"Dla Ciebie i Ognia" niezalezny film z 3city

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
Gagarin
Jagodziani
Posty: 687
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:38
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

"Dla Ciebie i Ognia" niezalezny film z 3city

Post autor: Gagarin » 10 mar 2008, 01:38

Nadszedł czas zaprezentowac dziecko, ktore wykarmilem takze i swoja piersia. Zdjecia zaczelismy w sierpniu 2006 roku. Poczatek marca tego roku doprowadzil projekt do konca. Film jest pelnometrazowa niezalezna produkcja grupy filmowej z malego osedla pod Gdanskiem.
Film ten jest naszym pierwszym poważnym filmem, w który włożyliśmy dość sporo jak na nasze kieszenie pieniędzy, do którego zaangażowaliśmy profesjonalnych aktorów i do którego scenariusz pisaliśmy dłużej niż tydzień :). Jest to dwugodzinny film, gatunkowo gdzieś na styku thrillera, kryminału i sensacji.
Premiera odbędzie się 24 Marca w kinie Neptun w Gdańsku (najwieksza sala kinowa w europie! ale tylko do kwietnia bo zamykaja :( ) Główny pokaz zaplanowany jest na godzine 17:00, dodatkowy odbędzie się o godz. 20:00. Narazie nie podjelismy decyzji o dystrybucji filmu takze przez jakis czas bedzie to jedyna mozliwosc zapoznania sie z ta produkcja.
Bilety dostepne sa w cenie 10 zł i mozna je juz nabywac w kasie kina.

Zajawka:
http://pl.youtube.com/watch?v=flIx0_zAq3k

wiecej o filmie: www.wfkalina.pl oraz www.dlaciebieiognia.pl
:: Free Spirit ::

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "Dla Ciebie i Ognia" niezalezny film z 3city

Post autor: Krizz » 10 mar 2008, 09:13

Gratulacje!

Mam jednak jedna uwagę, którą mam w zasadzie do prawie każdego polskiego filmu (no, akurat przy Katyniu pod tym względem w końcu wzieli sie do roboty), i którą w końcu mam do kogo skierować, a mianowicie: dlaczego w filmie nie ma postprocesingu? Nałożenie filtrów zwiekszających kontrast, nasycenie i temperaturę kolorów znacznie polepszyłoby efekt końcowy i nadało profesjonalnego wyglądu.

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: Pixel » 10 mar 2008, 12:24

Gratuluje :)
Dobrze sie zapowiada, chociaz na kompie na ktorym ogladalem to widzialem same slajdy co 2 sekundy :x

A co do post produkcji to chyba rzecz jakiej brakuje nie tylko polskim ale wiekszosci europejskich filmow. Tez nigdy nie rozumialem dlaczego u nas sie tego nie robi w "profesjonalnych" filmach. Przeciez nie sa to jakies kosmiczne koszta, chociaz calkiem mozliwe ze sie oszczedza na tym bo wiekszosc ludzi i tak na to nie zwraca uwagi.

Awatar użytkownika
Gagarin
Jagodziani
Posty: 687
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:38
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Post autor: Gagarin » 10 mar 2008, 14:23

Wiadomo, ze w takiej produkcji, gdzie montazem , dzwiekiem i fx zajmuja sie dwie osoby cudow nie uswiadczysz. Prosze zwrocic uwage na fakt, iz film jest nakrecony w HD sprowadza do przeliczenia 3 min filmu przez kilkanascie godzin na maszynce z 4 rdzeniami. Film podobnie jak zycie to tez sztuka kompromisu... obrazek w calosci jest ok :) Tak czy siak zapraszam do obejrzenia.
:: Free Spirit ::

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: Pixel » 10 mar 2008, 16:09

No wiadomo o co chodzi. To raczej bylo pytanie wystrzelone w powietrze, bo odpowiedziec by mogly tylko nasze wytwornie filmowe, a w zasadzie to programy tv ktore sa producentami.

