Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

human blueStyropian & Offca: Dag, od wydania pierwszej EPki minęło już ponad 11 lat. Niebawem Transient Records wyda pierwszy album podsumowujący Twe muzyczne dokonania. Zapewne na tym nie poprzestaniesz. Jakie są Twoje muzyczne plany na przyszłość?

Human Blue: Moje plany na przyszłość to kontynuować prace jako Human Blue. To już trwa 13 lat i wstydem byłoby przestać kiedy tyle osób słucha mojej muzyki.

Czy tak znany artysta jak Ty ma swoich muzycznych idoli? Jakiej muzyki słuchasz w wolnej chwili?

Human Blue: Haha...czasami słucham hitów radiowych, czasami muzyki elektronicznej. Spędzam dużo czasu słuchając mojej muzyki, myślę, że jest to klucz do poprawy i zrozumienia moich błędów.

Od momentu kiedy zacząłeś grać muzyka psytrance ewoluowała. Pojawiły się nowe odłamy (full-on, dark, twisted). Co sądzisz o tych gatunkach oraz jak myślisz jaki będzie dalszy los muzyki psytrance?

Ciężko powiedzieć co będzie w przyszłości. Scena psytrance różni się w zależności od kraju, ale myślę, że zobaczymy więcej komercji w przyszłości. Scena underground jednak się nie zatrzyma i pojawią się nowe style. To jest droga, którą zawsze idzie muzyka.

Grałeś już w wielu krajach na świecie, lecz impreza 23 maja w Warszawie będzie Twoją pierwszą wizytą w Polsce. Czy na tą okazję przygotowujesz jakiś specjalny materiał. Czy będą to nagrania z Twej ostatniej płyty, czy może jakieś nowości?

Zawsze staram się grać na imprezach utwory ze wszystkich moich albumów. Zawsze też przygotowuję specjalny materiał na każdą imprezę.

Na swoim koncie masz już 6 płyt, a 7 ukaże się niebawem. Jedna z tych płyt utrzymana jest w klimatach chilloutowych. Czy w przyszłości masz zamiar nagrać podobny album?

Tak, to jest dobry projekt na przyszłość. Produkcja albumu ambientowego była bardzo interesująca, bowiem różniła się bardzo od stylu w jakim produkuję na co dzień. Jednak część jest taka sama. Jedynym problemem jest czas, żeby usiąść nad projektem ambientowym. Niektórzy artyści, idą do studia na 2 tygodnie i już mają nowy album. W moim przypadku jest inaczej. Lubię pracować nad utworem długo. Cieszę się, gdy stworzę utwór w dwa dni, jednak zazwyczaj zajmuje mi to 2-3 tygodnie.

Dziękujemy za krótką pogawędkę.

Ja również dziękuję i cieszę się z przyjazdu na imprezę do Polski.

Styropian & Offca.