Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

astral projection1) Czy władze nadal patrzą krzywo na imprezy transowe w Izraelu? Czy zostaliście w jakiś sposób dotknięci działaniami policji lub wojska? Czemu oni nie lubią (bądź też może lubią) muzyki trance?

AP: Niestety tak, a w przeszłości było nawet gorzej. Liczba fanów transu w Izraelu wzrosła niesamowicie i policja wydaje się być bezradna wobec nich, przez co nie radzi sobie z zaistniałą sytuacją. Tak, zostaliśmy zaatakowani przez działania policji, szczególnie w przeszłości, Avi był aresztowany dwa razy i miał nieprzyjemne (używając tu tak delikatnych słów) doświadczenia. Sądzimy, że oni nie lubią transu, ponieważ automatycznie wiążą muzykę trance z narkotykami (które swoją drogą stanowią dla nich wielki problem) i są przekonani, że każdy kto lubi trance jest automatycznie "użytkownikiem" narkotyków. Sam to rozważ.

2) Czy jest nadzieja na pokój na Wschodzie?

AP: Sądzimy, że w czasach, gdy Rabbin był głównym ministrem szanse na pokój były większe - ta szansa została zamordowana wraz z tak wielkim przywódcą. Uważamy, że z obecnymi władzami pokój to coś zupełnie odległego. Nie jesteśmy zadowoleni z obecnego rządu i czujemy, że władze muszą się diametralnie zmienić by można było osiągnąć pokój. Mamy nadzieję, że wraz z nadciągającymi wyborami w maju będzie jakaś zmiana, która prowadziłaby do pokoju. Chcemy pokoju!

3) Czy któryś z was kiedykolwiek miał projekcje astralne?

AP: Nie dosłownie, poprzez muzykę - tak.

4) Co inspiruje was kiedy pracujecie?

AP: Praktycznie wszystko pod Słońcem. Od muzyki po filmy, od rodziny aż po przyjaciół, inspirują nas miejsca, w których byliśmy; wymień coś a są pewne szanse, że będziemy się kiedyś kierowali tą inspiracją.

5) Jak długo jesteście zżyci z muzyką? Troszkę informacji byłoby tu bardzo pomocne.

AP: Siedzimy w tym już przeszło 15 lat. Avi: W sumie to zacząłem od razu od industrialnej i elektronicznej muzyki. Lior: Ja miałem pewną chrapkę na Rock'a i w gruncie rzeczy pracowałem w tej branży (w Nowym Yorku pracowałem jako midi man i w produkcjach cyfrowych).

6) Jakie jest Wasze zdanie na temat brytyjskiej sceny transowej w obecnej chwili?

AP: Naszym zdaniem obecnie panuje spore zamieszanie w brytyjskim świecie muzyki psychedelic trance. Artyści próbują wielu nowych kierunków i eksperymentalnych pomysłów, co jest dobre samo w sobie. Mimo to nie jest to trance jaki znamy i czujemy, a główna ścieżka nie została jeszcze przez nich znaleziona.

7) Którego DJ'a (lub których DJ'ów) byście zabili gdybyście go (lub ich) usłyszeli, a dla których dalibyście się zabić by ich usłyszeć?

AP: Cieszymy się, że zapytałeś o to. Na scenie transowej mamy przywilej pracować i występować z największymi sławami i imionami. Grając na całym świecie mamy okazję pracować z każdym, kto jest KIMŚ na scenie transowej. Jesteśmy za to wdzięczni. Nie chcemy tak naprawdę nikogo zabijać, ale nie cenimy sobie DJ'ów, którzy nie rozumieją tłumu i nie czują imprezy, DJ'ów, którzy grają bez żadnego logicznego powiązania z biegiem imprezy. Dla nas granie na imprezie jest jak oglądanie rozwijającego się filmu: sposób, w jaki impreza się zaczyna i kończy oraz cała historia pośrodku. Rola DJ'a polega na bezustannym sprawdzaniu pulsu całego wydarzenia.

8) Ulubione grupy? Główne wpływy?

AP: Lista jest chyba bez końca, ale imiona takie jak X-Dream, The Delta, M.W.N.N. (Man With No Name), Electric Universe są tylko niektórymi z naszych faworytów. Ubóstwiamy DJ'ów Paula Oakenfolda i Danny'ego Ramplinga. Nasza lista obejmuje także Simona Posforda, DJ'a Dino, Etnice i - wybaczcie, jeżeli kogoś nie wymieniliśmy. Faworyty i wpływy z przeszłości także wydają się być bez końca, wśród nich są tacy jak: Kraftwerk, Depeche Mode (wczesne lata), Psychic TV, Yazoo, Human League itp.

9) Dlaczego kolekcjonujecie stary elektroniczny sprzęt dźwiękowy? Jaki jest wasz ulubiony?

AP: Kochamy te stare analogowe maszyny. Czujemy, że uwydatniają, wzbogacają Astralny dźwięk czyniąc go cieplejszym i bardziej niepowtarzalnym. Tak, faktem jest, że podobne rezultaty można osiągnąć z nowszym sprzętem, ale dla nas to jednak nie to samo. Uwielbiamy nasze stare serie Rolandów, EMS, Korg, Expander. Pomaga fakt, że są naszej daty...

10) Czy Słońce i temperatura mają wpływ na Waszą muzykę?

AP: Oczywiście! Z pewnością zauważyłeś Słońce jako główny obiekt wszystkich okładek naszych albumów. Kochamy Słońce i dobrą pogodę, jaką oferuje Izrael (bez żadnych opłat, nic tylko tu żyć!). Słońce dla nas to symbol mocy i pozytywnych wibracji.

11) Czy cała muzyka Astral Projection traktuje o uciekaniu w inne rzeczywistości czy też niektóre utwory są bardziej "przyziemne"?

AP: Czujemy, że muzyka Astrala łączy nas z tym, co w nas najlepsze. Kiedy komponujemy muzykę, te momenty reprezentują nasze prawdziwe JA i to może być widziane jako swego rodzaju ucieczka kiedy odłączamy się od wszystkiego, co wpływa na nas z zewnątrz. Miłośnicy transu, którzy czują się związani z naszą muzyką mówią, że muzyka silnie oddziałuje na ich życie. Niektórzy lepiej komunikują się z otaczającym ich światem właśnie poprzez muzykę. Czujemy, że nasza muzyka jest pełna rozmaitych przesłań: szczęście, miłość, wolność, pozytywność, i mimo iż tworzymy będąc pod wpływem "naszego świata", nasza muzyka jest dla wszystkich - zarówno "astralnych podróżników" jak i tych, co stoją mocno na ziemi.

12) Jak podróżowanie wpływa na to, co robicie?

AP: Większość naszych podróży to około 2-3 dni pracy, więc atmosfera jakiegoś miejsca nie służy nam zbyt dobrze, jeżeli chodzi o wpływanie na nas, ale kiedy jesteśmy na wakacjach staramy się "wystawiać" na wszystko, co jest blisko nas.

13) Gdzie chcielibyście żyć gdybyście musieli nagle opuścić Izrael?

AP: Czy są dostępne jakieś wolne miejsca w następnym locie ku wszechświatowi? Kochamy Izrael pomimo wszelkich problemów, trudności i przeszkód.

14) Mamy kosmitę, który pisze dla nas teksty. Co chcielibyście mu powiedzieć?

AP: Cześć, przybywamy w pokoju, miło nam cię poznać, też jesteśmy kosmitami (aliens - przyp. Templar) - izraliens.

Na koniec LISTA TOP 20 Aviego i Liora:

1. Kraftwerk - Radio Activity. - Początek elektronicznej ery. Kraftwerk wpływa na nas od tamtego czasu aż do dziś!
2. Yazoo - Situation. - wspaniałe postrzeganie technologii przez Vince'a Clarke'a.
3. Depeche Mode - Live In Silence - Wprowadzili wiele innowacji w muzyce elektronicznej w początkowym okresie swego istnienia, dzięki czemu my też mogliśmy się wybić.
4. Human League - The Lebanon. - Bardzo chcielibyśmy to zremiksować.
5. Duran Duran - Girls on Film.
6. Soft Cell - Martin. - Odświeżyli dźwięk New Wave i to też wpłynęło na nas w pewien sposób.
7. Madonna - Ray of Light - Cóż można powiedzieć co jeszcze nie zostało powiedziane o Królowej Muzyki. Reprezentuje motywację, ambicje i sukces dla nas.
8. Red Hot Chilli Peppers - Give it Away.
9. Prince - Purple Rain. - Kolejna innowacja w muzyce.
10. Psychic TV - Ov Power. - To właśnie ta grupa wkręciła nas w acid-house 13 lat temu. Pierwszy acidowy singiel, jaki kupiliśmy to "Superman", który otworzył nam oczy.
11. Trilithon - Children of the Future. - Z powodu tych "Króli" tworzymy trance - szkoda, że już nic nie wydają.
12. Light House Family - High.
13. Spectral - Kundalini. - Czekamy na ich kolejny album.
14. Overlords - God's Eye On Goa. - Tak samo tutaj.
15. L.D.C - Plasma. - Mieliśmy przywilej poznać go w klubie "The Dorian Grey" kiedy był DJ'em. Byliśmy ogromnie zasmuceni kiedy dowiedzieliśmy się że zginął w wypadku samochodowym.
16. Faithless - God Is a DJ. - Właśnie go zremiksowaliśmy i tak im się spodobało, że planują wypuścić go na świat.
17. M.W.N.N. - Teleport. - Jest on naszym przyjacielem i jesteśmy bardzo podekscytowani, kiedy słyszymy, że przyjdzie nam z nim grać.
18. Electric Universe - Aqualine Spirit. - Zremiksowaliśmy ten utwór na albumie "Another World" i uwielbiamy go.
19. X-Dream - Rain. - Sądzimy, że są najlepsi w tym co robią
20. Astral Projection - Let There Be Light. - Lubimy obserwować efekt, jaki ma on na ludzi podczas imprez. Mimo iż jest to stary kawałek nadal działa.

Źródło: www.transient.com
Autor: ?
Tłumaczenie: Templar