Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Generowanie transowych dźwięków w domowym zaciszu :: Music making, independent artists
Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 17 gru 2010, 16:33

Postanowiłem stworzyć ten topic właśnie ku temu, by nie robić zamieszania w wątkach z produkcjami autorskimi tudzież o innej tematyce- nie ma sensu robić z tematu o wokalu kwestii interfejsów etc albo w wątku z prodami Mesci zapodawać mongolskich teorii o Bazzismie Exciterach... :P

Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 17 gru 2010, 16:35

przepraszam, juz nie bede :x :lol:
misie niechce

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 17 gru 2010, 16:37

To chyba kiepski pomysł na wątek bo sam dział produkcja muzyki dotyczy tego wątku. :- D Jesli bedziemy tu pisac o wszystkim to zrobi sie bajzel. : D

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 17 gru 2010, 16:40

Don't worry, u mnie w wątku też są ze 3 strony dyskusji nt. produkcji :)

Odnosząc się do kicka- TR-909 ma swój urok i właśnie ją wykorzystałem w ostatniej produkcji...

Inna rzecz mi chodzi po głowie- dotyczy niestabilności wtyczek grających bas- cholera jasna, tylko Phoscyon i samplowanie gra mi równiutko- wszelkie Korgi, G-Force'y i inne ubasowione wynalazki walą to -15dB a raz -6dB co mnie doprowadza do szału. A kompresją tego prasować jakoś nie wolę bo z narzędzi do obróbki dynamiki jestem dupa wołowa (parametr Ratio to nadal dla mnie czarna magia) :lol:

@ Mesca- uważam, że tutaj można trochę bardziej się napocić i mieć pewność, że zamiast szukać w burdelach na 4 czy 10 wątkach będzie się szukać w burdelu na jednym :lol:

Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 17 gru 2010, 16:41

btw. robimy jakis becelowy konkurs np na temat "najlepszy lead" albo jakas inna przeszkadzajka? :lol:

na isratrance maja wielki fan z tego :D

PsySutra: szukaj synthow z funkcja retriger ;P
misie niechce

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 17 gru 2010, 16:44

Większość na isra pewnie powie że najlepsze są z Jebać Policję na 8000% :lol:

Ale jak dla mnie i MS-20, i Polysix, i SH-101 (w połączeniu z Frohmage robi się niezły rozpierdolnik). Zresztą- jak umiesz zrobić taki lead jak chcesz to i na casio konkret wypłodzisz :)

Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 17 gru 2010, 16:47

no tak ale w konkursie chodzilo by o to ze kazdy kto by chcial zaprezentowal by swoja (zrobiona przez siebie) barwe a reszta by ocenila ktory jest najbardziej chwytliwy (to tak ogolnie). No ale nie to nie, a myslalem ze bedzie żywo ;P
misie niechce

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 17 gru 2010, 16:55

Mesca by wszystkich poskładał w przedbiegach :)

Ja robię praktycznie 4 takie same leady i ewentualnie inny delay/filtr im daję (to ms-20 to NortPole to Frohmage). Nic specjalnego :)

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 17 gru 2010, 17:00

buahaha :D konkurs na najlepszy lead :D To macie moj vixowatodichowaty szajs:

http://pwsh11.pwsh.edu.pl/~mesca/mesca- ... aczyco.mp3

;)

Zarcik oczywiscie :D

A co do Psysutra do basu to czego Ci potrzeba? Wtyczki ktora by graja rowno? Ale bass nowoczesny czy jak? Duzo przerobilem i moge cos polecic od razu.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 17 gru 2010, 17:02

Bass raczej oldschoolowy- czasami na Phoscyona nakładam chorusa Frutowego i wtedy fajnie drapie (i co lepiej, stabilne w dynamice etc)

Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 17 gru 2010, 17:06

mescarajah pisze:buahaha :D konkurs na najlepszy lead :D To macie moj vixowatodichowaty szajs:

http://pwsh11.pwsh.edu.pl/~mesca/mesca- ... aczyco.mp3
to ja juz chyba nie chce konkursu... :oops: :lol:
gratuluje wygranej! :lol:
misie niechce

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 17 gru 2010, 17:14

Po pierwsze stare zasady ktorych sie trzymam przewaznie zawsze:

Bass i kick wole miec monofoniczny. Inaczej robi sie masakra z fazami i innymi dziurami. Wiec chorus jak dla mnie odpada, chyba ze uzywasz go na mid-basie czyli subbasy masz dalej mono.

Aby to uzyskac mozna zrobic rozne rzeczy. Pewnie niektorzy mysla, ze wystarczy jakas wtyka to zrobienia mono poniezj np 150Hz, ale niestety to nie da nic bo dzwiek z chorusa juz ma porypane fazy.

Polecam Ci robic metodą taka:

Uzywaj jakiejs pozadnej wtyczki co daje b.poterzny dół do subbasow. Moze to byc Trilogy z uzyciem analogowych fal SAW, albo inna wtyczka ktora bazuje na samplach. Pozniej dodaj drugi bas co gra te same nuty i na nim kombinuj jak chcesz - chorusy, unisony, panoramy, fx itd. Ale pod jednym warunkiem. Musisz uzyc na tym sporek korekcji filtrem HP. Najlepiej takim co ma pionowa charakterystyke odciecia. Ciezko znalesc tez czestotliwosc. Trzeba polatac po bandzie i sprawdzic gzdie calosc brzmi najlepiej. Samego Subbasu czesto nie trzeba ucinac LowPasem tak jak midbasu. Wszystko zalezy od jego barwy. Ja czesto robie subbass, a na to daje dwa midbasy nawet. Tak mam w moim kawalku WEAKNESS. VB1 grał dól a reszta to jakies inne bajery na fx.

A jak chcesz robic bass jednokanalowy to z nietrzeszacych VST mozna wymienic jeszcze oklepany VB1, Cronox, Sylenth1 oraz znow Trilogy. W pzreszlosci ludzi tez uzywali TauPro, BassStation, AudioRealismBassline itp. Te wtyki raczej na bank nie beda Ci robic roznych nutek na basie. Jak chcesz to wrzuce preset do Sylentha1 (moj faworyt do wielu transowych barw) z wlaczonym Arpegiatorem i sam zobaczysz. Wystarczy tylko trzymac midi i masz od razu basik.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 17 gru 2010, 17:22

Sęk w tym że po nałożeniu chorusa spłaszczałem sygnał do mono- i naprawdę, przesunięć fazowych słyszalnych nie było. Kick i bass zawsze u mnie grają mono.

Trilogy- no niby fajne, ale 50GB na dysku nie mam by takiego potwora zmieścić :D

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 17 gru 2010, 17:42

Mylisz sie tutaj. Teoretycznie przesuniec nie ma bo w koncu kanal jest mono. Niestety jesli przepuscisz cokolwiek przez chorus syngal zostaje rozbity na dwa osobno brzmiace kanaly L i P. Przy czym oba te kanaly musza miec inne fazy szczegolnie slychac to w subbasie. Jesli pozniej zamieniasz ich sume w mono to te rozne fazy sie na siebie nakladaja przez co w pewnych momentach bassu nie ma a raz jest go za duzo.

Zrob sobie test. Daj jakis bass mono przez chorus a za chorusem daj stereoexpander na 0% (mono) i porownaj to z orginalnym basem.

Jak juz chcesz chorusowac basy to chorusuj tylko to co jest powyzej sub'a.
Dla mnie wydaje sie to logiczne. Nie wiem jak moglbym sie tu mylic no chyba ze masz magiczne VST co nie robi mono z L i P a tylko z jednego kanalu ;)

Trilogy- no niby fajne, ale 50GB na dysku nie mam by takiego potwora zmieścić :D
Jakie 50GB? TRILOGY wazy ok 4GB. Nie mowie o Trilian'ie

Polecam! Lepiej wywalic filmy i mp3 i zainstalowac Trilogy niz go nie miec. Ma na prawde mega bassy. Tak samo polecam atmosphere :)
Ostatnio zmieniony 17 gru 2010, 17:43 przez mescarajah, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 17 gru 2010, 17:43

☼ DigiTrip ☼ pisze:
mescarajah pisze:buahaha :D konkurs na najlepszy lead :D To macie moj vixowatodichowaty szajs:

http://pwsh11.pwsh.edu.pl/~mesca/mesca- ... aczyco.mp3
to ja juz chyba nie chce konkursu... :oops: :lol:
gratuluje wygranej! :lol:
Chyba zartujesz :D

To zobacz ten lead kwasny na czym ala minimoog:

http://pwsh11.pwsh.edu.pl/~mescarox/smutas2.mp3

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 17 gru 2010, 19:31

To moze ja sie spytam. Uzywal ktos juz z Was tej wyczekiwanej od lat "wersji studenckiej" kubejsa pięć ? ; ) To w ogole smiga? Ladnie? Mam pare projektow z Sx3 i chcialbym je dokonczyc i najlepiej w nowszym sofcie, - niestety elicenser mi padl :D Myslalem tez o przeniesieniu wszystkiego do nowego fawortyta Studio One ale bedzietrudno to zrobic ;/

Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 17 gru 2010, 19:32

Ty troche taki berlin school jestes :D Klaus MescaShultze?

MASZ TEGO WIECEJ? :0 damn it... ciary na plecach :D

czytnij tego tipa:
http://www.voodoo-one.net/tutorials/218 ... -projects/
misie niechce

Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 17 gru 2010, 19:48

PsySutra: przypomnialo mi sie ze istnieje cos takiego jak Vember Audio - Surge, zajebsita wtyka. Jedna zlepszych imitacji sprzetu analogowego na pc. Jak to mowia z angielska: dzwiek ma REALLY REALLY FAT! ;D

To nie jest byle bzyczek, ma kupe efektow na pokladzie, synteze wavetable z gladkim przejsciem miedzy falami jak synthy waldorfa no i zajebiscie brzmiacy unison ;P
misie niechce

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 17 gru 2010, 19:58

☼ DigiTrip ☼ pisze:PsySutra: przypomnialo mi sie ze istnieje cos takiego jak Vember Audio - Surge, zajebsita wtyka. Jedna zlepszych imitacji sprzetu analogowego na pc. Jak to mowia z angielska: dzwiek ma REALLY REALLY FAT! ;D

To nie jest byle bzyczek, ma kupe efektow na pokladzie, synteze wavetable z gladkim przejsciem miedzy falami jak synthy waldorfa no i zajebiscie brzmiacy unison ;P
Dokladnie! Surge Wymiata : ) tak samo jak Sylenth1 (brzmi mega i mało zjada CPU) :P

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 17 gru 2010, 20:02

☼ DigiTrip ☼ pisze:Ty troche taki berlin school jestes :D Klaus MescaShultze?

MASZ TEGO WIECEJ? :0 damn it... ciary na plecach :D

czytnij tego tipa:
http://www.voodoo-one.net/tutorials/218 ... -projects/
Oj DigiTrip - zobacz date This entry was posted on Thursday, April 1st, 2010. Przeciez to musi byc primaaprils ;D

Jaki berlin school? :D Lubie poimprowizowac hehe. Chcesz wiecej wolnych smutnych próbek z improsami? :P

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości