Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

s.U.N. project - sexperimental


s.U.N._project_-_sexperimental
Spirit Zone, 2003


1. Don't Talk To Me
2. Neurologic
3. Looking For You
4. Lonely
5. Sexperimental
6. The Record Deal
7. Psychotic
8. Flip The Raps
9. Function

Po dwóch latach od wydania ostatniego albumu, hamburskie trio S.U.N. Project powraca z najnowszym wydawnictwem. Tradycyjnie już na płycie znajdziemy dziewięć nagrań utrzymanych w klimacie psychedelic trance z gitarowym p#$%^*nieciem.

W odróżnieniu od poprzedniego albumu, "Sexperimental" nie jest przesiąknięty gitarami. McCoy, Rummoeller i Manichelli idealnie dawkują dźwięki, przez co całość może się bardzo podobać. Otwierający płytę "Don't Talk To Me" to idealne nagranie na "dzień dobry", rozpoczynającego intro nie powinien powstydzić się żaden bardziej znany zespół. Podobnie zresztą jak całej kompozycji, która balansuje pomiędzy psytrance i trip hopem. Hipnotyczny klimat utrzymany jest również w drugim nagraniu "Neurologic". Za utwór ten odpowiedzialni są gitarzysta Rummoeller i perkusista McCoy. Ta dwójka stoi także za jednym z największych parkietowych wymiataczy jaki powstał pod nazwą S.U.N. Project - mowa tutaj o trzecim nagraniu zatytułowanym "Looking For You". O ile w poprzednich dwóch utworach dźwięków gitar było mało, a jak już to były stonowane, tak w "Looking For You" od gitary aż kipi! Świetne rozpoczęcie, następnie hipnotyczne rozwinięcie, a później to już szaleństwo! Nie można również zapomnieć o świetnych motywach perkusyjnych, no i o tekście pochodzącym z "Matrixa", który przewija się przez cały utwór. "Lonely" to jedno z dwóch nagrań na płycie, za które odpowiedzialny jest wyłącznie Marco Manichelli. Tytułowy "Sexperimental" to płynne i jednostajne nagranie w którym niewiele się dzieje. Na szczęście już w kolejnym kawałku "The Record Deal" monotonia ustaje i mamy kolejny atak hipnotycznego transu. Ponownie Rummoeller i McCoy serwują nam dawkę dobrego psychedelicznego grania. Połączenie dźwięków gitar, perkusji oraz klawiszy sprawia, że nagranie ma w sobie olbrzymią moc, pomimo tego, że nie jest utrzymane w szybkim tempie. Hipnotyzuje także następny utwór - "Psychotic", niestety w tym wypadku trąci troszkę monotonią. "Flip The Raps" to jedyny utwór na tej płycie, za który odpowiedzialni są wszyscy trzej muzycy z S.U.N. Project - jest to ciekawy utwór, niestety w porównaniu z najlepszymi na tej płycie jego wartość nie jest zbyt duża. Zamykający album "Function" to chilloutowa produkcja Marco Manichelliego.

Podsumowując, "Sexperimental" to ciekawy album. Przeciwnicy gitar powinni być usatysfakcjonowani, nie ma ich zbyt wiele na tym krążku, a gdy już się pojawiają, to są świetnie wykorzystane i dodają nagraniom kolorytu. Muzycy na tym albumie porzucili swą drapieżność, ukazując swą łagodniejszą twarz, co na pewno wyszło im na dobre. Fani zaś przekonają się, że nie tylko ostre gitarowe granie firmowane nazwą S.U.N. Project jest dobre.

Styropian