Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

logic bomb1) Anoebis: Witam Logic Bomb i dzięki za ten wywiad! Pierwsze pytanie... Jak, dlaczego i kiedy zaczęliście tworzyć muzykę?

Johan: Cóż, tworzyliśmy muzykę od tak dawna, jak sięga nasza pamięć. Początkowo zaczęliśmy tworzyć muzykę na naszych domowych komputerach (Amiga) przy użyciu trackerów (NoiseTracker, Fasttracker itd.). Na początku (późne lata 80-te) muzyka była bardziej związana z muzyką electronic demo. W 1996 zagościliśmy pierwszy raz na transowej imprezie w Örebro / Szwecja i naprawdę nas to wszystko wciągnęło. Zaczęliśmy eksperymentować z naszymi komputerami, ale wszystko to ruszyło kiedy z Dennisem Tapperem stworzyliśmy grupę Hux Flux (ok. 97/98) i kupiliśmy dużo sprzętu audio.

2) Anoebis: Logic Bomb jest jedną z wiodących grup tworzących progressive psytrance... Dlaczego tworzycie tą muzykę?

Johan: Dzięki. Kochamy imprezy i staramy się tworzyć muzykę, która chcemy słyszeć na dancefloorze. Słuchamy wielu rodzajów muzyki, ale uważamy, że muzyka psychodeliczna jest z nich wszystkich najbardziej interesująca.

3) Anoebis: Co sądzicie o bardziej melodyjnym (old schoolowym) Goa-Trance?

Johan: Uważamy, że nasza muzyka jest w pewnym sensie melodyjna, aczkolwiek staramy się tworzyć ją bardziej eksperyMentalną. Więcej rytmicznych drumbeatów i efektów dźwiękowych zamiast delikatnych i przewidywalnych / przesłodzonych melodii. Staramy się łączyć to wszystko.

4) Anoebis: Jak Waszym zdaniem Psychedelic Trance ewoluuje w przyszłości?

Johan: Będzie bardziej progresywny lub coś w ten deseń, kto wie?

5) Anoebis: Jakie są Wasze ulubione Goa grupy, albumy, Wasze top 5 Goa tracków?

Johan: Wymieniając parę w kolejności przypadkowej:

Grupy: Orichalcum, Koxbox / Saikopod, GMS, Hallucinogen, X-Dream.
Albumy: The Great Unknown/Koxbox
Utwory: Dawn of Epsilon (Orichalcum), Digital Self (GMS), Friagram (Saikopod), Panic In Paradise (X-Dream), North by North West 6 (Bus)

6) Anoebis: Jaki jest Wasz ulubiony utwór Logic Bomb?

Johan: Zwykle najnowsze produkcje. Jeśli musimy jakiś wymienić będzie to albo "A Major Problem In Australia" w remixie popełnionym przez nas albo "Herr Übermann".

7) Anoebis: Co sądzicie o obecnej Goa-scenie?

Johan: Cóż, z pewnością nie umarła jak niektórzy uważają. Miło jest widzieć, że nawet USA ma dobrą scenę.

8) Anoebis: Skąd czerpiecie inspiracje?

Johan: Z innych rodzajów muzyki, imprez, przyjaciół, z wszystkiego...

9) Anoebis: Z jakiego rodzaju sprzętu korzystacie?

Johan: Używamy dużo sprzętu. Z powodu naszej przeszłości maniaków komputerowych korzystamy głównie z naszego komputera z 18-trackową kartą dźwiękową by bawić się z dźwiękami. Mamy także mixingtable i trochę syntezatorów. Możesz poczytać o tym więcej na naszej stronie (logicbomb.tripod.com).

10) Anoebis: Jakie są wasze przyszłe projekty? Czy wydacie wkrótce album czy musimy nadal czekać...?

Johan: Debiutancki album zostanie wydany dzięki Spiral Trax pod koniec czerwca, a jego nazwa to "Headware". Prawdopodobnie będziemy robić nowy remix dla Koxbox, ale naszym głównym celem jest skompilować miażdżący live set i grać w różnych zakątkach świata.

Anoebis: Wielkie dzięki od Goa-wspólnoty i dawajcie nam więcej świetnej muzyki tak szybko jak to możliwe! :)

Johan: Dzięki, na pewno będziemy... I wielkie dzięki dla wszystkich ludzi tam, którzy lubią to, co robimy i do zobaczenia na imprezach!
Wasi J. Bergvall, J. Pettersson, R. Krafft

Tekst pochodzi ze strony www.psynews.org
Autor: Anoebis
Tłumaczenie: Templar