Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

ahimsa


ahimsa
Dacru Records, 2008


Twilight CD

1. Principles Of Flight - The Gloopy GumGum Song
2. Concept - Legalize
3. A.P.E. - Space Shift Rave
4. Lost & Found - Slavedriver
5. Frozen Ghost - Metal On Metal
6. Scorb vs Bolt - Restimulated Rmx
7. Khopat - Re Activate
8. Random feat. Electrypnose - Gimini
9. OIL - Touch Your Nose
10. Psyboriginal vs Shivamoon - Baked Or Fried

Morning CD

1. Ephedrix vs Lamat - Fade To Gray (Lamat Remix)
2. Sufi - Heretic
3. Evoice vs Aquila - Mr. Miko
4. Combinations - Push It
5. Slug - Pressure
6. Erebus - Hibidijibideos
7. N3xu5 - Nasty Patch
8. Mechanix - Impatient
9. Project Chaos - Innocent Youngsters
10. Delysid - Boiling

"Ahimsa" to czwarta pozycja w katalogu belgijskiej wytwórni Dacru Records. Wydana w tym roku stała się pewnym przełomem w działalności labela. Po pierwsze postanowiono odejść nieco od promowanej wcześniej izraelskiej full-onowej modły, zaglądając nawet w mroczniejsze sfery dzisiejszego psytransu. Po drugie odpowiedzialny za nią Daksinamurti skompilował ją pod wpływem traumatycznych momentów, jakich doświadczył podczas pobytu w Indiach. Otóż jak krótki opis na wewnętrznej stronie okładki głosi, dotyczyły one brutalności lokalnej policji, która aresztowała ponad 200 głównie młodych osób imprezujących z okazji lokalnego święta kolorów w Pune. Po trzecie jest to charytatywna pozycja wydawnicza, a dochody z jej sprzedaży są przekazane na rzecz organizacji Sevapur i Human Rights Watch. A wreszcie po ostatnie, wszyscy autorzy przekazali swoje utwory również charytatywnie, a wśród nich znaleźli się także znani już na rynku Concept, Frozen Ghost, Scorb, Electrypnose, Lamat czy N3xu5.

Pierwsza płyta oznaczona została jako "Twilight CD" i rzeczywiście składa się z utworów, które w dzisiejszych czasach określane są jako "mroczne odmiany psytransu". Charakteryzuje się ona sporą energią połączoną ze zmasowanym atakiem wszelkiego typu zgrzytów, pierdów i metalicznych świdrów. Niestety również zgodnie z panującym ostatnio trendem utwory te nie obeszły się bez prostych elementów stawiających parkietową energię ponad odpowiedni klimat, pomysł, czy chęć stworzenia czegoś odmiennego i ciekawego. Drugi krążek został natomiast oznaczony jako "Morning CD". Poranna odmiana znów przybiera dość energetyczną formę, gdyż utwory zostały nagrane w prędkości pomiędzy 145 i 147 BPM. Więcej tutaj melodii, kolorowanych dźwięków, ale zarazem powielanych w nieskończoność motywów i rozwiązań technicznych. Dlatego też pomimo kilku fajnych momentów, kompozycje te przemijają niezauważone zanurzając się w morzu podobnego do nich materiału.

Podobnie jest z tą składanką. Jeśli lubi się fuzje niekoniecznie twórczego full-onu z "mrocznymi" rzeczami, pewnie znajdzie się tam kilka interesujących momentów. Jednak składance zdecydowanie brakuje kilku momentów stanowiących swoistą iskrę, która potrafiłaby rozpalić parkiet do czerwoności.

Amnesia