Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

mFG1) Gustav: A więc... czy moglibyście powiedzieć nam coś o sobie?

MFG: Guy Zukrel ma 30 lat i jest kawalerem, ja (Aharon Segal) mam 30 lat, jestem szczęśliwie żonaty, mam 4-letnią córeczkę i oczekuje za ok. 4 miesiące drugiego dziecka - syna. Graliśmy razem muzykę elektroniczną przez wiele lat, poznaliśmy się w liceum, kiedy mieliśmy około 15 lat i nigdy nie przestaliśmy grać razem od tamtego czasu aż do dziś.

2) Gustav: Czy byliście zaangażowani w jakieś projekty muzyczne przed MFG? Czy graliście w grupach rockowych tak jak sporo innych osób?

MFG: Nie byliśmy w żadnej grupie rockowej, zawsze tworzyliśmy własną oryginalną muzykę elektroniczną w różnych stylach, raczej nic tak wyjątkowego, co mogłoby uczynić nas sławnymi, ale mieliśmy przy tym dużo frajdy i tak samo dobrze bawili się nasi przyjaciele, którzy nas wspierają.

3) Gustav: W jaki sposób zetknęliście się z muzyką psychedelic trance i kiedy?

MFG: Podczas gdy próbowaliśmy wydać nasz pierwszy album z muzyką elektroniczno-industrialną (przypominającą klimatami Skinny Puppy, Front 242, Front Line Assembly) nasz bardzo bliski przyjaciel puścił nam parę tracków grupy The Infinity Project (TIP) i bardzo nam się to podobało, aż do dnia kiedy byliśmy pewni, że muzyka elektroniczna musi być mroczna i ciężka i wtedy zorientowaliśmy się że te same instrumenty i dźwięki mogą być użyte w różnych rodzajach muzyki elektronicznej, wesołego stylu, z pozytywnymi inspiracjami których wcześniej nie znaliśmy, i wręcz zakochaliśmy się w tej muzyce.

Wtedy to stworzyliśmy parę tracków i udaliśmy się na spotkanie z Orenem Kristal z Phonokol Records, który powiedział, że brzmienie naszej muzyki jest zbyt mroczne by wejść w poczet "sceny" i puścił nam (po raz pierwszy) kawałek Astral Projection o nazwie "Let There Be Light" (nie jestem pewien czy to jest właściwy tytuł) i wyszliśmy. Po dwóch dniach wróciliśmy i Oren pomyślał, że zapomnieliśmy naszych kluczy z biura, ale wróciliśmy z naszym pierwszym psychedelicznym trackiem "Shape The Future" i po tym jak puściliśmy mu ten utwór podpisał z nami umowę na 3 albumy w swoim labelu. Był to bardzo szybki start dla tak nowej grupy jak nasza i zajęło to trochę miesięcy zanim nasz pierwszy album "The Prophecy" został wydany w Izraelu, Francji i Anglii.

4) Gustav: Jaka jest najlepsza / najgorsza rzecz, jaka przytrafiła się Wam jako MFG?

MFG: Najlepszą rzeczą było to w jaki sposób to wszystko się zaczęło, tak szybko (jak wspomniałem powyżej), zaczęliśmy podróżować po całym świecie, poznawać wielu ludzi i dobrze się bawić. Najgorszą rzeczą jest to, że scena transowa zaczęła wygasać tuż po tym, i sam fakt że to się dzieje mogliśmy czuć kiedy wyszedł nasz drugi album "New Kind of World", mniej sprzedaży, mniej występów na świecie, podobnie było z naszym trzecim albumem "Project Genesis", ale przeżyliśmy ponieważ mamy także "zwykłą" pracę i wiedzieliśmy od początku, że bycie artystą tworzącym i grającym trance nie wystarczy by się utrzymać.

5) Gustav: Co sądzisz o postępie na "scenie" podczas tych lat. Czy niektóre rzeczy / sprawy polepszyły się albo pogorszyły czy też może wszystko jest takie same?

MFG: Tak jak już wspomniałem mieliśmy okazję doświadczyć transowej sceny w jej najlepszych latach oraz kiedy zaczęła "przygasać", ale nadal istnieje ona w swoim oryginalnym undergroundowym rozmiarze, co, jak uważamy, jest dobre.

6) Gustav: Których muzyków podziwiacie najbardziej? (zarówno psytrance jak i tych co nie grają psytrance)

MFG: Ze sceny transowej lubimy naszych przyjaciół Astral Projection, także Hallucinogena, niektóre nagrania X-Dream, stare Transwave i Etnicę oraz parę innych. Poza sceną lubimy takie grupy jak Skinny Puppy, Front Line Assembly, Front 242, Numb i wiele innych, wszystkie one grają mroczną elektroniczną industrialną muzykę.

7) Gustav: Z jakiego rodzaju studia korzystacie obecnie? Wiem tylko, że kiedyś dzieliliście to samo studio z Astral Projection dawno temu.

MFG: Korzystaliśmy ze studia Astrala raz, kiedy nagrywaliśmy nasz pierwszy (nie albumowy) track "Shape The Future" i wtedy też stworzyliśmy razem z Astralem utwór "Radial Blur" na potrzeby ich albumu, od tamtego czasu korzystamy z własnego małego domowego studia z naszym własnym sprzętem.

8) Gustav: Czy macie obecnie jakieś poboczne projekty muzyczne? Jak na razie wiem, że Guy Zukrel jest zaangażowany w Emuna & The Passenger.

MFG: To wszystkie z nich, stworzyliśmy też kilka tracków wraz z California Sunshine, wydaliśmy trochę kawałków na kompilacjach, ale żadnych innych projektów poza tymi które wymieniłeś powyżej.

9) Gustav: Z których utworów jesteście najbardziej dumni i dlaczego?

Aharon: Lubię "Why" z naszego trzeciego albumu "Project Genesis" najbardziej, ponieważ uważam go za głębszy niż reszta, ale oczywiście lubię także wiele innych naszych utworów...

Guy: "When We Dream" z naszego drugiego albumu "New Kind Of World", no i lubię także wszystkie nasze inne kawałki.

10) Gustav: Słyszałem o Was bardzo mało jako o live-grupie. Wasze imiona / nazwa grupy są rzadko znajdowane w line-upach imprez, poza niektórymi odległymi występami. Jak to jest - czy większość czasu spędzacie w studio czy też Wasze życie osobiste jest bardzo wymagające?

MFG: Graliśmy dużo na całym świecie przez lata, uwierz mi, ale może jest tak jak wspomniałeś, ponieważ mamy także dzienną pracę i oczywiste jest że mamy własne życie osobiste, nie można znaleźć naszych imion wszędzie na każdej imprezie. Nie wydawaliśmy także nic w ciągu ostatniego roku, poza paroma występami w USA nie graliśmy nigdzie, ale wkrótce wraz z naszym nowym albumem jestem pewien, że każdy będzie miał okazję zobaczyć nas w swoim kraju, więc przygotujcie się na imprezę z MFG, powracamy już niedługo...

11) Gustav: Zgaduję, że przynajmniej w ostatnich miesiącach byliście zajęci pracą nad nowym albumem. Jak długo to trwało i kiedy będzie on gotowy?

MFG: Zaczęliśmy znów pracować razem parę miesięcy temu i sądzimy, że nowy album "The Message" będzie gotowy w przeciągu dwóch miesięcy.

12) Gustav: Zmieniliście w dużym stopniu Wasze brzmienie podczas tych lat jako MFG, szczególnie wraz z "Project Genesis"; przeszliście na mroczniejszy, bardziej wyobcowany dźwięk. Czy możecie dać nam jakiś cynk a propos brzmienia Waszego nowego albumu?

MFG: Jak dotąd mamy już 6 utworów, zamierzamy stworzyć jeszcze dwa i track ambientowy (jeszcze nigdy nie tworzyliśmy ambientowego utworu aż do tej chwili), album brzmi jak nowy album MFG, nieco melodyjny, nieco mroczniejszy i zawsze nowy, nigdy się nie poddajemy, zawsze staramy się tworzyć nową atmosferę, w przeciwnym razie moglibyśmy się zanudzić...

13) Gustav: Mam nadzieje, że możemy oczekiwać ostrej jazdy bez trzymanki, kiedy prace nad nowym albumem zostaną ukończone. Czy to jest planowane?

MFG: Jesteśmy gotowi, wszystko to zależy od tego czy organizatorzy imprez polubią nasz nowy album i czy będą chcieli zapraszać nas byśmy grali, mamy nadzieje dotrzeć do każdego kraju na tej planecie (i poza nią) wraz z naszym nowym albumem i poznać wszystkich naszych fanów.

14) Gustav: Czy chcielibyście dać jakieś specjalne przesłanie do wszystkich czytających to?

MFG: Cóż, muszę powiedzieć, że chociaż ludzie lubią łączyć scenę Psychedelic Trance z narkotykami, nie używamy dragów by tworzyć naszą muzykę, więc chcemy powiedzieć wszystkim naszym fanom i słuchaczom by nie niszczyli swoje życia i słuchali nas bez odwoływania się do narkotyków, sądzimy, że narkotyki zabijają ludzi i ich osobowość, ukrywając przed nimi prawdę i zatrzymując ich od robienia różnych rzeczy w ich życiu, zamierzamy napisać coś o tym na okładce naszego nowego albumu, mam nadzieję, że to zrobimy.

Gustav: Wielkie dzięki Wam za poświęcenie swojego czasu na przeprowadzenie tego wywiadu.

Pozdrowienia,
Aharon Segal & Guy Zukrel
MFG.

Tekst pochodzi ze strony www.psynews.org
Autor: Gustav
Tłumaczenie: Templar