Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

s.U.N. project1) Children: Kiedy zaczęliście tworzyć Goa?

Matthias: Zimą na przełomie lat 1992/1993 udaliśmy na Goa w Indiach w ramach wakacji, ponieważ nasz przyjaciel miał tam dom. W tamtych czasach nie wiedzieliśmy nic o imprezach transowych. Lecz jednego południa ktoś zaprosił nas na imprezkę w Bamboo Forest, i kiedy tam dotarliśmy nie mogliśmy uwierzyć w to, co widzieliśmy i słyszeliśmy. Zazwyczaj nie znosiliśmy muzyki elektronicznej, ale po upływie jednej godziny tańczyliśmy w samym środku tłumu. Wszystkie pozytywne wibracje sprawiły, że poczuliśmy się jak w domu. Od tego czasu chodziliśmy na każdą imprezę transową, ale wciąż kontynuowaliśmy tworzenie muzykę heavy-metalowej aż do roku 1995. W tym roku w końcu kupiliśmy komputer Atari i parę syntezatorów. Zaczęliśmy kopiować utwory, które słyszeliśmy na imprezach Goa, jednak brzmiały inaczej, ponieważ zachowaliśmy nasze rockowe wpływy. Nasze kawałki spodobały się Antaro ze Spirit Zone, więc wydaliśmy pierwszego singla w jego labelu w roku 1996. Jak na pierwsze wydanie singiel odniósł wielki sukces i dlatego też Antaro wydał nasz pierwszy album "Drosophilia" w styczniu 1997.

2) Children: Czy S.U.N. w "S.U.N. Project" ma jakieś inne znaczenie niż "Sun" / "Słońce"? Kropki pomiędzy literami skłaniają nas do myślenia, że to skrót.

Matthias: To oznacza S.tupid U.nrespectable N.oise (G.łupi N.iegodny poszanowania H.ałas - przyp. Templar) ... żartuję tylko... To jedynie miła i pozytywna nazwa... Któż nie lubi Słońca?

3) Children: Czy zamierzacie wydać nowy album po waszym ostatnim albumie "Paranormal"? Kiedy miałby zostać wydany?

Matthias: Pewnie, że wydamy więcej albumów... Tak długo jak ktoś je kupuje!? Wydajemy jeden nowy album każdego roku. To oznacza, że kolejny wyjdzie na wiosnę 2001. Jednak w międzyczasie wyjdą dwa specjalne albumy: album "Rock-Trance" w naszej wytwórni Novatekk / Sector, gdzie wszystkie tracki będą z elementami gitarowymi, będzie to kompilacja z wszystkich naszych czterech albumów plus trochę niewydanego materiału. Będzie to album z podwójnym CD, z których jeden będzie także zawierał jeden lub dwa video-klipy. I wtedy Spirit Zone planuje wydać album z remiksami naszego starszego materiału. Te remiksy będą nagrane przez nas samych i przez wielkich artystów ze Spirit Zone, takich jak Space Tribe, Electric Universe, Etnica, Shiva Shandra...

4) Children: Które z waszych utworów lubicie najbardziej?

Matthias: Nie mamy faworyta, to zależy od naszego chwilowego nastroju i energii. Lubimy wszystkie nasze kawałki, oczywiście kiedy mamy występ szczególnie lubimy grać utwory gitarowe ponieważ wtedy publika szaleje.

5) Children: Wasze ulubione psychedeliczne grupy & albumy?

Matthias: Jeśli mam być szczery... nie znamy tak wielu innych artystów i ich utworów poza bardzo sławnymi. Jeśli słyszymy kawałek, który nam się podoba nie pytamy kto go zrobił. Ale by wymienić kilku: przykładowo lubimy Atmosa, Element, Deltę.

6) Children: Wygląda na to, że dość często używacie dźwięków gitar przy tworzeniu utworów. Czy graliście wcześniej w rockowych grupach?

Matthias: Każdy z nas grał w innej grupie: heavy-metalowej, grunge-owej lub rockowej i wygląda na to, że dobrze jest robić muzykę razem z ludźmi mającymi te same korzenie. McCoy był zawsze perkusistą (tak jak teraz), Marco grał na gitarze basowej (teraz jest to tylko basowy synth) a ja byłem gitarzystą (jak teraz na naszych występach).

7) Children: Skąd czerpiecie inspiracje podczas tworzenia utworu?

Matthias: Tworzenie utworu oznacza wiele prób nowych sekwencji, nowych sampli, nowych brzmień i dziwnych dźwięków. Czasami nie musisz mieć żadnych pomysłów aż do czasu, kiedy usłyszysz szczególny dźwięk i ten dźwięk zainspiruje cię do zrobienia czegoś o czym wcześniej w ogóle nie myślałeś.

8) Children: Jakiego rodzaju sprzętu używacie obecnie do tworzenia Waszych utworów?

Matthias: Każdy z nas ma swoje własne studio gdzie może pracować niezależnie jak chce. Korzystamy z komputerów PC i Apple, programów Logic Audio i Steinberg Cubase. Nadal używamy więcej Midi niż Audio. Każdy z nas ma EMU Samplery i syntezatory jak Waldorf Microwave 1, Nord lead, Acess Virus, Roland MKS80, Oberheim Matrix i trochę starych analogowych syntezatorów. Mamy mixing desks Tascama i wiele maszych do efektów, ale było by to za wiele dla tego wywiadu by wymieniać to wszystko. Od 1995 zainwestowaliśmy kupę kasy w nasz sprzęt.

9) Children: Przyszłe projekty?

Matthias: Zacząłem poboczny projekt o nazwie "C.O.N. Sequencer feat. Milk". Nasz pierwszy album będzie wydany pod koniec października 2000. Wytwórnią, która go wyda jest Insolation / Zoomshot. Milk jest DJ'em i moim przyjacielem Razem tworzymy naprawdę niezły funky materiał - Posłuchajcie tego! Marco i ja tworzymy też jedną 12" z Ouija, dwa kawałki zrobiliśmy razem z DJ'em Zippy an DJ'em Kethama. Będzie to wydane w Novatekk prawdopodobnie do końca tego roku. Także Marco pracuje nad swoim solowym albumem nazwanym Marco Menichelli, który będzie wydany w 2001.

10) Children: Czy jest jakiś inny artysta, z którym chcielibyście pracować?

Matthias: W skład S.U.N. Project nadal będzie wchodziła nasza trójka. Ale album naszego pobocznego projektu Quija powstał dzięki współpracy naszych przyjaciół / DJ'ów takich jak Axel, DJ Sangeet, Boris z Electric Universe, DJ Mahasuka i tak dalej. Również album, o którym już mówiliśmy z utworami S.U.N. Project remiksowanymi przez różnych wykonawców ze Spirit Zone może być bardzo interesujący.

11) Children: Czy gracie sety? Jeśli tak, to jakiego rodzaju muzykę gracie jako DJ'e na imprezach?

Matthias: Żaden z nas nie był nigdy DJ'em! Wszyscy jesteśmy Muzykami a także producentami a kiedy dajemy pokaz gramy live-set a nie DJ-set.

12) Children: Kiedy i gdzie była wasza najlepsza impreza? A kiedy wasza najgorsza?

Matthias: Prawdopodobnie chodzi ci o imprezy, gdzie mieliśmy live-acty?... Daliśmy już ponad 100 pokazów muzycznych od roku 1996 i były wśród nich wiele świetnych tak jak Solipse Party na Węgrzech w 1999, którego nigdy nie zapomnę. Oczywiście mieliśmy też wiele złych doświadczeń tak jak wtedy, kiedy 10 policjantów podeszło do sceny i zmusiło nas, byśmy przestali grać.

13) Children: Będąc już na scenie transowej przez ostatnie 3 lata (wasz pierwszy album, Drosophilia, wydany w roku 1997), co sądzicie o ewolucji psytransu w ostatnich latach z muzycznego punktu widzenia? Czy rzeczy polepszyły się / pogorszyły?

Matthias: Od kiedy zaczęliśmy tworzyć psychedelic trance scena bardzo się rozrosła, jest skomercjalizowana jak każda scena muzyczna. Z jednej strony nie ma już takiego uczucia rodzinnej więzi jak 6 lat temu, kiedy w większości imprezy było o wiele mniejsze niż teraz, z drugiej strony jesteśmy częścią tego biznesu i chcemy zarabiać pieniądze dzięki naszej muzyce, więc musimy być zadowoleni kiedy coraz więcej osób jej słucha. Od paru lat psychedelic trance zaczyna być bardziej progresywny i minimalny, co jest OK, ponieważ sądzimy, że słuchanie tego samego typu melodii tradycjonalnych kawałków przez resztę naszego życia jest nudne. Musi być czasem jakaś zmiana, coś nowego. Jeżeli posłuchasz wszystkich naszych albumów zgodzisz się, że nasza muzyka się zmieniła jak cała scena, jedyne co znajdzie zawsze to gitarowe utwory, ponieważ o to właśnie chodzi w S.U.N. Project. Nawet jeśli są ludzie, którzy są zmęczeni gitarami w transie: Nie obchodzi nas to, kochamy to większość miłośników transu też! Nadal jesteśmy rockowcami!

14) Children: Czemu nosicie maski kosmitów podczas Waszych live actów?

Matthias: Nosimy maski Obcych, ponieważ wyglądają o wiele lepiej niż nasze prawdziwe twarze.
Niestety jest w nich tak gorąco, że musimy je zdejmować tuż po pierwszym utworze naszego live actu.

15) Children: Czy wierzycie w istnienie pozaziemskich form życia?

Matthias: Wszechświat jest tak niewyobrażalnie wielki, że byłoby głupotą mówić "życie istnieje tylko na Ziemi". Z całą pewnością istnieje tam więcej form życia - wielka szkoda, że są od nas zbyt daleko. Więc staramy się być naszymi własnymi alienami!

16) Children: Wiele dzięki i powodzenia przy tworzeniu następnego materiału. ;-)

Tekst pochodzi ze strony www.psynews.org
Autor: Children
Tłumaczenie: Templar