Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

krzysAmnesia: Trancers Guide to wydawany corocznie magazyn prezentujący sceny transowe w ponad 30 krajach. Możecie nam powiedzieć kto stoi za tym projektem? Ile osób jest w niego zaangażowanych? Jaka jest jego główna idea?

Krzys: Uruchomiony w 2004 roku Trancer's Guide to the Galaxy był wspólnym projektem Chaishopu (www.chaishop.com) i Mushroom Magazine (www.mushroom-magazine.com). Głównym członem grupy Trancer's Guide jest międzynarodowa drużyna autorów artykułów i fotografów, którzy poświęcają swój czas i zaangażowanie, aby stworzyć opisy krajów tak wypełnione informacjami, kolorowe i zabawne, jak tylko możliwe. Poza tym projekt jest koordynowany w niemieckim Hamburgu, gdzie mieszka większość z nas odpowiedzialnych za sprzedaż, wygląd i główny korzeń wydawniczy. Ostatecznie w publikacji pomaga ponad 50 osób, ale oczywiście nie byłoby to możliwe bez transiarzy tworzących scenę o której można napisać. ;) No i o tym on jest - informuje zarówno obecnych długi czas, jak też nowo przybywających do psy-społeczeństwa, o tym co się dzieje, gdzie i jak można się o tym dowiedzieć.

Amnesia: W styczniu będziecie drukować czwartą edycję tego magazynu. Jak ona będzie teraz wyglądać? Jaka będzie różnica pomiędzy tymi, a poprzednimi numerami?

Krzys: Z powodu charakteru naszego formatu CD, nowy magazyn nie będzie się wiele różnił pod względem wyglądu od poprzednich numerów. Mimo to mamy nowe teksty i zdjęcia i, zakładając że wszystko pójdzie dobrze z tym numerem, jestem chętny na nowe pomysły przy kolejnych edycjach. Także większe psy-grono będzie wymienione w tym wydaniu, ponieważ pojawiły się nowe kraje zarówno w magazynie, jak też w naszej wersji internetowej.

Amnesia: Które kraje pojawią się w tegorocznej edycji?

Krzys: W tym momencie mamy na liście około 35 krajów. Mało możliwe, aby wcisnąć tam więcej, ale zobaczymy co da się zrobić... Nie mogę teraz wymienić ich wszystkich, jednak chcę powiedzieć, że Polska powinna tam się znaleźć tego roku.

Amnesia: Jak i gdzie możemy zdobyć ten magazyn? Czy tego roku także będzie darmowy? Jak wygląda dystrybucja takiego pisma?

Krzys: Trancer's Guide to the Galaxy 2007 będzie wysyłany w styczniu do wszystkich prenumeratorów Mushroom Magazine i międzynarodowych dystrybutorów. Będzie można także zamówić go online poprzez stronę internetową Trancer's Guide (www.trancersguide.com), lub kilku festiwalach odbywających się w tym roku na całym świecie, gdzie będzie rozprowadzany za darmo, na psy-stronach (np. sklepach, barach, informatorach imprezowych) itd. Jeśli ktokolwiek chciałby uzyskać więcej informacji na temat dystrybucji, proszony jest o wysłanie maila na ttg@trancersguide.com

Amnesia: Przez ostatnie dwa lata wydawany był specjalny CD przy okazji tych publikacji. Czy w tym roku będzie tak samo? Kto będzie w tym wydawnictwie i kto znalazł się na poprzednich?

Krzys: Z różnych powodów zdecydowano, że w tym roku nie będzie specjalnej płyty wydawanej z tym magazynem. Mam nadzieję, że będzie można powrócić do tego pomysłu w późniejszych edycjach jako zestaw utworów reprezentujących różne kraje, który zdaje się być odpowiednim towarzyszem do tej publikacji.

Amnesia: Przy okazji, macie dokładne spojrzenie na to, co dzieje się w dzisiejszej scenie psytrance. Co więc myślicie o światowej scenie dni dzisiejszych? Jakie kraje mogą być wkrótce najbardziej interesujące?

Krzys: Życzyłbym sobie mieć dokładny widok tego co i gdzie co jest jednym z ważniejszych plusów współpracy z Mushroom i Trancer's Guide - możesz poznać tak wiele interesujących ludzi z całego świata, robiących tyle niesamowitych rzeczy. Globalna scena wciąż się rozwija i jak ze wszystkim, są tego dobre i złe strony. Osobiście spotkałem się nieco z komercyjną stroną sceny, ale poprzez pracę z Mushroomem i Trancer's Guide wiem, jak trudno można utrzymać psy-projekt przy życiu. Ciągle jest w tym wiele pozytywnych aspektów i zawsze więcej krajów przyłącza się do rodziny, tak więc wciąż istnieje spory potencjał dla każdego typu możliwej do zaistnienia magii. Kraje, które aktualnie wydają się być najbardziej interesujące, to miejsca typu Chiny i Rosja - spore państwa z wielką populacją czekające tylko na utransowienie... Zobaczymy co się stanie ;)

Amnesia: Ok, dzięki za ten wywiad. Życzę Wam sukcesu przy okazji tego i kolejnych wydawnictw!

Krzys: Dziękuję Ci za tą szansę zaprezentowania się Amnesia i chciał bym powiedzieć całej polskiej scenie "Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku". ;) (życzenia te zostały zacytowane w takiej polszczyźnie, jaką otrzymałem :) - dod. Amnesia)

Amnesia