Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

dJ dreddy1) Styropian: Jako Tromesa, Ty i Magnes jesteście pionierami muzyki trance w Polsce. Jak to jest, że w tak dużym kraju praktycznie tylko Tromesa, Bigwigs, Praecox, Kino Oko, Zenglodon i Aural Planet (z czego cztery pięć projektów związane jest z tymi samymi osobami) potrafiły zabłysnąć na "rynku"?

Dreddy: Nie mam pojęcia. Może po prostu mamy farta albo to cos ;)

2) Styropian: Jaka jest przyczyna tego, że tak mało polskich producentów wydaje swoje płyty? Pieniądze, sprzęt, talent, pomysły?

Dreddy: Może wszystko razem wzięte. Ale tak naprawdę to przecież teraz każdy może robić ta muzykę - wystarczy tylko mięć komputer, soft i parę pluginow. Zresztą to słychać i widać w tym co się dzieje na scenie psy transowej w tej chwili. Mało jest oryginalnej muzy - tylko te same powtarzające się schematy na coraz to większej ilości wytworni.

3) Styropian: Zwiedziłeś już chyba cały świat. Gdzie wasza muzyka jest / była najlepiej odbierana?

Dreddy: Nie do końca był to cały świat, ponieważ nigdy nie byliśmy w północnej i południowej Ameryce. Ale z tych miejsc które odwiedziłem to chyba jednak w Japonii mieliśmy najlepszy odbiór.

4) Styropian: Jak ma się rzecz z odbiorem live actów w Polsce? Wg mnie zbyt rzadko mamy z nimi kontakt na imprezach i ludzie nie zawsze potrafią się przy nich bawić.

Dreddy: W tym to się raczej z Tobą zgadzam. Ale generalnie w Polsce jest kiepsko z odbiorem muzyki elektronicznej na wszelakich balangach.

5) Styropian: Co sprawia Ci większa przyjemność: granie jako DJ, czy grając własne produkcje w formacjach Tromesa i Bigwigs?

Dreddy: Tak naprawdę to są 2 zupełnie inne rzeczy i nie można ich porównywać. Na pewno granie jako DJ jest mniej stresujące niż live ale jedno i drugie dostarcza zajebistej satysfakcji.

6) Styropian: Jakie miejsce na świecie, gdzie było dane Ci zagrać utkwiło Ci najbardziej w pamięci i dlaczego?

Dreddy: Chyba Kapsztad. Super atmosfera, wyjebani w kosmos ludzie no i jeszcze super pogoda. :)

7) Styropian: Czy jako T4 masz zamiar ponownie organizować imprezy? A jeśli tak to czy można spodziewać się na nich znanych nazwisk sceny psytrance?

Dreddy: Tak właśnie ruszam ponownie z imprezami T4. Na razie będą to imprezy o nazwie "A Concept In Dance" w Klubie Klatka w Warszawie. Jeśli się jakoś to rozkręci to będzie parę ciekawych znanych DJ'ów i może jakiś live act od czasu do czasu. Na razie imprezy będą niekoniecznie psytransowe. Generalnie nie będą miały one żadnego konkretnego stylu, ale będą oscylować pomiędzy progressive, trance i psy trance głownie. Co do gości to na razie nie chce nic mówić ale jak dobrze pójdzie to parę fajnych osób może nas odwiedzi... ale nie chce na razie zapeszać.

8) Styropian: Można spotkać Cię w line-up'ach nie tylko transowych imprez, ale także house'owych? Co sprawia Ci większa przyjemność: granie psytrance, czy innych odmian muzyki tanecznej?

Dreddy: Ciężko powiedzieć. Generalnie to lubię grac ciekawą muzykę a ostatnio psytrance do takiej raczej nie należy wiec to chyba mówi samo za siebie. Na pewno nie gram muzy na 145 BPM, w której nie da się odróżnić jednego kawałka od drugiego... Dla mnie najważniejsze jest żeby ludziom się podobało.

9) Styropian: Ostatnie pytanko. Czy jako Tromesa / Bigwigs lub może jakiś nowy projekt możemy spodziewać się ,że niebawem wydasz coś nowego? Jak sądzisz w jakim kierunku będzie podążała scena Psychedelic Trance?

Dreddy: Jak na razie to nic się specjalnego nie kroi... ale zobaczymy. Narazie pracujemy nad nowym materiałem jako Bigwigs.

10) Styropian: Jeśli masz to wymień swoje trzy ulubione produkcje w konwencji psychedelic trance.

Dreddy: Oj z tym to będzie bardzo ciężko, ale powiedzmy, że tak to by było:
Slinky Wizard - Lunar Juice (Flying Rhino Rec.),
Hallucinogen - Shamanix (TIP Records),
Koxbox - Insect Bite (Harthouse)

Styropian: Dziękuję za rozmowę.

Dreddy: Ja również dziękuję i zapraszam na moją stronę:
www.dj-dreddy.art.pl

Styropian