Kącik filmowy

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Kącik filmowy

Post autor: *JetMan* » 10 sie 2014, 23:21

man of steel byl calkiem fajny - hence the Russel Crowe + F/x + reszta obsady ;)

Batman- jak dla mnie wersja Burtona z Keatonem i Nicholsonem nie ma sobie rownych
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kącik filmowy

Post autor: Astral » 10 sie 2014, 23:39

No tak, ja sie odnosiłem raczej do ówczesnosci. Powiedzmy ostatnie 10 lat.
O klasyce nie wspiminam bo to świetosc, wlasnie jak chociazby Batman z Nicolsonem
Całe tyn "hype" na superbohaterów jest dla mnie troche niezrozumiały. Żeby nie wiem jak kiczowate było to kino, te filmy i tak ciesza sie ciągle ogromną popularnością :?

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kącik filmowy

Post autor: Psysutra » 12 sie 2014, 13:17

Obejrzałem Transcendencję...

NUDA!

Film tak grubymi nićmi szyty, że to nieporozumienie. Nie poruszył mnie absolutnie. Lepiej spożytkować czas na serialu Black Mirror ;)

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kącik filmowy

Post autor: Astral » 16 sie 2014, 16:55

http://www.imdb.com/title/tt2309961/
Afflicted (2013)
Obrazek

Leżał na dysku u mnie jak nic kilka miesiecy ten film i nie moglem jakos za niego zabrac. Wczoraj dałem mu szanse i powiem z ręką na sercu ze juz dawno, bardzo dawno, zaden horror/thriller tak mnie nie wciągnął. Dośc oryginalny pomysł na film, jest troche absurdów, pomijajac te oczywiste, jednak mozna na nie przymknac oko i cieszyc sie czyms "innym" niz na codzien oglada sie w thrillero-horrororach :P

Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Kącik filmowy

Post autor: Styropian » 18 sie 2014, 10:33

LUCY
Obrazek

gatunek: AkcjaSci-Fi
produkcja: Francja
premiera: 14 sierpnia 2014 (Polska) 25 lipca 2014 (świat)
reżyseria: Luc Besson

Ciekawy temat: zdolności i ograniczenia ludzkiego mózgu został troszeczkę spłycony i upchnięty w niespełna 90 minutach. No ale jako, że to kino akcji, wszystko dzieje się dynamicznie (i zbyt przewidywanie) więc na nudę nie można narzekać. Na plus oczywiście Scarlett Johansson :D.
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kącik filmowy

Post autor: Psysutra » 18 sie 2014, 11:24

No to się obejrzy, Besson raczej lipy nie robi, c'nie?

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kącik filmowy

Post autor: Psysutra » 27 sie 2014, 21:42

The Signal
Obrazek
Kawał bardzo fajnego, zakręconego thrilleru sci-fi.

Tyle powiem ;)

Awatar użytkownika
fraxi
Elite User
Posty: 210
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:29
Lokalizacja: Wrocław
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kącik filmowy

Post autor: fraxi » 27 sie 2014, 23:03

Wykręcony to jest Borgman
http://www.filmweb.pl/film/Borgman-2013-676755

I tu zdecydowanie nie ma co opowiadać, naprawdę warto obejrzeć :-D

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kącik filmowy

Post autor: Astral » 30 sie 2014, 22:30

Oglądałem wczoraj Godżillę. Nie polecam. Nie nawidze w chuj ciemnych filmów na których nic nie widac. 90% filmu to mrok, co prawda uzasadniony, bo trzeba sie jakos wybronic z tego ze nic nid widac hahaha, ale mimo wszystko kaszana. Samą godżillę widac przez cały film moze przez 1 minutę w tym przy świetle dziennym chyba tylko 1-2 sceny.
Na plus, jedyny plus - efekty dźwiękowe. MEGA!

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Kącik filmowy

Post autor: *JetMan* » 31 sie 2014, 13:09

bo to jest film kinowy, w kinie wszystko widac normalnie. ;)

a , ze lipa to inna sprawa [no, pierwsza polowa byla w porzadku ze wzgledu na dobre aktorstwo Cranstona- pozniej tragedia]
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kącik filmowy

Post autor: Astral » 31 sie 2014, 21:08

Skoro tak mówisz to pewnie tak jest. Pewnie w kinie mrok jest jest mniej mroczny niz w domowym zaciszu. Ja tam tak na prawde nie wiem, w kinie nie byłem od 95'

To teraz cos dla odmiany. Był słaby film to żeby była jakas równowaga tym razem bedzie dobry.
Ogladaliscie Teda ? O tym misku narkoamnie :P
Jest nowy film od goscia co wyrezyserował Teda. Million Ways To Die in West.
http://www.imdb.com/title/tt2557490/
Trailer jest przwecietny, natomiast film pierwszorzędny. Jak czesto na ówczesnych komediach amerykanskich mozna autentycznie zrywac boki ze smiechu ? Ten film na to pozwala :D Teksty sa genialne, polecam ogladac z napisami, nawet jesli perfekcyjnie znacie angielski :P

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kącik filmowy

Post autor: Psysutra » 01 wrz 2014, 16:28

Tak, "Million ways..." naprawdę kosi w kategorii komedii :D

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kącik filmowy

Post autor: Astral » 01 wrz 2014, 17:57

Wszystkie akcje/sceny/teksty o owcach to absolutny TOP ;)
Najabrdziej rozbawiło mnie jak sie gosciu tlumaczył dlaczego nie moze utrzymać w ryzach stada hahahaha.

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kącik filmowy

Post autor: Astral » 21 wrz 2014, 18:50

Dopiero co obejrzałem Transformersów nowych. Osobom nie koniecznie lubującym sie w tego typu produkcjach nie polecam tego filmu. Typowa amerykańska papka-scifi. Wszystko utarte do bólu. Żyg....Nie dość ze film słaby to niemiłosiernie długi, 165min!! Zdecydowanie lepiej juz spedzic czas z Tomem Cruisem i "Edge of Tomorrow". Kolejna produkcja scifi, jednak o niebo lepsza wedlug mnie. Nie są to jakies wygurowane loty, ale dobry pomysł na film, ciekawa fabuła, dobra gra aktorska. Z tej dwójki bezapelacyjnie bramka #2 ;)

Awatar użytkownika
fraxi
Elite User
Posty: 210
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:29
Lokalizacja: Wrocław
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kącik filmowy

Post autor: fraxi » 21 wrz 2014, 20:43

"Edge of Tommorow" da się obejrzeć, ale z filmów wykorzystujących w fabule zapętlenia czasu dużo bardziej podobał mi się "Dzień Świstaka". :)

W połowie "Edge of Tommorow" robi się nudny jak flaki z olejem.

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kącik filmowy

Post autor: Astral » 21 wrz 2014, 23:17

No ba, "Dzień Świstaka" to klasyka i nie ma raczej sobie równych. Było jeszcze chyba kilka filmów o takiej tematyce, ale nie moge sobie teraz zadnego tytułu przypomnieć.

Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Kącik filmowy

Post autor: Styropian » 03 paź 2014, 19:52

Na przestrzeni tygodnia udało mi się obejrzeć dwie nowości.

Obrazek

WIĘZIEŃ LABIRYNTU (The Maze Runner)

gatunek: Thriller | Akcja | Sci-Fi
produkcja: USA
reżyseria: Wes Ball

Kilka chwil przed seansem, dowiedziałem się, że film powstał na podstawie powieści autorstwa James Dashnera. Na koniec filmu domyśliłem się, że nie jest to tylko jedna książka, a już w domu okazało się, że cała trylogia. Tak więc miejcie świadomość, że idąc na film idziecie na pierwszą część, bo po sukcesie frekwencyjnym,a co za tym idzie i finansowym na pewno dwie kolejne ekranizacje powstaną. Ja nie mam zamiaru tak długo czekać i już zaopatrzyłem się w dwie pozostałe pozycje tej trylogii "Próby ognia" i "Lek na śmierć".

"Więzień Labiryntu" jak dla mnie zajebisty. Przez ani minutę się nie nudziłem, ba czułem się jakbym czytał świetną książkę lub grał w dobrą grę komputerową. Olbrzymim plusem filmu jest, że nie ma w nim zbędnych scen i dialogów. Z każdej rozmowy można dowiedzieć się wiele o miejscu i o głównych bohaterach. Kilka dynamicznych akcji (w IMAX nie musi być wielkiego wow, bo efektów nie ma aż tak sporo). Młodzi aktorzy fajnie się zaprezentowali - w sumie sami faceci i jedna babka (rola II planowa) i epizod jakiejś staruchy ;)

Teraz pora porównać książkę z filmem. Póki co jest OK, ale do końca jeszcze sporo stron.

Zapowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=N2cG6p5A_Dw

Drugim film to

Obrazek

BEZ LITOŚCI (The Equalizer)

gatunek: Thriller
produkcja: USA
reżyseria: Antoine Fuqua

Dobre kino akcji w stylu dobry walczy ze złymi. Początek filmu niczego takiego nie zapowiada, ale wraz z kolejnymi klatkami otrzymujemy sporo niezłej akcji. Niby to thriller, ale nie ma w nim praktycznie "zagwozdek", które w tym gatunku lubię, ale też nie wieje nudą. Film fajnie wpasowuje się w obecne stosunki na linii USA - Rosja ;) Aktorko fajnie, Denzel Washington fajny i zwinny staruszek, "ruscy" na poziemie. Nie wiem jaki wpływ miało to, że Denzel Washington był jednym z producentów tego filmu, ale rolę to sobie wybrał/stworzył zajebistą. Podsumowując: "Bez Litości" to nieśmiertelny Leon Zawodowiec czyli wizyta w Castoramie już nigdy nie będzie taka sama. :)

Zapowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=OyT_vwu2sk0
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Kącik filmowy

Post autor: *JetMan* » 08 lis 2014, 00:45

ostatnio urzadzilem sobie maraton filmowy z rzeczami na ktore juz nie wybralbym sie do kina bo szkoda kasy. W jednym wypadku - zaluje. O tym nizej. ;]

Obrazek

Edge of tomorrow

Tomek Cruise... w takiej wojennej odslonie 'Dnia Swistaka' ... musze przyznac, ze ogladalem bez totalnego uczucia zazenowania jak to z wiekszoscia obecnych sensacji/s-f bywa [a to juz spore osiagniecie hehe] No ale coz, gdybym nadal mial 18 lat pewnie oczarowanie byloby wieksze. Cruise gra... jak to on. Czyli slabo. Cala reszta prezentuje sie lepiej. Obcy- nic innowacyjnego. Jak to ktos napisal- jest to gra komputerowa, ale calkiem niezle poprowadzona.

o filmie zapomnialem po tygodniu.
6.5/10

300: Rise of an Empire

Obrazek

No co tu duzo gadac.. kontynuacja 300 niestety juz nie spod dluta Franka Millera ktory zajal sie produkcja. Nie jest to 300... jucha tryska, sporo jatki ale klimat juz nie do konca ten. Krew w pelni 3d ale wolalem ta z oryginalu. Eva Green- jakos mnie nie kupila. Scena seksu smieszno fajna. Fajne atmosferyczne efekty 3-d przez co calosc zyskuje niezly wymiar, cos jakby dream-like state. Faja sprawa. Nie mialem zadnych oczekiwan, wiec w sumie calkiem niezly mindless entertainment.

Ocena 6.5/10

Walking Dead Season 5

Obrazek

Stracilem juz wiare w ten serial po odejsciu Darabonta i Glena Mazzara [po 3 sezonie] a nastepnie stopniowym zarznieciu postaci i klimatu przez Scotta Gimple.. mimo wszystko pierwsze 4 odcinki S05 byly naprawde dobre i odzyskalem nadzieje :) Jest jeszcze bardziej krwawo, ale akcja rowniez bardziej wartka. Pojawily sie nowe postaci. Jest dobrze.

Obrazek

X-Men: Days of Future Past

No coz, zostalem bardzo milo zaskoczony. Spodziewalem sie filmu dla dzieci - 'First Class' mial spory potencjal i byl calkiem , calkiem to jednak dalo sie wyczuc ta cala 'nastolatkowosc' a tutaj tego uniknieto. Doskonale efekty specjalne, wszystko spojne, niezla historia i swietne aktorstwo! (Stewart, Mc Kellen to klasa sama w sobie ale Mc Avoy czy Jackman rowniez stoja wysoko) ..natomiast jak dla mnie show kolejny raz kradnie 'mlody' Magneto czyli Fassbender. :)

Calkiem spora (sic!) wisnia na torcie to tym razem udzial Petera Dinklage (Dr. Bolivar Trask (Industries ;)) - aktor utalentowany, charakerystyczny & charyzmatyczny znany min. z 'Gry o Tron'.

Sceny z Blink czy Quicksilver miazdza. :) Sentinels - klasa.

Ogolem wszystko jest takie, jakie byc powinno. Jesli da sie zrobic w miare powazny film o mutantach, to to jest wlasnie ten.

Mocne 8.5/10, zobaczyc koniecznie. Swietny entertainment na wysokim poziomie, Singer wie jak mieszac w tej zupie!
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Kącik filmowy

Post autor: *JetMan* » 08 lis 2014, 16:00

btw widzial juz ktos 'Interstellar'?
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Halluciluna
Elite User
Posty: 275
Rejestracja: 16 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: Nibiru
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kącik filmowy

Post autor: Halluciluna » 09 lis 2014, 12:44

Jet, zombiaki oglądasz :shock: :roll: Aj! Widzę, że nie jestem jedyna na tym forum. :D
Psychedelia Always In My Heart

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości