seriale

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: seriale

Post autor: Styropian » 07 sty 2014, 00:42

Eloł.
Od ostatniego wpisu w tym temacie minęły już przeszło trzy lata. W tym czasie w zarówno w zagranicznej i naszej tv oraz w necie pojawiło się sporo seriali. Czy obecnie jest coś godnego polecenia?

Ostatnio za namową Mariona obejrzałem Tajemnice Laketop.
Obrazek
gatunek: Dramat, Kryminał
12-letnia Tui wychodzi ze szkolnego autobusu i udaje się nad jezioro Laketop. Z obojętną miną wchodzi po szyję do lodowato zimnej wody. Kiedy zostaje wyłowiona z jeziora okazuje się, że jest w piątym miesiącu ciąży... Nie chce zdradzić kto jest ojcem dziecka. Kilka dni później dziewczynka znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Zagadkową sprawą zajmuje się Robin Griffin - zdecydowana, choć niedoświadczona agentka śledcza. Z czasem poszukiwanie Tui staje się jej obsesją, choć jednocześnie musi zmagać się z demonami własnej przeszłości.

Piękne krajobrazy Nowej Zelandii okazują się nie do końca być rajem na ziemi - okolice Laketop zamieszkują ludzie budzący niepokój i kryjący mroczne, wręcz szokujące tajemnice. W rolach głównych Holly Hunter ("Fortepian", "Firma"), Elisabeth Moss (Mad Men), Jacek Koman ("Lekarze" - Leon Jasiński), Lucy Fawless ("Spartakus)", David Wenham ("300", "Władca pierścieni)". Producentami serialu są Emile Sherman i Iain Canning - zdobywcy Oscara za "Jak zostać królem".
Plusem tego serialu, a raczej mini serialu jest to, że ma tylko siedem odcinków - nie ma potrzeby ani też musu pamiętania co wydarzyło się 2 serie wcześniej ;]. Fabuła wciąga, choć w pewnym momencie może wydać się lekko przewidywalna. Zależy co kto przewiduje ;) Na plus na pewno pięknie widoki Nowej Zelandii no i aktorka grająca główną rolę (Elisabeth Moss), która może nie jest bardzo, bardzo piękna, ale ma to coś ;) co sprawia, że oglądanie jej to przyjemność :) Warto odnotować krótki epizod w serialu naszego rodaka Jacka Komana.

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=5bT83W2Tej8
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
Halluciluna
Elite User
Posty: 275
Rejestracja: 16 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: Nibiru
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: seriale

Post autor: Halluciluna » 27 lis 2014, 10:55

O rety, dopiero teraz zauważyłam ten topic.

THE WALKING DEAD <3 ! :wink:
Psychedelia Always In My Heart

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: seriale

Post autor: user_friendly » 01 gru 2014, 12:09

Poleci mi ktoś jakiś serial ?
Chciałbym,żeby coś wciągnęło mnie tak jak Twin Peaks, ale boje się że nie znajdę czegoś podobnego. Pozdro

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: seriale

Post autor: Astral » 01 gru 2014, 21:23

homeland
castle
mentalista
white collar
big bang theory

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: seriale

Post autor: *JetMan* » 03 gru 2014, 20:41

klan
dynastia
niewolnica izaura
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: seriale

Post autor: bubblegum » 07 gru 2014, 23:13

user_friendly pisze:Poleci mi ktoś jakiś serial ?
Chciałbym,żeby coś wciągnęło mnie tak jak Twin Peaks, ale boje się że nie znajdę czegoś podobnego. Pozdro

jak podobał Ci sie Twin Peaks to musisz zobaczyć koniecznie The Killing

http://www.filmweb.pl/serial/Dochodzenie-2011-576962


pierwsze 2 sezony są mega, kolejnych nie widziałem, są u mnie w kolejce

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: seriale

Post autor: Astral » 14 sty 2015, 11:00

Ostatniego sezonu Killing nie polecam. Darowałem sobie po 3 odcinkach

Awatar użytkownika
DaRkMaGuS
Elite User
Posty: 277
Rejestracja: 02 maja 2007, 21:56
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: seriale

Post autor: DaRkMaGuS » 14 sty 2015, 12:11

ja w ogolę nie polecam seriali.. chyba, że dokumentalne "żegnajcie towarzysze" :lol:
You Can Jump if You Want to Betta Watch Ya Front to i Came to Rip Up Your Whole Fuckin Crew ─╤╦︻
» i love toxic waste « c=3 MAG'S-E-TUNE_LBC » TDW « MAG'S-E-TOON_LBC » CMAZ «

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: seriale

Post autor: bubblegum » 16 sty 2015, 15:36

Seriale w ostatnich latach zostały wyniesione na zupełnie inny poziom. Mówiąc, że nie polecasz seriali widocznie mało widziałeś.

Z ostatnich moich obejrzanych, polecam bardzo mocno:


Obrazek
Gomorra

http://www.imdb.com/title/tt2049116/

Bardzo realistyczny obraz mafii XXI wieku. Serial jest po prostu niesamowity. Jako największy fan rodziny Soprano stwierdzam, że Gomorra "zjada" Soprano na śniadanie pod pewnymi względami...


Obrazek
Fargo

http://www.imdb.com/title/tt2802850/?ref_=fn_al_tt_1
Zdobywca Złotego Globu, Emmy i nie tylko.

Ogromna porcja czarnego humoru połączona z niezwykle brutalnymi i realistycznymi scenami. Doprawione bardzo dobrą kamerą i grą aktorską.

Obrazek
True Detective

Tutaj chyba wiele nie trzeba mówić. Trzeba zobaczyć.


Obrazek

Utopia


http://www.imdb.com/title/tt2384811/?ref_=nv_sr_1


Wczoraj skończyłem pierwszy sezon. Raptem 6 odcinków.
Grupa niezwiązanych ze sobą ludzi wchodzi w posiadanie manuskryptu legendarnej powieści graficznej. Tym samym stają się celem mrocznej i morderczej organizacji o nazwie "Sieć".
Opis brzmi co najmniej średnio, ale w rzeczywistości serial jest świetny.
HBO już kupiło do niego prawa...

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: seriale

Post autor: Astral » 18 sty 2015, 14:50

Oglądałem Fargo i Dedektywa i nie polecam. Mi nie podeszły kompletnie.
Z nowosci natomiast wedlug mnie warto obejrzec 12 Monkeys
http://www.imdb.com/title/tt3148266/
Po 2 pilotażowych odcinkach zapowiada sie kawał swietnego sci-fi

EDIT:
Fargo obejrzałem chyba 6-7 odcinków i na pewno to nie serial dla mnie. Detektywa, cóż, przyznaje ze jedynie 2 pierwsze i jakos mnie nie przekonały do siebie. Ciezka atmosfera, przygnebiający klimat. Moze dlatego odpusciłem sobie reszte sezonu.

Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: seriale

Post autor: Styropian » 19 sty 2015, 14:31

Gomorra zajebista, w serialu zawarte jest sporo tego o czym Saviano pisał w swoich książkach "Gomorra"
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/234108/g ... um-kamorry , która opisuje struktury neapolitańskiej mafii na przestrzeni kilku lat.
i "Zero Zero Zero"
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/234109/z ... zi-swiatem
w której to opisuje losy kokainy od pól uprawnych w Kolumbii przez organizacje, które tam to ogarniają przez szlaki dostaw, problemy w portach/lotniskach i dilowanie w Europie. Obie książki wciągają i pomimo sporej ilości nazwisk,ksyw i nazw miejscowości można to wszystko ogarnąć, albo przynajmniej zapoznać się jak wygląda szara strefa w światowym handlu :)

A jak już jesteśmy przy "Gomorra" to warto też luknąć na film, który powstał na podstawie książki.

http://www.filmweb.pl/film/Gomorra-2008-477853
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
Templar
Psytrance.pl
Posty: 1834
Rejestracja: 16 mar 2003, 22:35
Lokalizacja: Gdańsk / Konsorcjum
Kontaktowanie:

Re: seriale

Post autor: Templar » 25 sty 2016, 19:12

X-Philes unite! Pierwszy odcinek nowego mini-sezonu "The X Files" już za mną. To stare, dobre "Archiwum" w zaktualizowanej formie, szczególnie jeśli chodzi o poruszone tematy (9/11, drony, social media...). Początek, gdzie słyszymy głos Muldera z offu i nic nie zmieniona (!) kultowa czołówka (poza dodaniem postaci Skinnera) to miód na serce fanów. Scena z końcówki pilota oczywiście niszczy, wpisując się szybko w kanon "the best of XF moments" . Daję dużą okejkę i czekam na kolejne odcinki. ‪#‎istillwanttobelieve‬
Whatever happened to Gary Cooper, the strong, silent type?

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: seriale

Post autor: *JetMan* » 29 sty 2016, 03:46

^^^

Coz, o ile S10E01 pozostawil we mnie nieco mieszane uczucia [czy w ogole powinno sie ruszac seriale ktore ogladalo sie za malolata, (a teraz juz moga tak nie krecic), "za stary na to jestem", "odgrzewaja w kolko te same kotlety, to wszystko juz bylo" , D.Duchovny wyglada na bardzo zmeczonego itd ], tak drugi odcinek rozwial wiekszosc moich watpliwosci. Para wiodaca sie nam powoli rozkreca. Jest dobrze -a zapowiedz trzeciego odcinka juz w 100% mnie w tym utwierdzila. Po prostu kult. :D

Polecam wszystkim fanom serii (i nie tylko im). Carter wie, co robi. Duchovny dobrze znosi charakteryzacje - podczas ogladania drugiego odcinka trudno mi bylo momentami odroznic go od jego mlodszej wersji. ;)

Nie ma co, I'm in. :)

PS. co do CSM- jednak chyba nie ma szans zeby kiedykolwiek wyszedl z nalogu ;)

Obrazek
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: seriale

Post autor: Astral » 31 sty 2016, 10:07

Serio ? Drugo odcinek rozwiał watpliwosci ?
U mnie wrecz przeciwnie. E01 był fenomenalny, natomiast 02 był tak słaby ze 1/4 spedziłem na telefonie bo tak mnie znudził.
Ktos gdzies pisał ze tylko pierwszy i ostatni odcinek będa głownowątkowymi, a 2/3/4/5 będą mieć odzdzielne historie. Jesli maja byc tak nedzne jak ostatni to ja chyba poczekam na finał X-Files :(

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: seriale

Post autor: *JetMan* » 31 sty 2016, 21:01

tak, dokladnie tak napisalem. i napisze raz jeszcze -drugi odcinek rozwial moje watpliwosci. :D

mi sie podobalo. Tobie nie, bardziej podobal Ci sie pierwszy.

..co tylko swiadczy o tym, ze generalnie caly sezon moze byc dobry bo opinie sa rozne hehe. ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: seriale

Post autor: Astral » 31 sty 2016, 22:56

Dawac wiecej kosmitów i bedzie gites :)

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: seriale

Post autor: *JetMan* » 04 lut 2016, 20:12

no i co? a nie mowilem? :mrgreen: trzeci odcinek jak dla mnie pozamiatal :D
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: seriale

Post autor: Astral » 04 lut 2016, 23:32

O zgrozo...
Niesmieszna komedia.
Nie podoba mi sie :evil:
Człowiek jaszczurka ? WTF ?

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: seriale

Post autor: *JetMan* » 05 lut 2016, 01:01

hehehehe
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: seriale

Post autor: Astral » 11 lut 2016, 22:10

e04 mi sie bardzo podobał. Takich odcinków oczekuję po XFiles

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości