Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

cascades of life


cascades_of_life
Psynews.org, 2016


1. Imba - 604 Revolution
2. Profetia - Rage Against The Crashing
3. Colin OOOD & Goa Travellers - 100 Billion Neurons
4. BlackStarrFinale - Siege Of Phobos
5. Phobium - Orbital Resonance
6. Nebula Meltdown - Didgeridreams
7. Dragon Twins - Foster
8. Cybernetika - Prismatic Reflection
9. Xenofish - Made Out Of Stars
10. One Arc Degree feat. Georgia Irakli - The Tree Maiden

Dawno nie było tak fajnej goa składanki - jak dla mnie "Kaskady Życia" są tym dla goa w tym roku, czym nasze rodzime "Star Paths" jest dla chillout/downtempo. Brakuje nam takich lekkich, nie dających poczucia bycia wydanym na siłę i bez pomysłu albumu. Jest to oczywiście materiał wydany przez znany wszystkim serwis Psynews.org, który - pomimo dominacji portali kradnących nam Manę ;) (FB) - wciąż trzyma się mocno. Oby tak dalej.

Znajdziemy tutaj praktycznie pełny przekrój goa: od ciętych, obficie zakwaszonych ostrych kanonad dźwiękowych w staroszkolnym stylu od Imba i jego "604 Revolution", po cudownie kojące i wyciszające zamknięcie tej produkcji w ostatnim numerze od One Arc Degree i Georgia Irakli, "The Tree Maiden". A co pomiędzy tym? Sama różnorodność, która mimo wszystko doskonale się ze sobą zgrywa. Z jednej strony goa-transowe potwory, czyli "Rage Against The Crashing" i pogmatwane kawałki takie jak "Foster" od Dragon Twins (nie wiadomo, czy puszczać go od przodu czy od tyłu ;)), a z drugiej Phobium i melodyjnie ambientowy "Orbital Resonance", który przypomina mi najlepsze lata i czasy kompilacji takich jak "Fahrenheit Project" z Ultimae Rec. Są też bardziej klasyczne parkietowe bujacze, takie jak Nebula Meltdown i niezły "Didgeridreams". Kapitalny patent proponuje BlackStarrFinale. "Siege Of Phobos" zaczyna się jako ambient, póżniej przechodzi w downtempo, a kończy jako solidny energetyk z melancholijnym twistem. Wspaniała sprawa. Kolejna awangarda to Xenofish i zaiście kosmiczny "Made Out Of Stars". Fajne, poprzecinane rytmy i niezły flow. Zwycięzcami tej składanki zostały jak dla mnie dwa utwory. Jeden to Colin OOOD & Goa Travellers w "100 Billion Neurons". Podobno powstał jako materiał szkoleniowy, gdyż Colin OOOD dzielił się swoim doświadczeniem z młodszym kolegą. No coż, jeżeli tak miałyby wyglądać wszystkie "testowe" numery - jestem za! Wspaniała dynamika, krystalicznie czyste brzmienie i euforyczne aranże zapewniają niesamowite wrażenia. To jest właśnie to, co kochamy w tego typu muzyce! Wielkie brawa. Drugi złoty medal musi powędrować do arcydzieła, jakim jest kawałek "Prismatic Reflection". To takie połączenie drum & bass i psytrance. To co się dzieje podczas tego 11-minutowego tornado jest naprawdę trudne do opisania. Nie jest to taki typowy ostry d&b w rodzaju siekierezady, którą często serwuje nam Cybernetika, a raczej sunący wolniej w stylu genialnego "Tractor Beam" od Eat Static. Lars Goossens nagrał utwór-poemat, w którym dzieje się więcej niż czasami na całych albumach konkurencji.

Ogólnie kapitalna składanka dla wszystkich otwartych umysłów mających ochotę na swobodną, nieograniczoną ramami komercji muzykę. Wszystko za darmo z niezawodnego Ektoplazm. Polecam.

Ocena: 8,5/10

JetMan