Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

ionAmnesia: Możesz nam się krótko przedstawić? Kim jesteś, ile masz lat, skąd pochodzisz, oraz w jakie projekty jesteś zaangażowany?

Ion Geragelos: Nazywam się Ion Geragelos. Urodziłem się w Atenach i mam 24 lata. Tworzę muzykę psytrance jako Ion. Tworzę również muzykę pop dla greckiej popowej sceny.

Amnesia: Ion to Twój główny projekt prawda? Możesz powiedzieć jaką muzykę przy jego pomocy prezentujesz?

Ion Geragelos: Tak! Ion to mój główny projekt! Moja muzyka to full-on trance. To muzyka poranna i melodyjna, bazująca na przyjemnych rytmach i mocnych bitach.

Amnesia: Możesz przybliżyć co oznacza nazwa Ion?

Ion Geragelos: Ion pochodzi z helleńskiej mitologii (po grecku Ionas), oraz jako skrót mojego pierwszego imienia... Także jako ród w starożytnej Helladzie, znany dla tych którzy studiowali naszą mitologię.

Amnesia: Jak został przyjęty Twój debiutancki album "Ionized"? Z tego co pamiętam na kilku forach pojawiły się pochlebne opinie...

Ion Geragelos: Reakcja była bardzo miła. Myślę, że "Ionized" spodobała się ludziom na całym świecie. Poza tym niedługo powinny pojawić się jakieś remiksy z tej płyty.

Amnesia: Kilka miesięcy temu ukazał się Twój drugi album zatytułowany "Sugar Free". Jaką muzykę zawiera i czym różni się od "Ionized"?

Ion Geragelos: Mój drugi album "Sugar Free" został wydany w czerwcu 2006 roku. Muzyka na nim to głęboki melodyjny poranny full-on trance. Mój pierwszy album "Ionized" także był full-onowy, ale z większą dawką oldschoolowych brzmień i inspiracji.

Amnesia: Pochodzisz i mieszkasz w Grecji. Powiedz, jak wygląda tamtejsza scena psytrance? Pytam oczywiście o coś więcej niż tylko znane chyba wszystkim nazwy typu Samothraki, Wizzy Noise, Igneous Sauria, Candyflip, czy Z.M.A.

Ion Geragelos: Grecka scena trance zaczęła być coraz większa w latach 94-95 i do dzisiejszego dnia ciągle jest na przedzie! Imprezy z cyklu Samothraki to szczytowy moment w naszej scenie. Ponieważ muzyka trance z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularna wydaje mi się, że w najbliższej przyszłości będziemy mieć w Grecji coraz większe imprezy!

Amnesia: Harmonia Records to niezbyt jeszcze znana wytwórnia płytowa, jednak właśnie tam wydałeś swoje dwa albumy. Możesz powiedzieć coś więcej o tym labelu, jak wygląda Wasza współpraca?

Ion Geragelos: Nie wiem czym chciałbyś określić dużą wytwórnię, ale powinieneś znów popatrzeć na Harmonię Records... Trzy albumy Wizzy Noise (ostatni wyjdzie we wrześniu tego roku), powrót Pleiadians, album Federico Baltimore (a.k.a. Synthetic / Dado) oraz składanki Pan Papasona i nadchodząca Micky Noise-a (1/2 Wizzy Noise - przyp. Amnesia)... Wszystkie te powody są wystarczające, aby się z nimi zapoznać, nie uważasz? Warto czasami też zajrzeć na www.harmonia-records.com... Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest wzrastanie w tym samym czasie co wytwórnia... (coś jak Nano Records & Protoculture, czy HOM-Mega & Astrix).

Amnesia: Wiadomo że masz muzyczne wykształcenie (muzyka klasyczna i kompozycja). Powiedz nam czy i jak pomaga to Tobie w tworzeniu psytransu?

Ion Geragelos: Wydaje mi się, że W przypadku wielu gatunków muzycznych które można tworzyć, bardzo ważnym jest aby mieć wykształcenie muzyczne. Melodie to najważniejsza rzecz w mojej muzyce, więc nie sądzę aby produkowanie muzyki transowej było możliwe bez muzycznego wykształcenia.

Amnesia: Może teraz trochę historii. Zanim powstał Ion, wydałeś trzy kawałki z DJem Pan Papasonem pod nazwą Party of Gods?

Ion Geragelos: Niekoniecznie. Przed solowym projektem Ion wydałem 3 utwory pod nazwą Party of Gods z DJem Receiverem. Pan Papason jest greckim DJem znanym w wielu krajach, który pracuje dla Harmonia Records. Jest moim dobrym kumplem i dużo mi pomógł w transowej scenie.

Amnesia: Prawdą jest, że psytrance ciągle ewoluuje biorąc coraz więcej z innych gatunków muzycznych. Progressive jest bardziej house'owy niż kiedykolwiek indziej, a w full-onie pojawiają się wokale i prostsze melodie. Co myślisz o tym zjawisku?

Ion Geragelos: Naprawdę podoba mi się ten fenomen! Branie idei z innych gatunków muzycznych w celu użycia ich w muzyce transowej jest według mnie czymś bardzo fajnym. I to nie tylko z progressive czy house, ale także z jazzu, rocka, reggae i innych styli. Muzyka jest pewnego typu sztuką więc każdy typ inspiracji jest tutaj dozwolony. Mam nadzieję, że wkrótce spotkamy się w Polsce!

Amnesia