Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

xerox1) Children: Jak i kiedy zacząłeś tworzyć Goa?

Xexox: Zacząłem tworzyć muzykę trance w roku 1996. Moim pierwszym oficjalnym utworem był track powstały ze współpracy z Synchro pod pseudo Kalium (ta nazwa została później przyswojona przez mojego pierwszego muzycznego partnera - Dave'a Saragosi) i wkrótce po tym zacząłem działać solo jako Xerox.

2) Children: Czy zamierzasz wydać nowy album Xeroxa? Albo nowy Xerox & Freeman? Kiedy byś go wydał?

Xerox: Tak, oba albumy są "w toku" i zostaną wydane w roku 2001 (kolejność przypadkowa).

3) Children: Które z Twoich utworów (albo tych, które stworzyłeś z innymi artystami) lubisz najbardziej?

Xerox: Maskalin - "Alien Funk", Xerox & Freeman - "Human Race", Xerox & Freeman - "Karina (Rmx)", Xerox & P.Cok - "Mascok", Xerox - "Tune In".

4) Children: Twoje ulubione psychedeliczne grupy i albumy?

Xerox: Z izraelskiej paczki lubię Sandmana, Infected Mushroom, Freemana oraz BLT. Jestem także pod wrażeniem jeśli chodzi o międzynarodowy sukces Astral Projection jaki odnieśli w ciągu lat. Co do zagranicznej muzyki, "wielbię" Juno Reactor i prawie wszystkie wydania z UK. Ulubione albumy: "Chakra & Edi Mis - The Promised Land", "Transwave - Phototropic", "Juno Reactor - Bible Of Dreams", "Eat Static - Crash & Burn", "Xerox & Freeman - Human Race".

5) Children: Skąd czerpiesz swoje inspiracje?

Xerox: Słucham dużo transu, ale nie staram się być przez nikogo inspirowany. Moje korzenie to Funky, czarna muzyka, jestem również niewolnikiem "Rhythm & Groove".

6) Children: Jakiego rodzaju sprzętu używasz do tworzenia swoich utworów?

Xerox: Moje studio znajduje się w studio HOM-Mega, więc są to właściwie dwa studia. Jedno z nic jest przeznaczone dla młodych utalentowanych artystów, drugie dla projektu Xerox. Studio jest solidnie wyposażone w dobry i zawansowany komputer PC zmontowany specjalnie na potrzeby tworzenia muzyki i ma olbrzymią ilość pamięci i procesorów. "Noise System" zawiera Waldorf XT, Virus, Freebase, 2 Samplery (Akai & EMU), Novation i wiele więcej... Dźwięk jest monitorowany przez Event monitors i ostatecznie miksowany na mixerze Mackie 24/8. Korzystam także z niektórych programów Audio oraz efektów do moich tracków.

7) Children: Przyszłe projekty?

Xerox: Poza wieloma utworami, które wydam na czterech nadciągających kompilacjach (Return To The Source, Full On 5, ...) mam nadzieję, że uda mi się ukończyć debiutancki album mojego projektu - Maskalin, w którym to współpracuje z bardzo utalentowanym artystą Izikiem Benisty (znanym także jako Cosmic Navigators). Planuję również zrobić kilka remixów paru świetnych transowych hitów z przeszłości.

8) Children: Czy jest jakikolwiek artysta, z którym chciałbyś współpracować?

Xerox: Lubię pracować z innymi i dlatego też wiele w moich utworów to współprojekty. Bardzo bym chciał zrobić utwór z Etnicą lub Chakrą.

9) Children: Jakiego rodzaju materiał grasz jako DJ na imprezach?

Xerox: Lubię wszystkie rodzaje muzyki elektronicznej. Sądzę, że można powiedzieć, że gram wszystko po trochu. Od izraelskiego "full-onu", poprzez angielski psy-trance, aż po ciężki i minimalistyczny materiał szwedzki / niemiecki. Właśnie skończyłem kompilowanie CD'ka, na którym większość utworów pochodzi z moich ostatnich setów ("In My Brain").

10) Children: Kiedy i gdzie była Twoja najlepsza impreza? A Twoja najgorsza?

Xerox: Moja najgorsza impreza była w Grecji (1998). Lało non stop, nędzny system dźwiękowy, słaba frekwencja i wcale nie byliśmy odpowiednio traktowani. Moimi najlepszymi imprezami były imprezy w Szwajcarii (tamtejsi ludzie po prostu nie mają nigdy dość transu) oraz w Nowym Yorku razem z Green Nuns Of The Revolution (1999).

11) Children: Czy chciałbyś przekazać jakąś specjalną wiadomość do wszystkich czytających to?

Xerox: Dajcie transowi szansę! (popularne w Izraelu hasło tamtejszej sceny "Give Trance A Chance!" - przyp. Templar) Miejcie szacunek dla starszych i młodszych artystów! Bądźcie obiektywni! I najważniejsze... WIERZCIE w muzykę trance.

12) Children: Co sądzisz o ewolucji psytransu przez ostatnie lata (zarówno w Izraelu jak i Europie). Czy rzeczy polepszyły się / pogorszyły wg Ciebie?

Xerox: Cóż, można powiedzieć, że ewolucja psy-transu osiągnęła taki punkt gdzie jakość techniczna dzisiejszych produkcji jest znacznie bardziej profesjonalna. Czego mi brak to więcej muzycznych inspiracji w tworzeniu muzyki. Niektóre z utworów, które dziś słyszę są przeznaczone jedynie do miksowania winyli i nie prowadzą cię donikąd jako uzupełnienie. Czegoś brakuje! Przywróćcie muzykę.

Children: Wiele dzięki i powodzenia przy następnych albumach. ;-)

Tekst pochodzi ze strony www.psynews.org
Autor: Children
Tłumaczenie: Templar