Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

classic remix


classic_remix
Hadshot Haheizar, 2003


CD 1

1. The Overlords - God's Eye On Goa
2. The Siamese Twins - A Proper Cup Of Coffee
3. Vernon - Wonderer
4. Planet B.E.N. - September Love
5. Eargear - Trancehouseexpress
6. Sandman - Loop In Control
7. Deedrah - Reload
8. Three Point Turn - Thriller
9. Sonic Fusion - Tribal Warrior
10. Dandandado - Diamond Dust

CD 2

1. The Overlords - God's Eye On Goa (Ticon Remix)
2. The Siamese Twins - A Proper Cup Of Coffee (Sonic Fusion Remix)
3. Vernon - Wonderer (Son Kite Remix)
4. Planet B.E.N. - September Love (Eat Static Remix)
5. Eargear - Trancehouseexpress (Der Dritte Raum Remix)
6. Sandman - Loop In Control (Son Kite Remix)
7. Deedrah - Reload (GMS Remix)
8. Three Point Turn - Thriller (The Delta Remix)
9. Ticon - Rattle Snake (Loli Pop Remix)
10. Dogma 3000 - Hadshot Megamix

Po siedmiu latach intensywnej aktywności na rynku, wydaniu ponad 60 singli oraz 20 albumów i składanek, Hadshot ma zaszczyt przedstawić dwupłytową kompilację najlepszych produktów firmy.

Na pierwszym krążku do miana klasyków Yaniv Tal zakwalifikował takie produkcje jak "Reload" Deedrah, który do dziś sprawnie detonuje parkiety, szamański bestseller "Tribal Warrior" Sonic Fusion, tłusty, choć subtelny "Diamond Dust" Dandandado, ciężki techno-track "Thriller" Three Point Turn czy euro-transowy "September Love" Planet B.E.N., nie licząc kamieni milowych w rozwoju gatunku w ogóle, czyli "Wonderer" Vernona i "Gods Eye On Goa" Overlords.

Kompakt z remiksami okazuje się bardziej interesujący. Klasyczny "Wonderer" słyszymy w progresywno-perkusyjnym remiksie szwedzkiej grupy Son Kite, który znalazł się na szczytowych pozycjach wielu trance'owych playlist, "Trancehouseexpress" w wiercąco-electro-funkowej wersji od Der Dritte Raum, "Reload" w wysokokalorycznym remiksie G.M.S. i "Gods Eye On Goa" w tribalowej przeróbce Ticona. Jednak to wszystko nic w porównaniu z "September Love" wprost spod rączki legendarnego Eat Static. Numerek oparty na pompującym basie wziętym z oryginału, ciepłych padach oraz wnętrza złożonego z szeregu zmieniających się dynamicznie charakterystycznych dla Eat Static struktur elektromechanicznych, stwarzających obraz sfiksowanego robota, bezlitośnie napędzającego całość. Masywny, mistrzowsko skomponowany stomper rozgrzewa do białości wszystkie komórki tak samo w domu, jak i na potężnej balandze, najlepiej gdzieś na oblanej słońcem wyspie. To w tej chwili mój totalny zwycięzca. Przykuwający uwagę jest też "Megamix" zrobiony przez Dogmę 3000. Tutaj mieszanka elementów "Wonderer" z wersji Son Kite oraz Tribal Warriora wydaje się być dobrą opcją na subtelne doświadczanie wschodu słońca.

I tak oto często nie lubiany za ekstremalny, ciemny, ciężki i podszyty kojącym ucho bohomazem Hadshot ujawnia parę mocnych punktów, które odegrały i nadal odgrywają istotną rolę w rozwoju psychedelic trance.

Elf