Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

deedrah1) Jak określiłbyś swoją muzykę w kilku słowach?

Deedrah: Trance ewoluował obecnie w tak wielu różnych kierunkach, że było by bardzo ciężko przypisywać jakąkolwiek definicję temu brzmieniu. Pierwotnie muzyka transowa przybyła z Niemiec (91 / 92), jednak szybko artyści tacy jak Juno Reactor zaczęli dodawać więcej dźwięków i nowostek. Powiedziałbym, na tyle ile wiem, że co kraj wizja transu jest zupełnie inna... Na przykład ludzie w Izraelu nie oczekują tej samej muzyki od transowego DJ'a co w Stanach czy Japonii. (Może dlatego bycie transowym DJ'em jest obecnie takie interesujące!). Obecnie trance jest podzielony na dwie oddzielne frakcje:
- Styl a'la Sasha - to styl transu, który jest mieszanką lekkiego belgijskiego klubowego house i wczesnego stylu transowego. Bardzo silny w tym momencie.
- Psy-trance - to jest styl, który jest dzieckiem pierwszych brzmień goa-trance, nazwany wielką falą, gromadzący artystów których wszyscy znamy: Psychaos, GMS, Absolum... następstwo pierwotnego psy-trance.
Gdybym chciał podać bardziej osobistą definicję transu, powiedziałbym, że jest to każda sekwencja dźwięków, która powoduje produkcję pro-opio-melanokortyny (POMC) w moim mózgu. POMC jest prekursorem cząsteczek, które sprawiają, że czujesz się wyśmienicie. (wybacz, oto moja osobista definicja...)

2) Czy Trance jest Twoim ulubionym stylem muzycznym?

Deedrah: Z całą pewnością nie!
Muzyka trance może być bardzo dobra, ale obecne produkcje bardzo mnie nużą. (poza paroma produkcjami od Christofa i kilkoma innymi na rynku).
Słucham wielu kapel takich jak Leftfield, LFO, Underworld, Chemical Brothers, wszystkie winyle z wytwórni Primate, muzykę prosto od DJ'a Cari Lechebusha, trochę techno jak również trochę eksperymentalnego hip-hopu. Odbija mi palma kiedy słucham co amerykańscy artyści wyprawiają z maszynami. To bardzo odmienna wizja elektronicznej muzyki i przy okazji bardzo świeża dla mnie. Jestem także wielkim fanem DJ'a Shadow i - kolejność przypadkowa - DM, Empirion, Flucke, Sting, Simple Minds, New Order...
W domu nie słucham transu, mimo iż słucham go sporo w moim studio!

3) Kiedy i gdzie zacząłeś tworzyć trance?

Deedrah: Zacząłem w roku 94 razem z kolesiem o imieniu Chris w Paryżu. Projekt nazywał się Transwave i naprawdę szaleliśmy na tym punkcie.

4) Czy obecnie szykujesz nowy album? Kiedy zamierzasz go wydać?

Deedrah: Obecnie kończę tworzyć album z muzą psy-house. Jest to mix transowych dźwięków i brzmień house'owych. Jest to dla mnie bardzo ekscytujące i mam wiele frajdy podczas nagrywania albumu...
Nie zamierzam wydawać niczego przed latem. W każdym bądź razie wszystko zależy od wytwórni nagraniowej, nie ode mnie.

5) Twój ulubiony track Dado?

Deedrah: Nie lubię aż tak bardzo muzyki Dado. Nadal jestem bardzo poruszony przez emocjonalną strukturę utworu "Transwave - Cycles Of Life".

6) Twoja ulubiona grupa transowa, album, top 5 Goa utworów?

Deedrah: Nadal jestem wielkim fanem obojętnie jakiego materiału X-Dream. Najfajniejszy obecnie album: "Juno Reactor - Shango".

7) Skąd biorą się twoje inspiracje?

Deedrah: Praktycznie zewsząd. Przez większość czasu w studiu wszystko przychodzi do mnie od drumowego loopu bądź miłego dźwięku. Software taki jak Metasynth albo jakiekolwiek plug-iny bardzo dobrze służą inspiracjom. Wiele pomysłów przychodzi mi też do głowy kiedy tańczę.

8) Twój ulubiony sprzęt?

Deedrah: POWER MAC!

9) Przyszłe projekty?

Deedrah: Ukończenie mojego nowego albumu (pod pseudonimem projektu The Electric Boy), nowy singiel Synthetica. I coś, o czym w chwili obecnej nie mogę mówić...

10) Czy możesz nam powiedzieć więcej na temat Synthetic?

Deedrah: Synthetic to moja mocniejsza strona techno. Staram się zrobić doskonałe połączenie twardych beatów techno i klubowych brzmień.

11) Czy chciałbyś pracować z jakimś konkretnym artystą?

Deedrah - Tak, z Alanem Wilderem (Depeche Mode).

12) Bardziej ogólnie: Co sądzisz o przyszłości stylu muzycznego jakim jest Psychedelic Trance?

Deedrah: Nie ma zielonego pojęcia. Przez większość czasu w ogóle nie zadaję sobie tego pytania.

13) Wielkie dzięki Dado!

Źródło: www.psynews.org
Autor: Infected Max
Tłumaczenie: Templar