Kącik filmowy

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
Wujek Jurgen
Banned User
Posty: 2513
Rejestracja: 21 lip 2004, 09:37
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Wujek Jurgen » 29 lis 2005, 22:22

kiedys sie nimi podniecalem...teraz mam 30 lat nie wpierdalam dropsów ani kwasów a zamiast Lyncha wole sobie obejrzeć Siekierezade czy Konopielkę...

Awatar użytkownika
reminiscenter
Syndromm
Posty: 481
Rejestracja: 09 maja 2004, 23:39
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: reminiscenter » 30 lis 2005, 00:39

i wg ciebie ten kto oglada filmy lyncha to zre przy nich kwasy przepalajac przy tym ziolkiem? :D :D
rzeczywistość to tylko punkt widzenia ------> 1928209

Awatar użytkownika
Wujek Jurgen
Banned User
Posty: 2513
Rejestracja: 21 lip 2004, 09:37
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Wujek Jurgen » 30 lis 2005, 00:54

reminiscenter pisze:i wg ciebie ten kto oglada filmy lyncha to zre przy nich kwasy przepalajac przy tym ziolkiem? :D :D
a ch..j was znajet...dla mnie te filmy to takie popierdółki o niczym, ogladacie te bzdety i się "wozicie" tym tylko po to żeby pokazać ze oglądacie tzw. ambitne kino? zeby podkreslic swoja odmienność , oryginalnośc czy jak to tam jeszcze nazwiecie...

Awatar użytkownika
reminiscenter
Syndromm
Posty: 481
Rejestracja: 09 maja 2004, 23:39
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: reminiscenter » 30 lis 2005, 02:41

ok nie lubisz lubisz lyncha, ale nie rozumiem po co te gadki o nacpanych studentach i inne pierdoly o puddingach? :| mam wrazenie ze sam nie jeden taki pudding wpieprzyles przed tv a teraz z jakiegos powodu robisz tu za "tatusia", conajmniej jakby to komus bylo potrzebne.
rzeczywistość to tylko punkt widzenia ------> 1928209

Awatar użytkownika
Masakrator
Derek Oldman
Posty: 882
Rejestracja: 01 kwie 2005, 18:03
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:

Post autor: Masakrator » 30 lis 2005, 07:19

Wujek Jurgen pisze:(...) ogladacie te bzdety i się "wozicie" tym tylko po to żeby pokazać ze oglądacie tzw. ambitne kino? zeby podkreslic swoja odmienność , oryginalnośc czy jak to tam jeszcze nazwiecie...
Uwazasz, ze wszystkie ambitniejsze filmy odbiegajace od stereotypu typowych Hollywoodzkich produkcji to "bzdety"? Mnie sie wydaje, ze to jednak jest kawalek porzadnej sztuki, a tez juz mlody nie jestem i nie mysle zeby opinia na temat filmow Lyncha zmieniala sie z wiekiem.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 30 lis 2005, 20:21

Wujek Jurgen pisze:a ch..j was znajet...dla mnie te filmy to takie popierdółki o niczym, ogladacie te bzdety i się "wozicie" tym tylko po to żeby pokazać ze oglądacie tzw. ambitne kino? zeby podkreslic swoja odmienność , oryginalnośc czy jak to tam jeszcze nazwiecie...
wypowiedz naprawde na poziomie 30 latka..., nic dodac nic ujac... :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Wujek Jurgen
Banned User
Posty: 2513
Rejestracja: 21 lip 2004, 09:37
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Wujek Jurgen » 30 lis 2005, 21:02

wszyscy dobrze wiedzą iz pospolity ze mnie parweniusz...ale dobrze mi z tym...nie musze się wszak dowartosciowywac filmami Lyncha o obciętych uszach i innych zaginionych autostradach...

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 30 lis 2005, 21:12

Wujek Jurgen pisze:wszyscy dobrze wiedzą iz pospolity ze mnie parweniusz....
na pewno to slowo miales na mysli? ja raczej napisalbym ignorant! ;]
Obrazek

Awatar użytkownika
Wujek Jurgen
Banned User
Posty: 2513
Rejestracja: 21 lip 2004, 09:37
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Wujek Jurgen » 30 lis 2005, 21:16

marion pisze:
Wujek Jurgen pisze:wszyscy dobrze wiedzą iz pospolity ze mnie parweniusz....
na pewno to slowo miales na mysli? ja raczej napisalbym ignorant! ;]
być moze...
moja ex tak tez o mnie mówila

Awatar użytkownika
EAX
User
Posty: 33
Rejestracja: 13 mar 2004, 00:41
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: EAX » 03 gru 2005, 11:50

Pozwole sie wtracic do dyskusji. Jesli chodzi o filmy Lyncha i mnie, to obejrzalem co niektore. Czesc zrozumialem, czesc nie, ale tak czy siak - nie moge sie oprzec wrazeniu, ze czasami to on sam nie wie co jego filmy maja przekazac.

np. Amputee - no to jest dla mnie bezsens na kolkach, co to ma wywolac? Odruchy wymiotne, czy to moze czesc ze szkolenia psychologicznego dla komandosow?

Mullholland Drive - jakbym nie przeczytal recenzji jakiegos krytyka, to nie ma mozliwosci zebym sie skapnal, ze chodzi o relacje w zwiazkach lezbijskich - bo pomine juz fakt, skad on moze cokolwiek o tym wiedziec :roll:

Elephant Man - byl dziwny, ale przynajmniej przeslanie bylo klarowne, a taka Zagubiona Autostrada - ktos moze mi wyjasni o co w tym filmie chodzi, bo nie mam zielonego pojecia.

Pozwole sobie srednio go lubic - jako rezysera. Zdecydowanie wole Cubricka, albo Kurosawe.

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 03 gru 2005, 13:42

EAX pisze:ktos moze mi wyjasni o co w tym filmie chodzi, bo nie mam zielonego pojecia.
lynch jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych rezyserow cechuje go wlasnie to zefilmy jego maja bardzo czesto tzw zalamana fabule, pewne sytuacje nie maja zadnego zwiazku z watkiem filmu mimo ze sa wplecione w scenariusz...
dwa! ty widac patrzysz na fim jedynie przez pryzmat fabuly (bo tak chyba najlatwiej) ale gdzie miejsce i ocena pozostalych aspektow sztuki filmowej! gdzie ocena niesamowitych zdjec..., muzyki..., dialogow? sprobuj troszeczke szerzej spojrzec na jego filmy!
to ze nie zawsze fabula zawarta jest w schemacie przyczynowo-skutkowym nie oznacza jeszcze ze nie rozumiesz filmu..., mysle ze lynchowi wlasnie chodzi o indywidualna interpretacje i odbior jego filmow..., to nad czym zastanawiam sie ja.., dla ciebie moze byc nic nie znaczacym wplecieniem!
Obrazek

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Post autor: bubblegum » 03 gru 2005, 14:06

marion pisze:
EAX pisze:ktos moze mi wyjasni o co w tym filmie chodzi, bo nie mam zielonego pojecia.
mysle ze lynchowi wlasnie chodzi o indywidualna interpretacje i odbior jego filmow..., to nad czym zastanawiam sie ja.., dla ciebie moze byc nic nie znaczacym wplecieniem!


dokładnie marion. Na tym to wszystko polega by kazdy mogl sobie interpretowac jego filmy w wlasny sposob

Awatar użytkownika
EAX
User
Posty: 33
Rejestracja: 13 mar 2004, 00:41
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: EAX » 03 gru 2005, 14:07

No to my sie nie dogadamy. Jesli film nie ma fabuly, to ja go nie chce ogladac. Od rzeczy o ktorych ty mowisz, mam muzyke i inne rownie ciekawe rzeczy. Dla mnie ksiazki i filmy musza miec sensowna fabule - a jak juz maja, to dalej robcie sobie z nimi co chcecie. :wink:

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Post autor: bubblegum » 03 gru 2005, 14:14

muzyka ma swoj swiat i filmy lyncha tez, i to jest zajebiste :wink:

Awatar użytkownika
EAX
User
Posty: 33
Rejestracja: 13 mar 2004, 00:41
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: EAX » 03 gru 2005, 14:31

I ja to rozumiem. Na szczescie nie wszystko trzeba lubic :wink:

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 03 gru 2005, 14:43

EAX pisze:No to my sie nie dogadamy. Jesli film nie ma fabuly, to ja go nie chce ogladac.
ale kto napisal ze nie ma fabuly:>?
oczywiscie ze ma! tyle tylko ze jej przedstawienie nie jest standardowe natomiast zmuszajace do pomyslenia..., refleksji, wyciagniecia pewnych ukrytych faktow (mam tu na mysli wielorakosc scen podprogowych, to jeden z ulubionych zabiegow lyncha).

wiesz sa tacy ktorzy lubia ogladac filmy typu "kwein sa w domu" gdzie fabula nie sklania do myslenia a sa tacy ktorzy lubia to bardziej (zeby nie napisac ambitniejsze) "glebsze" kino.
Obrazek

Awatar użytkownika
EAX
User
Posty: 33
Rejestracja: 13 mar 2004, 00:41
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: EAX » 03 gru 2005, 15:01

marion pisze: ale kto napisal ze nie ma fabuly:>?
No to ja sie dalej domagam, zeby mi ktos wyjasnil o co chodzi w "autostradzie".

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 03 gru 2005, 15:27

EAX pisze:No to ja sie dalej domagam, zeby mi ktos wyjasnil o co chodzi w "autostradzie".
najwyrazniej nie rozumiesz slowa FABULA! fabula to tresc..., a zapewniam cie ze wszystkie jego filmy takowa maja...(nie zawsze jest ona jak juz wspomnialem przyczynowo-skutkowa, ale zawsze jest), a to ze nie potrafisz interpretowac tresci to juz jedynie moze wynikac z pewnej niewiedzy niestety :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
EAX
User
Posty: 33
Rejestracja: 13 mar 2004, 00:41
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: EAX » 03 gru 2005, 15:34

O, nie mistrzu. Fabuła to nie treść. Fabuła to układ zdarzeń, powiązanych ze sobą wątków. Treść to jest zawartość. Nad definicjami możemy dalej dyskutować, ale ja mimo wszystko zostane przy definicjach encyklopedycznych. :wink:

Awatar użytkownika
gabber
Elite User
Posty: 313
Rejestracja: 11 sty 2004, 15:13
Lokalizacja: krk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: gabber » 03 gru 2005, 18:36

a ja poprostu lubie filmy po których obejżeniu
pozostaje proste pytanie:'o co w tym k.... chodzi' ;)

co do lyncha to myśle że ma tak odmienną percepcje rzeczywistości( ;) )
którą ukazuje w jakiś sposób w swoich filmach, że to o co w nich naprawde chodzi rozumie tylko on
ale jeśli obejżenie takiego filmu spowoduje że oglądający dojdzie do jakiś konstruktywnych wniosków
to bardzo dobrze
jeszcze lepiej jeśli choć troche sie to przetnie z tym co chciał powiedzieć lynch

słowem nie tyle chodzi o rozumienie co o prowokowanie do myślenia
czego sobie i wam rzycze..
a teraz ide sie spić :D

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości