Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Generowanie transowych dźwięków w domowym zaciszu :: Music making, independent artists
Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Artha » 01 mar 2011, 16:57

czy ktos z was jest w posiadaniu tego pluginu ?

Aeiou Vocal Filter v1.0

Obrazek

http://www.kvraudio.com/news/az_audio_r ... v1_02_9613

nie ma go na serwerze producenta, a wiekszosc innych stron wlasnie ma link do strony producenta.

poprosze na pm

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: seismic » 07 mar 2011, 17:16

Wysłał ktoś z was numer na contest Juno - czy raczej nikt się nie przyzna? :wink:
Ja nie znalazłem czasu niestety.
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Artha » 07 mar 2011, 20:37

bardzo malo czasu bylo, niedosc ze normalnie jest malo, to tym razem bylo jeszcze mniej :-) ja nie dalem rady.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: *JetMan* » 02 kwie 2011, 14:32

http://www.oddmusic.com/

Nie wiedzialem gdzie to wrzucic wiec daje tu. Strona z roznymi mniej typowymi instrumentami. Niektore porazaja. Sprawdzcie jak gra np to:

http://www.oddmusic.com/gallery/om01000.html

Cos pieknego. The sound of Aum :)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Artha » 11 kwie 2011, 12:59

powinno sie komus przydac, warto sie zapoznac ze strona Cosmosis'a.

http://cosmosis.co.uk/tips-and-tricks
http://cosmosis.co.uk/video-courses

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: bubblegum » 11 kwie 2011, 15:32

TICON remix-competition
TICON and IBOGA RECORDS present a remix-competition where YOU have the chance to remix the track "Miss 11 PM" from the new Ticon album "I Love You, Who Are You?".

Among the submissions two remixes will be selected by Ticon and Iboga Records and released on Iboga Records - a label that has existed for over a decade, and over the years has hosted productions from prominent artists like Christian Smith, Spektre, Weekend Heroes, Ticon, Antix, Lish, D-Formation, FREq, Ace Ventura, Liquid Soul, Perfect Stranger, Jerome Isma-Ae, D-Nox & Beckers, Dousk, Djuma Soundsystem, Martin Roth, Protoculture and many more.

We are open for remixes in any style, and we will listen to all submissions.

Buy the remix-files here:
http://beatport.com/s/t7yOTf

Submit your remix to: info@iboga.dk

Deadline for submission is the 1st of July, 2011.

Best of luck to all of you - we can't wait to hear your submissions!
TICON and IBOGA RECORDS
tylko kto będzie chciał płacić za party do remiksu? ;)
cóż za poroniony pomysł

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 11 kwie 2011, 17:06

Popierdoliło ich...

Awatar użytkownika
Nect-r
User
Posty: 56
Rejestracja: 15 mar 2011, 00:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Nect-r » 12 kwie 2011, 09:43

ahahahahah :D:D bassline 2,49$ za 6 nutek ... niechcialbym zeby remixowal mnie ktos kto nie potrafi ulozyc sam takiego basu i musi go kupic... Wolalbym te 2,49 przeznaczyc na "donate" dla kogos kto darmowe wtyki robi...

...chlopaki chyba zbieraja na nowy patefon skoro posuneli sie az do takiej żenady.

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Artha » 12 kwie 2011, 10:02

dobre to :-) widac, ze pomysly na zarabianie kasy sie mnoza :-) powiem tylko , ze wiecej zarobia za sciaganie remixu co sprzedazy plyt przy tej samej ilosci oczywiscie :-)

Awatar użytkownika
Nect-r
User
Posty: 56
Rejestracja: 15 mar 2011, 00:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Nect-r » 12 kwie 2011, 10:25

niejeden "artysta" zechce byc wydany na labelu i kupi remix paczke liczac na to ze bedzie The One:D

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: seismic » 12 kwie 2011, 16:50

"...a label that has existed for over a decade,
and over the years has hosted productions from prominent artists"

GET IT NOW!

// Pomysł naprawdę w dechę! Na marketingu to oni się już znają. :mrgreen:
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
Nect-r
User
Posty: 56
Rejestracja: 15 mar 2011, 00:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Nect-r » 12 kwie 2011, 17:22

z tego co sie dowiedzialem to nie tylko oni tak robia i pewnie to nie ich pomysl... hmm... w deche moze i tak jesli komus chodzi tylko o kase...ale moim zdaniem trzeba byc frajerem zeby chciec kase za danie komus mozliwosci zremixowania swojego numeru;]

niech artyści wspierają artystów... a nie wyzyskują.

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: bubblegum » 12 kwie 2011, 17:44

też mam takie zdanie ;)
bussiness is bussines i tyle :)

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: *JetMan* » 13 kwie 2011, 12:05

no oszaleli chyba..

Ticon to byl dobry za czasow 'Lowcow Mamutow' ;) dobrych kilka lat temu.. od tamtego czasu rownia pochyla w dol.. jak mowilem- nie wspierac dyskoteki ani biznesmenow. Niech sie sami dusza w swoim sosie.

2.49 za linie basu ..... omfg... niedlugo zaczna sprzedawac miejsca w podziekowaniach ze srodka CD-case "wplac 50 euro a wspomnimy o Tobie w bootlegu, wplac 500 - podamy link do Twojej strony myspace.. "
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: bubblegum » 14 kwie 2011, 16:27

tak się zastanawiam:

od czego zaczynacie tworzenie numeru?

Wiadomo, BPM, a później jak to u Was działa? Od razu budujecie intro, czy może składacie partie perkusji czy na samym początku stopa + brzmienie bassu?

Pytanie z d., ale ciekawi mnie to :)

Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 14 kwie 2011, 20:18

a ci co jeszcze nie nagrali zadnego powazniejszego kawalka tez sie moga wypowiadac? :lol:
misie niechce

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: bubblegum » 14 kwie 2011, 20:43

no pewnie :lol: przecież sam do nich należę :mrgreen:

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 14 kwie 2011, 21:15

Gumi, skończ pierdolić, co ;)

Można zacząć od bassline'u, perki, motywu, pętli, intro...

U mnie jest jedno z powyższych. Ale zazwyczaj się całość zaczyna od głównego szkieletu- bassline, perka, kick i jakiś motyw ;)

Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 14 kwie 2011, 21:44

od kiedy tylko dotknalem pierwszego DAW`a mialem nawyk, zeby zaczynac zawsze od stopy.
1. sama stopa na jednej sciezce - szukalem zawsze jak najlepiej brzmiacego sampla/syntezy stopy.
2. Pozniej bas.
3. Trzecim elementem zawsze byla melodia grana barwą jakiegos preset`u.
4. przeszkadzajki i talerze
5. ewentualne wypelnienie padami (choc nigdy nie szlo mi z tym dobrze, bo nie mialem ogarnietej harmonii za bardzo i nie umialem ladnej progresji zrobic jaka siedzi mi w glowie :( )
6. i tutaj zazwyczaj sie konczylo, na jakims prostym lecz chwytliwym refrenie. zawsze go traktowalem jako element docelowy, ktory powinienem rozbierac i modyfikowac zeby powstala reszta piosenki... tyle ze i z tym bylo ciezko bo nadmiernie skupialem sie nad jakimis efektami, ktorych nie umialem do konca obsluzyc bedac jednoczesnie swiecie przekonanym ze brzmią "spoko" ;D

ale to bylo kiedys, dawno dawno temu.

1. teraz staram sie zaczynac od melodii. Zagrac pierw nutki, nawet zwykla sinusoida, czy fala piloksztaltna, zeby szybko zapisac w midi to co leci z wyobrazni.
2. jak juz mam nutki to dopiero programuje na zresetowanym syntezatorze barwę od podstaw - też taką jak dyktuje mi wyobraznia (i po kilku latach krecenia galami na szczescie brzmia tak jak chce ;D )
3. Teraz wypelnienie padami (choc z teoria muzyki i harmonia stoje dalej w miejscu ;P jednak po kupieniu klawiatury midi znalezienie odpowiedniego akordu trwa wielokrotnie krocej)
4. Dlubanie basu od zera - przypisywanie roznorodnych modulacji do velocity i zabawa w szukanie odpowiedniego "groove`a" (nie wiem jak to slowo brzmi po polsku ;D )
5. dopiero teraz cala rytmika (talerze, klaskania, werble) - tez tu kombinuje z roznymi modulacjami zeby nie brzmialo zbyt monotonicznie.
6. na sam koniec staram sie wykrecac jakies przeszkadzajki (też od podstaw).
7. finalnie popełniam znow klasyczny blad zatrzymania sie na chwytliwym refrenie - i kupa. trace wene, nie ma czasu albo jakies inne glupoty na glowie ;P Tutaj tez drobiazgowo skupiam sie na brzmieniu - kompresory, korektory, faza... bla bla bla, ogolnie marnotrastwo czasu nad brzmieniem miksu zamiast myslenia nad aranzem. Cale szczescie, ze czlowiek po latach sie osluchal i zrozumial w koncu dzialanie narzedzi do ksztaltowanai brzmienia ;P

ogolnie staram sie zawsze korzystac ze zresetowanych syntezatorow i budowac brzmienia bez zadnych podpowiedzi. Oczywiscie uzywam presetow, ale tylko to "rozbierania" dzwieku i uczenia sie w jaki sposob zostal zmontowany. Mam po prostu dziwne przeswiadczenie, ze korzystanie z gotowych brzmien nie do konca odzwierciedla to co slysze w glowie i strasznie mnie to gryzie :D

teraz po bardzo dlugim czasie przerwy od codziennych cwiczen z DAW`em musze przyznac ze zmysl tworzenia w glowie melodii nie jest juz tak lotny jak kilka lat wstecz. O wiele ciezej wymyslec jest cos co mnie skusi zeby jednak sobie te nutki midi zapisac na szybko. A moze po porstu jestem dzis bardziej wybredny niz kiedys :D
Same inspiracje czerpie najczesciej z krajobrazu i otoczenia, z fauny i flory. Np. patrze sobie na drzewo i wyobraznia domalowuje jakas wizje promieni, duszkow, zabawe kolorami, znieksztalcenia optyczne, jakas historyjka, ktora przenosi mnie gdzies indziej - po prostu bawie sie wyobraznia i podkladam pod to dzwieki w glowie. tak mi najlatwiej.
Czasem jest to pojedynczy brzdęk, ktory wzbudza we mnie naglą falę skojarzen np dzwiek obijajacej sie wody o sciany czajnika, ktory momentalnie buduje mi w glowie caly schemat refrenu :0
Czasem tez zdarza sie po prostu zamknac oczy i popuscic niekontrolowana wodze fantazji, obserwować w wyobrazni losowo pojawiajace sie obrazy - stad tez mozna wychwycic ciekawy motyw i podlozyc dzwiek.
Zrodlem inspiracji nigdy nie sa ludzie - jakos mnie nie przekonuja, a jesli juz, to same darki i hardkory by z tego wyszly :D

Najwiekszym problemem przez ktory nie moge przebrnac to modyfikowanie schematow lub jesli takie juz posiadam - zlozenie wszystkiego w calosc. Czesto nie mam pomyslu na jakies przejscie czy zapowiedzenie instrumentu zanim zacznie grac.

ale to tam mozna pisac i pisac a to przecie zupelnie nie na temat :D

moze w te wakacje (juz po uczelni) uda sie cos wiekszego ogarnac - mam przeogromna nadzieje, ze tak sie wlasnie stanie :0
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2011, 22:27 przez ☼ DigiTrip ☼, łącznie zmieniany 5 razy.
misie niechce

Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 14 kwie 2011, 21:53

Psysutra pisze:Gumi, skończ pierdolić, co ;)
i po co taki zwrot? poruszyl interesujacy temat a Ty z "pierdoleniami" wyjezdzasz.

Kazdy ma swoj sposob i inspiracje, a wymienianie sie nimi moze nas zawsze naprowadzic na jakas droge na ktora sami bysmy nigdy nie wpadli. Czemu wiec o tym nie pisac i po co sie odrazu oburzac ze to jakies prostackie czy bezsensowne? (bo tak zrozumialem Twoje zdanie powyzsze)

Mimo wszystko nie chodzi mi tu sączenie agrechy wiec nie odbierz tego jakos bardzo dosadnie, ze zwrocilem uwage : x

respect i peace :]
misie niechce

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości