Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Generowanie transowych dźwięków w domowym zaciszu :: Music making, independent artists
Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: seismic » 20 paź 2013, 08:52

Na imprezach twoja muza zawsze będzie brzmieć odjazdowo. :)
A monitory dają najwierniejsze odniesienie.
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: *JetMan* » 20 paź 2013, 15:00

jak ktos ma dobry sluch i wie o co chodzi to monitory mu nie sa potrzebne.

ale na poczatku nigdy nie wiesz wiec lepiej je miec. podobno.

ja nigdy nie mialem. ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 20 paź 2013, 22:00

1. Dobry miks zabrzmi wszędzie przyzwoicie.
2. Dobry miks uda zrobić się przeważnie na dobrych monitorach i w dobrej akustyce.

Oczywiscie są odstepstwa w stylu, że ktoś potrafi zrobić mega miksy w sypialni itp., ale to są lata praktyki i obeznanie z własnym sprzętem + trzeba mieć słuch. Tak jak z fotografami - mega talent walnie super zdjęcie o wiele gorszym sprzętem niż amator z super lustrem. Jedno jest pewne - amator z najlepszym sprzętem zrobi o wiele lepszy produkt niż amator z byle czym.

Tak czy inaczej - lepiej robić miksy w najlepszych możliwych warunkach przy zachowaniu znanych technik. Inne sposoby czasami dają też super rezultaty, ale w większości przypadków prowadzą do niczego mega tylko do straty czasu. Plusem jest, że uczą czego lepiej nie robić z dzwiękiem ;)

mendelejew
Respected User
Posty: 107
Rejestracja: 13 lut 2010, 14:44
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mendelejew » 17 lut 2014, 20:47

To podzielę się moim doświadczeniem.
Klubowy soundsystem ma mega podkręcone basy i z reguły ściszone góry (żeby nie kaleczyły uszu). U mnie problematyczne okazały się częstotliwości w okolicach 500hZ, które były sztucznie podbijane przez subwoofery i strasznie muliły miks (a brzmiał dobrze na monitorach, hi-fi, w aucie itp.). Kiedy popracowałem trochę EQ na poszczególnych ścieżkach problem znikł.
Może się komuś to info przyda :)

Awatar użytkownika
Damian L
Posty: 10
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:14
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Damian L » 15 lis 2014, 13:38

Po wczorajszym moim występie miałem zamiar właśnie ten problem poruszyć. Wyraźnie słyszę że moje kawałki źle brzmią na klubowym sprzęcie. Gram chillout z duża ilością padów itp , które "buczą". Ze średnich po wysokie pasma robi się papka w pewnych momentach i nie słychać nic oprócz buczenia i linii basowej :).

Kawałki ma monitorach (Adamy) i innym domowym sprzęcie brzmią dobrze.
Nie mogę znaleźć problemu a głupio mi jak gram - przetestować też nie mogę. Wczoraj w czasie grania ratowałem się jakoś equlizerem ale pomogło tylko troszkę.
Gdy inni zapodają muze (mp3) to jest elegancko i czysto.
Music Is The Soundtrack Of Your Life
www.damianl.com

Awatar użytkownika
JaraLuca
User
Posty: 60
Rejestracja: 21 gru 2013, 23:44
Lokalizacja: Myslowice
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: JaraLuca » 15 lis 2014, 22:02

https://soundcloud.com/damian-l-1/biolo ... an-l-remix

Juz sam ten kawałek na słuchawkach daje ostro po uszach . Co dajesz na master ? i czy pady podbijasz wysokimi ? ciezko cos powiedziec jak nie wiem jak pracujesz. Aranzacje eleganckie ale faktycznie jebie po uszach :) i to na słuchawkach akg za 120 zl :)

Awatar użytkownika
Damian L
Posty: 10
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:14
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Damian L » 15 lis 2014, 22:12

Ten kawałek akurat był kończony przez Silk Reocrds i to ich master.
Co masz na myśli przez "jebie po uszach" czy " daje ostro po uszach" ?? Za głośno?

Na padach raczej ucinam wysokie częstotliwości. Na mastrze lekka kompresja, eq, stereo imager i maximizer(używam reasona).
Wszystko działa lekko... staram się aby same ścieżki już były wystarczająco dobrze ogarnięte... tworzę zgodnie ze szkołą... i mniej potrzebnym mastering tym lepiej ale nie było tak zawsze... ciągle się uczę, szukam swojej ścieżki.
Music Is The Soundtrack Of Your Life
www.damianl.com

Awatar użytkownika
JaraLuca
User
Posty: 60
Rejestracja: 21 gru 2013, 23:44
Lokalizacja: Myslowice
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: JaraLuca » 15 lis 2014, 22:27

powiem ci szczerze ze ten remix co byl zmasterowny przez ten label gorzej brzmi od kawalkow na soundcloudzie ktore masz :) podejrzewam ze sam masterowałes. Ja jesli chodzi o mastering to zbytnio nie wypowiem sie. Moge tylko powiedziec co słysze :) jebie po uszach czyli wysokie dają po uszach wlasnie przy padach itd

Awatar użytkownika
Damian L
Posty: 10
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:14
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Damian L » 16 lis 2014, 18:54

Tak, reszta kawałków to już ja od początku do końca i ciesze się ze lepiej brzmią. No nic bede próbował, na tą chwile wyciszę troszkę pady i może odejmę troszkę pogłosu i echa aby było więcej miejsca.
Music Is The Soundtrack Of Your Life
www.damianl.com

Awatar użytkownika
JaraLuca
User
Posty: 60
Rejestracja: 21 gru 2013, 23:44
Lokalizacja: Myslowice
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: JaraLuca » 16 lis 2014, 21:38

Dokładnie

mendelejew
Respected User
Posty: 107
Rejestracja: 13 lut 2010, 14:44
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mendelejew » 01 wrz 2015, 19:29

Czołem! Jak radzicie sobie z utratą jakości przy wrzucaniu kawałków na Soundcloud? Z tego co wiem przy streamowaniu SC konwertuje na 128kbps mp3 toteż wrzucam zawsze .wav, żeby uniknąć dwukrotnej utraty jakości. Mimo to, kiedy porównuję swoje kawałki i tracki rozpoznawalnych artystów, to różnica pomiędzy brzmieniem na Soundcloud a prosto z dysku jest u mnie dużo większa. Pomysły?

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: *JetMan* » 01 wrz 2015, 22:54

Soundcloud - odchodzi sie od tego ;)


czasy tego serwisu sa juz chyba policzone. glownie chodzi o prawa autorskie i cale zamieszanie ktore powstalo, niestety.


sprobuj Re:Volt oraz Infinite Sound http://infinitesound.io/summary.html
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

mendelejew
Respected User
Posty: 107
Rejestracja: 13 lut 2010, 14:44
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mendelejew » 01 wrz 2015, 23:58

Dzięki za radę. Coś mi się obiło o uszy że są problemy z SC, ale nie wnikałem w temat.

A z innej beczki: skąd czerpiecie wiedzę? Ja cały czas przekopuję forum Isratrance.com, Psymusic.co.uk, ale czasem zaglądam np. na Dnbforum.com - gatunek inny ale parę patentów tam znalazłem.

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Artha » 03 wrz 2015, 08:47

wiedza idzie sama z praktyka. jesli chodzi o zachowanie proporcji w miksie to warto sobie porownywac swoj numer z numerem pro. i po prostu do tego dazyc :-)

Awatar użytkownika
EleX
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: EleX » 30 wrz 2015, 00:08

http://www49.zippyshare.com/v/2V8JMV00/file.html
http://www88.zippyshare.com/v/uEUXo4Cc/file.html

Proszę o ocenę i wskazówki, co poprawić, gdzie co wstawić itp.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 02 paź 2015, 06:48

To nie jest właściwy tego typu postom wątek ;)

kramblnałt
User
Posty: 37
Rejestracja: 06 sty 2007, 23:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: kramblnałt » 19 gru 2015, 19:08

Cześć! :)
Mam prośbę o pomoc. Mam problem z uruchomieniem wtyczki Phoscyon. Używam FL Studio 11. Pojawia się komunikat, że na komputerze nie znaleziono MSVCP100.dll.
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: *JetMan* » 19 gru 2015, 20:38

--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości