Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

dJ martyzan1) Ower: Witaj Marty, opowiedz jak długo grasz i w jaki sposób zetknąłeś się z muzyka psychedelic trance?

Martyzan: Muzykę psychedelic trans gram od roku 1997, kiedy to pierwszy raz tak naprawdę usłyszałem ją na niesamowitej imprezie "Czechtek-Teknival", na której grały takie formacje jak: SpiralTribe, Kamikadze, Lego. Byli tam też jacyś Niemcy, którzy przez pierwszą noc grali jedynie muzykę ambientową i chilloutową. Jednak drugiego dnia i przez kolejne noce grali bardzo "spiritualne i goatransowe" numery, wiec nie miałem innego wyboru jak się tylko zakochać w tych dźwiękach. Miłość ta trwa do dziś :)

2) Ower: Kto wchodzi w skład formacji Rium Warriors?

Martyzan: Rium Warriors to ja i mój kolega Bart. Bart gra na didgeridoo a do tego puszczam tribal-feelingowe numery. Obecnie pracujemy nad własnym projektem muzycznym opartym na własnych przestrzeniach i paternach.

3) Ower: Grałeś już kilkukrotnie na imprezach w Polsce, powiedz czym różnią się one od imprez transowych w Czechach czy Słowacji?

Martyzan: W Czechach organizuje się więcej "małych" imprez aniżeli w Polsce, a tak po za tym to większych różnic nie zauważyłem. Może jedynie dodam, że w Słowacji są imprezy nastawione na bardziej rodziną i przyjazną atmosferę.

4) Ower: W jaki sposób określiłbyś swoje sety?

Martyzan: W swoich setach staram się wybierać utwory, które przemawiają do samego serca :-) a swoim rytmem i linią basu wprowadzają w silny trans.

5) Ower: Wymień swoich faworytów na światowej scenie psychedelicznego transu...

Martyzan: Jeżeli chodzi o artystów to niewątpliwie do swojej czołówki zaliczam: Space Tribe, Talamasce, Psysex, Logic Bomb, Eat Static, Kiwe, Tsuyoshiego Suzukuki, a jeżeli chodzi i wytwórnie to : Spirit Zone, 3D Vision, Twisted Rec., T.I.P Records no i nie mogę zapomnieć o starym dobrym Flying Rhino.

6) Ower: w trakcie swojego dwudniowego pobytu zagrasz na dwóch imprezach: Tranceglobal Unity 5 w poznańskim Eskulapie oraz na imprezie Yenga w gdańskim GGOG. Powiedz jaki materiał zagrasz na obu tych imprezach?

Martyzan: W Poznaniu zagram mocno fullonowego seta i może jak będzie okazja to jakieś nowoczesne Goa. W Gdańsku chyba jednak troszeczkę wolniej z większym nastawieniem na tribal trance...

7) Ower: Ok, dzięki za wywiad...

Martyzan: Ja też dziękuje i pozdrawiam wszystkich transowych freaków z Polski

Ower