Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

chronika chapter 2


chronika_chapter_2
Boshke Beats Records, 2005


1. Tony Rohr - My Mind Is Going Dub
2. Midimiliz - One Point One
3. The Delta - Hero FX (The Rockitmen Re-Construction)
4. Midimiliz - No Alibi (Live At Transit)
5. Fuzzion - City Limit
6. X-Dream - Intercorporal Stimulator (Midimiliz 2005 Remix)
7. Metalogic - Irrational Impulse
8. Holeg & The Spies feat. BAKXIII - Lost In Darkness (Fuzzion Remix)
9. Taksi - Mal Was Anderes
10. Triple Distilled vs Fuzzion - Midnight Circulator

"Chronika Chapter 2" to płyta wydana w Boshke Beats Records w 2005 roku. Za skompilowanie kompaktu odpowiedzialny jest Alex Tolstey, który pełni również pierwszoplanową rolę we wspomnianej pozycji wydawniczej. Dostajemy kawał pancernej tech-transowej nuty, subtelnie okraszonej innymi smaczkami.

Płytę rozpoczyna Tony Rohr utworem "My Mind Is Going Dub". Jest chropowato i ciężko, ale, jak przystało na początek, jeszcze w miarę spokojnie. Za to już w drugim utworze, "One Point One", MidiMiliz hipnotycznym zestawem dźwięków nie pozostawia nam złudzeń. Smoliście mroczna linia basowe, surowa paleta barw i niesamowity nastrój. Następny utwór to "The Delta - Hero FX", tym razem w wersji The Rockitmena, bezkompromisowo mknie do przodu monotonnymi uderzeniami, siejąc spustoszenie w naszych głowach. Czwarty kawałek to ponownie Midimiliz, tym razem w wersji live z festiwalu Transit z 2004. "No Alibi" swoimi świdrującymi, połamanymi dźwiękami pokazuje potężną moc, jaka wypływa z tych brzmień. Po nielekkim początku płyty "Fuzzion - City Limit" zmienia rytm. Jest spokojniejszy i daje nam chwile wytchnienia, ale nie na długo. Szóstka to X-Dream w remixie Midimiliz pt. "Intercorporal Stimulator", w którym znów robi się szorstko. Następny utwór, "Irrational Impulse", to przyzwoity track Metalogic, aczkolwiek bez żadnych szczególnych rewelacji. Ósmy kawałek to mix w wykonaniu Fuzzion kierujący się w stronę tech-house electro. Przyjemnie wykonany zestaw bardzo elektrycznych dźwięków okraszonych wokalem i chwytającymi za serce melodiami. Vladimir Kozlov to bardzo utalentowany muzyk, co udowadnia po raz kolejny. "Taksi - Mal Was Anderes" to kolejna atmosferyczna podróż, tym razem utrzymana w jaśniejszej i mniej drapieżnej konwencji, nie pozbawionej dawki humoru. Ostatni utwór, którego twórcami są Alex Tolstey i Fuzzion, to mroczny chillout, w którym po raz kolejny dostajemy techniczne spektrum dźwięków okraszone niesamowitą, zabarwioną melancholią melodią.

"Chronika Chapter 2" to bardzo mocna kompilacja. Wysoki poziom realizatorski, dobry dobór kawałków, wszystko dopięte na ostatni guzik. Do tego dochodzi monumentalny nastrój, wspaniała motoryka i magnetyczne brzmienie, które nie pozwala nam oderwać się od tych dźwięków. Boshke Beats Records po raz kolejny pokazuje wysoką klasę swoim niepokornym wydawnictwem. Już zacieram ręce na trzecią część "Chronika Chapter", która ma pojawić się w niedługim czasie jeszcze tej jesieni.

P.S. Poza muzyką na płycie dostępne jest kilka drobnych dodatków.

Gamma