Awatar użytkownika
dragon
Be Psychedelic
Posty: 3177
Rejestracja: 22 mar 2003, 13:07
Lokalizacja: z szanghaju ;>
Kontaktowanie:

Post autor: dragon » 10 mar 2008, 18:50

jak mówiłem, wpadamy :)
523 ::nie karm trolla::
<tel506366626>
https://www.facebook.com/SmokMarcin
smokmarcin@gmail.com

Awatar użytkownika
Kurwik
User
Posty: 78
Rejestracja: 05 lip 2006, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Kurwik » 14 mar 2008, 15:29

Filmy z filtrami to chuj, tracą resztkę realności, kontakt widz-aktro jest jeszcze drastyczniej zmniejszony, dzieło nie jest już takie "żywe".
Nic

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 14 mar 2008, 15:31

btw czy jest jakas szansa zobaczyc ten film w innych czesciach polski?
Obrazek

Awatar użytkownika
Gagarin
Jagodziani
Posty: 687
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:38
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Post autor: Gagarin » 14 mar 2008, 20:10

na 90% bedzie to mozliwe dzieki dobrodziejstwom internetu... al eza jakis czas. Troche kasy poszlo wiec bedzie trzeba poczekac na sponsora.
:: Free Spirit ::

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: Pixel » 15 mar 2008, 18:28

Kurwik pisze:Filmy z filtrami to chuj, tracą resztkę realności, kontakt widz-aktro jest jeszcze drastyczniej zmniejszony, dzieło nie jest już takie "żywe".
No ale o to chyba chodzi. film to film. Jak ktos chce zeby bylo "zywe" to idzie do teatru :wink:.
Jak widze polskie produkcje to az żal. Niektore wygladaja jakby byly nagrywane amatorska kamera na żywca.
Oczywiscie pisze tu ogolnie o filmach, nie o tym tutaj, zeby nie bylo ze sie czepiam :wink: bo domyslam sie jak ciezko cos zmontowac "niezaleznie".

Awatar użytkownika
dragon
Be Psychedelic
Posty: 3177
Rejestracja: 22 mar 2003, 13:07
Lokalizacja: z szanghaju ;>
Kontaktowanie:

Post autor: dragon » 24 mar 2008, 20:47

właśnie obejrzeliśmy film. Pokaz trwał ponad 2h. Jest to najlepsza produkcja amatorska jaką do tej pory widziałem. Muzyka niszczy.
Fajnie się ogląda filmy jak znasz ludzi, którzy je robią. Mniej krytycznie się do oceny filmu podchodzi i co za tym idzie luźniej się film ogląda :).

Sceny strzału pistoletu genialne :)
fachowo.

Obyście zostali zauważeni.
Pzdr.
523 ::nie karm trolla::
<tel506366626>
https://www.facebook.com/SmokMarcin
smokmarcin@gmail.com

Awatar użytkownika
Wujek Jurgen
Banned User
Posty: 2513
Rejestracja: 21 lip 2004, 09:37
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Wujek Jurgen » 24 mar 2008, 22:37

również wrócilem z pokazu premierowego tyle ze drugiego seansu... jak to pisał kiedyś nieodżałowany Tomek Beksiński "...publiczność w kinie albo chamska albo nienażarta..." - jedni w kącie napierdalają bronxy z drugiego kąta zaś słychać tylko hihy i śmichy jakichś pojebanych idiotek, które rżaly zapewne widząc na ekranie swoich kumpli z podwórka...niezła knajpa...LA żENUA generalnie...co do filmu - napewno sprawnie nakręcone filmidło - jednakże za dużo coś w tym Lyncha...a ja nie gustuje akurat w pseudo thrillerach typu Lynch czy inny Polański gdzie niby obraz trzyma blisko dwie godziny w napięciu po to zeby na koniec wyszła z tego jakaś mętna kupa z której i tak nic nie wynika i której przewaznie nie rozumiem...tak bylo i tym razem...he w dialogach lekko bylo czuć amatorką ale w granicach błędu ( sczegolnie te sceny podziekowania za uratownie życia...hehe prawie jak w Bolly....) fajnie się ogląda filmy wiedząc gdzie byly kręcone - starówkę gdańską pomijam ale chyba takze kiełpino górne, szadółki, pruszcz - czyż nie Gagarin?

Awatar użytkownika
dragon
Be Psychedelic
Posty: 3177
Rejestracja: 22 mar 2003, 13:07
Lokalizacja: z szanghaju ;>
Kontaktowanie:

Post autor: dragon » 25 mar 2008, 18:23

racja zakończenie lekko dziwne, no ale co tam.

Kumam o co chodziło.

Jurgen dużo ludzi na pokazie o 20?
523 ::nie karm trolla::
<tel506366626>
https://www.facebook.com/SmokMarcin
smokmarcin@gmail.com

Awatar użytkownika
Wujek Jurgen
Banned User
Posty: 2513
Rejestracja: 21 lip 2004, 09:37
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Wujek Jurgen » 25 mar 2008, 18:52

dużo...tych co pomylili kino z klubem czy boiskiem jeszcze wiecej...

Awatar użytkownika
Templar
Psytrance.pl
Posty: 1834
Rejestracja: 16 mar 2003, 22:35
Lokalizacja: Gdańsk / Konsorcjum
Kontaktowanie:

Post autor: Templar » 10 kwie 2008, 18:34

Dla zainteresowanych przeklejka z newslettera WFKalina:

15 kwietnia 2008 r. (wtorek) o godz. 20:00 w kinie Neptun, przy ul. Długiej w Gdańsku
odbędzie się pokaz filmu "Dla Ciebie i Ognia". Bilet kosztuje 10 zł i będzie do nabycia w kasie kina.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!
Wytwórnia Filmów Kalina
Whatever happened to Gary Cooper, the strong, silent type?

Awatar użytkownika
Gagarin
Jagodziani
Posty: 687
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:38
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Re: "Dla Ciebie i Ognia" niezalezny film z 3city

Post autor: Gagarin » 14 maja 2009, 19:09

Po ponad roku działań na festiwalach udąło się znalesc dystrybutora i od 22go Maja "Dla Ciebie i Ognia" do nabycia w empiku :]
Obrazek
:: Free Spirit ::

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "Dla Ciebie i Ognia" niezalezny film z 3city

Post autor: Psysutra » 14 maja 2009, 22:34

Trailer wygląda najs- więc zobaczymy ;)

Awatar użytkownika
Pigment
Equinox Project
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2005, 14:09
Lokalizacja: 3city/PL
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "Dla Ciebie i Ognia" niezalezny film z 3city

Post autor: Pigment » 29 maja 2009, 02:04

gdzieś przeczytałem określenie "odrodzenie polskiego kina"

po obejrzeniu też zgadzam się z powyższym.

napewno znajdzie swoje miejsce na mojej filmowej półce.

GRATULACJE ! i oby tak dalej :wink:

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: "Dla Ciebie i Ognia" niezalezny film z 3city

Post autor: *JetMan* » 29 maja 2009, 13:04

W koncu mialem okazje obejrzec, wczesniej z przyczyn niezaleznych nie bylo mozliwosci ;)

Pierwsze kilka minut jak juz ktos zauwazyl troche niemrawe i fakt, kilka dialogow pachnie amatorka - albo za duza emfaza albo odwrotnie. Ale to tylko pierwszych kilka minut a im dalej, tym lepiej- [kreciliscie sceny w kolejnosci chronologicznej? ;) ] wszystko znakomicie sie rozkreca, a sama koncowka jak dla mnie genialna! Zapada w pamiec, pomimo tego, ze jest krotka- nadrabia intensywnoscia :>

Kawal dobrej roboty, moje gratulacje!

ps. dodatkowe trofeum nalezy sie za udzial Gagarina pod koniec :D
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
appendix
Elite User
Posty: 592
Rejestracja: 05 lut 2006, 13:16
Lokalizacja: brzuch
Kontaktowanie:

Re: "Dla Ciebie i Ognia" niezalezny film z 3city

Post autor: appendix » 31 maja 2009, 19:36

Jestem świeżo po seansie i muszę przyznać, że film naprawdę wciska w fotel napięciem. Jest to jedna z najlepszych polskich produkcji jakie widziałem. Jedyny słaby punkt filmu to (jak można było się spodziewać) aktorstwo (oczywiście nie wszystkich), ale genialna fabuła rekompensuje to w pełni...a zakończenie to już w ogóle miażdży wszystko. Nawet teraz, gdy to piszę, nie jestem do końca pewien czy jestem tam, gdzie myślę, że jestem...

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości