Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

blue planet corporationWitaj Gabriel! Czy możemy zadać Ci kilka pytań na temat twojej grupy?

Gabriel: Cześć! Odpowiadając na to pytanie: to dla mnie przyjemność, to dopiero mój drugi wywiad, od kiedy zacząłem tworzyć muzykę trance w 1993 roku.

1) Ok, zacznijmy więc wywiad: Po pierwsze jak opisałbyś muzykę Goa w kilku słowach?

Gabriel: Nie chcę opisywać żadnej muzyki, ponieważ jest ona wtedy zaszufladkowana a to zatrzymuje naturalną ewolucję tej muzyki. Nie inaczej było kiedy ludzie zaczęli mówić o Goa w latach 1994 / 1995. Wcześniej, pod koniec lat 80-tych, kiedy zacząłem odkrywać muzykę techno, nie było żadnych stylów, jedynie muzyka zmieniająca się z dnia na dzień. Nie było ograniczeń, żadnej struktury, tylko te same uderzenia poruszające twoim ciałem dziwnymi dźwiękami. A dziś mamy trance, techno, house, jungle... Co to znaczy? Nic, ponieważ każdy styl potrzebuje innego, elektronicznego lub nie, by istnieć. Dziś można zaobserwować zmiany zachodzące w muzyce trance wraz z ostatnim albumem Koxbox, albo albumem Shpongle. Najważniejszą rzeczą jest to, aby czuć emocje wiążące się wraz z elektronicznymi i samplowymi dźwiękami. Potem możesz powiedzieć: "to jest techno, breakbeat albo to jest Goa", ale to nie znaczy, że to jest dobre. Jednak jeśli chcesz bym opisał muzykę Goa powiem tylko, że to psychodeliczna muzyka do tańczenia!

2) Czy Goa jest twoim ulubionym stylem muzycznym? Czy może wolisz Trance?

Gabriel: Jak już wcześniej mówiłem, lubię po prostu muzykę, która daje mi emocje i marzenia. To jak narkotyk: możesz dzięki temu podróżować. I nie znam dokładnie różnicy pomiędzy Goa i Trance. Goa to muzyka trance. Astral Projection zremiksował utwór "Trance Dance" Trilithona na swoim ostatnim albumie, stary transowy kawałek.

3) Jak i kiedy zacząłeś tworzyć Goa / Trance?

Gabriel: Wydałem pierwszy singiel w 1993 we francuskim labelu o nazwie U.F.K. Tworzyłem muzykę już od 1989 z niewielką ilością sprzętu. Słuchałem starych elektronicznych nagrań z lat 80-tych.

4) Czy przygotowujesz obecnie nowy album? Kiedy zamierzasz go wydać?

Gabriel - Z całą pewnością stworzę nowy album dla Flying Rhino. Czekam wciąż na kupno nowego sprzętu, takiego jak większy komputer do zmieniania dźwięku i tym samym do posiadania lepszej produkcji.

5) Twój ulubiony kawałek Blue Planet Corporation?

Gabriel: Chyba będzie to utwór Alidate.

6) Twoja ulubiona grupa Goa, album, Top 5 Goa tracków?

Gabriel - Moim ulubionym albumem jest Shpongle. To niesamowity album pełen zajebistych dźwięków. Najlepszy album pełen wyobraźni, piękna i emocji jaki kiedykolwiek słyszałem. Lista moich ulubionych grup i twórców jest bardzo długa: Sven Väth, The Infinity Project, Juno Reactor, Koxbox, Atmos, Slinky Wizard, X-Dream... Ulubione utwory: "Sentences To Jeaven" Jaia, "Etnica - Tribute", "Earth Nation - Green Sky", "The Pollinator - Clone 3", "Hallucinogen - Angelic Particles".

7) Skąd czerpiesz swoją inspirację?

Gabriel: Pochodzi z muzyki, którą słyszałem. Zawsze potrzebowałem posłuchać czegoś, co sprawiłoby, że poczułbym pozytywne wibracje, dzięki czemu mogę spróbować przekazać to uczucie poprzez mój dźwięk, wizję.

8) Przyszłe projekty?

Gabriel: Chcę stworzyć bardziej transowy dancefloorowy projekt, coś cięższego na imprezy, z moim bratem Sebastianem nazwiemy to "Red Planet". Zaczynam też współpracę z przyjacielem, coś bardziej komercyjnego, który jest wokalistą... lubimy Chemical Brother, Underworld i brytyjski pop!

9) Bardziej ogólnie: Co sądzisz o przyszłości stylu muzycznego Psychedelic Trance?

Gabriel: Nie widzę przyszłości muzyki psychedelic trance, ale widzę przyszłość muzyki elektronicznej i sądzę, że jest bardzo dobra. Dziś możemy stworzyć album w domu! To wielka rewolucja! Dzięki komputerowi coraz więcej ludzi może wypowiedzieć się poprzez muzykę, video, Internet... To jest przyszłość!

Wielkie dzięki i uracz nas jak tylko to możliwe większą ilością świetnej muzy! :)

Źródło: www.psynews.org
Autor: Children
Tłumaczenie: Templar