Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

s.U.N. project - zwork


s.U.N._project_-_zwork
Nova Tekk, 1999


1. Zwork
2. Subsonic Overdrive
3. 380 Volt
4. Elevator
5. Copeland
6. Casio Paya
7. Alienated
8. Planet Earth
9. Deeper And Deeper

Trzeci album w dyskografii S.U.N Project zawiera w sobie olbrzymią dawkę energii, która powinna doprowadzić do niejednej tanecznej euforii na trancefloorze.

Album otwiera tytułowy "Zwork". Już na wstępie można się przekonać, że album będzie mieszanką wybuchową. Pomimo tego, że gitary w tym nagraniu są tylko tłem, to ich wykorzystanie wraz z elementami perkusyjnymi sprawia, że "Zwork" staje się rozpoznawalnym numerem tego krążka. Jeszcze większa energia z głośników wydobywa się podczas odsłuchu "Subsonic Overdrive". Rozlewający się zewsząd kwas, hipnotyczna struktura oraz świetne fragmenty na klawiszach sprawiają, że nie widać końca euforii. Czy utwór nazwany "380 Volt" może być spokojny? Pewnie i może, ale nie w przypadku S.U.N. Project! Hamburskie trio tym nagraniem zapisało się złotymi literami w annałach psychedelicznego transu. Nagranie tryska energią od samego początku, jest jak lokomotywa na Centralnej Magistrali Kolejowej. Szaleńcze gitary, dynamiczna perkusja, w którą McCoy uderza na pełnej k%^&#e, co przede wszystkim słychać w sile uderzenia w talerze! Po trzech świetnych nagraniach nie ma czasu na chwilę wytchnienia, bowiem wraz z kawałkiem "Elevator" otrzymujemy kolejną porcję kosmicznych dźwięków. Tribalowy klimat, w którym prym wiodą dźwięki wybijane na perkusji McCoya, sprawia, że nogi same rwą się do tańca. Gdy do tego dochodzą klawiszowe efekty Manichelliego mamy kolejny hit. Powietrza można zaczerpnąć dopiero przy piątym utworze na płycie - "Copeland". Nagranie nie jest wprawdzie wolniejsze tylko bardziej powykręcane, przez co ma się wrażenie, że jest spokojniejsze niż poprzednie kawałki. W taneczny wir ponownie zabiera nas "Casio-Paya" - utwór hipnotyzujący, tajemniczy, pełen ciekawych rozwiązań z wykorzystaniem gitar, perkusji i instrumentów klawiszowych. Powietrza ponownie zaczerpnąć można przy "Alienated". Nie oznacza to, że chłopaki przy tym kawału się oszczędzali - również tutaj mamy sporo ciekawych rozwiązań, które mogą zwrócić uwagę na ten numer. "Planet Earth" to nagranie, które może sugerować, że powolutku zbliżamy się do końca tego albumu. Przez niemal cały czas jesteśmy hipnotyzowani spokojnymi dźwiękami autorstwa McCoya i Manicheliego. "Deeper And Deeper" to chilloutowy kawałek, który zamyka "Zwork". Jest to jedno z lepszych nagrań S.U.N. Project utrzymane w tym klimacie.

Dziewięć nagrań, dziewięć wspaniałych nagrań. Od tego albumu rozpoczęła się moja przygoda z S.U.N. Project i po ponad dziesięciu latach od wydania, nagrania z tego krążka nadal są mi bliskie i uważam je za bardzo dobre, a cały album jako najlepszy w dyskografii Niemców.

Styropian