ViviMotion 2012 - Poznan

Inne, nietransowe imprezy & festiwale :: Other non-trance parties & festivals
Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

ViviMotion 2012 - Poznan

Post autor: damon » 20 lis 2012, 14:06

Obrazek


W najblizsza srode w Auli WSHNiD:Inauguracja ViviMotion 2012

AUDIOGRAPHICS live act
Pavel Ambiont | dźwięk
Michał Mierzwa | wizualizacje

?AUDIOGRAPHICS? to godzinna dawka wyjątkowych doznań muzycznych i wizualnych. Polsko ? białoruski projekt audiowizualny Michała Mierzwy i Pawła Ambionta przełamuje bariery językowe, administracyjne i polityczne, mieszając ze sobą elektroniczną sferę audio z graficzną i zakorzenioną w stylistyce współczesnego dizajnu sferą wizualną. Muzyka stworzona przez Pawła Ambionta i wizualizacje Michała Mierzwy jako jej integralny składnik, to związek niezwykle symbiotyczny. Oba elementy składające się na ?AUDIOGRAPHICS? powstawały od początku razem i są w 100% zsynchronizowane. Wzajemnie się uzupełniając i przenikając, tworzą niespotykaną jakość dźwięków i obrazów. Zarówno w sferze muzycznej jak i wizualnej jest to podróż przez świat form, emocji, rytmu i ekspresji.

?AUDIOGRAPHICS? swoją premierę miało podczas ubiegłorocznej edycji Festiwalu Dialogue Design/ Dizajn Dialog Mińsk. W tym roku duet Ambiont & Mierzwa zainauguruję projekt Vivimotion 2012.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w CIMie (od 15.11.) oraz przed koncertem


PAVEL AMBIONT
Białoruski muzyk elektroniczny. Prawdziwe nazwisko to Pavel Niakhayeu. Urodzony w 1978 roku w mieście Orša na Białorusi. W latach 1998 ? 2002 był dj-em. Od 2003 roku zaczął tworzyć własną muzykę.
Jednym z centralnych projektów Niakhayeua jest Pavel Ambiont & Nieviadomy Artyst. To mieszanka różnorodnych form muzycznych począwszy od deepu i dubbu poprzez trans i aggressive techno, tech dub, electro, po tribal i ambient. Bardziej niż określenie konkretnego stylu istotne są charakter i odczucie jakie wywołują przepływające dźwięki, który można by ująć jako 'hypno' albo 'liminal techno', czyli techno, które znajduje się na granicy innych gatunków zlewając się z nimi i mieszając. Projekt Pavel Ambiont & Nieviadomy Artyst uświetnił do tej pory około 70 wydarzeń wliczając w to imprezy taneczne, koncerty i międzynarodowe festiwale, m.in. w Mińsku, Rzymie, Nowym Yorku, Krakowie, na Litwie.
Obecnie Pavel Ambiont koncentruje się głównie na działalności swojej wytwórni techno Force Carriers i audiowizualnych projektach z żoną ? vj Solar Olgą.
Podczas Vivimotion Pavel Ambiont zabierze nas w podróż przez ambient i słowo mówione w kierunku bardziej rytmicznych tribali, aż po deep & driving techno.

http://pavel-ambiont.com/

http://facebook.com/pavel.ambiont

http://soundcloud.com/pavel_ambiont


MICHAŁ MIERZWA
Michał Mierzwa to projektant eksplorujący przestrzeń grafiki projektowej, motion graphics i działań audiowizualnych.
Już w pierwszych latach swojej działalności założył wraz z dwójką przyjaciół grupę audiowizualną Antistatic Family. Zdefiniowało to jego twórczość, jako mocno nastawioną na kooperację z innymi artystami wizualnymi i muzykami oraz mocny kontakt z odbiorcą. Od blisko 10 lat tworzy wizualizacje na żywo do muzyki, zarówno indywidualnie - budując regularne sety Vj-skie w klubach, jak i współpracując z muzykami nad zamkniętymi, audiowizualnymi występami. Indywidualnie, lub w duecie z Piotrem Bejnarem (Mo's Ferry) zdążył wystąpić na dziesiątkach imprez i festiwali, m.in. na Mapping Festival w Genewie, czy słynnym berlińskim Tresorze.

Współpracując od lat z poznańską Fundacją Ad Arte, angażuje się w promocję grafiki i sztuk audiowizualnych poprzez organizację festiwali, wystaw i warsztatów.

Współtworzy studio kreatywne Uniforma, kierując projektami zarówno dla klientów komercyjnych, jak i przedsięwzięć kulturalnych.

Najnowsza kooperacja to występ audiowizualny z białorusińskim muzykiem Pavlem Ambiontem. Ich wspólny projekt miał premierę na festiwalu dizajnu w Mińsku.

http://www.antistaticfamily.com
http://www.uniforma.pl


https://www.facebook.com/events/247422552051436/
Slucham sobie tego Pavla Ambionta i generalnie koles daje rade dobrze. Zwlaszcza jego album:

http://soundcloud.com/pavel_ambiont/irrhythmia-album

;)

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Re: ViviMotion 2012 - Poznan

Post autor: damon » 24 lis 2012, 18:04

Dzis w 8 Bitach:


Obrazek

24.11 w "8 Bitach" odbędzię się impreza ViviMotion - Extension Edition, najbardziej klubowa część cyklu Vivimotion. Na dolnej scenie będziecie
mogli przeżyć kilka niezwykle interesujących występów na żywo połączonych z wizualizacjami. Palarnia i Bar będą we władaniu dj'ów a robrzmiewać będzie elektronika w wielu odmianach.


*****************************************************


ViviMotion - Extension Edition

Main:
Mooryc (Freude Am Tanzen / Fenou, Berlin) live!
Patryk Cannon (RBMA Bass Camp, Odolanów) live!
Ptr1 (Concrete Cut / Crude / Dubporn, Płock) live!
Goerserr & Grzanka (Bleep / Ictus, Poznań) live!

VJ's: 512 | Kamyk | Antistatic Family

Smokers: Extension Floor
Bar: Vinylgate Floor
DJ's on rotation: Beg | Feelaz | Julian De Narco | Maniac | Rice | Si_moon


Start: 22
Tax: 15


*****************************************************


Mooryc (Maurycy Zimmermann) to pochodzący z Poznania, mieszkający w Berlinie producent muzyki elektronicznej. Ukończył lutnictwo na Akademii Muzycznej w Poznaniu. W styczniu 2012 roku nakładem niemieckiej wytwórni Freude am Tanzen ukazała się jego epka pt. "All those moments", wydawał też między innymi w Fenou, Ministry of Sound, The Stem, Acker, Levitate. Współpracował z ludźmi z różnych muzycznych przestrzeni: z zespołem an_Arche, z Douglas'em Greed'em, Wacławem Zimplem, Ksawerym Wójcińskim, Krzysztofem Dysem, czy formacją SZA/ZA.

http://soundcloud.com/mooryc
http://www.facebook.com/pages/mooryc/114852695217655


*****************************************************


Patryk Cannon jest animatorem kultury. Od lat 90 zajmuje się muzyką alternatywną. Autor muzyki do spektaklów teatralnych, wokalista oraz gitarzysta zespołów: La Aferra (płyta "miłość" - 1999) i noisesession. Aktualnie tworzy i występuje pod prawdziwym nazwiskiem, ukazując swoje emocje w ambitnym deep house i techno. W jego Live Actach przepełnionych dużą dawką ekspresji i opartych głównie na autorskich kompozycjach można usłyszeć ducha takich kapel jak Sigur Ros czy Radiohead. Rok 2012 był dla niego przełomowy ? wystąpił m.in. u boku Moodymana na Red Bull Music Academy Bass Camp w klubie 1500m2 oraz na głównej scenie festiwalu Audioriver w Płocku.

http://soundcloud.com/patrykcannon
http://www.facebook.com/patrykcannon


*****************************************************


PTR1

Producent, live-actowiec, muzyk, DJ i realizator dźwięku. Fan starych, analogowych instrumentów i field recordingu ale jednocześnie poszukiwacz nowych form wyrazu w oprogramowaniu i kontrolerach, których z powodzeniem używa również na scenie. Tworzy mroczne produkcje będące amalgamatem gęstych, dubowo-ambientowych dźwięków tła, rozmytych i często mocno przetworzonych gitar, tłustego analogowego basu i zróżnicowanego beatu czerpiącego pełnymi garściami z wielu gatunków od 2stepu po techno.

ptr1 jest autorem epki Above The Structures, wydanej w listopadzie 2010 r. przez Concrete Cut (Polska) jak również wielu remiksów dla takich artystów jak Inanna, Teielte, Tom Encore, Substep Infrabass, Liquid Molly i inni. Współpracuje także z labelami Crude Records (Kanada), dla którego w 2011 r. wydał kolejną epkę wspólnie z Substep Infrabassem, oraz Dubporn Records (USA), który opublikował dwa jego remiksy utworów Inanny.

Najnowszym wydawnictwem producenta jest wydana niezależnie w lipcu 2012 r. epka zatytułowana Carte Blanche, dostępna za pośrednictwem bandcampowego profilu http://ptr1.bandcamp.com/ . W najbliższych planach: kontynuacja projektu Carte Blanche, gdzie utwory ptr1 na remikserski warsztat wzięło wielu znanych i mniej znanych polskich producentów, praca nad kolejną autorską epką oraz pierwszym albumem, a także sporo wyzwań związanych z graniem na żywo.


http://soundcloud.com/ptr1
http://www.facebook.com/ptr1music


*****************************************************


GOERSERR

Muzykę tworzy od kilkunastu lat. Jego pierwsze kompozycje powstawały w legendarnym programie Protracker na kultowym komputerze Amiga 500. Soniczne poszukiwania GOERSERRa są zwykle podróżą do źródeł - inspiruje się korzennym dubem, amerykańską muzyką repetycyjną, detroit techno i electro, kraut-rockiem czy też twórczością pionierów muzyki elektronicznej.
Niedawno jego utwór ?Fairy Ring Fungi? znalazł się na składance ?Filtered? wydanej przez Bleep, cyfrowy oddział słynnej Warp Records.
Próbuje sił w wielu odmianach muzyki elektronicznej - house, drum'n'bass, IDM/experimental, breakbeat. Jego występy to zarówno sety djskie w które wplata autorskie produkcje, jak również live act'y grane z saksofonistą Kacprem Grzanką. W chwilach zadumy karmi głośniki dryfującymi dronami.

http://soundcloud.com/goerserr
http://www.facebook.com/pages/Goerserr/353487998032466ptr1 i Patryk Cannon!!!

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość