Boom Festival 4-11.08.2014

Światowe imprezy & festiwale psytrance :: World psytrance parties & festivals
Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Boom Festival 4-11.08.2014

Post autor: damon » 14 paź 2013, 20:37

Ruszyla strona z pierwsza dawka informacji o artystach.

http://www.boomfestival.org/boom2014/home/

Jak chyba wszystkim powszechnie wiadomo, Polacy w 2014 maja wjazd za free.

Z wstepnych wytycznych wynika, ze czeba sie bedzie "rejestrowac" u Ambasadora (czyli u mnie ;) ) - imie, nazwisko, info o dokumencie tozsamosci. Zenki, ktore pojawia sie na bramce z polskim dokumentem tozsamosci a nie widniejacy na "mojej liscie" beda sie musieli wylegitymowac biletem do/z Portugalii (nie wiem, jak autostopowicze beda traktowani ;) ). Wiecej info wraz z uplywem czasu ;)

Preferowany kontakt przez email:

boom@chillumafia.com

mia.c.noir
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2014, 14:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Boom Festival 4-11.08.2014

Post autor: mia.c.noir » 06 lut 2014, 15:01

No właśnie mam pytanie co z biletami ?
Jakiś czas temu ja i moi znajomi wysyłaliśmy maila, niestety brak odpowiedzi, rozumiem, że to znaczy że nie dostaliśmy biletów ?

Słyszałam, że zgłosiło się bardzo dużo osób i uważam, że ( jeśli mogę swoje zdanie wyrazić, zdałam dzisiaj egzamin z prawa mediów więc wiem, że mogę ;)) bilety powinny dostać osoby, które okażą bilet lotniczy/ autobusowy/ pociągowy przynajmniej w jedną stronę. Informacja ta pojawiła się na wielu forach autostopowych i Boom stał się nowym celem autostopowiczów, a nie osób które faktycznie chcą tam jechać. Dwa lata temu widziałam na bramkach akcję, że gościa z Meksyku odesłali, bo nie miał/ nie chciał okazać biletu.

Ja wysłałam zgłoszenie w połowie stycznia, dość późno, owszem, ale rozważyłam to najpierw, czy stać mnie na to, czy będę miała tam co jeść, czy nie będę musiała żebrać. A nie że wysłałam zgłoszenie bezrefleksyjnie jak większość Polaków, łaaaaaa za darmo, to każdy Polak w ciemno bierze.

Nie zrozumcie mnie źle, nie uważam że bilet mi sie należy, bo jak nie dostanę, to albo zapracuję sobie na bilet, wysłałam też zgłoszenie na wolontariat i do pracy ( mam nadzieję że mnie przyjmą), albo po prostu nie pojadę, bo przeciez na Boomie świat się kończy. Tylko proszę o odrobinę refleksji. Czy aby na pewno tak powinno być, że rozda się bilety 1500 przypadkowym osobom ( i to Polakom), z których pewnie w ostatniej chwili większość stwierdzi że nie jedzie i bilety się zmarnują, gdyż zgłaszali się po bilety tylko dlatego że były za darmo. Można zrobić tak, że osoby które wzięły bilet a się nie zgłoszą, dostana karę pieniężną, z wyjątkiem wypadków losowych.

Ponadto obawiam się że po tym Boomie Polacy dostaną zakaz wjazdu na kolejne edycje. I nikt z nas w 2016 roku na Boom nie pojedzie. Dlatego zastanawiam się czy chce mi się tam w ogóle jechać. Dwa lata temu widziałam tylko dwóch Polaków przed wejściem żebrających, w tym roku może ich być setki i obawiam się że będzie mi po prostu wstyd przyznać się z jakiego kraju jestem. Może i jestem zgorzkniałą, chamską pesymistką, ale jak doszły mnie plotki o ilości osób, to odechciało mi się. Plotki, więc byłabym wdzięczna za jakieś informacje.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Boom Festival 4-11.08.2014

Post autor: *JetMan* » 06 lut 2014, 17:47

taa i jakby mialy byc potem egzekwowane te kary pieniezne? International BooM Police? ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

mia.c.noir
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2014, 14:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Boom Festival 4-11.08.2014

Post autor: mia.c.noir » 06 lut 2014, 19:18

Nie chodzi o egzekwowanie, ale wydaje mi się, ze już sama taka informacja zrobiłaby pewien odsiew. Chodzi mi tylko o to aby niektórzy odpowiedzialnie się zastanowili się zanim wyciągną rękę pó darmowy bilet.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Boom Festival 4-11.08.2014

Post autor: *JetMan* » 06 lut 2014, 22:49

zaden szanujacy sie organizator nie bedzie podawal takiej informacji ktorej zamierzeniem ma byc jedynie 'odstraszenie' osob ktore nie mysla powaznie o wyjezdzie...

mysle, ze to nie problem uczestnikow jak sobie organizatorzy poradza. narzekac bedzie mozna, gdy bedzie po fescie i bedzie cos wiadomo.

poza tym - nikt nie kaze jechac w tym roku. Mozna zawsze nastepnym razem. ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

mia.c.noir
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2014, 14:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Boom Festival 4-11.08.2014

Post autor: mia.c.noir » 07 lut 2014, 14:10

Nie, nie, ja nie zamierzam nikogo odstraszać, tylko proszę o odrobinę refleksji. Jeśli dla kogoś refleksyność jest odstraszająca, to nie wymaga to dalszego komentowania. Ja nie wiem czy pojadę, już o tym wspominałam wcześniej. Jednak mam wielu znajomych, którzy od 2012 planują wyjazd na tegoroczny Boom, I innych znajomych, którzy bardzo ciężko pracowali, żeby kupić bilety lotnicze do Lizbony, a biletów na Boom nie ma. Także w dobrym tonie byłaby odpowiedź: "z przykrością informujemy, ze skończył się limit darmowych biletów. Jednocześnie zachęcamy do zakupu biletu na festiwal, który można nabyć za pośrednictwem......" To brzmiałoby zupełnie inaczej niż cisza I plotki w internecie. Bardzo szanuję Boom za organizację takiego przedsięwzięcia, jednak ambasador zawiódł całkowicie.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Boom Festival 4-11.08.2014

Post autor: *JetMan* » 07 lut 2014, 22:26

aha, teraz Cie rozumiem. :)

czyli co, zamowilas i nie przyslali? i cisza, nikt nic nie wie? customer service nie odpisuje?

chociaz przeciez organizator nie bedzie sprawdzal kto z zamawiajacych bilety ma powazne zamiary przyjechac.

zatem czekamy na komentarz Damona ktory na pewno wie cos wiecej. ;)

edit:

How do I contact the ticketline?

First just check this FAQ to see if you really need to contact us. If you do, you can send an email to: etickets@boomfestival.org or call us on +351 969 931 047, during weekdays from 10:00 until 17:00 (GMT).

a dzwonilas tam do nich?

poza tym pisze wyraznie,ze:

NOTE: Boom is a limited capacity event, free tickets are limited to 1500 people. The applications for the free ticket are ALREADY CLOSED AND COMPLETED. If you already applied please by patient as we are in the process of selection. If you didn't fill the form and you want to make to the festival you should get a friendly ticket directly at the Polish Ambassador.



so just be patient, girl. a jesli nic nie wypelnialas to zglaszaj sie do polskiego ambasadora.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Re: Boom Festival 4-11.08.2014

Post autor: damon » 09 lut 2014, 21:12

Boom jako organizacja nie wysyla i nie ogarnia wejsciowek dla Polakow tylko normalne bilety, ktore mozna u nich kupic na stronie.

Rejestracja sie dawno zakonczyla w zwiazku z tym, ze zglosilo sie kilka razy wiecej osob niz jest biletow.

Mozna kupic w dalszym ciagu do 26go czerwca bilety w cenie 120 Euro. Rowniez przeze mnie.

Oraz do mia.c.noir:

Mysl sobie co chcesz o mojej pracy jako Ambasadora. Prawda jest taka, ze o wiekszosci pomyslow/zmian dowiadywalem sie od ludzi a nie od mojego koordynatora w Portugalii. Najierw bilety mialy byc w nieograniczonej ilosci. Potem wprowadzono limit 1500 (tez bym sie na ich miescu wystraszyl, ze nastapi najazd Polski). Akurat w momencie jak przebywalem na Goa, gdzie WiFi jest slabe bardzo a na pewno nie nadaje sie na obslugiwanie emaila non stop (zwlaszcza w momencie kiedy widzisz, ze masz ponad 4000 emaili w ciagu kilku dni np.). Stad info na FB, ze po powrocie zaczne to ogarniac.

A na to forum praktycznie jusz nie zagladam :p

Jezeli masz jakies pytania to zapraszam na FB:

https://www.facebook.com/Chillumafia

Najszybszy kontakt.

Awatar użytkownika
Xanti
Respected User
Posty: 176
Rejestracja: 26 mar 2003, 06:10
Lokalizacja: wroclaw /aktualnie .uk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Boom Festival 4-11.08.2014

Post autor: Xanti » 10 lut 2014, 14:11

zagladalem tu wczesniej ale byly pustki w tym temacie dopiero dzis widze pare postow.
mia.c.noir pisze: Nie zrozumcie mnie źle, nie uważam że bilet mi sie należy, bo jak nie dostanę, to albo zapracuję sobie na bilet, wysłałam też zgłoszenie na wolontariat i do pracy ( mam nadzieję że mnie przyjmą), albo po prostu nie pojadę, bo przeciez na Boomie świat się kończy. Tylko proszę o odrobinę refleksji. Czy aby na pewno tak powinno być, że rozda się bilety 1500 przypadkowym osobom ( i to Polakom), z których pewnie w ostatniej chwili większość stwierdzi że nie jedzie i bilety się zmarnują, gdyż zgłaszali się po bilety tylko dlatego że były za darmo. Można zrobić tak, że osoby które wzięły bilet a się nie zgłoszą, dostana karę pieniężną, z wyjątkiem wypadków losowych.
absolutnie sie z Toba zgadzam. juz od pewnego czasu meczy mnie temat tych darmowych biletow bo ani Ty ani ja nie chcemy aby poprostu ktos wyrzucil je do kosza bo rozmyslil sie i zrezygnowal.
Jesli ktos nie kuma (a zauwazylem ze jest kilka osob) to niech przeczyta jeszcze raz post mia.c.noir i zastanowi sie oco tak naprawde chodzi i gdzie lezy problem.
Odwazylem sie napisac o czyms podobnym na facebooku i oczekuje ze kazdy (szczegolnie Ci co wiedza ze juz na pewno jada, maja bilety lotnicze etc) wstawi sie za osobami ktore nie mialy szansy dostac sie do pierwszej 1500. nie bylo by problemu gdybysmy mieli pewnosc ze te 1500 osob faktycznie planuje pojechac, a tutaj wychodzi na to ze niedzielny Kazimierz zarejestrowal sie (bo dlaczego nie skoro za darmo!!) i dopiero teraz szuka na mapie gdzie lezy Portugalia i dlaczego tak daleko.
mia.c.noir pisze:Nie, nie, ja nie zamierzam nikogo odstraszać, tylko proszę o odrobinę refleksji. Jeśli dla kogoś refleksyność jest odstraszająca, to nie wymaga to dalszego komentowania. Ja nie wiem czy pojadę, już o tym wspominałam wcześniej. Jednak mam wielu znajomych, którzy od 2012 planują wyjazd na tegoroczny Boom, I innych znajomych, którzy bardzo ciężko pracowali, żeby kupić bilety lotnicze do Lizbony, a biletów na Boom nie ma. Także w dobrym tonie byłaby odpowiedź: "z przykrością informujemy, ze skończył się limit darmowych biletów. Jednocześnie zachęcamy do zakupu biletu na festiwal, który można nabyć za pośrednictwem......" To brzmiałoby zupełnie inaczej niż cisza I plotki w internecie. Bardzo szanuję Boom za organizację takiego przedsięwzięcia, jednak ambasador zawiódł całkowicie.
Ja uwazam wrecz przeciwnie ze Boom zawalil organizacje darmowych wejsciowek na calym froncie, absolutne dno. Jesli pobierali by wpisowe/zaliczke/depozyt (ktory oddawali by na bramie gdy ludzie z panstwa goszczacego okazaliby dowod) nie byloby wogole tej chwili dyskusji na ten temat. Amatorstwo i tyle. Nie wydaje mi sie aby ambasador mial tutaj cos do powiedzenia.
Randez-vous: tel +447590118944 ,gg624000

Trance is a holy music ...welcome to the world of a holy trance+++

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Re: Boom Festival 4-11.08.2014

Post autor: damon » 11 lut 2014, 02:03

Dodam od siebie tylko tyle, ze oni naprawde nie spodziewali sie, ze tak to sie rozwinie (dali ciala, ze sie ze mna nie skontaktowali ZANIM podjeli takadecyzje - ale o tym jusz wiedza). Zreszta ciezko im sie dziwic - nie sledza info o Wigilii w Radomiu ;)

Kwestia depozytu .... moze i najbardziej rozsadna .... nie wiem, czy technicznie do przejscia (masa kasy na bramkach, ochrona?)....za pozno jusz na takie rozwiazania niestety.

gabba83
Posty: 7
Rejestracja: 10 maja 2013, 12:18
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Boom Festival 4-11.08.2014

Post autor: gabba83 » 16 lut 2014, 11:17

Bilety promocyjne powinny być wydawane przed samą imprezą. Wtedy dostaną je ci, którzy na prawdę chcą jechać. Dostaje pierwsze 1500 osób i tyle. A zakładam że nie będzie więcej jak te 1500 osób na samej imprezie

Awatar użytkownika
fraxi
Elite User
Posty: 210
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:29
Lokalizacja: Wrocław
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Boom Festival 4-11.08.2014

Post autor: fraxi » 17 lut 2014, 19:08

Najlepiej to wcale nie dawać darmowych. Wtedy nikogo nie boli dupa, że nie dostał a Stefan z Jarząbkowic zarejestrował się i nie chciał/nie mógł pojechać.
Dużo cebuli w tym wątku, chcesz jechać na festiwal to zamiast się żalić odkładaj co miesiąc na bilet, w skali roku to 50zł miesięcznie więc naprawdę niewiele

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Boom Festival 4-11.08.2014

Post autor: *JetMan* » 17 lut 2014, 22:00

tym bardziej, ze cena biletu przy tripie na taki event to zaledwie czastka wydatkow.. zreszta temat-rzeka.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Halluciluna
Elite User
Posty: 275
Rejestracja: 16 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: Nibiru
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Boom Festival 4-11.08.2014

Post autor: Halluciluna » 15 mar 2014, 10:50

Jak się przedstawia sprawa z transportem? Jakie są opcje? Może ktoś, kto już się orientował, podpowie coś. :wink:
Psychedelia Always In My Heart

Awatar użytkownika
fraxi
Elite User
Posty: 210
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:29
Lokalizacja: Wrocław
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Boom Festival 4-11.08.2014

Post autor: fraxi » 15 mar 2014, 11:39

Samolot, samochód, autostop, autobus/pociąg, rower, spacer.

Awatar użytkownika
expert2000
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2009, 14:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Boom Festival 4-11.08.2014

Post autor: expert2000 » 28 mar 2014, 07:32

Cześć ambasadorze!
Nie jestem internetowym napinaczem i nie mam zwyczaju się wymądrzać, czy wylewać żali na forach i innych tego typu serwisach, ale.....
Ciężko w tym wypadku mi być obojętnym na rażącą niesprawiedliwość i nepotyzm z jakimi spotkałem się podczas tej całej akcji z darmowymi biletami, choć do końca nie jestem przekonany do tego, czy owa sytuacja ma miejsce. Nie to żeby nie było mnie stać na bilet... Zwykle się je kupowało.
Pierwsza sprawa - dezinformacja.
Jaki jest problem w wyznaczeniu pierwszych 1500 wiadomości,na dedykowanym do odbioru maili z prośba o bilet?
Jaki jest problem w przypięciu reszty ludków do grupy mailingowej i wysłaniu im jednej, wspólnej wiadomości że się nie załapali? Można to zrobić kilkoma kliknięciami myszy.
Coraz częściej zadawałem sobie te pytania, nie rozumiejąc całej sprawy, ale chyba już znam na nie odpowiedź...
Druga sprawa - nepotyzm
Plotki o przyznawaniu biletów znajomym mógłbym zignorować, gdyby nie to, że znam ludzi którzy wysyłali prośbę o bilet na początku grudnia dalej na niego czekając i znam ludzi, którzy wysłali maila dużo później i owy bilet dostali.
Rozumiem, że organizatorzy przerazili się ilością zainteresowanych, ale skąd zmiana sposobu przyznawania tych nieszczęsnych biletów ( o ile zaszła)? A jeśli już, dobrze by było o tym poinformować i o ewentualnych powodach.

Liczę na szczerą odpowiedź na powyższe zarzuty, nie mam na celu nikogo piętnować ani rozliczać. W przypadku tego gorszego scenariusza liczę jeszcze na ewentualna refleksję na przyszłość.
Taką, że czasem warto sobie odpuścić. Biorąc to na klate można jeszcze uratowac resztki honoru, oczywiście jeśli się ceni tego typu wartości.
Dziwna, może trochę nie na miejscu analogia przychodzi mi do głowy, bo gdy rozmyślam o tej całej sprawie, to na myśl przychodzi mi były prezydent zza naszej wschodniej granicy, który
odstrzeliwuje niewygodnych, a swoich z otwartymi ramionami wpuszcza do prywatnego zoo, na galeon, czy też złoty kibel. Zresztą to typowe dla polityków, aby zabezpieczać najpierw siebie, a później swoich. Tak to jest jak się człowiek zachłyśnie władzą. Sorry za porównanie.
Szczerze, mam nadzieję, że to tylko plotki i że jawne oszustwo ludzi zainteresowanych biletami nie ma miejsca, a dezinformacja wynika z braku pomysłu, bądź braków w umiejętności korzystania ze skrzynki pocztowej.
Chodzi mi po prostu o to, że jak się deklaruje coś wszem i wobec, to to trochę niefajnie jest mataczyć po cichu, nawet jeśli ma się trochę racji. Chociaż imo w tym wypadku "trochę" to trochę za dużo.
Mimo wszystko dalej wierzę w ludzi, również w Ciebię i mam szczerą nadzieję, że sprawa się wyjaśni, symptomy wskazujące na niesmaczny obrót sprawy są czysto losowe, a ten post pójdzie do kasacji.

Dziękuję i liczę na to, że to przeczytasz i wyciągniesz wnioski. Przepraszam zaś, jeśli kogoś obraziłem.
Były miłośnik kultury psychodelicznej.

Awatar użytkownika
atom
Respected User
Posty: 150
Rejestracja: 05 wrz 2009, 14:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Boom Festival 4-11.08.2014

Post autor: atom » 01 kwie 2014, 10:24

tu kaczka,

widzę, że nikogo nie interesuje podjęty przez experta2000 temat. Czy mam rozumieć w takim razie, że to co napisał nie odbiega od rzeczywistości? halo? jest tam kto?

Awatar użytkownika
atom
Respected User
Posty: 150
Rejestracja: 05 wrz 2009, 14:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Boom Festival 4-11.08.2014

Post autor: atom » 01 kwie 2014, 19:09

tu atom, chyba pora zmienic kilka haseł :P

...a może <jak na chillowców przystało> wrzucić temat na tutejszy CHILL i będzie po problemie?
expert niezadzieraj z mafią 8) ...gdzie jedziesz na festa?

Awatar użytkownika
Gagarin
Jagodziani
Posty: 687
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:38
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Re: Boom Festival 4-11.08.2014

Post autor: Gagarin » 08 kwie 2014, 00:24

Pragnę aby.... niczym pepermint w blasku promieni słonecznych leniwie toczący się do kielonka, wypłyneła informacja. Czy jeszcze są wysyłane te bilety? czy kto sie zalapal ten sie zalapal i konczymy z darmowymi wejscowkami? Fajnie wiedzieć bo czas na rezerwacje transportów sie zbliża i warto wiedzieć, warto rozmiawiać
:: Free Spirit ::

Awatar użytkownika
Reg
Respected User
Posty: 111
Rejestracja: 07 maja 2010, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Boom Festival 4-11.08.2014

Post autor: Reg » 08 kwie 2014, 20:10

Wygląda na to, że najświeższe wieści z frontu walki o bilety są tutaj:
https://www.facebook.com/events/543927932323358/

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości