Co z tą Polską? - polityka

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: Psysutra » 28 sty 2012, 17:40

Zycie ci niemile chyba :roll:

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: *JetMan* » 28 sty 2012, 21:36

zgadzam sie. to idealne miejsce dla nieumundurowanych policjantow na sprawdzenie, kto sie sam pakuje w ich lapy. Prawo jakie jest, kazdy wie. Palikot dal dupci, coraz bardziej widac, ze to ustawka z jego osoba byla
zapalenie kadzidelka ? co za lipa.

http://www.youtube.com/watch?v=VYnjDK89 ... r_embedded
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
czerwony
Elite User
Posty: 491
Rejestracja: 22 lut 2004, 17:02
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: czerwony » 29 sty 2012, 00:16

No ale co Palikot może?Jedynie jakieś happeningi i w sumie dobre i to - trza ciemny lud powoli uświadamiać.Na legal poczekamy jeszcze ale jest on nieunikniony, chociaż akurat w pl to będzie najpóźniej jeśli chodzi o Europę.

Tak na marginesie- pamiętasz może Jetman, taką akcję w UK kilka lat temu, gdzie sporo osób odpaliło dzointy przed komisariatami policji;)?
I'm feeling very shpongled.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: *JetMan* » 29 sty 2012, 02:20

no offence, but co Ci da ten legal, ze nadal ten smetny kraj bedzie w ciemnej d. europy, to chociaz bedziesz mogl sie zajarac do nieprzytomnosci legalnie? ;) ok sorry, zly ton. chodzi mi o to, ze bardziej by pomoglo i jemu i ludziom gdyby tak walczyl o podwyzki zarobkow, obnizki podatkow czy cos.

w UK dobrych kilka lat temu Mj byla legal, tzn nie scigali itd.
teraz jest znowu klasyfikowana, ale tez bez szalu - nie zamykaja za jointa. pewnie za jakis czas znow bedzie to poluzowane.

ps akcji nie pamietam, pewnie bylem zjarany ;) [pun intended]
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
czerwony
Elite User
Posty: 491
Rejestracja: 22 lut 2004, 17:02
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: czerwony » 29 sty 2012, 02:33

*JetMan* pisze:no offence, but co Ci da ten legal, ze nadal ten smetny kraj bedzie w ciemnej d. europy, to chociaz bedziesz mogl sie zajarac do nieprzytomnosci legalnie? ;) ok sorry, zly ton. chodzi mi o to, ze bardziej by pomoglo i jemu i ludziom gdyby tak walczyl o podwyzki zarobkow, obnizki podatkow czy cos.
A czy pisałem że 'coś to da'?No dobra da.. :wink: - to że kilkaset tysięcy ludzi będzie mogło sobie zajarać w spokoju...dobre i to.
Natomiast co do reszty - jest jak jest , nie jest idealnie ale też nie jest tragicznie.Musisz wziąć poprawkę na to że jesteśmy krajem, już nie wchodząc w grubą historię, krajem na dorobku.50 lat komuny nas zniszczyło i to dziś widać.Obniżyć podatki, podnieść płace...sory, gdyby to było takie proste to byśmy to mieli.
I'm feeling very shpongled.

Awatar użytkownika
Kodda
Syndromm
Posty: 2118
Rejestracja: 22 sty 2004, 09:24
Lokalizacja: Leeds
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: Kodda » 30 sty 2012, 12:52

po kolei.. bo widze ze trzeba jetowi pomoc ogaranac ;)

jezeli myslisz ze palikot "dal dupci" bo zamiast jointa zapalil kadzidelko zastanow sie nad dwiema rzeczami.. nad celem ktory chcial osiagnac i nad efektem jaki bylby gdyby zapalil faktycznie jointa.
w tym wszystkim ewidentnie chodzilo o to zeby zwrocic uwage opinii publicznej na ten temat. jakie metody palikot ma takie ma ale wazne ze skuteczne. inna sprawa to taka ze nie zapalenie wspomnianego przez palikota jointa bylo po prostu odpowiedzialnym podejsciem. gdyby zapalil jointa bysmy widzieli jak sie za niego za to biora. i nie to ze immunitet bo by mu szybko go uchylili.

co da legal? kurde.. czyzbys zaczynal gadac jak stara babcia i nie chcialo by ci sie pomyslec? to ci powiem krotko co da legal.
da to ze moje dzieci czy twoje nie beda represjonowane i zamykane za wolnosc wyboru. ze moze te przepijaczone zasciankowe spoleczenstwo nieco sie przez to odmieni. ze moze ruszy turystyka jak ruszyla w holandii i czechach.. moze ruszyc do przodu z przemyslem konopnym poza sfera jej "narkotycznego" dzialania [sznury, papier, olejki, masci, leki, tkaniny itd itd].
innymi slowy moze juz czas przestac myslec sterotypem ktory nam cementowano w baniakach bo nigdy ze sredniowiecza nie wyjdziemy.

a czy mi zycie nie mile? hmm.. zycie mi mile ale staram sie isc za idea wolnosci wyboru i zdajac sobie sprawe ze beda tam tez tajniacy czy cokolwiek chce tam jechac i zapalic jointa wiedzac nawet ze moge byc o to zatrzymany na 48.

aha i co do anglii jeszcze.. widze ze nie jestes jet na biezaco.. niebawem tam bedzie legal do 100gramow zielska na wlasny uzytek.
*madry podpis ktory kazdy i tak przeczyta*

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: Psysutra » 30 sty 2012, 13:00

100 gram zielska na własny użytek :lol:
Ale niech mi ktoś wyjaśni- a skąd mają brać to zielsko na własny użytek? Nie każdy pewnie ma możliwości by postawić szklarnię i sobie maryśkę hodować... Nie pytają wtedy w ogóle o źródło? Pierdolę, wyjeżdżam do GB...

Trololololololololololololo...

Awatar użytkownika
Kodda
Syndromm
Posty: 2118
Rejestracja: 22 sty 2004, 09:24
Lokalizacja: Leeds
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: Kodda » 30 sty 2012, 13:01

jak tylko info o tym znowu sie przewinie przez moj monitor zaraz wam tutaj przekleje linka.. wybaczcie ale teraz nie chce mi sie naprawde tego szukac mimo faktu ze widzialem te info z 8 razy w ostatnich 2 dniach. :)
*madry podpis ktory kazdy i tak przeczyta*

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: *JetMan* » 30 sty 2012, 23:07

100 gramow?

to calkiem sporo jak na domowy uzytek heheh.

drobiazgi.

takie tam bzdurki.
w Uk juz nie siedze, szczerze mowiac coraz mniej mnie tamten kraj obchodzi. ;) palikot mimo wszystko przyzwyczaja ludzi do tego, ze obiecuje jedno a robi drugie. mogl urzadzic konferencje prasowa na ten sam temat bez wielkiego zamieszania. do przecietnego Polaka Franka i tak nie dotarlo nic wiecej ponad to, ze zamiast jointa zapalil kadzidelko i odbebnil kolejna blazenade w swoim stylu. Przecietny Polak Franek nie zostal przed telewizorem aby obejrzec dluzsza konferencje, bo juz dawno zmienil kanal.

Dzieci miec nie bede. Tak, z wlasnego wyboru.

Co tam bylo jeszcze, aha, jak palikot ma immunitet i nie byl taki glupi to nie ma sensu sie narazac.. jak bede chcial pokazac swojemu dziecku [hipoteza] czym jest mj, to kwestia legalnosci tego w danym kraju nie bedzie stanowila problemu. Zawsze mozna tez pojechac do Holandii. Turystyka? Hehe. Oj ludzie ludzie... :)

ale nie spoko, jasne. jakbym mial wybierac to niech juz bedzie legalne.

no offence to nobody.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: bubblegum » 09 lut 2012, 09:47

W dobie kryzysu i cięć kosztów administracji (hahahah.....)

http://www.tvn24.pl/-1,1734214,0,1,prez ... omosc.html

+

dróg na euro nie będzie

http://www.tvn24.pl/-1,1734190,0,1,drog ... omosc.html


Le żenada

Awatar użytkownika
czerwony
Elite User
Posty: 491
Rejestracja: 22 lut 2004, 17:02
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: czerwony » 09 lut 2012, 16:39

bubblegum pisze:
dróg na euro nie będzie

http://www.tvn24.pl/-1,1734190,0,1,drog ... omosc.html


Le żenada
Czy ja wiem.Przecież to było oczywiste że takie plany jakie wysłaliśmy do Fify w związku z możliwością współorganizowania Euro - są kompletnie nierealne a do tego przecież wtedy nikt albo prawie nikt nie wiedział że świat czeka realny spory kryzys.
Też szczerze to trzeba powiedzieć że my niczego wspólnego z przyznaniem nam Euro nie mamy - sprawę 'załatwił' ten Ukraiński oligarcha a my jesteśmy tylko dlatego że sami Ukraińcy nie mieli szans tego pociągnąć.
Wracając do dróg - co by nie powiedzieć , po 8 latach rządów PO, będzie kilkakrotnie więcej ich wybudowanych niż w pozostałych prawie 20(po 89)
Tempo jest na prawdę spore a chyba przypominasz sobie jak to było w latach poprzednich
Dlatego ja na przekór uważam że drogi(przynajmniej te budowane)to jeden z niewielu realnych sukcesów PO
I'm feeling very shpongled.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: *JetMan* » 09 lut 2012, 17:49

nie zapominaj, ze to nie ze wzgledu na geniusz PO, tylko gigantyczny strumien kasy [pozyczek] plynacy z Unii.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
czerwony
Elite User
Posty: 491
Rejestracja: 22 lut 2004, 17:02
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: czerwony » 09 lut 2012, 18:29

Jasne, gdyby nie to, to w niewiele by się zmieniło ale roboty idą w miarę sprawnie, też poprzez zmiany przepisów.
Gdzie daleki jestem od jakiegoś geniuszu :wink:
Po prostu w tej sprawie, zrobili moim zdaniem tyle ile można było zrobić.
I'm feeling very shpongled.

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: bubblegum » 09 lut 2012, 18:52

dróg na euro skończyć nie potrafią, ale na całych długościach autostrad postawić nowe bramki poboru opłat już tak (nowe "inwestycje" bramkowe od Gliwic po Wrocław, byle zdążyć przed EURO)


No i droga E36 (dwupasmówka) która prowadzi od granicy niemieckiej OLSZYNA i która to łączy się z A4 do Wrocławia

Niemcy jadący do nas na EURO będą mieli niezłą lekcję historii. Odcinek ten jest dalej taki jak wybudował go Hitler. Nie potrafię tego zrozumieć. To jest jedna tragedia. Łatwo tam zniszczyć całe zawieszenie.

Dlaczego nikt nie przewidział naprawy tej nawierzchni, skoro ze strategicznego punktu widzenia ten odcinek (łączy się z Wroc) jest bardzo ważny?

http://www.youtube.com/watch?v=LY5QIWKKxTk

nawet Niemcy pytają:

wird dir straße zur Europameisterschaft fertig sein?

(będzie ta droga gotowa na EURO?)


Obrazek

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: marion » 10 lut 2012, 00:08

bubblegum pisze:No i droga E36 (dwupasmówka) która prowadzi od granicy niemieckiej OLSZYNA i która to łączy się z A4 do Wrocławia

Niemcy jadący do nas na EURO będą mieli niezłą lekcję historii. Odcinek ten jest dalej taki jak wybudował go Hitler. Nie potrafię tego zrozumieć. To jest jedna tragedia. Łatwo tam zniszczyć całe zawieszenie.
O fuck!? Nie mów, że po tej drodze w dalszym ciągu się 'skacze'. Pamiętam, że jeszcze jako dziecko jadąc samochodem tą drogą zawsze się budziłem. Wśród okolicznych odcinek ten (wydaje mi się, że to ponad 50 km) nosi nawet specjalną nazwę: zemsta Goebbelsa, dlatego że w czasie wojny była to polowa droga dla czołgów i innych ciężkich sprzętów militarnych.
Ten odcinek to żywa legenda, każdy kto miał okazję jechać tamtędy wie o czym mówię...
Obrazek

Awatar użytkownika
czerwony
Elite User
Posty: 491
Rejestracja: 22 lut 2004, 17:02
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: czerwony » 10 lut 2012, 02:23

bubblegum pisze:
Dlaczego nikt nie przewidział naprawy tej nawierzchni, skoro ze strategicznego punktu widzenia ten odcinek (łączy się z Wroc) jest bardzo ważny?
Są 2 pasy?Są, więc w czym problem? :wink:
Zresztą jak niemiachy boją się popsuć swoje samochodziki(swoją drogą jeździłem tamtędy nie raz i tragedii nie było)to nadrobią kilkadziesiat km i pojadą przez Jerzmanowice a tam prosto do samego Wrocławia
I'm feeling very shpongled.

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: bubblegum » 10 lut 2012, 08:20

spoko... po co robić, po co naprawiać jak można nadrabić i jechać objazdem...

Ja też często tą trasą kiedyś jeździłem z DE i za każdym razem mnie kurwica brała. Kilka razy w roku przejażdżka tym odcinkiem i zawieszenie w moim "samochodziku" było do wymiany.


Szkoda, że przez tyle lat nie chciało im się zacząć nawet remontu na tym torze przeszkód.

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: marion » 10 lut 2012, 14:48

czerwony pisze:(swoją drogą jeździłem tamtędy nie raz i tragedii nie było)
Chyba pojazdem gąsienicowym... :wink:

:arrow: http://www.dlapolaka.co.uk/main/index.p ... -bdzie-a18
Obrazek

Awatar użytkownika
czerwony
Elite User
Posty: 491
Rejestracja: 22 lut 2004, 17:02
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: czerwony » 10 lut 2012, 15:21

bubblegum pisze:spoko... po co robić, po co naprawiać jak można nadrabić i jechać objazdem...
Jak żal Ci kilku litrów paliwa to naprawiaj samochód.Ja rozumiałbym gdyby nie było innej trasy ale jest.Mam być czerwony ze wstydu bo niemiach będzie musiał przejechać przez przejście leżące 60 km niżej?Bez jaj
E36 zrobią tyle że nie an Euro i akurat ogólnie drogi między Niemcami a Wrocławiem i Poznaniem NIE SĄ problemem

I w ogóle nie porównujmy się z Niemcami tylko porównajmy się z np Ukrainą - wybierz się tam, najlepiej samochodem, to będziesz dziękował że urodziłeś się tu a nie tam - a drogi tam są najmniejszym zmartwieniem.
Kraj i życie wygląda w dużej mierze, jak Polska wczesnych lat 90tych a czasami i 80tych.
Pojedź do Rumunii - Też postkomuna a kraj mający 2 razy mniej ludzi bo jak wiadomo im mniejszy kraj, tym łatwiej go z komuny 'ogarnąć'

My jesteśmy molochem, niszczonym od setek lat, od rozbiorów, poprzez 2 wojny aż po 50 lat komuny z ledwie 20leciem jakiego takiego rozwoju
I'm feeling very shpongled.

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską? - polityka

Post autor: marion » 10 lut 2012, 17:07

czerwony pisze:Jak żal Ci kilku litrów paliwa to naprawiaj samochód.Ja rozumiałbym gdyby nie było innej trasy ale jest.Mam być czerwony ze wstydu bo niemiach będzie musiał przejechać przez przejście leżące 60 km niżej?
Trudno uwierzyć mi, że napisałeś coś tak głupiego...
A nie pomyślałeś o ludziach, którzy dojeżdżają do pracy i musza przemierzyć tą drogę każdego dnia? I to w dwie strony? Mam tu oczywiście na myśli Polaków, (myślę, że łatwiej będzie Ci zrozumieć przykład z naszymi), bo do naszych zachodnich sąsiadów widać jesteś nieco uprzedzony. Zapewniam Cię, że takich osób jest tam mnóstwo, szczególnie od czasu kiedy Niemcy otworzyły dla nas rynek pracy.

Nie zgodzę się też z tym, że nie powinniśmy porównywać się z krajami lepiej rozwiniętymi, tylko tymi z tzw byłego bloku wschodniego. Wychodząc z takiego założenia powinniśmy nie robić kompletnie nic, bo i po co skoro inni mają gorzej. Są kraje w których ludzie muszą przeżyć za 2 zł dziennie, są kraje gdzie w ogóle nie ma dróg, są też w końcu i kraje gdzie facet lejący kobietę na ulicy wpisuje się niemal w element przyjętej kultury narodowej. Rozumiesz o co chodzi?

Nie? Postaram się jeszcze jaśniej. Porównywanie się do słabszego zabija tzw czynnik motywacyjny. Dobry sportowiec, który zajął drugie miejsce nie tylko cieszy się, że pokonał 10 innych tylko żałuje również, że nie udało mu się wygrać. I zrobi wszystko aby ten wynik (mimo, że dobry) poprawić.

Ja jestem dumny, że urodziłem się akurat w Polsce. Nie jestem typem malkontenta, który bezustannie narzeka jak to w tej Polsce ch*jowo się żyje, przeciwnie staram się zawsze patrzeć na tą jaśniejszą i bardziej kolorową stronę....
Jednak dziurawy odcinek drogi europejskiej (wow, ale to brzmi) od ponad 15 lat zawsze będzie dla mnie dziurawym odcinkiem drogi, ale skoro Ty tam jechałeś i tragedii nie było bo na Ukrainie jest gorzej, to może w ogóle olejmy infrastrukturę przecież zawsze można pojechać objazdem, prawda?

:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=LY5QIWKKxTk
Obrazek

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości