Oliwia » 18 cze 2005, 15:14

Oj, to by było.... ;) Grzyby też są nielegalne, ale jakoś nie chcą słuchać zakazów i rosną mimo wszystko bezprawnie skubane.....
The truth can not be said...
gg 5343579

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 18 cze 2005, 20:46

Delix pisze:ale sama Salvia Divinorum jako roślina jest wciąż legalna
dodam ze w warszawie jest taki sklepik nazywa sie MEDICAL DRUG STORE (Boze jak mi sie ta nazwa podoba :wink: ) gdzie mozna kupic sobie ekstrakt..., tylko ze z salvia jest tak, ze niestety nie zawsze dziala na kazdego za pierwszym razem..., ale nie poddawajcie sie hueheuhe :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Delix
LiquidSoundDivision
Posty: 116
Rejestracja: 11 sie 2004, 17:42
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Delix » 22 cze 2005, 13:08

Tak, wiem, wiem...już było cicho a tu znowu wygrzebuję ten temat...
mam nadzieje ze bedzie mi to wybaczone ;)
musze się z wami czymś podzielić (nie nie, żadnymi substancjami, hehe ;) )... otóż, przechodziłem dziś obok kiosku ruchu i...na pierwszej stronie największego brukowca (specjalnie wyeksponowanego w specjalnym stojaczku) widzę tytuł "UWAGA! NARKOSZAłWIA"
no więc niewiele myśląc sięgnąłem po złotówkę i...żeby was ustrzec przed wydawaniem $ na taką śmieciarską gazetę - wklepie tutaj ten artykulik...:

UWAGA, RODZICE!
NA NASZYM RYNKU POJAWIłA SIĘ NIEBEZPIECZNA ROŚLINA

(a tu mega wielkimi literami:) SZAłWIA Z ZABÓJCZYM WYKOPEM!
Twoje dziecko nagle zaczęło hodować na parapecie jakąś roślinkę?
Uważaj. To może być groźny narkotyk. W Polsce wielką furorę robi
ostatnio szałwia boska (Salvia divinorum). Niepozorna roślinka, do złudzenia przypominająca zwykłą szałwię, to jeden z najsilniejszych narkotyków halucynogennych.
Zdecydowaliśmy się napisać o szałwii, bo ci, którzy chcą się nią odurzać, doskonale ją znają, a rodzice nie mają nawet pojęcia o jej istnieniu. A dzieci musimy przed tym świństwem chronić, bo sprzedaż szałwi boskiej jest w Polsce całkowicie legalna. Apelujemy do ministra zdrowia, by pomógł doprowadzić do wpisania jej na listę narkotyków.
Pełno aukcji
Specjaliści porównują szałwię do grzybów halucynogennych.
- Tyle że salvia jest od nich o wiele mocniejsza - mówi Piotr Bakuła, terapeuta uzależnień. Osobie po użyciu salvii może wydawać się, że ma nadludzką siłę albo potrafi latać. Jest wiele przypadków, kiedy ludzie po halucynogenach próbowali zatrzymać ciężarówkę albo skakali z okna na 10. piętrze - przekonani że mają skrzydła.
Ta roślina to bardzo silny narkotyk!
Salvię divinorum można kupić na dziesiątkach aukcji internetowych.
Ukorzeniona roślinka kosztuje nie więcej niż 50 złotych. Policja jest wobec tego procederu bezradna, bo szałwii nie ma na liście roślin zakazanych przez prawo.
Będzie bosko
- Sprzedałem już 100 sadzonek i wszyscy byli zadowoleni - zachwala nam
jeden ze sprzedawców.
- Powiem ci tylko, że ta roślinka jest boska.
Umawiamy się z nim w samym centrum Warszawy w pobliżu Pałacu
Kultury
- Rozpoznasz mnie, mam dredy - rzuca przez telefon. Pojawia się kilka minut spóźniony.
- Cześć - mówi, rozglądając się wokół nerwowo. Jest młody - nie ma
więcej niż 20 lat. Szczupły, widać, że i hoduje, i zażywa.
Pudełko, w którym znajduje się roślinka, stawia na stole.
- To naprawdę daje kopa - tłumaczy Zgarnia 35 złotych niepostrzeżenie, gdy
żegna się.
Szał szamana
Policja bezradnie rozkłada ręce.
- Wiemy o istnieniu tej rosimy i o jej wykorzystaniu jako środka odurzającego - mówi kom. Krzysztof Hajdas, z-ca oficera prasowego Centralnego Biura Śledczego.
- Obecnie nie jest ona wpisana na listę środków zakazanych.
Treść pozostawiam bez komentarza...
A samą obecność tego artykułu w gazecie codziennej...no cóż...o pewnych rzeczach trzeba wiedzieć z kim (i gdzie) rozmawiać...:) tak czy inaczej...czarne chmury są coraz niżej...
re:emerfau - Hungary mają na razie luz, ale na jak długo...? ;)
proponuje END OF TOPIC.
...at the end of the tunnel I saw the Light, it was the most beautiful light i've ever seen...

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Post autor: mescarajah » 22 cze 2005, 18:16

LOL!

Awatar użytkownika
oscaritta
Elite User
Posty: 704
Rejestracja: 10 sie 2004, 13:55
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: oscaritta » 22 cze 2005, 18:29

przecież całs historia może być wyssana z palca przez jakigoś dorobkiewicza pseudodziennikarza... masakra, pogrzebał w necie i już
wpiszcie pełną nazwę w google.. hmm wcześniej czy póżniej ktoś zrobiłby to

dziwne, grzybki od lat mają swoje miejsca rosną i cześć
poza tym nie rozumiem- jeśli coś daje nam natura ...a może ją zaaresztują
eee tam, jestem zniesmaczona
:? :? :roll:

Awatar użytkownika
Oliwia
Telepateam / Syndromm
Posty: 841
Rejestracja: 08 mar 2005, 13:17
Lokalizacja: Południowy Wschód Góry Lasy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Oliwia » 22 cze 2005, 19:33

Słyszałam jakiś czas temu o takiej akcji spryskiwania jakichś łąk celem zniszczenia grzybni... :shock: Nieźle mnie to ubawiło. Trzeba by spryskać naprawde kawał świata, zeby się ich pozbyc na dobre... Zresztą to działanie tak bezsensowne, ze aż żal. Dlatego rządy mogą stawać na głowie, zakazywać, wymyślać coraz to nowe prawa, a Matka Natura niewiele sobie z tego robi.....i cały czas udowadnia, ze tak naprawde to zaden czlowiek niewiele ma tu do powiedzenia. W kazdej chwili mozemy zaplacić nawet za to jak bardzo niszczymy przyrode, dziwie sie, ze ludzie nie czują respektu.
Ogólnie to takie rządowe działania przeciw psychodelikom wykazują z jaką ciemnotą mamy do czynienia. Mnie to raczej bawi i ani troche martwi. Psychodeliki były zawsze, są i będą, no chyba, ze rząd posunie się dalej i zakaże im rosnąć ;)
The truth can not be said...
gg 5343579

Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: Styropian » 22 cze 2005, 19:59

Delix niedaruje Ci tej złotówki ;)

Wiadomo ,że w takich brukowcach piszą co chcą...taka jest ich rola by bulwersowac.
Tylko z tego co mi wiadomo takie gazety są kupowane przez różnych ludzi, znam ludzi ktorzy to kupuja i chyba znają kazdy numer na pamieć i nie mają pojęcia o talowych środkach.
I dla mnie to powinna być rada dla rodziców by się bardziej przyjżeli swoim dzieciom tym co on robia ,i jest to skierowane przedewszystkim dla tych co mają dzieci w okresie 12-16 lat...kiedy wiadomo ma sie nawalone w głowie.
Niestety takie to juz czasy ,że małolaty odurzają się czym się tylko da. Gaz, klej itp.
Wiec jesli miałoby to pomóc by się jeden z drugim nie przejechał to chyba dobrze by było.
A Faktem ;) jest ,że koloryzacja tego tekstu jest wielka.

Wy się bulwersujecie bo się znacie i wiecie co i jak....i nie był to tekst skierowany do was, tylko dla zwykłych szarych ludzi którzy nie mają pojęcia ,że takowe rośliny istnieją i jeśli dzieki takim tekstom zaczeli by się przyglądać swoim dzieciom to chyba tylko plus.

Sami pisaliście przecież,że Salvia D. nie jest dla wszystkich i ,że to nie jest takie hopsiup.
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
oscaritta
Elite User
Posty: 704
Rejestracja: 10 sie 2004, 13:55
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: oscaritta » 22 cze 2005, 21:09

psychodeliki w dużej mierze poszerzają świadomość, rząd i cała reszta tych kretynów robi to poprostu ze strachu i w celu utrzymania jakiegoś tam porządku
zawsze są dwie strony medalu, różnie na ludzi wpływa poczucie "wolności"

a tak, ludzie nie wiedzą nawet czegosię boją, przerażone społeczeństwo łatwiejsze jest do utrzymania w ryzach..

coś jest w powiedzeniu " byt określa świadomość"
długa rozprawka z tego by wyszła

a tak poza tym wracając do artykułu, przecież te dzieciaki tak naprawdę dopiero teraz zaczną tego szukać i pewnie w końcu znajdą, a ja uważam że ta zabawka nie jest dla dzieci, jakkolwiek to rozumieć i wiekowo i mentalnie - wszystko powinno mieć swój czas. Chociaż może to ten czas - nie wiem, nie znam się...

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości