Co z tą Polską? - polityka

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
czerwony
Elite User
Posty: 491
Rejestracja: 22 lut 2004, 17:02
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: czerwony » 10 lut 2012, 17:36

marion - po pierwsze nie jestem uprzedzony do niemiachów a pisałem o tych 60 kilometrach w kontekście Euro bo o tym była dyskusja - ja nie widzę w tym żadnego problemu , oczywiście ludzie którzy np dojeżdżają do pracy mają problem ale przecież to jest problem ogólnopolski - ba, pewnie znaczna część chciała by mieć taką drogę i przynajmniej jechać a nie stać w korkach, bądź też jechać nie mając aut z naprzeciwka bez żadnej barierki(nienawidzę takich dróg a w Pl jest ich pełno.)

To raz - dwa , ja nie porównuje nas do krajów 'bloku radzieckiego', by usprawiedliwiać nic nie robienie, brak ambicji itp, tylko dlatego że my też byliśmy takim krajem
Dlatego to jest uczciwe porównanie i użyłem go tylko ze względu na jak dla mnie, już przesadne malkontenctwo 'samotnego strzelca' :wink:

Tak jak by skandalem przed Euro miała być ta trasa mimo iż zaraz pod nią jest autostrada do samego Wrocławia

I już bardziej na luzie - ja tą trasę pokonywałem nie raz i oprócz słynnego 'tudum,tudum' to żadnych problemów nie miałem mimo iż zazwyczaj jechałem w nocy - może w ostatnich latach jeszcze się pogorszyła ale 'za moich czasów' dało się nią jechać.

Raz wybieraliśmy się do Holandii nad morze w 5 chłopa+namioty, ubrania+żarcie, picie - to wszystko na 2 tygodnie i jechaliśmy zwykłą 5 drzwiową renówką.Po zapakowaniu tego wszystkiego a trzeba było jeszcze bagażnik na dach założyć gdzie powędrowały 3 wielkie torby , zawieszenie poszło w dół jak w F1;)
Auto było tak dowalone że celnik(a wtedy jeszcze granice normalnie były) otworzył bagażnik , wyleciały jakieś karimaty...i dał sobie spokój;)

A jechaliśmy przez Olszynę bo inaczej się nie dało i jakoś auto całe i sprawne wróciło do kraju

Reasumując - na Euro jak ktoś będzie chciał dojechać do Wrocławia to dojedzie w komfortowych warunkach, nie musząc jechać 'hitlerówką' i nie nadrabiając tyle by to miało jakiekolwiek znaczenie.
A hitlerówka będzie zrobiona ale na pewno nie jest ona na dziś priorytetem.
I'm feeling very shpongled.

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: marion » 10 lut 2012, 18:53

Jeśli pisałeś w o jednorazowym przejeździe to trochę bardziej jestem w stanie to zrozumieć, jednak większość Niemców zdaje sobie sprawę z warunków panujących na tym odcinku, znają tą trasę nie od dziś przecież. Większy problem w tym, że będzie to 'brama wjazdowa' dla Holendrów, Belgów, Francuzów i innych Europejczyków, którzy o 'drobnych' niedogodnościach pojęcia nie mają. Jeśli więc zdecydują się przyjechać samochodem o niskim zawieszeniu, może być nie za ciekawie, przyznasz sam...
Z drugiej strony w myśl powszechnie panującej zasady 'first impression is the last impression', wizytówka jaką serwujemy przyjezdnym zaraz po przekroczeniu naszych skromnych progów w postaci 'tudum, tudum', może pozostawić niesmak....

Zgodzę się, że nie jest to priorytet, bo są ważniejsze rzeczy, które na kilka m-cy przez Euro są nadal w powijakach, ale ten odcinek prosi się o remont od kilkunastu lat, bez względu na mistrzostwa.

Ja też ta trasę pokonywałem nie raz i nie dwa, jak wspominałem już od dziecka. Też zawsze (na szczęście) udawało przejechać się ją bez szwanku. Jednak jestem przekonany, że niejeden kierowca, który urwał sobie tam zawieszenie przeklina to miejsce do dzisiejszego dnia...

Tak czy siak wszystko zweryfikują media, dla nas Polaków jest to wielka szansa i zarazem próba pokazania się reszcie Europy, którzy bardzo często kojarzą nasz kraj głównie z zimnem, wódką i cwaniactwem...
Obrazek

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: Psysutra » 19 lut 2012, 04:38

http://www.tokfm.pl/Tokfm/10,110944,111 ... lista.html

są priorytety, a ta rozmowa to po prostu KURWA JEST SKANDAL.

Awatar użytkownika
Adrian Oldskool
Respected User
Posty: 131
Rejestracja: 27 lip 2005, 22:17
Lokalizacja: Koszalin/Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: Adrian Oldskool » 22 kwie 2012, 01:12

Ktoś napisał na pewnym forum:

"Dzień z życia Polaka. Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w ... amerykańskim banku zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie i... szuka pracy w polskiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy??? Samo życie, nieprawdaż?"
Niemiecka GABBA była najlepsza, nie wspominając o pewnych składankch I-X.
gg: 10477407

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: Psysutra » 10 paź 2012, 23:40

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... omosc.html

Cała sprawa ma bardzo smutny wydźwięk. Skurwiałe umysły posłów jak zwykle myślą o tym, jak człowiekowi ledwo wiążącemu koniec z końcem dowalić, a o pomocy nie wspomnie NIKT.

Kto tym pojebom daje prawo decyzycje za rodziców jednocześnie kładąc im na barki brzemię, które może ich przerosnąć? Zakładam, że żadne z tej bandy darmozjadów głosujących za zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej nie ma bladego pojęcia jak wygląda życie przy dziecku skazanym na mękę do śmierci oraz o tym, jak bardzo wzrośnie liczba lewych zabiegów lub tzw. "turystyka aborcyjna".

Wszystko w tym kraju idzie na gorsze. Najpierw ZUSowanie umów śmieciowych, a teraz ta jazda odn. aborcji... W przyszłym roku ponownie akcyza i VAT pójdą w górę, a krajowa dominanta zarobków może podskoczy o 100 zł brutto (bo średnia to pic na wodę, trzeba być skończonym idiotą wierząc w takie bzdury)...

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: seismic » 31 sty 2013, 23:53

Jak ktoś co podrążyć jeszcze temat Smoleńska to ...
Ukazały się ostatnio 2 filmy.
Kogo drażni, nie ma ochoty, nie musi oglądać, nie musi komentować...

Dla zainteresowanych natomiast:

* National Geographic: Katastrofa w przestworzach
Taka oficjalna strona katastrofy.
http://www.youtube.com/watch?v=zEvcOUzmLas

* Anatomia Upadku film dokumentalny
Nieco inna wersja, trochę bardziej kontrowersyjna
http://www.youtube.com/watch?v=ilfwTtmT7Wo
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
czerwony
Elite User
Posty: 491
Rejestracja: 22 lut 2004, 17:02
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: czerwony » 01 lut 2013, 22:54

seismic pisze: Nieco inna wersja, trochę bardziej kontrowersyjna
Trochę bardziej kontrowersyjna?.
Jak dla mnie to to 'dzieło' powinno być pokazywane jedynie studentom psychiatrii, w ramach ćwiczeń - jak będąc kompletnie chorym psychicznie, zrobić karierę
I'm feeling very shpongled.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: Psysutra » 30 maja 2013, 15:07

http://wgospodarce.pl/opinie/4341-niech ... e-40-latka

Żadnego komentarza nie trzeba dodawać...

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: seismic » 30 maja 2013, 20:37

Mieszkam od paru lat w Warszawie i tak jak idę do pracy czasem popatrzę na ulicę i pomyślę co 4/5-ty samochód to Van/Gablota/Audi A8... no kurcze jednak tych kasiastych trochę w tej Polsce jest nie? Ale w duchu jednak myślę że jeśli miałbym być w tej grupie wyzyskiwaczy i złodzieji to wolę mieć to co mam.
Jeszcze się samochodu nie dorobiłem i aktualnie szukam pracy.
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: *JetMan* » 30 maja 2013, 22:12

Seismic, wyjedz z PL i kup sobie Audi i wroc jak chcesz ;) albo nie wiem co. Nie ma mnie w PL wiec nie powinienem sie wypowiadac ;] ale audi to tylko troche metalu, 'amelinium' i scalakow. Nie sprawi, ze bedziesz bardziej szczesliwy. Jedyne co poczujesz to 'chce wiecej'. Pieniadze to iluzja, serio, nie zwracaj na to uwagi.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: Psysutra » 31 maja 2013, 08:17

Seismicu, analogicznie możesz sobie pojechać do Moskwy i tam się także napatrzysz na drogie fury (a audice to tam będą od tych biedniejszych hehehe).

A że największy odsetek menedżerów siedzi właśnie w Warszawie to inna bajka.

Pieniądze są niby iluzją, ALE BEZ NICH SIĘ KURWA ŻYĆ NIE DA.

Awatar użytkownika
fraxi
Elite User
Posty: 210
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:29
Lokalizacja: Wrocław
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: fraxi » 31 maja 2013, 12:16

Dokładnie, poza tym lepiej się smucić w ferrari niż tramwaju :D

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: seismic » 31 maja 2013, 21:57

Nie no jasne co piszecie, ale nie chodzi o to że chciałbym mieć audi, bo to był przykład. Staram się nie być materialistą. Chodzi o tą przepaść pomiędzy wysokościami zarobków. O to jaka jest nierówność finansowa w społeczeństwie per na jaką zasługują. Jest ogrom / przeważający odsetek ludzi którzy pracują już wiele lat a zarabiają nadal minimum przy szczęściu umowa o pracę albo niewiele więcej. Przy takich zarobkach nie da się zaoszczędzić na dobrą brykę. Potem statystycznie wyskakuje średnia pensja 3500 :shock: i ludzie pytają siebie skąd taka kwota. W Rosji ta różnica jest pewnie jeszcze większa no ale nie porównujmy się do gorszych. :roll:
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: *JetMan* » 01 cze 2013, 14:09

dokladnie, ale nie masz co czekac az w Polsce sie to zmieni na lepsze i nagle gospodarka bedzie porownywalna z niemiecka. Nikt Cie nie zmusza siedziec w kraju. Chociaz wierze, ze wyjazd to tak samo trudna decyzja jak zycie w kraju, ktory oferuje swoim nadzwyczaj oddanym ;) obywatelom tak bardzo niewiele.

Im sie jest starszym tym trudniej bo jednak ludzie daza do zapuszczania korzeni. Poza Polska tak samo trzeba ciezko pracowac, sa inne problemy i jest po prostu inaczej.

Jesli do tej pory nie widzisz szansy na rozwoj zawodowy [czy cokolwiek tego typu] siedzac w kraju, nie ma opcji by np za 3-4 lata osiagnac szczebel czy dwa wyzej w zarobkach to raczej oznacza, ze jest na to za pozno i szybko sie tego osiagnac nie da.

Z drugiej strony wyjazd to nie jest zadna gwarancja czegokolwiek. Mi zajelo 8 lat dojscie do poziomu na ktorym jestem teraz [powiedzialbym ,ze to przyjemny solidny poziom - nie mam jeszcze wilii z basenem, though ;) ] - fakt, z tych 8 lat 3,5 roku nonstop imprezowalem i zylem 'na pelnej k.rwie' jak to niektorzy mowia - wiec zapewne daloby sie szybciej ale mi sie nie chcialo ;)

Inna sprawa, ze im wiecej masz pieniedzy tym wiecej ich wydajesz. Uwierz mi, ze ile bym nie mial i tak bym wszystko wydal. Oczekiwania rosna i to nie ma konca. Dlatego mowie, ze od pewnego poziomu pieniadze to iluzja. To, co w zyciu liczy sie najbardziej jest za darmo i to sa bardzo proste rzeczy typu wyjscie gdzies z bliska osoba czy cos takiego. [wiem, ze to mdle brzmi ale taka jest prawda]

Inna sprawa, ze ten podstawowy poziom egzystencji gdzie nie musisz sie martwic czy wystarczy Ci na niezbedne rzeczy jest jednak wymagany i dlatego wlasnie nie siedze w Polsce- bardzo nierowne szanse tam sa, trzeba kombinowac, czesto naginac system etc. - nie byloby to dla mnie ani moralne, ani tez by mi sie nie chcialo skoro gdzies indziej nie musze tego robic i moja praca jest doceniana [nie tylko w postaci wyplaty]

pzdr
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: *JetMan* » 02 cze 2013, 12:36

--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
gabber
Elite User
Posty: 313
Rejestracja: 11 sty 2004, 15:13
Lokalizacja: krk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: gabber » 08 cze 2013, 21:54

seismic pisze:Potem statystycznie wyskakuje średnia pensja 3500 :shock: i ludzie pytają siebie skąd taka kwota. W Rosji ta różnica jest pewnie jeszcze większa no ale nie porównujmy się do gorszych. :roll:
http://praca.wp.pl/title,Srednia-pensja ... omosc.html

co ciekawe:
Przytoczone na początku dane dotyczą zarobków osób zatrudnionych jedynie w sektorze przedsiębiorstw. W tym obszarze pensje są najwyższe na rynku, co przekłada się na uzyskane wyniki. Kwota 3728,36 zł nie oddaje więc realiów płacy w całym kraju . W tym sektorze pracuje bowiem tylko 5 mln 474 tys. osób. Tylko, gdyż ta liczba to zaledwie nieco ponad 1/3 pracujących obywateli Polski. Pomija się tych wszystkich, którzy zatrudnieni są na umowę-zlecenie czy dzieło. Jak można się domyślać, w ich przypadku zarobki kształtują się na dużo niższym poziomie.
niedosc ze srednia czesto przeklamuje rzeczywistosc to w jej wyliczeniu GUS bierze pod uwage osoby zatrudnione w przedsiebiorstwach;)

Awatar użytkownika
DaRkMaGuS
Elite User
Posty: 277
Rejestracja: 02 maja 2007, 21:56
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: DaRkMaGuS » 19 gru 2013, 16:42

tylko SLD jest w stanie nas wyzwolić, przynajmniej inteligentni ludzie z normalnymi trzeźwymi pogladami..
You Can Jump if You Want to Betta Watch Ya Front to i Came to Rip Up Your Whole Fuckin Crew ─╤╦︻
» i love toxic waste « c=3 MAG'S-E-TUNE_LBC » TDW « MAG'S-E-TOON_LBC » CMAZ «

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: *JetMan* » 19 gru 2013, 19:35

chyba zartujesz :D [jesli wierzysz, ze *jakakolwiek* obecna partia zlozona z dokladnie tych samych kolesi co 20 lat temu jest w stanie cokolwiek dobrego zrobic dla przecietnego Polaka]
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
fraxi
Elite User
Posty: 210
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:29
Lokalizacja: Wrocław
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: fraxi » 19 gru 2013, 20:34

DaRkMaGuS pisze:tylko SLD jest w stanie nas wyzwolić, przynajmniej inteligentni ludzie z normalnymi trzeźwymi pogladami..
Powiedział, co wiedział.....

Hehe :D

Awatar użytkownika
DaRkMaGuS
Elite User
Posty: 277
Rejestracja: 02 maja 2007, 21:56
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: DaRkMaGuS » 19 gru 2013, 20:39

no niestety to tak pol zartem :( w sumie przykre, ze tak sie szanujemy w naszym kraju, zreszta kazdy wie jak jest, wiec nie ma sensu sie rozpisywac.. przynajmniej mniejsze zlo to sld, ewentualnie twoj ruch :D
ogolnie to jeden wielki kabaret.. sam mam z tego wszystkiego beke, ale jak nie ma kasy to nie jest mi do smiechu.. bo niestety wszystko wokol tego sie kreci..
You Can Jump if You Want to Betta Watch Ya Front to i Came to Rip Up Your Whole Fuckin Crew ─╤╦︻
» i love toxic waste « c=3 MAG'S-E-TUNE_LBC » TDW « MAG'S-E-TOON_LBC » CMAZ «

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości